Tomato Kompet

 • Autori: MOTO B.M.
 • Rok predpokladov: 2000
 • Kategória: Hybrid
 • Typ rastu: Determinant
 • Účel: Čerstvé použitie
 • Čas dozrievania: Médium
 • Načasovanie dozrievania, dní: 82-127
 • Podmienky rastu: Pre otvorenú pôdu, pre filmové skleníky
 • Obchodovateľnosť: Vysoká
 • Výroba komerčných plodov,%: 95%

Pozrite si všetky charakteristiky

Očakávania od najnovších sľubných odrôd, ktoré sa nedávno objavili len na trhu – je to veľmi dobré. Je však oveľa spravodlivejšie, pretože nie sú skúsení poľnohospodári, aby boli dôveryhodné na niekoľko rokov aspoň odrody. A v tomto pláne by merchant paradajok mohol dať niekoľko pokročilejších možností.

História odstránenia

Stvoriteľ takejto závodu je slávny chovateľ. M. Móda. Oficiálne prijatie kultúry kultúry bolo udelené v roku 2000. Je známe, že toto je hybridné, ale zdrojové formy v oficiálnom opise nie sú zverejnené.

Popis odrôd

Pre obchodníka je špecifický typ rozvoja. Závod je vhodný pre konvenčnú pôdu a na pestovanie v skleníkoch pod polyetylénovým filmom. Rozvetvujúci Bush ide mierne intenzívne. Počet listov nie je príliš veľký. Samotné lístie:

 • Priemerné veľkosti;

 • Má zelenú farbu;

 • Formuje lesk;

 • Trochu vlnitú.

Hlavné kvality ovocia

Len prevedené z bobule bobule bude mať svetlú zelenú farbu. Hovorte, vždy sa červenajú. Paradajky sú veľké a vyznačujú sa neesenciálnym rozptýlom podľa hmotnosti – od 114 do 127 g. Medzi týmito formulármi sú zaoblené a ploché kruhové a prechodné inštancie. Zber bude 150-180 dní.

Prvá kvetenstvo bude položené cez 9. plechu. Následný vytvorený v prírastkoch 1-2 listov. Charakterizovaný jednoduchý typ ovplyvnenia. Koža má hladký povrch. Ako listy, ona vrhá lesk.

Prečítajte si viac  Jahoda prijať

Charakteristiky

Najčastejšie sa obývajú obchodné plody spotrebuje. Domáce konzervovanie je tiež celkom možné. Je to typické pre veľmi husté telo. V spotrebiteľských hodnoteniach, občerstvenie tejto odrody. V kompatibilite, napokon, to nie je tiež horšie pre mnoho populárnych odrôd. Všimli si, že kyslá sladká chuť a zostatok sa posunie smerom k sladkej línii.

Dozrievanie a plodnenie

Obchodník je zástupcom vypúšťania stredne starej paradajky. Po vytvorení výhonkov na záložku Vhodné bobule sa vyžaduje od 85 do 127 dní. Presnejšie môže byť povedané len s prihliadnutím na osobitné počasie a iné kultivačné podmienky. A tiež bude mať vplyv na nepochybne použitie skleníkov alebo chovu v otvorenej zeleninovej záhrade.

Výnos

Kultúra sa vzťahuje na skupinu s vysokou výnosou. Môže dať od 11.1 do 14,2 kg bobúľ na 1 m2. Takýto rozdiel ukazovateľov zdôrazňuje význam súladu s podmienkami pestovania a starostlivosti o pristátie. Je tiež potrebné venovať pozornosť tomu, že podiel obchodných plodov je veľmi veľký. Môže dosiahnuť 95% (na základe riadneho poľnohospodárskeho inžinierstva).

Termíny pristátia na sadenice a pristátie v zemi

Na konci marca je potrebné pracovať so sezákom – začiatkom apríla. Počkajte na výhonky budú musieť byť od 7 do 10 dní. Presný moment transplantácie na otvorenú pôdu v dostupných zdrojoch nie je špecifikovaná. Najlepšie vedené pripravenosť sadeníc.

Hlavné štádiá rastúcich sadeníc doma

Príprava semien

Základné spôsoby prípravy: otepľovanie, dezinfekcia, namáčanie v rastových stimulanciách, prebublávanie, vytvrdnutie, klíčenie. Títo technici sú zamerané na rôzne výsledky a majú iný účel.

Viac informácií

Semená

Podľa odborníkov môže predbežná namáčanie zvýšiť výnosy o 30%. Trvanie namáčania sa stanoví v závislosti od použitého roztoku a kvality semien.

Viac informácií

Aký druh pôdy si vybrať pre sadenice

Pozemok na výsadbu semien paradajok by nemal byť prevzatý zo záhrady. Pôda pre sadenice paradajok by mala mať dobrú priedušnosť, poskytnúť potrebnú úroveň vlhkosti a úroveň kyslosti pH by mala byť približne 6,5 jednotiek.

Prečítajte si viac  Paradajkový sultán

Viac informácií

Výsadba

1 m2 nemajú viac ako 3 alebo 4 rastliny. Je lepšie pristáť menšie, ale tak sa starajú o kultúru. Medzera medzi jamkami – 50 cm.

Pestovanie a starostlivosť

Základné obavy sú nasledovné:

 • Pravidelné zavlažovanie teplou vodou;

 • Po zavlažovaní alebo zrážok;

 • Záložky Minerálne hnojivá (v rovnakom rozvrhu ako pre iné paradajky);

 • Pravidelné buriny.

Ako a ako kŕmiť paradajky?

V každej fáze rastu sú potrebné rôzne stopové prvky. Všetky hnojivá môžu byť rozdelené do dvoch skupín: minerálne a organické. Ľudové opravné prostriedky sa často používajú: jód, kvasinky, vtáčie vrh, vaječný plášť.

Je dôležité dodržiavať normu a obdobie kŕmenia. To platí aj pre ľudové opravné prostriedky a organické hnojivá.

Viac informácií

KvasinkaKyselina boritáJódPopolVápnik selitrakyselina jantárováSérumPeroxid vodíkaKuracie vrhSódaSpievaťMultifunkčný

Odolnosť voči chorobám a škodcom

Obchodník je schopný efektívne prežiť, keď sú vystavené:

 • fytoofluoróza;

 • vertikánska;

 • tabaková mozaika;

 • Clapporióza;

 • Fuzarické vädnutie (čo však neumožňuje ignorovať potrebu dodatočnej ochrany).

Spracovanie a prevencia z chorôb a škodcov

Choroby a škodcovia paradajok v skleníku

Počas kultivácie paradajok v skleníku sú často choroby z dôvodu porušenia teploty a nadmernej vlhkosti. Najbežnejšie ochorenia sú plesňové (fytoofluoróza, kalavaróza, hniloba).

Viac informácií

Choroby a škodcovia paradajok v otvorenej pôde

Bojové choroby a škodcovia paradajok v otvorených oblastiach sú dosť zložité. Je to spôsobené tým, že strúhacia je vystavená rôznym patogénom a hmyzom škodcov.

Viac informácií

PhytofluoroNafúknutý rosaVrcholClapporiosŠedý ganilTobacco mozaikový vírus

Odolnosť voči nepriaznivým poveternostným podmienkam

Takáto odroda je určená pre záruky od dodávateľov pestovania materiálu, pre úspešné prežitie s kolísaním teploty. Zodpovední a elegantní záhradníci sa budú snažiť odstrániť tento faktor vôbec.

Rastúce regióny

Môžete zasadiť obchodníka v centre európskej časti Ruska. Je možné ho vyrastať v centrálnom chernozéme. Je prípustné predpokladať, že v regiónoch s ešte priaznivejším podnebím, táto kultúra tiež poskytne dobrý výsledok. Takýto predpoklad však ešte nebolo skontrolovaný a akékoľvek takéto akcie záhradníkov sa budú brať na vlastné riziko.

Prečítajte si viac  Druhy podpery na hrozno a ich použitie

Recenzie Recenzie

Dokonca aj skúsená zelenina bude príjemne prekvapená výsledkami kultivácie takejto kultúry. Okrem vysokej kvality samotných plodov môžu byť tiež dlhodobo skladované, dokonca aj bez chladenia. Tento hybridný je vytrvalý a relatívne zriedka chorý. Výdavkové úsilie sú odmenené zaručené. Žiadne sťažnosti na túto kultúru ešte neboli prijaté.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: