Strawberry Ali Baba

 • Názvy synonymá: Ali-Baba
 • Chuť: Sladká so sourness
 • Veľkosť: priemer
 • Hmotnosť: 3 – 5 g
 • Stupeň výnosu: Vysoká
 • Výnos: 0,4-0,5 kg s krovím
 • Oprava: Áno
 • Načasovanie dozrievania: Skoro
 • Účel: Univerzálny
 • Bery: nasýtená červená farba so žltou suspenziou

Pozrite si všetky charakteristiky

Jahoda Ali Baba – Opravná trieda, ktorá začína byť ovocia späť od júna a končí len vtedy, keď mráz. Holandský bush záhradkári oceňujú bohatý výnos a stabilitu aj na najťažšie podmienky.

História odstraňovania odrôd

Strawberry Ali Baba (môžete tiež stretnúť meno ALI-Baba) prvýkrát priniesol vedci v Holandsku. Stalo sa to v roku 1995. Výsledkom rôznych experimentov bol vzhľad rastlín s množstvom výhod.

Popis odrôd

Strawberry Ali Baba – Bush vysoký až 20 cm s striekajúcimi tmavo zelené listy. Štvorce biele jahody, hojné. Fúzy na odrody, čo nie je možné takéto vegetatívnemu spôsobu reprodukcie rastliny.

Načasovanie dozrievania

Bobule sa začínajú objavovať v polovici júna. Koniec koncovej sezóny prichádza na prvých mrazoch.

Výnos

Vintage odroda. Jeden Bush je schopný vzdať sa do 0,5 kg ovocia za sezónu. Pristátie by sa malo aktualizovať každé 3-4 roky. Tak, aby nepokazil ovocie pri zbere, musíte ich roztrhnúť spolu s pohárom. Ak chcete udržať kvalitu jahôd, odporučiť zber ovocia ráno, keď rosa.

Bobule a ich chuť

Ali Baba šťavnaté bobule. Jasné červené plody vo vnútri bielej, majú kyslú chuť a jedinečnú arómu jahôd zozbieraných v lese. Hmotnosť jedného bobule dosiahne 5 g.

Vlastnosti pestovania

Na Bush aktívne rastú a vyvíjať, je potrebné zabezpečiť prílev vzduchu do koreňov. Na to musíte pravidelne stratiť pôdu až do dozrievania prvých bobúľ. Aj v procese rastúcich jahôd by sa mali odstrániť buriny z lôžok, aby nebrali živných prvkov zo zeme.

Ali Baba – Odolný voči suchu jahody. Ale absencia dostatočného množstva tekutiny vedie k zhoršeniu chuti plodov a ochorení samotnej rastliny. Aby ste sa tomu vyhli, je potrebné pravidelne vodu.

Ak sa plánuje pestovať jahody na balkóne alebo lodžii, je potrebné dbať na to, aby sa rastlina transplantovala do kapacity až 10 litrov. Zimné jahody budú potrebovať umelé osvetlenie.

Výber miesta a prípravy pôdy

Miesto pre výsadbu jahôd by malo byť prevažne hladké, vyhrievané slnečné svetlo. Rastlina netoleruje vlhkosť, takže je lepšie vzdať sa z lôžok v nížine. Ak je hladina podzemnej vody vysoká, budete musieť zdvihnúť Bush na hrebeňoch. Vedľa jahôd odporúčame pristátie:

 • sorrel;
 • cesnak;
 • Cibuľa;
 • Fazuľa, hrach, fazuľa.

Uvedené rastliny sa stanú vynikajúcimi susedmi a chránia Ali Baba pred škodcami. Pôda musí byť neutrálna alebo mierne. Pred rozbitím záhrady, musíte naliať do zeme malé množstvo hnojív fosforu-potaš, rašelina.

Jahodové kríky pristáť vo vzdialenosti 35 cm od seba. Medzi riadkami, ktoré musíte pozorovať vzdialenosť 50 cm. Počas pristávacích sadeníc, záhradníci radia, sledujú korene rastliny. Musia byť rozšírené. Keď bude dokončený proces výsadby jahôd, je potrebné vykonať mulčovanie pôdy.

Opeľovanie

V prírodných podmienkach sa hmyz zaoberá opeľovaním puzdra. Ak jahoda rastie doma, je potrebné sa postarať o umelé opelenie tvarovacích kvetov, pravidelne triasť kvety. S príslušným prístupom bude trieda potešenie s hojnou úrodou.

Podriadený

Kvôli predĺženej plodovej pôde pod koreňmi sa jahody rýchlo stráca živiny a užitočné minerály. Aby sa zabránilo smrti závodu, je potrebné vstúpiť do pôdy hnojiva:

 • organické;
 • Minerálne formulácie.

Na jeseň by sa kŕmenie malo opakovať tak, aby Bush vyrovnal s chladom. Pred použitím minerálnych hnojív, musíte si pozorne prečítať pokyny.

Všetko o hnojivách pre jahody

Jednou z dôležitých techník v starostlivosti o jahody je kŕmenie. Pravidelné hnojenie robí to zaručuje bohatú plodinu. Existuje niekoľko rôznych spôsobov, ako kŕmiť jahody a každý z nich je určený na určité obdobie rozvoja rastlín. Počas kvitnutia, plodnice a po ňom musí byť kŕmenie odlišné.

Viac informácií

KvasinkaKyselina boritáAmoniakPopolJód

Odolnosť proti mrazu a potrebe prístrešia

Posledná úroda jahôd sú zostavené uprostred jesene. Na konci plodnej sezóny, záhradníci starostlivo vyčistili postele z burín a iných odpadkov, ako aj:

 • Odstráňte deformované listy;
 • Odstráňte kríky, ktoré boli podrobené chorobám;
 • Prístrešie jahody smrekové pobočky.

V najkrajších regiónoch sú dôvody hojne spadajú so snehom. Ak teplota vzduchu klesne pod -25 °, tvorí rámec drôtu, ku ktorému je agriched natiahnutý. Hotová kopula je pokrytá krídlami.

Choroby a škodcov

Stupeň je dosť odolná voči rôznym chorobám a škodcom. Ak si myslíte, že recenzie záhradkárov, rastlina začína ublížiť len v najnáročnejšej situácii vo forme prívalových dažďov alebo epidémií.

Jedna zo spoločných ochorení schopných dostať Ali Baba je sivá hniloba. Bordeaux Kvapalina 1-2% koncentrácia pomôže zbaviť sa jej. Ak je rastlina infikovaná, môžete odstrániť choré kríky a dezinfikovať posteľ.

Pre profylaxiu proti škodcom Použite striekanie kríkov s bylinkami s prepravkovou a nasýtenou arómou. Spracovanie chemikálií sa neodporúča, pretože nebezpečné látky budú spadať do bobúľ.

Bojové choroby a škodcovia

Jahoda je často podlieha rôznym nebezpečným ochoreniam, ktoré môžu vážne podkopať svoj stav. Medzi najčastejšie – maliklivá rosa, sivá hniloba, svetlá škvrna, anthracnose a vertikánska. Pred nákupom odrody je potrebné ho požiadať o odolné voči chorobám.

Viac informácií

ZverBellenkaMravceSlimákRoztočNevadickýVýletyChrobák

Buuray SpottyHnilobaSpotyKrútenie listySušenieOtvory v listoch

Reprodukcia

Existujú 2 spôsoby reprodukcie Ali Baba.

 • Rozdelenie kríkov. V tomto prípade, na konci sezóny, veľké kríky vykopávajú. Ďalej je zariadenie narezané na niekoľko častí, takže nie sú menšie ako 2 korene. Potom sú hotové sadenice namočené v roztoku heteroacexínu alebo rohu.
 • Semená. Môžete zasiať jahody v polovici apríla – začiatkom mája. Ak je región studený, potom je lepšie začať pristáť Ali Baba bližšie k lete. Vzniká žiadne ťažkosti v ďalšej starostlivosti.

Ali Baba – nenársné jahody, schopné dať ovocie takmer celú sezónu. V oblastiach krajiny sa kríky robia dobre. Na pristátie na veľkom jahodách sa nepodarí.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: