Tomato novinka Podnesterska

  • Autori: AGROOFIRMA AELITA LLC
  • Rok predpokladov: 1967
  • Kategória: Zoradiť
  • Typ rastu: Determinant
  • Účel: Pre celok paliva
  • Čas dozrievania: Médium
  • Načasovanie dozrievania, dní: 104-130
  • Podmienky rastu: Pre otvorenú pôdu
  • Prepravovateľnosť: Áno
  • Bush: Nočný stupeň

Pozrite si všetky charakteristiky

Odroda paradajok Nová Podnesterria je zameraná na priemyselné pestovanie a pristátie v osobných dcérskych farmách. Má vynikajúce vlastnosti produktov, vhodné pre celoštátne konzervovanie. Zamerané na pestovanie v otvorenej pôde.

História odstránenia

Odroda bola zaregistrovaná v roku 1967, ktorú priniesli chovateľmi z Moldavska. V štátnom registri. V súčasnosti je pôvodca indikovaný Agrofirma Aelita LLC.

Popis odrôd

Determinant odroda, nízka, dokonca aj v skleníku, natiahne nie viac ako 40-80 cm. Kompaktné vrcholy, nie rozptýlené, bohato pokryté veľkými a strednými listami. Keď kultivácia môže vyžadovať vylievanie pobočiek. Kvetenstvo sú jednoduché, položené nad 6-7 listov. Keď sa zastaví 5 štetcom.

Hlavné kvality ovocia

Paradajky majú charakteristický valcový tvar. Zrelý červený odtieň, s hustou buničkou, nezrelé ovocie nazeleno-belavo. Priemerná hmotnosť sa líši do 35-56 g. Pokožka hladká.

Charakteristiky

Plody sú úspešne skladované až 2 mesiace. Ochutnať tradičné, nasýtené, bez nadmernej sladkosti.

Dozrievanie a plodenie

Priemerný čas na dosiahnutie splatnosti paradajok je 104-130 dní od tejto odrody.

Výnos

Vysoko výnosný stupeň sa aktívne pestuje v poľnohospodárskych podnikoch. Priemerná miera zberu predstavuje 409-948 c / ha. Čistenie je možné mechanizovaným spôsobom. Ovocie odstrániť od júla do septembra.

Termíny pristátia na sadenice a pristátie v zemi

Semená na sadenice sa začínajú pripraviť v 3. desiatičine marca a niekedy zasiate začiatkom apríla. Neodporúča sa porušovať tieto termíny. V opačnom prípade, kvôli krátkemu svetelnému dňu, výhonky budú veľmi vytiahnuté. Začiatkom júna mladá paradajka transplantáciu v otvorenom pozemku.

Hlavné štádiá rastúcich sadeníc doma

Príprava semien

Základné spôsoby prípravy: otepľovanie, dezinfekcia, namáčanie v rastových stimulanciách, prebublávanie, vytvrdnutie, klíčenie. Títo technici sú zamerané na rôzne výsledky a majú iný účel.

Viac informácií

Semená

Podľa odborníkov môže predbežná namáčanie zvýšiť výnosy o 30%. Trvanie namáčania sa stanoví v závislosti od použitého roztoku a kvality semien.

Viac informácií

Aký druh pôdy si vybrať pre sadenice

Pozemok na výsadbu semien paradajok by nemal byť prevzatý zo záhrady. Pôda pre sadenice paradajok by mala mať dobrú priedušnosť, poskytnúť potrebnú úroveň vlhkosti a úroveň kyslosti pH by mala byť približne 6,5 jednotiek.

Viac informácií

Výsadba

Pri 1 m2 sú umiestnené na 4 kríky odrôd novej podnesterskej. Medzi susednými rastlinami odoláva vzdialenosť 50 × 40 cm.

Pestovanie a starostlivosť

Kruhy vyžadujú v pare – na normalizáciu výnosu, nastavenie časových harmonogramov. Miesto pod paradajkami je zvolené dobre osvetlené, pôda sa vopred dezinfikuje. Môžete zvýšiť plodnosť pôdy pridaním organického k nej – kompostu, rašeliny. Skúšobné kríky na nové miesto po vzniku prvých kvetinových kefiek, predbežné starostlivosť o aklimatizáciu. Pre transplantáciu je lepšie vybrať si chladné alebo zamračené počasie.

Rastliny v otvorenej pôde potrebujú mierne zalievanie. Vykonáva sa viac ako 2 krát týždenne. Rýchlosť spotreby vody na kríku je 2 litre. Táto odroda je citlivá na počet fosforu v pôde. Pri výmene farby listov na fialovú, je potrebné starať sa o zavedenie minerálneho kŕmenia.

Ako a ako kŕmiť paradajky?

V každej fáze rastu sú potrebné rôzne stopové prvky. Všetky hnojivá môžu byť rozdelené do dvoch skupín: minerálne a organické. Ľudové opravné prostriedky sa často používajú: jód, kvasinky, vtáčie vrh, vaječný plášť.

Je dôležité dodržiavať normu a obdobie kŕmenia. To platí aj pre ľudové opravné prostriedky a organické hnojivá.

Viac informácií

KvasinkaKyselina boritáJódPopolVápnik selitrakyselina jantárováSérumPeroxid vodíkaKuracie vrhSódaSpievaťMultifunkčný

Odolnosť voči chorobám a škodcom

Napriek dobrej odolnosti voči hlavným ochoreniam paradajok sa trieda odporúča, aby sa podrobila preventívnym ošetrením z fytoofluorózy a iných infekcií. Na tento účel sa pripraví roztok síranu meďnatého v koncentrácii 1 g na liter vody.

Spracovanie a prevencia z chorôb a škodcov

Choroby a škodcovia paradajok v skleníku

Počas kultivácie paradajok v skleníku sú často choroby z dôvodu porušenia teploty a nadmernej vlhkosti. Najbežnejšie ochorenia sú plesňové (fytoofluoróza, kalavaróza, hniloba).

Viac informácií

Choroby a škodcovia paradajok v otvorenej pôde

Bojové choroby a škodcovia paradajok v otvorených oblastiach sú dosť zložité. Je to spôsobené tým, že strúhacia je vystavená rôznym patogénom a hmyzom škodcov.

Viac informácií

PhytofluoroNafúknutý rosaVrcholClapporiosŠedý ganilTobacco mozaikový vírus

Rastúce regióny

Podľa odporúčaní pôvodcov je trieda zónovaná na pestovanie na strednom Volrovom regióne, na severnom Kaukaze, na Ďalekom východe av Ústrednom výbore bez úkrytu.

Recenzie Recenzie

Podľa Kupujúcich, Tomato Nová Podnesterria stelesňuje klasickú verziu paradajok v tvare slimy. Ovocie sú veľmi chutné a čerstvé, ale najvhodnejšie na spracovanie a konzervovanie. Odkupovatelia semien chváli dobrú klíčenie a vynikajúcu životaschopnosť sadeníc. K výnosu vlastníkov domácich pozemkov neexistuje aj sťažnosti. Treba poznamenať, že počas obdobia zberu je Bush doslova vybavený plodmi.

Použite aj paradajky môžu byť odlišné. Sú zachované zeleným a zrelým, spracovanými na omáčkach, vložte šaláty. Ovocie silné, vhodné na plnky a mrazenie, iné kulinárske účely. Dachniks upozorňuje, že kríky nie sú prekvapené fytoofluoro, aj keď ide o identifikáciu ochorenia na iných rastlinách. Jediný mínus sa nazýva ťažkosti s nákupom semien.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár