Slivka

  • Autori: Ns. Na. Yenikeev, S. N. SATAROVA, B. S. Simonov (All-Russian Selection a Technological Institute of Horticulture and Nursery)
  • Sa objavili pri prekročení: Renochemer Red X Rencle Ullensa
  • Rok predpokladov: 2001
  • Typ rastu: stredný odolný
  • Koruna: oválna, hustota a naklonený priemer
  • Plná veľkosť: Stred
  • Hmotnosť plodu, g: 26
  • Formulár: ovál
  • Maľovanie ovocia: zeleno-žltá, s ružovým červenaním na slnečnú stranu
  • Koža : S voskom, bez toho

Pozrite si všetky charakteristiky

Plumové ráno kontrastuje na pozadí svojho kolegu. Hlavný rozdiel ovocia sa stal zriedkavým a atypickým pre tento typ farby. Slivka má príjemný jemný žltý odtieň, ktorý si silno pripomína farbou rannej oblohy. Avšak, na tieni, charakteristiky odrody nekončia.

Popis odrôd

Ak venujete pozornosť samotnému stromu, môžete označiť svoju malú výšku. Dospelý a plne vytvorený rastlina dosahuje viac ako 4 metre na výšku. Takáto funkcia pomáha záhradkárom výrazne zjednodušiť zber, čo je efektívnejšie.

Ak sa pozriete na korunu, jej mimoriadna hustota sa ponáhľa do očí, čo znamená, že strom nielenže prinesie sladké a šťavnaté ovocie, ale aj krásna záhradná dekorácia. Vynikajúce riešenie bude pristáť blízko plotu, aby skryli vaše súkromie pred zvedavými očami. Strom rastie hlavne v miernych klimatických podmienkach, takže sotva trvá chladné oblasti.

Pokiaľ ide o listy, je to vždy veľký, okrúhly oválny, bez. Svetlo zelené vrásčité letáky majú regionálnu hranu. Upokojuje z hrubej stromu, nahý, vlastniť štandardnú tmavohnedú farbu. Priemerná dĺžka života kultúry – Asi 21 rokov.

Ovocná charakteristika

Často majú slivky stredné veľkosti, ale zistené väčšie vzorky. Takže hmotnosť jedného plodu sa pohybuje od 25 do 45 gramov. Ak strom rastie v solárnom mieste, potom na plodoch môžete vidieť ľahký ružový opar, je to červenanie a je charakteristické pre rôzne iné odrody.

Fetálna koža je tenká, zatiaľ čo nevypracuje žiadne pigmentové škvrny alebo peeling. Na väčšine prestávok sa nájde tenký voskový povlak, ktorý sa nezobrazuje na chuti vlastnosti. Dužina zrelého ovocia je mierne mäkká a šťavnatá, bez pevnej odolnosti a hrudiek. Doslova sa topí v ústach.

Ovocie plodu nie je príliš dlhé, zatiaľ čo mu umožňuje visieť pevne na strome a nedáva. Počas zbierky sa ľahko oddelí a nezasahuje do ďalšieho používania.

Hlavný odtieň slivky bude zelená-žltá. Občas môžete pozorovať ovšnosť pokožky zo zelenej na oranžový tón. Takéto ovocie sa zaujímajú o pohľad na dekoráciu tabuľky a nenechávajú svojich hostí ľahostajných.

Chuť vlastnosti

Spektrum chutných pocitov z jedenia rôzneho rána je pomerne široké a pestré. Tak, v čase jedenia prvej plstenej svetlej sladkej chuti, podobne ako med. Po momente vzhľadu poplatky prichádza, čo je úplne osviežujúce aj v najhorúcejšie počasie. Plody sú vhodné pre čerstvé použitie a ochranu. Slivka sa odhalí dobre po tepelnom spracovaní, takže džem z tohto ovocia sa stane krásnym a chutnou liečbou čaju.

Dozrievanie a plodnenie

Rastlina začína kvitnúť na jar, od polovice mája. Kvitnúce a proces opelenia bude trvať dlho, potom, čo začne tvorba ochranných známok. Prvé roky po pristátí farieb alebo mladých kanalizácie nemusí byť vôbec normálne. Klimatické podmienky sú rovnako dôležité. V daždivých a ohraničných oblastiach krajiny, opelenie je oveľa horšie.

Zrelé ovocie určujú dosť ťažké, tento problém je spôsobený veľmi zložitou a zložitou farbou. Kvalitatívny spôsob určovania zrelosti bude fetálny pocit: ak je dosť mäkká, môže sa konzumovať.

Dreveno má obdobie od 7. augusta do 14 rokov. Aby mohol mladý strom priniesť bohatú zber, pretože pristátie by malo prejsť najmenej 5 rokov. Počas tohto obdobia bude strom mať čas úplne korene v zemi a bude pripravený poskytnúť hojnú úrodu.

Výnos

Ovocie na strome spia nerovnomerne, hoci takáto funkcia hrá majitelia na jeho ruku, pretože majú možnosť zbierať plody na určitý čas.

Raz za 4-5 rokov sa strom berie malú prestávku. Tento rok, plody dozrieva výrazne menej, ale potom, čo opäť vstupuje do svojho známeho rytmu. V budúcom roku si znova všimnete vyššie hnojenie.

Priemerný počet zrelých odtokov bude 15 kilogramov, ale v niektorých rokoch ukazovatele rastú na 20-35 kg. To priamo závisí od charakteristík, ako je vek, kvalita pôdy alebo zdravie dreva.

Self-trvanie a potreba opeľovačov

Ráno často používa ako asistent na opeľovanie iných plodov, pretože táto odroda je nezávislá a nezávislá. Self-trvanie – jedna zo svojich hlavných výhod, čo výrazne zjednodušuje starostlivosť o ňu a znižuje počet možných problémov. Takže, vedľa neho, nemusíte zasadiť niekoľko ďalších opeľovačov, aby ste získali bohatý úrodu.

Pestovanie a starostlivosť

Správna starostlivosť zaistí jeho neoceniteľný príspevok k rozvoju dreva. Bude to podpora a podpora pre rastlinu a umožní mu správne rásť, priniesť hojnú úrodu.

Rovnako ako akúkoľvek inú rastlinu, tento strom potrebuje pravidelné zalievanie. Je potrebné dodržiavať vodnú bilanciu tak, aby nespôsobil vývoj plesní alebo iných hubov. Pri zavlačení je potrebné pozrieť sa na stav pôdy, ako aj zohľadniť klimatické podmienky regiónu.

Raz za rok by sa mal orezať stromom. Pomáha závodu správne rozdeliť všetky svoje vnútorné zdroje a nestrácajú ich márne. Slivka, ako iné stromy, potrebuje kŕmenie. Odporúča sa vyrábať na začiatku sezóny a na konci tak, aby strom mohol obnoviť všetku svoju silu.

Pred zimovaním musí byť mladý strom skrytý, pretože je nestabilný pred mrazom a nebude sa starať o chlad.

Odolnosť voči chorobám a škodcom

Ranná odroda je odolná voči väčšine parazitov a chorôb. Vzhľadom k tomu, že je hybrid, potom všetky možné pozitívne charakteristiky majú vplyv. Strom dokonale toleruje aj tie najbežnejšie škodcov. Takže pokojne odoláva útoku. Odolné voči ovocím.

Odolnosť voči monylize a swasteporióze. Aby sa predišlo takýmto osudom, strom pravidelne potrebuje spracovanie. Je potrebné to urobiť na začiatku spustenia obličiek a v priebehu sezóny. Všetky infikované vetvy môžu byť odrezané a usporiadané. Je potrebné to urobiť, aby ste zastavili ďalší priebeh infekcie.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár