Tomato Sunrise

  • Rok predpokladov: 2007
  • Názvy synonymá: SUNRIZE
  • Kategória: Hybrid
  • Typ rastu: Determinant
  • Účel: Čerstvé použitie
  • Čas dozrievania: Skoro
  • Načasovanie dozrievania, dní: 95-97
  • Podmienky rastu: Pre otvorenú pôdu
  • Výška kríka, pozri: 50-60
  • Charakteristický bush: Kompaktný

Pozrite si všetky charakteristiky

Hybridné odrody paradajok sú veľmi populárne medzi záhradami a poľnohospodármi kvôli nenáročnejšej starostlivosti, stabilite plodovania a vysokej kvality ovocia. Jedným z lahodných je holandský hybridný východ slnka, ktorý dobre rastie v otvorených pôdach.

História odstránenia

Včasný pohľad na Sunrise Tomatov bol odvodený skupinou holandských chovateľov Monsanto. Hlavnou úlohou vedcov bolo vytvorenie paradajok, ktoré majú krátke vegetačné obdobie, s ratingovými ukazovateľmi sú vynikajúce. Povolené použitie paradajok v roku 2007. Centrálne a severné regióny odporúčané pre pestovanie parafickej kultúry. Najproduktívnejšou kultúrou sa pestuje v otvorených pôdach. V skleníkoch je trieda vysadená len v chladných oblastiach.

Popis odrôd

Sunrise zeleninová kultúra je nízko-úrovňový determinantový typ rastlín, ktorý dosahuje výšku 50-60 cm. Kruhy sú charakterizované kompaktnosťou, dobrým nedostatkom zelenými listami, strednodobými vemivosťou, vyvinutými koreňovými systémami a priebežným typom typu. Na jednom kríku sa vytvorí až 5 ovocných kefiek s 5-7 bobuľou. Akonáhle bola vytvorená posledná kefa, výška bush sa zastaví.

Pestovaná rastlina, je potrebné vytvoriť kríky, ktoré zvýšia výnos, a odstrániť rýchlo sa objavujú nové kroky. Okrem toho, napriek najnižšej hodnotenia kríky potrebujú podväzok na malé podpery, inak sa stonky pod závažnosťou paradajok kŕmia a tvaruje. Vymenovanie na paradajky univerzálne, takže sú chutné a užitočné v čerstvej forme, v fyziologickom, konzervovaní alebo recyklovaní.

Hlavné kvality ovocia

Tomatoes Sunrise sú zástupcovia veľkých paradajok. V priemere je hmotnosť plodu 161-180 gramov. Formulár v bobule plochý stupeň s viditeľným rebrovaným rebrovaným. Farba plodov v procese dozrievania zmien zo svetlého zelenej do nasýtenej červenej farby. Farebná uniforma. Koža paradajok je dokonale hladká, brilantná, mierne hustá, ale úplne nie ťažká. Je to šupka varuje vzhľad trhlín, a tiež poskytuje dobrú prepravu zeleniny a dlhodobého hľadiska. Je charakteristické, že bobule jednej formy a veľkosti rastú, čo im dáva dobrú dopravu.

Charakteristiky

Kvalita chuti hybridu je dosť vyslovovaná. V chuti, zelenina dominuje príjemná kyslosť, doplnená ľahkou sladkosťou a príjemnou korenistou arómou prítomnou vo všetkých odrodách paradajok. Mäso bobule mäsité, husté, šťavnaté, žiadne ďalšie semená a vodnatosť.

Dozrievanie a plodnenie

Odstraňuje zrnité druhy do začiatku ročnej triedy paradajok. Z úplnej klíčenia semien na zrelé paradajky na pobočkách sa koná len 95-97 dní. Dozrievať zeleninu postupne. Obdobie maximálneho plodovania spadá do júla – august. Ako prax ukazuje, rovnako ako skúsenosti záhradníkov, sila triedy vám umožňuje zbierať úplne zber 10-15 dní.

Výnos

Holandské paradajky východ slnka sú známe pre hojné plodiny. Vykonávanie všetkých agrotechnických pravidiel, s 1 m2, môže byť odstránený na obdobie plodovania asi 4 kg zrelých bobúľ. V skleníkových podmienkach je každý Bush schopný dať 2-3 kg paradajok viac ako v posteli.

Termíny pristátia na sadenice a pristátie v zemi

Siatie semien na sadenice sa konajú v marci (55-60 dní pred prevodom rastlín na trvalé miesto). Sejací materiál je starostlivo zoradený tak, aby okamžite vybral nevhodné semená a potom sa ponorte do pripraveného pozemku do hĺbky 1-1.5 cm. Efekt skleníka pomôže urýchliť vzhľad výhonkov a používa sa polyetylén alebo sklo. Pre zdravé rastúce rastliny je potrebné dodržiavať režimy teploty a svetelnosti.

V štádiu vzhľadu na kríku 3-4 storočia reálnych listov sa má držať potápač (distribúcia jednotlivých hrncov). 7-10 dní pred transplantačnými krídlami sa sadenice začínajú stvrdnúť, čo umožní rýchle a bezbolestné sa prispôsobiť novým závažným podmienkam.

Transplantácia na lôžok sa koná na konci mája. Ak pestujete paradajky v skleníkoch, musíte ich vykonať týždeň predtým. Výmena sadeníc, odporúča sa ho pokryť poľnohospodárskym alebo spunbondom v noci, ktorý chráni závod pred náhlymi nočnými svetosťami. Pripravený na transplantáciu na otvorenie pôdy, kríky sa považujú za 5-7 skutočných listov.

Hlavné štádiá rastúcich sadeníc doma

Príprava semien

Základné spôsoby prípravy: otepľovanie, dezinfekcia, namáčanie v rastových stimulanciách, prebublávanie, vytvrdnutie, klíčenie. Títo technici sú zamerané na rôzne výsledky a majú iný účel.

Viac informácií

Semená

Podľa odborníkov môže predbežná namáčanie zvýšiť výnosy o 30%. Trvanie namáčania sa stanoví v závislosti od použitého roztoku a kvality semien.

Viac informácií

Aký druh pôdy si vybrať pre sadenice

Pozemok na výsadbu semien paradajok by nemal byť prevzatý zo záhrady. Pôda pre sadenice paradajok by mala mať dobrú priedušnosť, poskytnúť potrebnú úroveň vlhkosti a úroveň kyslosti pH by mala byť približne 6,5 jednotiek.

Viac informácií

Výsadba

Ukazovatele hustoty, ako aj schéma, pre ktoré sú na mieste umiestnené kríky, sú preto odporúčané, aby boli pozorované. Na 1 m2 môžete pristáť až na 3-4 semenáčku Ksoly, ktoré poskytnú vzduch a ľahký prístup. Optimálne pre vylodenie sa považuje za schému 40×50 cm.

Pestovanie a starostlivosť

Je potrebné pestovať paradajky na burinoch purifikovaných z burín, roal, úrodnej a priedušnej pôdy. Pozemok by mal byť dobre pokrytý slnkom, a tiež chránený pred návrhmi. Optimálne sa považuje za miesto, kde sa zucchini, cibuľa, strukoviny alebo zelení predtým pestuje. Je prísne zakázané zasadiť paradajky na mieste, kde predtým rástli baklažány alebo paradajky.

Ak chcete zbierať plodiny, je potrebné poskytnúť paradajky na správnu starostlivosť, vrátane zavlažovania teplou alebo zachránenou vodou, zavedenie minerálnych a organických hnojív, uvoľnenie a plaču pôdy, tvorby a podväzky kríkov, pravidelného pary, prevencie a ochrany proti Choroby a škodcov. Okrem toho, v skleníkoch je potrebné ovládať úroveň vlhkosti pomocou vetrania.

Ako a ako kŕmiť paradajky?

V každej fáze rastu sú potrebné rôzne stopové prvky. Všetky hnojivá môžu byť rozdelené do dvoch skupín: minerálne a organické. Ľudové opravné prostriedky sa často používajú: jód, kvasinky, vtáčie vrh, vaječný plášť.

Je dôležité dodržiavať normu a obdobie kŕmenia. To platí aj pre ľudové opravné prostriedky a organické hnojivá.

Viac informácií

KvasinkaKyselina boritáJódPopolVápnik selitrakyselina jantárováSérumPeroxid vodíkaKuracie vrhSódaSpievaťMultifunkčný

Odolnosť voči chorobám a škodcom

Odroda je odolná voči mnohým charakteristickým paradajkovým ochoreniam – alternatívna, fuzariálna vädnutie, vertikánska, fytofluorid. Ako prevencia a zlepšenie imunity sa odporúča dezinfikovať pôdu pred siatím semien, uvoľniť a mulčovaciu zem v postele, vykonajte striekanie pomocou fungicídov. Ochrana pred škodcami zabezpečí striekanie insekticídov. Najčastejšie sa paradajky lákajú Colorado Beetle, biely barel a pavúk.

Spracovanie a prevencia z chorôb a škodcov

Choroby a škodcovia paradajok v skleníku

Počas kultivácie paradajok v skleníku sú často choroby z dôvodu porušenia teploty a nadmernej vlhkosti. Najbežnejšie ochorenia sú plesňové (fytoofluoróza, kalavaróza, hniloba).

Viac informácií

Choroby a škodcovia paradajok v otvorenej pôde

Bojové choroby a škodcovia paradajok v otvorených oblastiach sú dosť zložité. Je to spôsobené tým, že strúhacia je vystavená rôznym patogénom a hmyzom škodcov.

Viac informácií

PhytofluoroNafúknutý rosaVrcholClapporiosŠedý ganilTobacco mozaikový vírus

Odolnosť voči nepriaznivým poveternostným podmienkam

Odolnosť proti stresu v zeleninovej kultúre. Vývoj a plodenie neovplyvňujú ostré teplotné rozdiely, uťahovanie tepla a sucha. Okrem toho je stupeň odolná voči shaderu a vysoká vlhkosť.

Rastúce regióny

Holandský hybridný produktívne rastie v akýchkoľvek klimatických zónach Ruska, hlavnou vecou je správne určiť, čo je lepšie pre rastliny – skleník alebo vonkajšie zem. Paradajka je masívne pestovaná na Ukrajine, pretože klíma tejto krajiny je pre tento typ paradajok.

Recenzie Recenzie

Skoré paradajky Sunrise získal lásku a DACNIS, a poľnohospodárske, pretože sú charakterizované jednoduchosťou starostlivosti, stabilného a vysokého úrody, dobrých komoditných typov ovocia, ako aj univerzálnosť, ktoré úplatky v prvom rade, ktorí radi robia rôzne predvalky.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár