Tomato Malinka

 • Autori: KONDRATIAVA I.Yu., CANDOBA E.E., Pavlov L.V.
 • Rok predpokladov: 2007
 • Kategória: Zoradiť
 • Typ rastu: Determinant
 • Účel: Čerstvé použitie
 • Čas dozrievania: Latevire
 • Podmienky rastu: Pre otvorenú pôdu, pre filmové skleníky
 • Utiecť: stredná veľkosť, tmavo zelená
 • Farba nezrelého ovocia: svetlo zelená
 • Farba zrelého ovocia: Raspberry

Pozrite si všetky charakteristiky

Domáci rozvoj – parantárna odroda Malinky – nie tak dávno, ale jeho jasne karmínové, krásne, sladké paradajky sa už stali vítaným hosťom na stole av krytoch ruských letných obyvateľov.

História odstránenia

Výberová práca na tvorbe rôznych Malinka bola vykonaná na základe federálneho vedeckého centra zeleniny rastúceho v tvár jeho skúsených zamestnancov – chovateľov Iriny Yuryevna Kondratyeva, Elena Evgevievna Kandab pod vedením Leonid Vasilyevich Pavlova. Žiadosť o prijatie na používanie bola podaná v roku 2006, a po roku, v roku 2007 bola schválená, odroda bola zahrnutá do štátneho registra pre Ruskú federáciu na pestovanie na otvorenej pôde a pod filmu.

Popis odrôd

Malinka Tomatov odroda je strava, determinant, a teda kompaktná rastlina s maximálnou výškou kríkov zo 40 centimetrov na polovicu metra. Listy na nich majú strednú veľkosť, maľované v tmavom zelenom tieni. Kvetenstvo jednoduché, v ovocnom kĺbovom ovocí. Možno poznamenať niekoľko pozitívnych vlastností posudzovaného kultúry:

 • Simultánne ovocné, čo je veľmi vhodné pri zbere;
 • Maximálna venovanosť ovocia;
 • Vysoké ceny produktov – hladké, identické ovocie;
 • Kvalita príchute sú vynikajúce;
 • prepravovateľná trieda;
 • Vysoká odolnosť nielen na praskanie bobúľ, ale aj mnohých chorôb.

Hlavné kvality ovocia

Paradajky Malinka sa vyznačujú ich perfektnou kruhovou a hladkou formou. Nezrelé bobule, ako mnoho ďalších plodov, majú zelenú farbu, v tomto prípade – svetlo zelená. Plne nenávidené paradajky očakávané malinové bobuchy farby, ktorá ich odlišuje od iných paradajok.

Veľkosť je malá, ale nie malá – v priemere od 100 do 130 gramov. Počet semien hniezd – 6 alebo viac. Ovocie nie sú praskanie.

Charakteristiky

Názov Malinky pošle nielen farbu, ale aj chuť ovocí: pekne sladké a šťavnaté paradajky. Telo v bobule zrnilo, jemné, má príjemnú arómu. Môžete použiť zeleninu pre každú chuť – ako pre letné čerstvé šaláty a pre billety na zimu, uhorky, konzervy. Vo všetkých konách budú chutné a užitočné.

Dozrievanie a plodnenie

Posudzovaná kultúra sa považuje za neskoro. V niektorých zdrojoch je to pravda, zahŕňa sekundárne odrody, ktoré sa líšia v pestovacej sezóne v 110-120 dňoch.

Výnos

Malinka odroda, pravdepodobne nemôže byť nazývaná vysoko výnosom, ale kultúra s hojným plodovaním – môžete. Z jedného „námestia“ odstráňte 3 kilogramy rovnakého ovocia.

Termíny pristátia na sadenice a pristátie v zemi

Ako pestujú Malinku a v otvorenej pôde av skleníku, prvé tradične vysadené semená na sadeni. Niektoré špeciálne špecialisti na plán neindikujú, takže môžete dodržiavať tradičnú schému pre vnútrozemské odrody.

Hlavné štádiá rastúcich sadeníc doma

Príprava semien

Základné spôsoby prípravy: otepľovanie, dezinfekcia, namáčanie v rastových stimulanciách, prebublávanie, vytvrdnutie, klíčenie. Títo technici sú zamerané na rôzne výsledky a majú iný účel.

Viac informácií

Semená

Podľa odborníkov môže predbežná namáčanie zvýšiť výnosy o 30%. Trvanie namáčania sa stanoví v závislosti od použitého roztoku a kvality semien.

Viac informácií

Aký druh pôdy si vybrať pre sadenice

Pozemok na výsadbu semien paradajok by nemal byť prevzatý zo záhrady. Pôda pre sadenice paradajok by mala mať dobrú priedušnosť, poskytnúť potrebnú úroveň vlhkosti a úroveň kyslosti pH by mala byť približne 6,5 jednotiek.

Viac informácií

Výsadba

Pokiaľ ide o podmienky pristávania, rastlina je malá, takže bude logické pre rastliny Malinky analogicky s ostatnými odrodami. To znamená, že nie viac ako 3-4 rastliny na meter štvorcový.

Pestovanie a starostlivosť

Kultúra nenáročná v starostlivosti a kultivácii. Absolútne sa nemusí pozastaviť, a tiež vytvoriť. Kvôli malej výške kríkov nie je podväzok tiež potrebný. V opačnom prípade sa starostlivosť nelíši od iných odrôd paradajok. Zahŕňa pravidelné zavlažovanie, uvoľnenie, mulčovanie, kŕmenie a iné udalosti.

Ako a ako kŕmiť paradajky?

V každej fáze rastu sú potrebné rôzne stopové prvky. Všetky hnojivá môžu byť rozdelené do dvoch skupín: minerálne a organické. Ľudové opravné prostriedky sa často používajú: jód, kvasinky, vtáčie vrh, vaječný plášť.

Je dôležité dodržiavať normu a obdobie kŕmenia. To platí aj pre ľudové opravné prostriedky a organické hnojivá.

Viac informácií

KvasinkaKyselina boritáJódPopolVápnik selitrakyselina jantárováSérumPeroxid vodíkaKuracie vrhSódaSpievaťMultifunkčný

Odolnosť voči chorobám a škodcom

Jednou zo základných výhod odrody je jeho vynikajúca imunita, ktorá bola pôvodne vyvinutá chovateľmi v tejto kultúre. Táto odolnosť voči vrcholu hnilobu, root hnilobu, pleseň, ako aj taká vzácna smrť, ako beh koreňom.

Spracovanie a prevencia z chorôb a škodcov

Choroby a škodcovia paradajok v skleníku

Počas kultivácie paradajok v skleníku sú často choroby z dôvodu porušenia teploty a nadmernej vlhkosti. Najbežnejšie ochorenia sú plesňové (fytoofluoróza, kalavaróza, hniloba).

Viac informácií

Choroby a škodcovia paradajok v otvorenej pôde

Bojové choroby a škodcovia paradajok v otvorených oblastiach sú dosť zložité. Je to spôsobené tým, že strúhacia je vystavená rôznym patogénom a hmyzom škodcov.

Viac informácií

PhytofluoroNafúknutý rosaVrcholClapporiosŠedý ganilTobacco mozaikový vírus

Rastúce regióny

RYONOVANÝ MALL ZAHRANIČNÝ PRE ROZHNUTIE Z RÔZNYCH PODNIKOV. Jedná sa o regióny, ako je CSc, Central, Sever, Severozápad, Volga-Vyatsky. A nezabudnite na severný Kaukaz, Volga, Ural, Všetky Sibírsko a Ďalekého východu.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár