Tomato Bella Ross

  • Názvy synonymá: Balla Rosa F1, Bella Rosa F1
  • Kategória: Hybrid
  • Typ rastu: Determinanty
  • Účel: Univerzálny
  • Čas dozrievania: Médium
  • Načasovanie dozrievania, dní: 98-105
  • Podmienky rastu: Pre otvorenú pôdu, pre filmové skleníky, pre uzavretú pôdu
  • Bush: Nočný stupeň
  • Výška kríka, pozri: Až 100
  • Charakteristický bush: Výkonný

Pozrite si všetky charakteristiky

Tomato Bella Ross označuje určené odrody. Je obľúbené vďaka všestrannosti ovocia a dobrých výnosov.

Popis odrôd

Je možné pestovať opísanú rozmanitosť v skleníkoch a pod filmom a otvorenou pôdou. Tento hybridný má nízke kríky, maximalizovať merač. Tomato Bella Ross Ukazuje sa, že je silný, strieľa silné, lístie veľa, čo je najdôležitejšie – aby sa zabezpečila náležitá starostlivosť.

Hlavné kvality ovocia

Plody opísanej triedy svetlo zelené, keď nezdravé. Po dosiahnutí fázy úplného dozrievania sa stáva rovnomerne červenou farbou. Bella Ross Veľké paradajky, hmotnosť každého plodu môže dosiahnuť 300 gramov. V tvare sú trochu rebrované a ploché kruhové.

Vnútri, pod hladkou kožou, skrývajú husté telo. Paradajky tejto odrody sú dokonale po zbere.

Charakteristiky

Chuť paramatrát bella ross je pekný, vyslovovaný paradajka.

Dozrievanie a plodnenie

Táto odroda sa vzťahuje na stredne zrnité odrody. Je to dozrieva 98-105 dní. Diferizuje Bella Ross Long Fruit. Začať zber začiatkom júla a skončiť do konca augusta.

Výnos

Môžete chváliť stupeň pre vysoké výnosy, z jedného kríka je možné zbierať s vysoko kvalitnou starostlivosťou až 5 kg zrelých paradajok.

Termíny pristátia na sadenice a pristátie v zemi

Paradajka Bela Ross semeno semeno do konca marca alebo začiatkom apríla. Mladé rastliny transplantáciu v máji alebo júni.

Hlavné štádiá rastúcich sadeníc doma

Príprava semien

Základné spôsoby prípravy: otepľovanie, dezinfekcia, namáčanie v rastových stimulanciách, prebublávanie, vytvrdnutie, klíčenie. Títo technici sú zamerané na rôzne výsledky a majú iný účel.

Viac informácií

Semená

Podľa odborníkov môže predbežná namáčanie zvýšiť výnosy o 30%. Trvanie namáčania sa stanoví v závislosti od použitého roztoku a kvality semien.

Viac informácií

Aký druh pôdy si vybrať pre sadenice

Pozemok na výsadbu semien paradajok by nemal byť prevzatý zo záhrady. Pôda pre sadenice paradajok by mala mať dobrú priedušnosť, poskytnúť potrebnú úroveň vlhkosti a úroveň kyslosti pH by mala byť približne 6,5 jednotiek.

Viac informácií

Výsadba

Ak chcete, aby sa paradajka cítili pohodlne, mali by ste použiť nasledujúci systém vstupu: 40 x 60 cm.

Pestovanie a starostlivosť

Ak chcete získať dobré, silné sadenice, je potrebné ponoriť semená Tomato Bella Ross nie viac ako 1 cm do úrodnej pôdy v nádobe. Zem je dobre zavlažovaná, potom pokrytá polyetylénom a nastavte nádobu na slnku. Takýto prístrešok uloží potrebnú vlhkosť. Keď sa objavia prvé výhonky, film je možné odstrániť.

Sadenice nevyhnutne udržiavajú slnko. Ak to chýba, potom stonky paradajok budú dlhé.

Dobrý spôsob, ako sa vysadiť sadenice v zemi, zahŕňa kopírovanie pomerne veľké, hlboké pristátie. Zariadenie je takmer úplne ponorené dovnútra, takže na povrchu zostáva len horné niekoľko listov.

Táto metóda maximalizuje schopnosť paradajok zakoreniť kmeň. Jediný problém je pôda s takýmto pristátím je chladnejšie. Tento problém môžete vyriešiť inštaláciou orezaného poltlivej plastovej fľaše na spodnej strane každej jamy. Plasty bude pôsobiť ako miniatúrny skleník, urýchľuje vykurovanie pôdy a tiež zabraňuje jej kolapsu v jame. Keď čas prichádza na transplantované sadenice, rastliny sú umiestnené vo vnútri nádrží v zemi, časom sa čistí.

Vzhľadom k tomu, paradajky milujú slnko a teplo, môžete zakryť pôdu špeciálnym materiálom. Pôdny solárium pomáha predchádzať chorobám, vzhľadu burín. Pred zakrytím zeme filmu je potrebné pomôcť s kompostom a inými živinami a potom vysokou kvalitou. V teplej podnebí, mulčovacia slama (nie seno!) – Ďalšia dobrá možnosť.

Nesmieme zabudnúť na podväzok Bella Ross. Tak, že v procese nebola žiadna štipka kmeňa, okolo neho pod hornou kefou alebo pod rezom (ale nad hárkom), najprv prstenec z povrazu.

Pripojená slučka tohto krúžku viaže koniec povrazu s dĺžkou 1,5-2 m, a druhý koniec povrazu cez kábel je dotiahnutý a zviazaný jednoduchým uzlom na iné lano, natiahnuté cez rad paradajok kríky.

Je veľmi dôležité poskytnúť rôzne bellové ross vysoko kvalitné zavlažovanie, pretože bez neho nemôže čakať na bohatý zber. V rovnakej dobe, kotvenie pôdy je tiež škodlivé, ako dlhé sucho. Pod mulčovacou vlhkosťou sa zachová dlhšie, ale aj v tomto prípade sa odporúča používať kvapkové zalievanie s časovačom.

Pokiaľ ide o hnojivá, formulácie s veľkými množstvami dusíka prispievajú najprv, pretože je nevyhnutné pre vývoj výhonkov, zakorenenie. Potom, keď sa objavia kvety, začnú hnojiť draselné a fosforečné zmesi. Tieto stopové prvky idú do vývoja ovocia. Chuť a šťavnatosť závisí od nich.

Ako a ako kŕmiť paradajky?

V každej fáze rastu sú potrebné rôzne stopové prvky. Všetky hnojivá môžu byť rozdelené do dvoch skupín: minerálne a organické. Ľudové opravné prostriedky sa často používajú: jód, kvasinky, vtáčie vrh, vaječný plášť.

Je dôležité dodržiavať normu a obdobie kŕmenia. To platí aj pre ľudové opravné prostriedky a organické hnojivá.

Viac informácií

KvasinkaKyselina boritáJódPopolVápnik selitrakyselina jantárováSérumPeroxid vodíkaKuracie vrhSódaSpievaťMultifunkčný

Odolnosť voči chorobám a škodcom

Paradajky tejto odrody majú vynikajúcu odolnosť proti praskaniu. Okrem toho majú imunitu tabakovej mozaiky.

Pokiaľ ide o iné choroby, vyžadujú profylaktickú liečbu. Vynikajúcou možnosťou bude fungicíd na báze síry alebo horčíka. Dôležitou úlohou v boji proti mnohým hubovým léziám hrá čistotu. Je nemožné umožniť vzhľad veľkého počtu trávy burín, listový odpad. Pri orezaní nižších listov a kroku v odrode Bella Ross sú vzdialené časti spálené.

Z tly a iných hmyzov, ktoré tiež negatívne ovplyvňujú kvalitu a množstvo plodín, pomáha insekticídnym roztokom mydla. Nemajú radi hmyz a infúziu cesnaku.

Nemali by ste zasadiť paradajky, kde zrnil zrnil predtým, pretože niektoré ochorenia sa uložia do zeme a ľahko prenášané po pristátí.

Spracovanie a prevencia z chorôb a škodcov

Choroby a škodcovia paradajok v skleníku

Počas kultivácie paradajok v skleníku sú často choroby z dôvodu porušenia teploty a nadmernej vlhkosti. Najbežnejšie ochorenia sú plesňové (fytoofluoróza, kalavaróza, hniloba).

Viac informácií

Choroby a škodcovia paradajok v otvorenej pôde

Bojové choroby a škodcovia paradajok v otvorených oblastiach sú dosť zložité. Je to spôsobené tým, že strúhacia je vystavená rôznym patogénom a hmyzom škodcov.

Viac informácií

PhytofluoroNafúknutý rosaVrcholClapporiosŠedý ganilTobacco mozaikový vírus

Odolnosť voči nepriaznivým poveternostným podmienkam

Bella Ross je považovaná za rastlinu, ktorá je dokonale s dlhými suchami a teplo.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár