Strawberry White Swede

  • Názvy synonymá: Belaya
  • Chuť: sladký a sladký, ananás
  • Veľkosť: Veľký
  • Hmotnosť: 20-23 gr
  • Výnos: 0,4-0,65 kg s krovím
  • Načasovanie dozrievania: Stred
  • Výhody: neatractiveness k invázii vtákov kvôli svojej bledo farbe, schopnosť používať bobule dokonca alergie kvôli nedostatku červeného pigmentu, je dobre tolerovať zimné výkyvy pri teplotách a rozmrazení
  • Účel: Čerstvé použitie
  • Popis kríka: Kompaktný, Squat
  • Bery: Biely

Pozrite si všetky charakteristiky

Strawberry White Swede (Synonym – White) bol odstránený vo Švédsku a je najvýhodnejšia meradle moderných jahodových odrôd bielej farby. Záhradníci si to dostanú skôr na zvedavosť a záujem rásť v ich sekciách s jahodami s bobuliami neobvyklých farieb. Ale táto odroda má mnoho výhod, medzi ktorými je nádherná chuť a aróma, dobrý výnos a zimná ťažkosť.

Popis odrôd

Strawberry Triedro White Swede je charakterizovaný kompaktnými, squat puzdra až do výšky 20 cm. Listy sú malé, vertikálne nasmerované, sú mierne dospievajúce a majú tmavú zelenú farbu. Na jednej rastline je až 10 silných farebných tesnení. Triedy kvety hojne biele krásne kvety. Vzniká fúzy na bielom swede, ale v malom množstve.

Načasovanie dozrievania

Pre túto odrody sú charakterizované priemernými termínmi pre plodnenie. Hlavná doba dozrievania bobúľ spadá do júna. Nestratia svoj tvar zo slnečného svetla. Zrelosť môže byť určená semenámi, ktoré sa stanú tmavou červenou farbou. Aby sa dali plody väčšieho cukru, odporúča sa postriekať kríky skoro ráno alebo večer so špeciálnymi riešeniami obsahujúcimi draslík.

Výnos

V priemere môže byť z jedného kríka jahôd biely swede zhromaždiť 0,4-0,65 kg bobúľ. Plody dozrievajú spolu a neležia na zemi. V prvom roku môže byť úroda malá. S rastlinami s dvojročným, sú spravidla odstránené asi 700 g bobule s kríkom.

Bobule a ich chuť

Rôzne Biele Swede tvoria biele farby plody s ružovou z riadneho kužeľového tvaru. Sú pomerne veľké, hmotnosť jedného Berry – 20-23 g. Mäsová tesná štruktúra, ale jemný. Chuť ovocia kyslá sladká, ananás. Aróma jahody s odtieňmi vôd moru a ananás.

Bobule tejto odrody sú konzumované v čerstvej forme, nie sú vhodné na konzervovanie. Plody môžu byť použité na deti a alergie, pretože neexistuje červený pigment. Pre jahodové bobule sa biely swede vyznačuje vysokou predajnosťou. Stojí za to vedieť, že nie sú dlhodobo uložené a nie sú vhodné na dlhú dopravu.

Vlastnosti pestovania

Strawberry Triedro White Swede je veľmi komplikovaný v starostlivosti. Mali by sa pozorovať priemerná intenzita zavlažovania napriek vysokej paškovi rastlín. Výhodne použite kvapkové zalievanie. Odroda patrí do zimy Hardy, ale vyžaduje útočisko v prípade nízkoúrovňových zimov. Všeobecne platí, že je dobre tolerovať zimné výkyvy teplôt a rozmrazovania.

Výber miesta a prípravy pôdy

Strawberry White Swede rastie len na slnečných pozemkoch. Pôda by mala byť fertilná, svetla, s neutrálnou kyslosťou. Skriny sú najlepšie zasadené na konci júla alebo na jar po skončení mrazov.

V pristávkových studniach je nutné urobiť humus a drevený popol. 1 m2 by nemalo byť viac ako 10 puzdier. Ideálna vzdialenosť medzi nimi je 20 cm a medzi radmi – 40 cm. V žiadnom prípade, keď pristátie nemôže byť naplnené srdcovým závodom, pretože je to rastový bod.

Opeľovanie

Proces opeľovania tejto odrody sa prirodzene vyskytuje prirodzene, ak sa rastliny pestujú v otvorenej zemi. Zahŕňa opeľovače vetra a hmyzu. V skleníkoch na opelenie jahody je vhodné používať fanúšikov.

Všetko o hnojivách pre jahody

Jednou z dôležitých techník v starostlivosti o jahody je kŕmenie. Pravidelné hnojenie robí to zaručuje bohatú plodinu. Existuje niekoľko rôznych spôsobov, ako kŕmiť jahody a každý z nich je určený na určité obdobie rozvoja rastlín. Počas kvitnutia, plodnice a po ňom musí byť kŕmenie odlišné.

Viac informácií

KvasinkaKyselina boritáAmoniakPopolJód

Choroby a škodcov

Strawberry White Swede má strednú odolnosť proti chorobám. Napriek tomu, že ovocie nie sú naklonené k pôde a zriedkavo hnilobe, môže vzniknúť sivé hniloba. Na prevenciu tejto choroby 2 krát mesačne by sa mali jahodové kríky postriekať slabým riešením mangánu. Na jar je žiaduce zvládnuť rastliny s 3% burgundovým kvapalinovým roztokom.

Berries Grade White Swede sú neatraktívne ako jedlo pre vtáky kvôli jeho bledom farbe. Pre prevenciu poškodenia ovocia v hmyzích škodách, kríky sprej s vyplnenou cibuľou šupiek.

Bojové choroby a škodcovia

Jahoda je často podlieha rôznym nebezpečným ochoreniam, ktoré môžu vážne podkopať svoj stav. Medzi najčastejšie – maliklivá rosa, sivá hniloba, svetlá škvrna, anthracnose a vertikánska. Pred nákupom odrody je potrebné ho požiadať o odolné voči chorobám.

Viac informácií

ZverBellenkaMravceSlimákRoztočNevadickýVýletyChrobák

Buuray SpottyHnilobaSpotyKrútenie listySušenieOtvory v listoch

Reprodukcia

Strawberry Triediť biele Swede Breed Seeds alebo Rosettes z fúzy. Pri použití semien na pristátie pokračujte vo februári alebo začiatkom marci. Pôda musí pozostávať z trávnika, hurejného, ​​rašelového a riečneho piesku v pomeroch 2: 2: 1: 1. Semená nespadajú na zem, často striekajúcou striekačkou. Musíte peer sadenice po vzniku 3 plnohodnotných listov, a na konci aprílových rastlín môžu byť zasadené v otvorenej zemi.

Pri chovom, mušty si vyberú najsilnejšie zásuvky a dať ich do kontajnera s pôdou, bez oddelenia od materského kríka. Po rozptýlení koreňov a objaví sa niekoľko dospelých listov, zásuvky sú odrezané od materskej rastliny a vysadené na mieste trvalého rastu.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: