Tomato Siberian Piruut

  • Autori: KUDRYAVTSEVA G.ALE., Fotografie yu.V., Kotelnikova M.ALE., KONDAKOV S.N.
  • Rok predpokladov: 2008
  • Kategória: Zoradiť
  • Typ rastu: Determinant
  • Účel: Čerstvé použitie, pre celok-fucked konzervovanie
  • Čas dozrievania: Médium
  • Načasovanie dozrievania, dní: 104-108
  • Podmienky rastu: Pre otvorenú pôdu, pre filmové skleníky
  • Utiecť: stredná veľkosť, zelená
  • Farba nezrelého ovocia: svetlo zelená

Pozrite si všetky charakteristiky

Neskúsené záhrady a poľnohospodári sa snažia rásť v oblastiach paradajok, ktoré nevyžadujú zložité poľnohospodárske vybavenie, ktoré by umožňovali silnú imunitu, rastú v nepriaznivých podmienkach a poskytujú stabilné, vysoké výnosy. Priemerná rozmanitosť sibírskej piruete.

História odstránenia

Tomato Siberian Pirueta je vytvorenie skupiny ruských vedcov (Kudryavtseva, Kotelnikov, Fedov a Kondakov), ktorej hlavnou úlohou bolo odstrániť zrnitú kultúru, plodenie za nepriaznivých podmienok, v regiónoch s chladným a krátke leto, riskantné poľnohospodárstvo. Zmluvný pohľad bol v roku 2007. V štátnom registri výberu úspechov Ruska a predpokladá sa, že v roku 2008 používajú paradajky.

Pestovanie a plodenie rastliny môže takmer vo všetkých regiónoch krajiny – ďaleko východnej, centrálnej čiernej zeme, severnej, volga-voatsky, severný kaukazský, Nizhnevolzhsky, Ural a Central.

Popis odrôd

Paradajková sibírska pirueta je nízkoúrovňová závod, ktorá rastie vo výške až 50-60 cm. Kompaktné kríky majú mierne zahusťovanie so zelenými listami, strafehenový centrálny kmeň, stredná vetva, vyvinutá koreňová a jednoduchá kvetenstvo.

Pri pestovaní je potrebné vytvoriť kríky v 1-2 stonkách, ak rastie paradajka na záhrade, a v 3-4 stonkách, ak vo filme skleník. Napriek najnižšej hodnote, poklepaní na kmeň a vetvy, ktorým sa zriaďuje špeciálne podpery alebo trellis. Jediná vec, ktorá nemusí byť vykonaná, je v pare, pretože nové kroky rastú veľmi pomaly.

Menovanie v zeleninovej univerzálnej – spotrebe v čerstvej forme, v konzervovanom a recyklovaní. Tvar a veľkosti paradajok vám umožňujú vyrábať celoštátne konzervovanie.

Hlavné kvality ovocia

Paradajka sa vzťahuje na triedu stredného odporu. Priemerná hmotnosť zeleniny je 65-70 gramov. Forma valcového plodu s výrazným „nosom“ na jednej strane a striedavo na základni. Zrelé paradajka je rovnomerne pokryté červenou farbou a v spoznávacom štádiu má svetlú zelenú farbu bez tmavého miesta. Šupka v zelenine je pomerne husté, dokonale hladké a lesklé.

Vyznačuje sa rezistenciou paradajok voči praskaniu, prepravovateľnosti a dlhodobým zameraním (čerstvé paradajky zostávajú v chladničke 3-4 týždne).

Charakteristiky

Chuť paradajok je vynikajúca, čo potvrdzuje záhradníci a odborníci. Bobuchy na telo sú husté, mäsité, šťavnaté. Veľký počet semien vo vnútri paradajok nie je pozorovaný ako biele pruhy. Klasická kyslá sladká chuť je doplnená výraznou teritnou chuťou prítomnou v mnohých pasty.

Dozrievanie a plodnenie

Tento typ stredných paradajok. Z hromadnej klíčenia sadeníc na prvé zrelé bobule na kríkoch 104-108 dní. Dlhodobé kultúry. Peak fuction padá v júli – august.

Výnos

Vysoko výnosný stupeň. Podľa dodržiavania minimálnych pravidiel agrotechniky je možné pre sezónu 1 m2 zbierať 6-6.5 kg šťavnatých paradajok. Stojí za zmienku, že aj výsadba paradajok cez semená v otvorenej zemi, plodina je daná dobrá.

Termíny pristátia na sadenice a pristátie v zemi

Siatie semien na sadenice sa konajú v marci. Sadenice sú pokryté polyetylénom alebo sklom, ktoré poskytujú skleníkový efekt, ktorý urýchľuje klíčenie. S príslušným režimom teploty (22-25 ° C) a dostatočným osvetlením sa výhonky objavia 5-7 dní.

Vo fáze 2 listov na kríku sa môžu rastliny počítané na samostatných pohárikoch. Týždeň pred prevodom do záhrady je kultúra klasifikovaná, vykazujúca denne na čerstvom vzduchu.

Vo veku 60-65 dní sa sadenice presadzujú na trvalé miesto rastu. V tomto štádiu by mala mať rastlina 6-7 skutočných listov a 1 kvetinovú kefu. Transplantácia sa uskutočňuje v druhej polovici mája, keď sa teplota vzduchu stabilizuje a pôda začala. Oddelenie skleníkových rastlín na niekoľko týždňov skôr.

Hlavné štádiá rastúcich sadeníc doma

Tomato Siberian Piruut

Príprava semien

Základné spôsoby prípravy: otepľovanie, dezinfekcia, namáčanie v rastových stimulanciách, prebublávanie, vytvrdnutie, klíčenie. Títo technici sú zamerané na rôzne výsledky a majú iný účel.

Viac informácií

Tomato Siberian Piruut

Semená

Podľa odborníkov môže predbežná namáčanie zvýšiť výnosy o 30%. Trvanie namáčania sa stanoví v závislosti od použitého roztoku a kvality semien.

Viac informácií

Tomato Siberian Piruut

Aký druh pôdy si vybrať pre sadenice

Pozemok na výsadbu semien paradajok by nemal byť prevzatý zo záhrady. Pôda pre sadenice paradajok by mala mať dobrú priedušnosť, poskytnúť potrebnú úroveň vlhkosti a úroveň kyslosti pH by mala byť približne 6,5 jednotiek.

Viac informácií

Výsadba

Po vysadení sadeníc je potrebné vziať do úvahy systém hustoty a pristátia, pretože sú individuálne pre každé druhy paradajok. 1 m2 pohodlné 3-4 kríky. Odporúčané pre pristátie je schéma 40×40 cm.

Pestovanie a starostlivosť

Pre paradajky potrebujeme graf s voľným, úrodným a vlhkom, osvetleným slnkom. Ideál je pôda, kde sa konala kapusta, mrkva alebo uhorka. Sibírsky pirueta potrebuje komplexné poľnohospodárske inžinierstvo, ktoré pozostáva z zavlažovania, kŕmenia, pôdy, tvorby, tvorby a podväzky kríkov, preventívne opatrenia na ochranu pred vírusmi.

Tomato Siberian Piruut

Ako a ako kŕmiť paradajky?

V každej fáze rastu sú potrebné rôzne stopové prvky. Všetky hnojivá môžu byť rozdelené do dvoch skupín: minerálne a organické. Ľudové opravné prostriedky sa často používajú: jód, kvasinky, vtáčie vrh, vaječný plášť.

Je dôležité dodržiavať normu a obdobie kŕmenia. To platí aj pre ľudové opravné prostriedky a organické hnojivá.

Viac informácií

Tomato Siberian PiruutKvasinkaTomato Siberian PiruutKyselina boritáTomato Siberian PiruutJódTomato Siberian PiruutPopolTomato Siberian PiruutVápnik selitraTomato Siberian Piruutkyselina jantárováTomato Siberian PiruutSérumTomato Siberian PiruutPeroxid vodíkaTomato Siberian PiruutKuracie vrhTomato Siberian PiruutSódaTomato Siberian PiruutSpievaťTomato Siberian PiruutMultifunkčný

Odolnosť voči chorobám a škodcom

Kultúra imunity Dobré. Paradajka je rezistentná voči fytopatológii, ale môže byť vystavená fytoofluoridu počas nadmernej vlhkosti.

Spracovanie a prevencia z chorôb a škodcov

Tomato Siberian Piruut

Choroby a škodcovia paradajok v skleníku

Počas kultivácie paradajok v skleníku sú často choroby z dôvodu porušenia teploty a nadmernej vlhkosti. Najbežnejšie ochorenia sú plesňové (fytoofluoróza, kalavaróza, hniloba).

Viac informácií

Tomato Siberian Piruut

Choroby a škodcovia paradajok v otvorenej pôde

Bojové choroby a škodcovia paradajok v otvorených oblastiach sú dosť zložité. Je to spôsobené tým, že strúhacia je vystavená rôznym patogénom a hmyzom škodcov.

Viac informácií

Tomato Siberian PiruutPhytofluoroTomato Siberian PiruutNafúknutý rosaTomato Siberian PiruutVrcholTomato Siberian PiruutClapporiosTomato Siberian PiruutŠedý ganilTomato Siberian PiruutTobacco mozaikový vírus

Odolnosť voči nepriaznivým poveternostným podmienkam

Odolnosť proti stresu na odrody je vysoká, takže paradajka rastie dokonale a ovocie s ostrými teplotami leopardmi, teplo a suchom.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár