Tomato Veľký bojovník

 • Autori: Ugarova S. V., DeDerko B. N., POSTNIKOVA O. V.
 • Rok predpokladov: 2008
 • Kategória: Zoradiť
 • Typ rastu: Incimenzionálny
 • Účel: Čerstvé použitie, pre šťavu, pre kečup a paradajkovú pastu
 • Čas dozrievania: Skoro
 • Načasovanie dozrievania, dní: 108
 • Podmienky rastu: Pre otvorenú pôdu, pre filmové skleníky, pre uzavretú pôdu
 • Obchodovateľnosť: Vysoká
 • Prepravovateľnosť: Vysoká

Pozrite si všetky charakteristiky

Tomato Veľký bojovník – jedna z osvedčených odrôd. Napriek tomu sa musíte s ňou dôkladne zoznámiť s ňou a opatrne odstrániť chyby v pestovaní. Stojí za to zistiť, kde táto kultúra môže rásť za akých podmienok, ktoré môžu záhradníci spoľahnúť.

História odstránenia

Veľký bojovník sa objavil relatívne nedávno. Jeho kultivácia na osobné hry bola povolená od roku 2008. Autormi chovného programu sú Ugarov, Deterko a Postnikov. Tieto mená sami sú všeobecne známe a obhajujú záruku kvality kultúry.

Popis odrôd

Veľký bojovník je prevodový rastlina. Sedí to:

 • pre voľnú pôdu;

 • pre filmové skleníky;

 • Pre profesionálne uzavreté skleníky.

V prospech tejto kultúry sú preukázané vysoké výnosy. Kríky veľkého bojovníka môžu stúpať na 1,5-2 m. Líšia sa v oblasti výkonu a rastovej činnosti. Veľké listy natreté v tmavo zelených farbách.

Hlavné kvality ovocia

Zelené ušľachtilé bobule takejto paradajky majú bohaté zelené miesto v ovocí. Keď ovocie dozrievajú farbu maliny. Jeho hodnota môže dosiahnuť 250 g a niekedy 300 g. Vo forme paradajok veľkého bojovníka sa podobajú plochému kruhu. Rebrá sú relatívne maloleté. Na 1 štetcom vyvíja 5 alebo 6 bobúľ.

Charakteristiky

Paradajky odrody sa vyznačujú kyslou a sladkou chuťou. Z miernej hustoty a docela sahary. Tastor poznamenáva jej šťastie.

Dozrievanie a plodenie

Veľký bojovník – typické skoré paradajky. Čakanie na vzhľad plodiny je potrebný asi 108 dní po vyhodení zeleného radu. Potom pôrod pôjde dosť dlho. Je to tieto okolnosti, ktoré umožňujú zvážiť rastlinu s optimálnou voľbou pre každého záhradníka.

Výnos

Veľký bojovník je veľký, vrátane jeho plodnosti. Zber berry môže dosiahnuť 9,5 kg na 1 Bush. Aby ste dosiahli takýto výsledok, budete musieť pozorovať jemnosti poľnohospodárskych zariadení.

Termíny pristátia na sadenice a pristátie v zemi

Semená by mali byť siatie v závislosti od regiónu a skutočného počasia, ktoré je potrebné vo februári alebo v marci. Zvyčajne sa sadenice budú pripravení transplantovať do otvorenej krajiny o 50-60 dní. Malo by sa posúdiť:

 • vlastný štát;

 • Vlastnosti lokality;

 • Aktuálne a predpovedané počasie.

Hlavné štádiá rastúcich sadeníc doma

Príprava semien

Základné spôsoby prípravy: otepľovanie, dezinfekcia, namáčanie v rastových stimulanciách, prebublávanie, vytvrdnutie, klíčenie. Títo technici sú zamerané na rôzne výsledky a majú iný účel.

Viac informácií

Semená

Podľa odborníkov môže predbežná namáčanie zvýšiť výnosy o 30%. Trvanie namáčania sa stanoví v závislosti od použitého roztoku a kvality semien.

Viac informácií

Aký druh pôdy si vybrať pre sadenice

Pozemok na výsadbu semien paradajok by nemal byť prevzatý zo záhrady. Pôda pre sadenice paradajok by mala mať dobrú priedušnosť, poskytnúť potrebnú úroveň vlhkosti a úroveň kyslosti pH by mala byť približne 6,5 jednotiek.

Viac informácií

Výsadba

Oficiálny popis Predpisuje na post 3 Bush na 1 kV. M. Form rastliny v 1 alebo 2 stonke. Umiestnite sadenice zvyčajne podľa pravidla 700×300 mm. Niekedy Objednať 700×400 mm. Voľba v konkrétnom prípade by sa mala vykonať so záhradníkom.

Pestovanie a starostlivosť

Naparovanie, poklepanie a tvárnenie veľkého bojovníka potrebujú nevyhnutne. Počiatočná podväzka je vyrobená pod prvou kvetinovou kefou. Potom sa zaoberajú podväzkou pod každej kvetenstve. Tento prístup robí elektráreň stabilný. Jednotnosť plodiny je zabezpečená odstránením časti poslednej bandy.

V posledných 1-2 týždňoch pred pristátím sa môže stvrdnúť. Pri vytváraní je potrebné sa zbaviť krokov. Počas vegetatívnej sezóny sa vykonávajú 3 podávače:

 • 14 dní po vyvolení;

 • pri vytváraní 1 alebo 2 kefy kvetov;

 • Akonáhle je prvá masívna úroda zostavená.

Zavlažovanie Kultúra je potrebná len podľa potreby. Kritické sú včasné Quickes. Výber pôdy nie je príliš zásadový. Ale samozrejme, je lepšie si vybrať plodnú mäkkú pôdu. Pri kŕmení by sa malo uprednostniť kompozície fosforu-potaš.

Ako a ako kŕmiť paradajky?

V každej fáze rastu sú potrebné rôzne stopové prvky. Všetky hnojivá môžu byť rozdelené do dvoch skupín: minerálne a organické. Ľudové opravné prostriedky sa často používajú: jód, kvasinky, vtáčie vrh, vaječný plášť.

Je dôležité dodržiavať normu a obdobie kŕmenia. To platí aj pre ľudové opravné prostriedky a organické hnojivá.

Viac informácií

KvasinkaKyselina boritáJódPopolVápnik selitrakyselina jantárováSérumPeroxid vodíkaKuracie vrhSódaSpievaťMultifunkčný

Odolnosť voči chorobám a škodcom

Popraskanie bobule nepravdepodobné. Imunita pre fytoofluorózu a iné patológie sú pomerne vysoké. To takmer netrpí touto rastlinou a od pulzného rosy. Táto dôstojnosť však neodstraňuje povinnosti zo záhradkárov, aby zabránili porážke infekcií. Špeciálne škodcovia špecifické pre túto odrodu nie sú popísané.

Spracovanie a prevencia z chorôb a škodcov

Choroby a škodcovia paradajok v skleníku

Počas kultivácie paradajok v skleníku sú často choroby z dôvodu porušenia teploty a nadmernej vlhkosti. Najbežnejšie ochorenia sú plesňové (fytoofluoróza, kalavaróza, hniloba).

Viac informácií

Choroby a škodcovia paradajok v otvorenej pôde

Bojové choroby a škodcovia paradajok v otvorených oblastiach sú dosť zložité. Je to spôsobené tým, že strúhacia je vystavená rôznym patogénom a hmyzom škodcov.

Viac informácií

PhytofluoroNafúknutý rosaVrcholClapporiosŠedý ganilTobacco mozaikový vírus

Odolnosť voči nepriaznivým poveternostným podmienkam

Veľký bojovník presvedčil chladné počasie dobre. Teplo nie je pre neho príliš desivé. Avšak, niektoré bezpečnostné opatrenia v oboch prípadoch budú pre poľnohospodárov otešenie.

Rastúce regióny

Kultivovať veľký bojovník môže byť v:

 • Západné a východné Sibír;

 • Región Primorsky a Khabarovsk;

 • Moskva a regióny Leningrad;

 • Krasnodar a Stavropolské územia;

 • Kurgan, Chelyabinsk a Sverdlovsk regióny;

 • Regióny regiónu ChernZEM a VOLGA.

Recenzie Recenzie

Milovníci záhradníctva reagujú na túto triedu pozitívne. Poznamenal, že sú pozorované všetky uvedené charakteristiky. V tomto prípade môžete ušetriť plodinu dosť dlho bez straty cenných vlastností. Rastliny majú mnoho nadšených fanúšikov. Zozbierané ovocie sa vyznačujú atraktívnymi gastronomickými vlastnosťami a pestovanie nepredstavuje veľké problémy.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár