Strawberry Lyubava

  • Autori: Domáci výber, Autor – Svetlana Iitzhanova
  • Názvy synonymá: Lyubasha
  • Chuť: Sour-Sweet
  • Hmotnosť: Až 25 g
  • Stupeň výnosu: Vysoká
  • Výnos: Až 1,5 kg s kríkom
  • Oprava: Áno
  • Načasovanie dozrievania: Veľmi skoro
  • Výhody: priateľské dozrievanie bobúľ a dobrú ochranu na rastline, ovocie môžu byť uložené na dlhú dobu bez chladničky, po rozmrazovaní nestrácajte chuť, udržiavanie tesnej konzistencie bobule
  • Účel: Čerstvé použitie, recyklácia (šťava, džem, džem, atď.), hlboké zmrazenie

Pozrite si všetky charakteristiky

Oprava Lyubava odrody sa vyznačuje veľkými šťavnatými bobuliami, dobrý výnos, opatrnosť pri odchode, odolné voči suchu a mrazu, silné imunitu. Táto jahoda spôsobuje obdiv a lásku záhradníkov, je celkom zaslúžená: dlhé obdobie plody, vysokej kvality chuti, jahodová vôňa. Bobule sú v čerstvej forme, môžu byť uložené v zmrazení a po rozmrazovaní, nestratia formu.

História odstraňovania odrôd

Ruský hybridný je odvodený chovateľom. Aitzhanova pri prechode na zahraničnú škálu Ženevských a ruských Solovushka. Je to považované za najlepšiu odnímateľnú škálu jahody.

Popis odrôd

Jahody má silný rozšírený Bush s dobrými riadmi. Tmavo zelené lesklé husté stredne veľké listy s malými vráskami. Vzniknú mnoho odolných kvetov s bielymi stredne veľkými kvetmi. Kvety rastú na úroveň listov a vyššie. Púčiky ďalších vĺn sú tvorené okamžite počas kvitnutia, takže často kvet je charakterizovaný ako kontinuálny. Malý fúzy začnú kvitnúť a ovocie, nemá čas na root a formovať listy.

Načasovanie dozrievania

Bobule dozrievajú od začiatku júna a do septembra. Dve vlny sú izolované: jar-leto (jún-júl) a leto-jeseň (august – september, na juh a októbri). Bobule sa dohromady dozrievajú 1 čas za 10 dní.

Rastúce regióny

Považuje sa za radu vysokej aklimatizácie, ktorá je vhodná pre akúkoľvek oblasť Ruska. V podmienkach stredného prúžku je ovocie asi 3 mesiace. V južných regiónoch sa termín zvyšuje na 5 mesiacov.

Výnos

Z jedného kríka na leto zbierajú až 1,5 kg veľkých bobúľ. Pravidelné sfarbenie a plodnenie vyčerpáva závod, takže sa odporúča aktualizovať jahody každé 2 roky.

Bobule a ich chuť

Po opekaní sa objaví plody kužeľového tvaru s hmotnosťou až 25 g. Koža je elastická lesklá, telo je jasne červená hustá šťavnatá, s dlhou dopravou nie je rozdrvená. Voňavá, sladká chuť bobule má vysoké hodnotenie na základe výsledkov ochutnávok – 4,5 bodu od možného 5. Obsahuje stopové prvky, veľa vitamínu C a cukru.

Vlastnosti pestovania

Pre odnímateľnú odrody si vyžaduje pravidelnú starostlivosť a zavlažovanie: kríky trávia veľa živín a vlhkosti na kvitnutie, tvorbu bobúľ. Zavlažované ako sušenie pôd. V horúcom čase 2 krát týždenne. Po zavlažovaní sú lôžka voľné a mulched. Na jar môžete odstrániť prvé kvety, zvýšiť výnos.

Jahody toleruje sucho a teplo, ale nedostatok vlhkosti ovplyvňuje počet púčikov a veľkosti bobúľ. Keďže rastlina zasiahne takmer celú sezónu, potom si vyžaduje pravidelné kŕmenie a zavlažovanie. V lete by sa mala pridať úrodná pôda do postele – chráni skrutkové korene a slúži ako ďalšie kŕmenie. Dozrievanie bobule sú zdvihnuté a vyvrátené špeciálnymi stánkami. Správne pristátie, pravidelná starostlivosť zvyšuje výnosy odrody Lyubavy.

V obsahu v uzavretom fitness sa časom hnojenia zvýši, táto možnosť je vhodná pre studené oblasti s krátkym letom, v ktorých nie všetky bobule majú čas zrelých. Odporúča sa pre vertikálnu kultiváciu v kontajneroch.

Výber miesta a prípravy pôdy

Pre záhradu je vhodný slnečný graf z vetra a návrhov. Jahody preferuje neutrálnu a slabosť pôdy bez vlhkosti. Často je tento druh zasadený na nadmorskej výške. Pred nástupom do dvoch týždňov je pôda opitá a prísady na 1 m2 – organické zmesi (hnoja, humus) 10 kg a minerálne – 30-40 g (superfosfát), drevený popol – 200 g.

Umiestnené vo vzdialenosti 30 cm medzi kríkmi a medzi lôžkami, v jamkách s vopred navlhčeným substrátom.

Opeľovanie

V otvorenej pôde, kvitnúce rastliny opelenia hmyzu. Často, Lyubava odroda rastie v skleníkoch, skleníkoch, na parapete v byte. V uzavretých oblastiach, opeľujú umelo: mäkký strapec tolerovať peľu z kvetu do kvetu, môžete zapnúť ventilátor a opeliť s vzduchovými vlnami. Pre veľké uzavreté oblasti sa odporúča inštalovať včelie.

Podriadený

Strawberry Lyubava rýchlo vyčerpáva pôdu v mieste, ktoré rastie. Pre sezónu, kríky sa živia 5-6 krát. Záhradníci neodporúčajú čerstvé hnoja ako hnojivo. Je lepšie uprednostniť iné typy: humus, vták vrh. Prvé kŕmenie je uvedené medzi riadkami v suchej forme. Minerálne hnojivá Používajte starostlivo: Je lepšie striedať s organickým. Na jar, aplikujte – dusík (infúzia kovboja alebo kuracieho vrhu), pred kvitnutím – fosforečné, potaše, jeseň – komplexné lieky bez dusíka.

Všetko o hnojivách pre jahody

Jednou z dôležitých techník v starostlivosti o jahody je kŕmenie. Pravidelné hnojenie robí to zaručuje bohatú plodinu. Existuje niekoľko rôznych spôsobov, ako kŕmiť jahody a každý z nich je určený na určité obdobie rozvoja rastlín. Počas kvitnutia, plodnice a po ňom musí byť kŕmenie odlišné.

Viac informácií

KvasinkaKyselina boritáAmoniakPopolJód

Odolnosť proti mrazu a potrebe prístrešia

Stupeň Lyubava presahuje všetky odrody cudzie opravy pre nízke teploty. S úprimnou zimovou zimou sa odporúča zakryť puzdrá geotextílie.

Choroby a škodcov

Sa líši s vysokým odolným voči plesňom, hnedej škvrne, šedej hnilobe, jahodovému luku. Záhradníci zriedka manipulujú s kríkmi lubava chemikáliami. Stupeň zraniteľná ako háďatká, aby sa zbavili choroby, postihnuté oblasti sú odstránené a spálené. Na prevenciu insekticídov rastlín, napríklad nástroj „iskra“.

Bojové choroby a škodcovia

Jahoda je často podlieha rôznym nebezpečným ochoreniam, ktoré môžu vážne podkopať svoj stav. Medzi najčastejšie – maliklivá rosa, sivá hniloba, svetlá škvrna, anthracnose a vertikánska. Pred nákupom odrody je potrebné ho požiadať o odolné voči chorobám.

Viac informácií

ZverBellenkaMravceSlimákRoztočNevadickýVýletyChrobák

Buuray SpottyHnilobaSpotyKrútenie listySušenieOtvory v listoch

Reprodukcia

Rôzne dáva niekoľko fúzy – zásuvky začínajú kvitnúť a ovocie skôr, ako je zakorenené. Sme sa používajú na pristátie na posteli. A tiež jahody vymožňuje rozdelenie kríka pri transplantácii raz za 2 roky za novú posteľ.

Populárny spôsob, ako aktualizovať odrody – semená. Zníženie od začiatku februára do apríla. Semená sú nasiaknuté a vyklíčené pred umiestnením do kontajnerov so zmesou piesku, rašeliny a záhradnej pôdy. Skriny sa prenesú na otvorenú zem, keď sa objavujú 5-6 listov a zem sa bude zahriať. V závislosti od klímy sa postup vykonáva v máji-júni.

Recenzie Recenzie

Nežiaduce a odolné voči chorobám Oprava Hybrid sa stala milovanými v mnohých záhradkárov. Je prekvapený avidom záhrad bobule v septembri a októbri, zatiaľ čo zvyšok jahôd sa už pripravuje na zimu. Veľmi sa mi páči vysoká chuť bobúľ a schopnosť byť ovocie počas leta.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár