Tomato Dina

  • Autori: Lykova B.ALE., Móza B.S., Altukhukhov y.Ns.
  • Rok predpokladov: 1996
  • Kategória: Zoradiť
  • Typ rastu: Determinanty
  • Účel: Čerstvé použitie
  • Čas dozrievania: Médium
  • Načasovanie dozrievania, dní: 101-122
  • Podmienky rastu: Pre otvorenú pôdu, pre filmové skleníky
  • Výška kríka, pozri: 55-70
  • Vetva: Stred

Pozrite si všetky charakteristiky

Tomato Dina Rôzne je možné použiť na čerstvé použitie, na varenie. Je prípustné rásť na malých záhradách, ale je to tiež často používané na veľkých farmách.

Popis odrôd

Dina označuje stredne zrnité odrody, odroda je stredná. Výška dospelej závodu je asi 55-70 centimetrov. Leaf dosky kríkov majú stredné veľkosti, majú svetlú zelenú farbu. Ovocie z nich s artikuláciou.

Hlavné kvality ovocia

Takéto paradajky majú jednoduchý kruhový tvar. Ich farba je oranžová. Povrch zrelého ovocia hladký. Počet hniezd je 4-5. Hmotnosť jednej zeleniny môže dosiahnuť 100-130 gramov.

Telo každého plodu je dosť mäsité. Všetky sú považované za malé. Okrem toho, zrelé paradajky sa vyznačujú zvýšeným obsahom karoténu.

Charakteristiky

Zrelé zelenina sa vyznačujú vysokou chuťovými vlastnosťami. Budú vhodné na spálenie, ako aj na prípravu rôznych čerstvých jedál, vrátane šalátov.

Dozrievanie a plodnenie

Tomato Dina označuje stredne sivé odrody. Čas dozrievania sa pohybuje od 100 do 122 dní. Za priaznivých podmienok bez teplotných rozdielov a hojných studnych dažďov, ako aj pri pestovaní zeleniny v skleníkoch je proces plody a dozrievania rýchlejší.

Výnos

Dina paradajkové odrody sú vysoko vysokou úrovňou výťažku. Z jedného zdravého kríka môžete získať 3-4,5 kilogramov zrelého zeleniny. Treba však pripomenúť, že výnos je značne ovplyvnený zložením a typom pôdy, číslom a včasnosti zavlažovania, použitie príslušných hnojív, ktoré vykonávajú preventívne opatrenia proti chorobám a škodcom, ako aj z kultivačnej oblasti.

Termíny pristátia na sadenice a pristátie v zemi

Zníženie semenného materiálu na sadenice by sa malo urobiť približne 55-60 dní pred pristátím v otvorenej pôde. Treba poznamenať, že takéto sadenice sú pomerne ľahko a rýchlo vykonávajú a takmer nie je chorý. Zariadenia sú spravidla zasadené do otvoreného terénu po skončení mrazu na konci pružiny.

Hlavné štádiá rastúcich sadeníc doma

Tomato Dina

Príprava semien

Základné spôsoby prípravy: otepľovanie, dezinfekcia, namáčanie v rastových stimulanciách, prebublávanie, vytvrdnutie, klíčenie. Títo technici sú zamerané na rôzne výsledky a majú iný účel.

Viac informácií

Tomato Dina

Semená

Podľa odborníkov môže predbežná namáčanie zvýšiť výnosy o 30%. Trvanie namáčania sa stanoví v závislosti od použitého roztoku a kvality semien.

Viac informácií

Tomato Dina

Aký druh pôdy si vybrať pre sadenice

Pozemok na výsadbu semien paradajok by nemal byť prevzatý zo záhrady. Pôda pre sadenice paradajok by mala mať dobrú priedušnosť, poskytnúť potrebnú úroveň vlhkosti a úroveň kyslosti pH by mala byť približne 6,5 jednotiek.

Viac informácií

Výsadba

Na pristátie do pôdy by sa mali zvoliť len silné a zdravé sadenice. Je lepšie si vybrať miesto na mieste, ktoré bude dobre pokryté slnkom a bude tiež chránený pred vetrom.

Pôda musí byť buď piesočnatá alebo bubna. Medzi radmi s sadesami by mali zanechať vzdialenosť asi 70 centimetrov. Medzi samotnými krídlami robia vzdialenosť približne 40-50 centimetrov.

Zem musí byť nevyhnutne dostatočne stratégia. Plávanie musí byť vykonané každé 3 alebo 4 dni. S touto hĺbkou by nemali prekročiť 10 cm, aby nedošlo k poškodeniu koreňových systémov mladých rastlín.

Pestovanie a starostlivosť

V procese rastúceho takýchto paradajok by sa mala všetka burina škodlivá vegetácia odstrániť včas. A tiež pravidelne bude musieť urobiť špeciálne minerálne hnojivá v pôde.

Je dôležité pravidelne vykonávať zalievanie. O daždivých obdobiach by sa mal znížiť počet takýchto postupov, pretože kotvenie pôdy môže viesť k vzniku a rozvoju rôznych chorôb, plesňových infekcií. Nezabudnite na správanie vymaže a uvoľnenie pôdy.

Tomato Dina

Ako a ako kŕmiť paradajky?

V každej fáze rastu sú potrebné rôzne stopové prvky. Všetky hnojivá môžu byť rozdelené do dvoch skupín: minerálne a organické. Ľudové opravné prostriedky sa často používajú: jód, kvasinky, vtáčie vrh, vaječný plášť.

Je dôležité dodržiavať normu a obdobie kŕmenia. To platí aj pre ľudové opravné prostriedky a organické hnojivá.

Viac informácií

Tomato DinaKvasinkaTomato DinaKyselina boritáTomato DinaJódTomato DinaPopolTomato DinaVápnik selitraTomato Dinakyselina jantárováTomato DinaSérumTomato DinaPeroxid vodíkaTomato DinaKuracie vrhTomato DinaSódaTomato DinaSpievaťTomato DinaMultifunkčný

Odolnosť voči chorobám a škodcom

Dina paradajky sú často ovplyvnené fytoofluorózou, ako aj z vodovodného vrcholu. V prvom prípade sa na listoch puzdra objavia škvrny hnedej. Postupom času sa začínajú postupne presúvať a ovocie, čo spôsobuje ich deformáciu v budúcnosti, hnilá.

Ak chcete vyliečiť fytoofluorózu na paradajkách, môžete aplikovať zlodejovú tekutinu, ako aj špeciálne prípravky (Quarris, „fytoosporín“). S poškodením hniloby s vodou, sa buničina ovocí začne hniť, tvorí vodnatú látku v rovnakom čase. Na vyliečenie vegetácie je potrebné okamžite odstrániť všetky poškodené časti, ako aj uskutočnenie liečby silnými insekticídnymi činidlami.

Pod poškodením rastlín sa na vrchole zeleniny objavia tmavé škvrny. Postupom času začínajú ísť dovnútra ovocia, plody sa stávajú úplne suchým a pomerne pevným. V tomto prípade bude dusičnan vápenatý pomôcť.

Niekedy sú paradajky Dina prekvapení a rôzne hmyz, vrátane Colorado Beetles, Ticks, Tool. Aby ste sa zbavili takýchto škodcov, môžete využiť špeciálne lieky („Proteus“, „istý“).

S cieľom zabrániť vzniku rôznych chorôb na takejto kultúre sa preventívne opatrenia musia vykonávať včas. Často sú paradajky liečené rôznymi ľudovými prostriedkami pripravenými doma, tiež používajú hotové prípravky na profylaxiu, sledujte vlhkosť pôdy, spoločného stavu kríkov.

Spracovanie a prevencia z chorôb a škodcov

Tomato Dina

Choroby a škodcovia paradajok v skleníku

Počas kultivácie paradajok v skleníku sú často choroby z dôvodu porušenia teploty a nadmernej vlhkosti. Najbežnejšie ochorenia sú plesňové (fytoofluoróza, kalavaróza, hniloba).

Viac informácií

Tomato Dina

Choroby a škodcovia paradajok v otvorenej pôde

Bojové choroby a škodcovia paradajok v otvorených oblastiach sú dosť zložité. Je to spôsobené tým, že strúhacia je vystavená rôznym patogénom a hmyzom škodcov.

Viac informácií

Tomato DinaPhytofluoroTomato DinaNafúknutý rosaTomato DinaVrcholTomato DinaClapporiosTomato DinaŠedý ganilTomato DinaTobacco mozaikový vírus

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár