Tomato Fighter (Buyan)

 • Autori: Kristus J. ALE., Domanskaya M. Na., Gubko B. N., Pozalkin B. F., Kamanan A. ALE. (SiDingirs)
 • Rok predpokladov: 2000
 • Kategória: Zoradiť
 • Typ rastu: Determinant
 • Účel: Univerzálny
 • Čas dozrievania: Skoro
 • Načasovanie dozrievania, dní: 95
 • Podmienky rastu: Pre otvorenú pôdu, pre filmové skleníky
 • Prepravovateľnosť: Vysoká
 • Výroba komerčných plodov,%: 72

Pozrite si všetky charakteristiky

Medzi paradajkami, populárne v našej krajine, stíhač triedy vyniká. Bolo to relevantne nedávno, ale okamžite vyhral popularity medzi záhradkami. Paradajka tejto odrody má mnoho výhod, že poľnohospodári a milenci si zaslúžia.

História odstránenia

Táto odroda má dva ekvivalentné mená – bojovník a buy. Prvé meno je považované za klasické, je pod ním, zaznamenáva sa paradajka v štátnom registri. BROYAN TAMATO NOVOZUJÚCE GARDERISTRÁNY, AKO NÁZVY BOZPEČNOSTI NA SACHETY SEED. Paradajka v súrodencovi, v roku 2000 bola zaznamenaná v registroch. Táto odroda sa odporúča pri vykládke v rôznych regiónoch, veľkých a malých farmách.

Popis odrôd

Obrovská výhoda tejto odrody je odolnosť proti mrazu a vynikajúci odolnosť voči suchu. Vďaka týmto vlastnostiam si bojovník zaslúžila popularitu medzi detaktmi, ktoré sa len pravidelne objavujú na stránke. Táto rastlina dobre rastie bez denného hydratácie aj v horúcich obdobiach. Ďalšia výhoda – nie je potrebné orezávanie kríkov, jednoduchosť starostlivosti. Ak urobíte prvé kroky v záhradníctve, táto odroda je presne to, čo potrebujete. Dobrá imunita – ďalšia plus tejto rastliny. Vizuálne vlastnosti sú nasledovné:

 • Nízko-type Bush, odčerie

 • Výška nie je zvyčajne viac ako 40 cm;

 • Vzhľadom k tomu, determinant typu Bush, rast sa ukončí nezávisle;

 • Vďaka kompaktnosti závod nezaberá veľa miesta;

 • Výhonky sú tvorené strednou aktivitou, lístie je tiež trochu, kroky nevyžadujú odstránenie;

 • Kvetenstvo sú jednoduché;

 • Tmavé ovocie;

 • Stredné lístie vo veľkosti, typ vlnitého, farba – tmavo zelená.

Hlavné kvality ovocia

Ovocie bojovej odrody majú formu priemeru medzi oválnym a valcom, vzhľad ich je tradičný. Farba môže byť červená alebo žltá, na zrelosť, ktorú majú bledo zelenú farbu. Ovocie rýchlo dostávajú zrelosť, je možné zbierať v zelenej forme, ponáhľa sa po zbere a nestrácajte chuť. Semená sa môžu použiť na vytvorenie sadeníc. Ovocie tejto odrody nie sú príliš veľké, skôr v priemere, hmotnosť sa môže pohybovať od 70 do 180 g. Dužina je docela šťavnatá, pre skoré odrody vynikajúcej konzistencie. V každom ovocí od 3 do 4 komôr pre semená. Pokožka hladkého typu, extrémne silná, dokonca aj v nepriaznivom počasí a pri zachovaní zostáva celkom.

Charakteristiky

Druhy mäsitých ovocných druhov bojovníka sa vyznačujú klasickou paradajkovou chuťou. Nie je to príliš svetlé, ale celkom nasýtené pre skoré odrody. Použite paradajky v čerstvej forme a na solenie, marinácie, písmená, sušenie.

Dozrievanie a plodnenie

Táto odroda patrí do dátumu predčasného dozrievania, táto charakteristika priťahuje záhrady. Prvé paradajky môžu byť zastrelené za tri mesiace alebo o niečo viac. Poveternostné podmienky prakticky neovplyvňujú načasovanie dozrievania a plodovania. Bez ohľadu na sucho, dažde, pľuvajú aktívne a rovnomerne. Fighter rastie nielen v skleníkoch, ale aj v otvorenej pôde.

Výnos

Napriek najnižšej hodnote, výnosom dobrej úrovne. Môžete sa spoľahnúť na zbierku 2,5 až 3 kg. Z metra štvorcového, greenhouse rastie zvyšuje množstvo zberu, môžete zbierať až 4,5 kg z jedného metra.

Termíny pristátia na sadenice a pristátie v zemi

Fighter Tomatoes plánujú pre vytvorenie sadeníc, siatie časov pre paradajky. Je potrebné vypočítať 2 mesiace pred výsadbou sadeníc. Napríklad, ak sa približný dátum vylodenie prvých čísel júna, sadenice musia byť zasadené na začiatku apríla. Už sa objavujú v týždni-avenolózne výhonky. Po 50-60 dňoch sú sadenice už plne životaschopné, môžu byť zničené.

Nezabudnite zvládnuť semená so špeciálnymi liekmi. Ak chýba slnko, musíte poskytnúť ďalšie umelé osvetlenie sadeníc. Zamykanie sa vyrába vo všeobecnej zásuvke, po dvoch listoch sa ponorte do samostatných kontajnerov. Požadovaná teplota je asi +25 stupňov pred objavom, potom sa teplota zníži na +18.

Hlavné štádiá rastúcich sadeníc doma

Príprava semien

Základné spôsoby prípravy: otepľovanie, dezinfekcia, namáčanie v rastových stimulanciách, prebublávanie, vytvrdnutie, klíčenie. Títo technici sú zamerané na rôzne výsledky a majú iný účel.

Viac informácií

Semená

Podľa odborníkov môže predbežná namáčanie zvýšiť výnosy o 30%. Trvanie namáčania sa stanoví v závislosti od použitého roztoku a kvality semien.

Viac informácií

Aký druh pôdy si vybrať pre sadenice

Pozemok na výsadbu semien paradajok by nemal byť prevzatý zo záhrady. Pôda pre sadenice paradajok by mala mať dobrú priedušnosť, poskytnúť potrebnú úroveň vlhkosti a úroveň kyslosti pH by mala byť približne 6,5 jednotiek.

Viac informácií

Výsadba

Výsadba do pozemných paradajok tejto odrody sa odporúča podľa schémy – 8 kríkov alebo menej ako jeden meter štvorcový. Takáto schéma sa považuje za optimálne podliehajú vysoko kvalitnému kŕmeniu. V každej jamku je zavedený popolový záves a humus, nie je potrebná pre štádium pristátia. Typ sedenia – Prechod, zavlažovanie a mulčovanie.

Pestovanie a starostlivosť

Pozoruhodné ťažkosti pri starostlivosti o túto rastlinu nie sú pozorované, pretože kríky nie sú vytiahnuté, nemali by ich tvoriť. Stačí na kravatu na podporu, keď spustí dozrievanie ovocia, inak paradajky vytiahli vetvy na zem. PASKING sa vykonáva na začiatku letného obdobia, všetko od pôdy sa odstráni do prvej kefy s kvetenstvami. Zalievanie sa vykonáva pravidelne, ale s pozmeňujúcim a doplňujúcim návrhom na počasie – jedenkrát za 5 alebo 7 dní je dosť dosť do hĺbky 30 cm.

Pre vysoké výnosy je potrebné nakŕmiť rastlinu včas a kompetentne:

 • Minerálne zlúčeniny sú potrebné pre bojovníka počas tvorby kvetenstva;

 • Užitočné organické podávače s prívodným odpadom, bylinkami;

 • Zvlášť potrebné hnojivá v nepriaznivých poveternostných podmienkach, ale úvode koreňa v chladu je neefektívny;

 • LEAF hnojivá sú efektívnejšie v chladnom počasí, pre túto pripojenie vody, minerálne zloženie, humát, nízkotučné mlieko;

 • s listovým kŕmením zvlhčuje listy zdola.

Ak správne staráte o pôdu, výnos paradajok tejto odrody bude na vysokej úrovni. Preto je dôležité systematicky obnoviť plodnosť. V jesennom období je potrebné odstrániť graf, odstrániť korene, tráva burinu, stonky, vytiahnite zem. V tom istom období, pôda kŕmenie humusu – jeden vedro pre jeden štvorcový meter štvorcový. Na jar, pôdne minerály, je lepšie nevstúpiť do hnoja, pretože riziko fytoofluorózy sa zvyšuje.

Ako a ako kŕmiť paradajky?

V každej fáze rastu sú potrebné rôzne stopové prvky. Všetky hnojivá môžu byť rozdelené do dvoch skupín: minerálne a organické. Ľudové opravné prostriedky sa často používajú: jód, kvasinky, vtáčie vrh, vaječný plášť.

Je dôležité dodržiavať normu a obdobie kŕmenia. To platí aj pre ľudové opravné prostriedky a organické hnojivá.

Viac informácií

KvasinkaKyselina boritáJódPopolVápnik selitrakyselina jantárováSérumPeroxid vodíkaKuracie vrhSódaSpievaťMultifunkčný

Odolnosť voči chorobám a škodcom

Aby imunity rastliny zostala silná, je dôležité dodržiavať pravidlá rotácie plodín na mieste. Fighter Aj keď je známy pre svoje pretrvávajúce zdravie, je dôležité vziať do úvahy tieto okamihy pri pristátí:

 • Nenechajte sa pristáť paradajky v tesnej blízkosti zemiakov;

 • Odmietnutie pristátie odroda na Zemi, ktorá v minulom roku bola daná pod pólovým korením, paradajkami, baklažánmi, zemiakmi.

Na jeseň nájdite budúcu zónu kultivácie ražných paradajok, keď hniezdne stonky stimuluje reprodukciu látok, ktoré zabíjajú patogénnu flóru, rôzne húb. Dodržiavanie týchto pravidiel znižuje riziko útokov škodcov a rôznych chorôb. Okrem toho sa sadenice pristáli v dier medzi ražičkou na jar, to je lepšie. Po vytvorení kríkov je raž rezaná a vyloží tam – na záhrade.

V každom prípade sú pre vysokokvalitné opatrenia potrebné preventívne opatrenia. Ak nie je ďaleko od vášho pozemku alebo na ňom, boli to prípady infekcie s fytofluorózou, je potrebné vykonať prevenciu. Spracovanie stoniek, listy sa vykonávajú bordinovou kvapalinou. Striekanie sa musí opakovať raz za 10 dní pomocou konvenčných práčovne alebo iných metód. V prípade detekcie symptómov na lístie, je potrebné okamžite vykonať spracovanie „oxychom“ alebo „Acrobat“.

Spracovanie a prevencia z chorôb a škodcov

Choroby a škodcovia paradajok v skleníku

Počas kultivácie paradajok v skleníku sú často choroby z dôvodu porušenia teploty a nadmernej vlhkosti. Najbežnejšie ochorenia sú plesňové (fytoofluoróza, kalavaróza, hniloba).

Viac informácií

Choroby a škodcovia paradajok v otvorenej pôde

Bojové choroby a škodcovia paradajok v otvorených oblastiach sú dosť zložité. Je to spôsobené tým, že strúhacia je vystavená rôznym patogénom a hmyzom škodcov.

Viac informácií

PhytofluoroNafúknutý rosaVrcholClapporiosŠedý ganilTobacco mozaikový vírus

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár