Strawberry Roxana

 • Autori: Taliansko, „nové ovocie“
 • Chuť: sladký
 • Veľkosť: Veľký
 • Hmotnosť: Až 80 gramov
 • Stupeň výnosu: Stred
 • Výnos: 1,2 kg s kríkom
 • Oprava: Nie
 • Načasovanie dozrievania: Stredne neskoro
 • Výhody: Fitness pre priemyselné pestovanie,
 • Chybne: Požiadavka na zalievanie, potrebu ďalšej minerálnej návnady, nízke úrovne stability

Pozrite si všetky charakteristiky

V súčasnosti sú vo veľkej dopyte aj tieto triedy jahôd, ktoré sú charakterizované veľkými druhmi ovocia a optimálnych dátumov dozrievania. Je to na takých kultúrach, ktoré jahoda Roxana. Dostatočné výnosy a odrody odrody umožňujú rásť v priemyselnom meradle.

Popis odrôd

Roksana’s Strawberry priniesol relatívne nedávno, a to: na konci minulého storočia. Autormi odrody je výberová spoločnosť z Talianska Nové ovocie. Toto univerzálne bobule sa vyznačuje prepravovateľnosťou a vysokou predajnosťou.

Výhody odrody:

 • Fitness pre priemyselné pestovanie;

 • príjemná chuť a vôňa bobule;

 • univerzálnosť použitia ovocia;

 • Odolnosť voči parazitom;

 • Dobrá odolnosť proti mrazu;

 • Možnosť pestovania v uzavretej pôde.

Nedostatky závodu možno považovať za: \ t

 • Požiadavka zavlažovania;

 • potreba hnojiva s minerálnymi látkami;

 • Nízka odolnosť voči hnilám.

Kultúra je reprezentovaná silnou odolnou priemernou rastlinou poškodenia. Listy v jahodovej veľkej veľkosti, sú to svoľníctvo a maľované tmavo zelené.

Načasovanie dozrievania

Pokiaľ ide o čas dozrievania Roxana, sa vzťahuje na stredne neskoré odrody. Nemá opravu. Obdobie vyvrátenia kultúry je považované za polovicu júna. V niektorých regiónoch sa dozrie neskôr.

Rastúce regióny

V súčasnosti Roxana Strawberry pestovanie regiónov, Taliansko, Francúzsko, Poľsko, Nemecko, územie Ruska, Ukrajina a Bielorusko.

Výnos

Strawberry Roxana sa vyznačuje priemerným stupňom výnosu. V polovici leta môže záhradník zbierať 1,2 kg bobule z jedného kríka alebo asi 100 c / ha. Ako ukazuje výstavy, výťažok tejto odrody v otvorenej zemi je o niečo nižší ako v uzavretom.

Prečítajte si viac  Tomato Tigella

Bobule a ich chuť

Roxana ovocie majú tmavú červenú a podlhovasté, kužeľové v tvare. Veľké bobule sú často v hmotnosti 80 gramov. Chuť jahody je sladká a výrazná a telo má príjemnú konzistenciu. Ovocie vyžarujú peknú jahodovú vôňu.

Vlastnosti pestovania

Uzamykanie a transplantácia Roxana sa môže zapojiť do pádu a na jar. Najlepšie obdobie pre tento postup je uprostred a koniec augusta. Mladá rastlina sa teda bude môcť rýchlo prispôsobiť podmienkam prostredia, a budúce leto vám poskytne dobrú úrodu.

V jarnej dobe, jahody môžu byť zasadené po príchode snehu, a to: keď je zem fondom na 15-18 stupňov tepla. Výsadba stromčeka je lepšie implementovať večer a teplým počasím.

Výber miesta a prípravy pôdy

Napriek tomu, že Roxana – zimná kultúra, optimálne miesto pre jeho pristátie je slnečné územie. Prípustné svetlo. Lôžka by mali byť mierne zvýšené. Pôda, v ktorej bude vyložená sadením, je povinná byť charakterizovaná uvoľňovaním, homogénnosťou a nízkou kyslosťou.

Pôda pre výsadbu jahôd by sa mala pripraviť vopred. Uvedenie hnojív do substrátu by sa malo vykonávať v niekoľkých týždňoch až do vykládky. Roxana sa vzťahuje na rastliny odolné voči suchu, môže sa pestovať v skleníkoch.

Opeľovanie

Roxane’s Berry Bush triedy patrí k sebe prieskumu. V niektorých prípadoch sa považuje za možné používať manuálne opelenie.

Podriadený

V prvom roku po plánovaní, mladá kultúra nevyžaduje kŕmenie. Už v druhom roku života Roxana sa živí pomocou vo vode rozpustných živín, napríklad „Majster“ alebo „Agrikola“. Ako organické hnojivá, môžete použiť kovboj alebo kuracie vrh v rozpustenej forme.

Všetko o hnojivách pre jahody

Jednou z dôležitých techník v starostlivosti o jahody je kŕmenie. Pravidelné hnojenie robí to zaručuje bohatú plodinu. Existuje niekoľko rôznych spôsobov, ako kŕmiť jahody a každý z nich je určený na určité obdobie rozvoja rastlín. Počas kvitnutia, plodnice a po ňom musí byť kŕmenie odlišné.

Prečítajte si viac  Paradajka valentina

Viac informácií

KvasinkaKyselina boritáAmoniakPopolJód

Odolnosť proti mrazu a potrebe prístrešia

V zložitých studených klimatických podmienkach musí byť strawberry ukradnúť na zimu. Ak sa predpokladá studená zima s malým množstvom snehu, potom kultúra zmrazí bez izolácie. Odolnosť proti mrazu v Roxane je celkom dobrá, je schopná odolať mrazom na -20 stupňam, ale ignorovať ochranné udalosti odborníci silne poradenstvo.

Choroby a škodcov

Podľa recenzií skúsených záhradníkov, Roxana Strawberry je odroda, ktorá má vysokú odolnosť voči veľkému množstvu chorôb a škodcov. Ale napriek tomuto skutočnosti odborníci odporúčajú manipulovať závod so špeciálnymi kompozíciami, aby sa zabránilo. Prvý postrek sa vykonáva na začiatku pružiny pri teplote vzduchu od 10 do 15 stupňov.

Bojové choroby a škodcovia

Jahoda je často podlieha rôznym nebezpečným ochoreniam, ktoré môžu vážne podkopať svoj stav. Medzi najčastejšie – maliklivá rosa, sivá hniloba, svetlá škvrna, anthracnose a vertikánska. Pred nákupom odrody je potrebné ho požiadať o odolné voči chorobám.

Viac informácií

ZverBellenkaMravceSlimákRoztočNevadickýVýletyChrobák

Buuray SpottyHnilobaSpotyKrútenie listySušenieOtvory v listoch

Reprodukcia

Berry Bush tejto odrody možno vynásobiť pomocou fúzy. V tomto prípade je dôležité nechať ujsť moment tvorby procesov. Ten potrebujú okamžite. Druhým variantom chovu rozmanitosti Roxan je použitie semien, avšak záhradníci nepoužívajú tak často kvôli zberu a zložitosti.

Najbežnejší spôsob, ako reprodukovať jahody, možno nazvať rozdelenie kríka. Aby sa dosiahol dobrý výsledok, odporúča sa použiť výnimočne veľké a silné jahody.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: