Tomato Auria žltá

 • Kategória: Zoradiť
 • Typ rastu: Incimenzionálny
 • Účel: Univerzálny
 • Čas dozrievania: Stredomorský
 • Načasovanie dozrievania, dní: 115-118
 • Podmienky rastu: Pre uzavretú pôdu
 • Prepravovateľnosť: Vysoká
 • Farba zrelého ovocia: Neon-žltá
 • Formulár: Cylindrické
 • Výnos: Viac ako 12 kg / m2

Pozrite si všetky charakteristiky

Paradajky o zaujímavej forme, ktorá v ľudu dostali meno mužskú dôstojnosť alebo dámy, sú ovocie rôznorodosti aururie žltej farby. V tomto článku budeme hovoriť o jeho farbe, charakteristikách a pravidlách pestovania.

História odstránenia

V roku 1998 bol zavedený nový hybridný z Tomatov – Auria v Novosibirsku. Avšak, pre celú dobu, trieda nebola zavedená do štátneho registra chovných zariadení, vrátane pokynov, v ktorých regióny krajiny sú najlepšie na pestovanie kultúry. Podľa mnohých publikácií a recenzie záhradníkov, došlo k presnej odpovede, že stupeň je vhodný pre skleníkové podmienky.

Popis odrôd

Auria je žltá je celá kultúra, to znamená, že jej výhonky ako Lianams sú schopné pestovať až 2 metre. Barrel Rastliny a plechy natreté vo svetlom zelenom odtieňoch. Kvetenstvo sú jednoduché. Plody sa zbierajú v hustých kefách, z ktorých každý obsahuje až 9 ks.

Paradajky sú skvelé na konzervovanie a konzumáciu čerstvého.

Platnosť odrody:

 • Vysoký a dlhý výnos;

 • Simultánna splatnosť paradajok v kefách;

 • Vysoká prepravovateľnosť a plod plod;

 • Udržateľnosť kultúry na sucho;

 • Ovocie sú takmer nepraskané a nie natiahnuté.

Medzi mínou stojí za zvýraznenie:

 • Stredná chuť;

 • Krehkosť stonku a výhonkov, odvolanie zrelých plodov;

 • Tendencia k plesňovým ochoreniam, z ktorých stojí za to, že stojí za to venovať pozornosť kŕmeniu obsahu vápnika.

Hlavné kvality ovocia

Ovocie auria je žltý dvojkomorový nepravidelný tvar, podlhovastý, valcový s hlúpym vzorcom. Paradajková koža tesný, svetlý, zrelé ovocie natreté v neon-žltom. Palato telo je tiež hustá, mäsitá, šťavnatá. Hmotnosť jedného plodu je priemer rovná 150 g. Vďaka hustej pleti sa ovocie ľahko prepravujú a môžu byť dlhé.

V závislosti od podmienok pestovania a poľnohospodárskych podnikov môže byť ovocia žltej Aurii podliehať zmene forme.

Charakteristiky

Ochutnávané vlastnosti odrôd sú indexypresívne, ako vo väčšine hybridov. Napriek tomu sú plody vhodné na výrobu šalátov a rôznych predvalkov, okrem pri prijímaní.

Dozrievanie a plodnenie

Odroda je stred, od sejacích semien pred zberom je 118 dní. Prvé spustenie púčikov je vytvorené na Aurii nad 6-7 listov, následné sľuby sa vytvárajú cez každú dvojicu listov, vďaka ktorej kultúra môže byť ovocia na dlhú dobu.

Výnos

V skleníkových podmienkach s 1 m2 môžete odstrániť až 12 kg zberu, jeden bush produkuje až 4 kg plodov.

Termíny pristátia na sadenice a pristátie v zemi

Kultivácia odrody Auria žltá sa vyskytuje len cez sadenice. Príprava mladých sadeníc Standard.

Siatie semien produkujú pár mesiacov pred pristátím v skleníkovej pôde (začiatkom marca). Semená klíčia v drážkach v hĺbke asi 1 cm. Výsadné kontajnery sa uchovávajú pri teplote + 24 ° C, s vzhľadom prvých výhonkov, teplotný režim je nahradený chladičom + 20 ° C. Sladký deň pre mladé meče by malo byť 14 alebo viac hodín.

Pár mesiacov po siatí, sadlizácia pripraví na pristátie v pôde skleníka (v polovici mája, začiatok júna).

Hlavné štádiá rastúcich sadeníc doma

Príprava semien

Základné spôsoby prípravy: otepľovanie, dezinfekcia, namáčanie v rastových stimulanciách, prebublávanie, vytvrdnutie, klíčenie. Títo technici sú zamerané na rôzne výsledky a majú iný účel.

Viac informácií

Semená

Podľa odborníkov môže predbežná namáčanie zvýšiť výnosy o 30%. Trvanie namáčania sa stanoví v závislosti od použitého roztoku a kvality semien.

Viac informácií

Aký druh pôdy si vybrať pre sadenice

Pozemok na výsadbu semien paradajok by nemal byť prevzatý zo záhrady. Pôda pre sadenice paradajok by mala mať dobrú priedušnosť, poskytnúť potrebnú úroveň vlhkosti a úroveň kyslosti pH by mala byť približne 6,5 jednotiek.

Viac informácií

Výsadba

Mladé rastliny sú vyhľadávané vo vzdialenosti 60 cm od seba a medzi radmi postele 50 cm. Meter štvorcový námestia nemusí zasadiť viac ako 3 kríky, pričom takéto sedenie paradajok môže byť pestované v dvoch stonkách, v iných prípadoch v jednom.

Pestovanie a starostlivosť

Starostlivosť o kríky je rovnaká ako pre všetky typy paradajok.

Zalievanie rastlín pravidelné, každý týždeň. Rollový kruh je lepší na mulčovanie slamy alebo rašeliny na zníženie odparovania vlhkosti.

V druhom týždni po vystúpení do skleníkovej pôdy musia paradajky začne oplodniť štandardné minerálne hnojivo obsahujúce draslík, fosfor, dusík. Počas usporiadania kvetenstiev kultúry sa vyžaduje fosfor a draslík av období plodovania – sodíka.

Extra výhonky, ktoré sa nezúčastňujú na plody, stojí za to odstrániť. Keďže stonka rastie, kultúra bude musieť byť odvedená na nosič, pretože hmotnosť kefiek s plodmi môže zvrátiť stopku rastliny.

Ako a ako kŕmiť paradajky?

V každej fáze rastu sú potrebné rôzne stopové prvky. Všetky hnojivá môžu byť rozdelené do dvoch skupín: minerálne a organické. Ľudové opravné prostriedky sa často používajú: jód, kvasinky, vtáčie vrh, vaječný plášť.

Je dôležité dodržiavať normu a obdobie kŕmenia. To platí aj pre ľudové opravné prostriedky a organické hnojivá.

Viac informácií

KvasinkaKyselina boritáJódPopolVápnik selitrakyselina jantárováSérumPeroxid vodíkaKuracie vrhSódaSpievaťMultifunkčný

Odolnosť voči chorobám a škodcom

Odolnosť voči chorobám pri rôznych oblastiach AURRIKA. Kultúra je vystavená suchej škvrnitosti a vrchole, ktorý je vyjadrený vzhľade tmavých hnedých miest na ovocí, čo robí paradajka nevhodné na použitie.

S výskytom akéhokoľvek hubového ochorenia musí byť rastlina liečená akýmkoľvek fungicídnym prípravkom. Ako profylaxia, pôdne pôžičky a upratané, vetranie.

Medzi škodcami, Aururie je ohromený blondínkou, Colorad Beetle, Tick, Voško. V týchto prípadoch sa vykonáva liečba insekticídom.

Tomato Auria je úplne nenáročná kultúra, ktorá podlieha pravidlám agrotechnológií. Táto odroda bude potešiť Dachans do polovice leta so šťavnatými a atraktívnymi plodmi neobvyklého formulára.

Spracovanie a prevencia z chorôb a škodcov

Choroby a škodcovia paradajok v skleníku

Počas kultivácie paradajok v skleníku sú často choroby z dôvodu porušenia teploty a nadmernej vlhkosti. Najbežnejšie ochorenia sú plesňové (fytoofluoróza, kalavaróza, hniloba).

Viac informácií

Choroby a škodcovia paradajok v otvorenej pôde

Bojové choroby a škodcovia paradajok v otvorených oblastiach sú dosť zložité. Je to spôsobené tým, že strúhacia je vystavená rôznym patogénom a hmyzom škodcov.

Viac informácií

PhytofluoroNafúknutý rosaVrcholClapporiosŠedý ganilTobacco mozaikový vírus

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: