Starostlivosť o hrušku na jeseň

Hruška je druhý najobľúbenejší ovocný strom, ktorý závod v záhradách. Je to chutné a užitočné ovocie, ktoré sa deje rôzne typy. Avšak, aby ste dostali dobrú úrodu, musíte starostlivo a opatrne.

Príprava na zimu je jedným z dôležitých etáp, takže by ste sa mali oboznámiť s užitočnými informáciami, ktoré pomôžu vyrovnať sa s úlohou.

Sanitárne udalosti

Starostlivosť o hrušku v páde na jeseň sa musí pravidelne urobiť, aby ste získali bohatý zber. Záhradníci vedia, aké dôležité je vykonávať určité manipulácie na ochranu záhrady pred škodcami a rôznymi chorobami. Aj keď všetko vyzerá bezchybne, neznamená, že sanitárne činnosti nie sú potrebné.

Odborníci odporúčajú používať prípravky na liečbu stromov, takže škodcovia sú zničené a choroby nezasiahli rastlinu. Ak sú sušené alebo už zhnité ovocie, musia byť odstránené a zbaviť sa ich. To isté platí pre padlé listy, nemôžu byť ponechané pod stromom, pretože sú ideálnym prostredím pre šírenie plesňových ochorení. Preto, akonáhle listy nezostane na hruške, musí byť zostavený a spálený a popol môže byť použitý ako pôdne hnojivo.

V niektorých prípadoch budete musieť odstrániť starú vrstvu mulčovania a otočte zem, aby ste ju obnovili. Uplatňovanie takýchto hygienických opatrení bude hruška chránená pred nepriaznivými podmienkami a budúci rok bude plodný.

Zalievanie

Stromy potrebujú zalievanie nielen pred zberom, ale potom. Hruška potrebuje vodu, Preto, každý skúsený záhradník bude súhlasiť s tým, že na jeseň by mala byť každá rastlina hojne zalievaná. Ak pôda nie je dostatočne mokrá, koreňový systém sa ukáže, a živinatívne prvky neprichádzajú, že negatívne ovplyvní budúcnosť. Okrem toho sa kŕmenie zavádza do mokrej pôdy, zabraňuje horúčke korenia.

Je potrebné zavlažovanie nasledovne. Od každých hrušiek sa odporúča použiť dva vedrá teplej vody. Niektorí záhradníci sa pridávajú do tekutiny trochu mangánu, pred-dobre rozpustil ho na jemný ružový odtieň. To pomôže zničiť akékoľvek larvy škodcov, ktorí milujú zimu na koreňoch stromov, zatiaľ čo samotná hruška nedostane žiadny negatívny vplyv.

Zalievanie záhrady sa odporúča tri týždne až do prvého mrazu. Ovocné stromy, ako každý iný, potrebujú hojnú vodu. Dospelá hruška môže absorbovať približne 50 l. Ak máte stále mladé sadenice, okolo nich sú malé drážky, v ktorých vodné toky, po ktorom mulčovanie z rašeliny a piliny.

Prečítajte si viac  Tomato etude

Podkord

Toto je jeden z najdôležitejších etáp na prípravu hrušiek na zimné obdobie. Každý záhradník však má svoj vlastný názor. Niektoré dodržiavajú myšlienky, že podávač musí byť vykonávaný len na jar, aby stimuloval rast, iní sa domnievajú, že hnojivá vyrobené na jeseň pomôžu záhrade vyrovnať sa s mrazom oveľa jednoduchšie. Môžete povedať s dôverou, že ak sa rozhodnete kŕmiť strom po zbere, či už ide o ľudové opravné prostriedky alebo špeciálne drogy, nebude poškodiť, ale len pomáhajú rásť chutné ovocie v budúcnosti.

V kŕmení musia byť takéto komponenty, ako síran a superfosfát. Pred vykonaním liekov, musíte vykopať malý výkop hĺbky asi 20 cm – takže živiny budú schopné lepšie preniknúť do koreňa. Meter štvorcový bude potrebovať polievkovú lyžicu kŕmenia. Jeseň hnojivá by nemali zahŕňať dusík. Najlepšou možnosťou bude minerálne zdroje, ktoré sú prezentované v širokej škále. Pre mladú hrušku je drevený popol dokonale vhodný, ktorý je podávaný pod ľudí do hĺbky 10 cm. Strom sa nebude báť zimných mrazov, ak cítite, že nielen fosfát, ale aj draslík, ktoré sú vložené do kopca.

Veľa záhradníkov Hruška je jemný a trochu značný druh ovocia, takže si vyžaduje osobitnú pozornosť. Aby ste predišli zahusťovaniu, musíte vytvoriť korunu, potom bude plodina bohatá. Pri pristátí pre mladé sadenice bude potrebovať vysoko kvalitnú agrotechnológiu. Akonáhle bude plodina zmontovaná, stromy musia byť posilnené pred v zime, aby poskytli záložku ovocných obličiek. Látky s potašom-fosforečnou kompozíciou budú mať pozitívny vplyv na rastliny. Keďže koreňový systém ovocia je hlboko v pôde, privádzanie musí byť v kvapalnej verzii, takže je lepšie absorbovaný.

Pred podávaním stromov s živinami, musia byť chytení v bežnej vode, a potom pripraviť roztok a nalejte okolo obvodu valcového kruhu. Mnohé záhradkári striekacie vetvy v monofosforečnanom draslíka.

Spracovanie proti chorobám a škodcom

Jeseň je jedným z najlepších období na ochranu záhradných stromov z plesňových ochorení a rôznych škodcov. Hlavnou výhodou udalosti je, že po zbere sa môže použiť silné lieky. To zahŕňa také peniaze ako „Inta-Vir“, „Carboofos“ a „Acrobat“. Napriek tomu, že stromy idú na zimovanie, striekanie hrá dôležitú úlohu. Treba poznamenať, že patogénne huby a hmyz škodcovia môžu zostať na stromoch až do jari, ako aj znásobiť v pôde, a ak nedržíte jesenné spracovanie, môžete čeliť vážnym problémom. Vykonať postup lepšie predtým, ako list spadne, aby ovplyvnil listy. Ak chcete začať, je potrebné vymazať korunku, po ktorej používanie liekov proti infekciám. Pripravte roztok 5% močoviny, ktorý striekal korunu a trupu stromu. Tento postup je vhodný, ak bolo leto dosť horúce.

Prečítajte si viac  Ako udržať jablká čerstvé pre zimu doma?

V zime, ovocné stromy priťahujú hlodavce, takže sa odporúča používať Hlinená skrutka a rozmazanie trupu na 1 m. Ak to chcete urobiť, potrebujete hnoj a hlinku, ktoré sú zmiešané v rovnakom množstve, zriedené vodou na hrubú konzistenciu. Niektorí záhradníci utrite stromy fúzy a hrubé burzové, upevnené ich tak, že prístrešok zostáva na mieste všetku zimu. Proti bankám, ktoré potrebujete na boj proti striekaniu postihnutých miest s intenzívnym, ktoré sa môžu striedať s borodickou kvapalinou. Galovy Tick je často jedným z dôvodov zlého zberu a chrániť záhradu z neho, odporúča sa použiť Minerálne hnojivá. Zároveň je potrebné vykonať tryskanie kmeňov, odstrániť staré nudné a veľké pobočky na zníženie počtu parazitov. Pacientská hruška je lepšie liečená v počiatočnom štádiu, potom pravdepodobnosť úspory budúceho úrody je pomerne vysoká.

Ďalšie nešťastie, s ktorými záhradníci zápasia Bakteriálne popáleniny, ktoré ovplyvňuje všetky ovocie. Táto choroba je schopná zničiť celú záhradu, ak nie je vyriešiť problém na samom začiatku.

Ak sa na listoch objavili čierne alebo tmavo hnedé škvrny, hovorí, že strom trpí infekciou. Najprv musíte odstrániť postihnuté vetvy a vypáliť ich a rezacie miesto na spracovanie medených vitriorov.

Príprava na zimu

Na ochranu vašej záhrady pred nástupom prvých mrazov, potrebujete nielen na kŕmenie a oplodnenie pôdy, ale aj na zahriatie stromov, takže nepodliehajú mechanickému poškodeniu. Na to potrebujete bieliť kmene, aby sa zabránilo trhlín, v ktorých sa mikróby môžu množiť. Môžete si pripraviť roztok sami z ílu a vápna v pomeroch 1: 2. Ak pracujete s sadenice, úplne ich zakryte, pre veľký strom, dostatočne spracovaný valcový barel a dolných vetiev.

Je potrebné vykonať postup na posilnenie pôdy tak, aby sa stal zimnými rezistentnými. Ak to chcete urobiť, použite humus a piliny, urobte mulčovanie, potom koreňový systém nebude trpieť mrazom. Pokiaľ ide o kôr, že zajaci a iné hlodavce milujú toľko, odporúča sa ich pokryť burlapou alebo mriežkou, že zvieratá nebudú schopné poškodiť. Na konci jesene a zimy je vietor obzvlášť silný a drsný, takže ak hovoríme o mladej záhrade, Odporúča sa spojiť vetvy sadeníc spolu – tak vydržia impulzy.

Prečítajte si viac  Nuance formovania korenia v skleníku

Ak chcete izolovať smutné stromy, môžete použiť ihličnatý šupku. Pre severné regióny sa odporúča používať netkané materiály, ktoré pomôžu skryť trup. Skúsení záhradníci stavia špeciálne boxy na zimu, ak teplota klesne pod 30 stupňov Celzia.

Užitočné poradenstvo

Aby sa zabránilo slabému rastu stromu, je potrebné starostlivo starostlivosť o to od omeškania. Mladé sadenice potrebujú ochranu pred mechanickými zaťaženiami a teplotnými rozdielmi, avšak staršie rastliny vyžadujú bezpečnosť a preventívne opatrenia. Kŕmenie môže byť vykonané po celú dobu roka, okrem zimy. Hnojivo na jeseň poskytne strom s potrebnými živinami, ktoré zvýšia imunitu rastliny a bude stabilný pred škodcami, chorobami a poveternostnými podmienkami.

Anomálne počasie v septembri môže prispieť k tomu, že hruška začne kvitnúť znova, a nie je nič hrozné. Často, kvet nie je tak hojný, takže to neovplyvní budúce plodiny. Zvlášť sa to stane do júna lepotiky, ktoré môže potešiť dvojité plody, aj keď druhé hrušky sú malé. Ak vaša záhrada kvitne, zostáva len na krásny výhľad.

Postup kŕmenia a hnojív, ako aj príprava na zimu môžete začať v októbri-novembri. Je dôležité spočiatku odstrániť na stránke príliš veľa, zbaviť sa padlého listu a až potom pokračovať na použitie drog, ktoré sú určené na ochranu pred škodcami a plesňovými chorobami.

Aplikácia všetkých uvedených odporúčaní, urobíte svoju záhradu bohaté, krásne a plody budú šťavnaté a sladké.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: