Tomato Volgogradz

  • Autori: Chulkov N. A., Popova L. N., Arinina L. Ns., Popov B. A. (GNU Volgograd Skúsená stanica Vniirs. N. A. Vavilova RKNHN, FGBOU VOLGOGROGRADSKA Štátna agraphed University)
  • Rok predpokladov: 1989
  • Kategória: Zoradiť
  • Typ rastu: Determinant
  • Účel: Čerstvé použitie, na spálenie a konzervovanie, pre celoštátne konzervovanie
  • Čas dozrievania: Stredomorský
  • Načasovanie dozrievania, dní: 105-115
  • Podmienky rastu: Pre otvorenú pôdu
  • Obchodovateľnosť: Vysoká
  • Prepravovateľnosť: Vysoká

Pozrite si všetky charakteristiky

Výber rôznych paradajok na kultiváciu na domácom pozemku, odporúča sa uprednostniť druhy, nenáročné v starostlivosti a dávajúc bohaté výnosy. Jedným z nich je priemerná trieda Volgogradz.

História odstraňovania odrôd

Tomato Volgogradz je odroda, ktorá sa stala výsledkom práce skupiny domácich chovateľov (pančuchy, Popov, Arín, Popov), odporúčané na pestovanie v centrálnom regióne Čierneho východu, v Urals a na Ďalekom východe. Publikované v štátnom registri v roku 1989.

Popis odrôd

Kultúra Volgogradz je nízky krík s určujúcim typom rastu, ktorý sa vytiahne na výšku na 60-70 cm. Rastlina sa vyznačuje polovičnými rozptýlenými vetvami, silné zahusťovanie svetlo zelenej farby, jednoduchej kvetenstva a slabého koreňového systému. Odroda je ideálna na pestovanie v otvorenej zemi. Je masívne pestovaný v priemyselnom meradle a raz pre mechanizovanú metódu sezóny.

Hlavné kvality ovocia

Tomato Volgogradz má priemernú veľkosť – hmotnosť bobúľ je 58-79 gramov a jednotná červená farba. Vo forme paradajky zaoblené s sotva viditeľnými páskami. Koža plne dozrievaných paradajok je dosť hustá, tam je lesklý povlak, nepokazuje chuť plodov.

Výhodou paradajok je ich univerzálnym účelom – spotrebuje sa v čerstvej forme, ako aj v konzervenom (najmä rozsudku All-Dvere), recyklované. Plody v plode je slabý – asi 10-14 dní za normálnych podmienok, avšak bezpečnosť počas prepravy je vysoká.

Charakteristiky

Tomato Volgogradz voňavé a chutné. Nafúknutý fetálny šťavnatý a mäsitý. Obsah sušiny v šťave je 4-5%, a celkový cukor – 3,7%. Chuť paradajok vyslovovaných, s dominantnou sladkosťou.

Dozrievanie a plodnenie

Stredne-veter. Až do plnej zrelosti prvých paradajok trvá 105-115 dní. Charakterizované za rôzne jednotné dozrievanie ovocia. Fáza aktívneho plodovania začína od začiatku júla do konca augusta. V skleníkoch v severných regiónoch rastu, načasovanie dozrievania a plodovania je trochu posunuté.

Výnos

Výťažok v blízkosti formy je pomerne vysoký. Pozorovanie všetkých pravidiel agrotechnológie, s 1 m2 je možné zbierať dobrú zber – 5-8 kg paradajok. V priemyselnom meradle, asi 500-801 c / ha.

Termíny pristátia na sadenice a pristátie v zemi

Semeno semien v marci. Na tento účel budete potrebovať nákup pôdy a hrncov. Po siatí, musíte poskytnúť skleníkový efekt na semená, aby ste urýchli svoje výhonky. Okrem toho, pre normálny rast, to bude trvať teplo do miestnosti a dostatočné osvetlenie (14-16 hodín denne). Zbieranie (naočkovanie v samostatných kontajneroch) sa vykonáva, keď sa na kríku objavia 2-3 skutočné listy. 3-4 týždne pred pristátím v zemi sa odporúča vykonávať každodenné vytvrdnutie výhonkov na čerstvom vzduchu, pričom ich prináša na 15-20 minút.

Pristátie v pôde alebo skleníku sa koná v máji / júni. Pôda by mala byť teplá a nočné zamrzne zostanú za sebou. Optimálna pôda pre pestovanie paradajok volgogradickej odrody je ten, kde sa greeny, cibuľa alebo cesnak predtým pestuje. Replačné sadeníc potrebujú zamračený deň.

Hlavné štádiá rastúcich sadeníc doma

Príprava semien

Základné spôsoby prípravy: otepľovanie, dezinfekcia, namáčanie v rastových stimulanciách, prebublávanie, vytvrdnutie, klíčenie. Títo technici sú zamerané na rôzne výsledky a majú iný účel.

Viac informácií

Semená

Podľa odborníkov môže predbežná namáčanie zvýšiť výnosy o 30%. Trvanie namáčania sa stanoví v závislosti od použitého roztoku a kvality semien.

Viac informácií

Aký druh pôdy si vybrať pre sadenice

Pozemok na výsadbu semien paradajok by nemal byť prevzatý zo záhrady. Pôda pre sadenice paradajok by mala mať dobrú priedušnosť, poskytnúť potrebnú úroveň vlhkosti a úroveň kyslosti pH by mala byť približne 6,5 jednotiek.

Viac informácií

Výsadba

Optimálny systém pristátia sa považuje za 70×60 cm. Zároveň sa odporúča, aby jeden meter námestie sa odporúča zasadiť viac ako 3 sadenice. V skleníku musíte zasadiť kríky v kontrolnom poradí, ktorý vytvorí najvhodnejšie podmienky pre starostlivosť o kultúru.

Pestovanie a starostlivosť

Paradajka sa pestuje pri mori. Pre zdravý rast kultúry stojí za výber pozemku s rôznorodou pôdou, ktorá dýcha, je pomerne oplodnená minerálnymi a organickými komponentmi, ako aj purifikované z trávy a burín. Starostlivosť by mala byť komplexná – zalievanie, kŕmenie, uvoľnenie pôdy, pravidelné parenie, podväzok na podporu, prevenciu infekcií.

Ako a ako kŕmiť paradajky?

V každej fáze rastu sú potrebné rôzne stopové prvky. Všetky hnojivá môžu byť rozdelené do dvoch skupín: minerálne a organické. Ľudové opravné prostriedky sa často používajú: jód, kvasinky, vtáčie vrh, vaječný plášť.

Je dôležité dodržiavať normu a obdobie kŕmenia. To platí aj pre ľudové opravné prostriedky a organické hnojivá.

Viac informácií

KvasinkaKyselina boritáJódPopolVápnik selitrakyselina jantárováSérumPeroxid vodíkaKuracie vrhSódaSpievaťMultifunkčný

Odolnosť voči chorobám a škodcom

Paradajka má slabú imunitu, najmä pre tabakový mozaikový vírus, fytoofluoróza a vrcholový hniloba, tak chráni paradajky z rôznych škodcov a chorôb. Boj s baktériami pomôže spracovaniu špeciálnymi liekmi, ktoré sú zakázané stráviť mesiac pred zberom.

Spracovanie a prevencia z chorôb a škodcov

Choroby a škodcovia paradajok v skleníku

Počas kultivácie paradajok v skleníku sú často choroby z dôvodu porušenia teploty a nadmernej vlhkosti. Najbežnejšie ochorenia sú plesňové (fytoofluoróza, kalavaróza, hniloba).

Viac informácií

Choroby a škodcovia paradajok v otvorenej pôde

Bojové choroby a škodcovia paradajok v otvorených oblastiach sú dosť zložité. Je to spôsobené tým, že strúhacia je vystavená rôznym patogénom a hmyzom škodcov.

Viac informácií

PhytofluoroNafúknutý rosaVrcholClapporiosŠedý ganilTobacco mozaikový vírus

Odolnosť voči nepriaznivým poveternostným podmienkam

Odolnosť proti anomáliám počasia a teplotné rozdiely v tomto druhu je prítomné, takže perfektne rastie v južných regiónoch av severnom.

Rastúce regióny

Stupeňa je masívne pestovaná v Rusku, na Ukrajine av Bielorusku.

Recenzie Recenzie

Paradajky VOLGOGRADZ možno často nájsť v oblastiach krajiny, ako aj v poľnohospodárskych farmách, pretože sa rýchlo prispôsobujú pôde, dávajú veľmi vysoké výnosy, sú dobre prepravované, bez straty komoditného pohľadu, a tiež majú vysoké chuťové vlastnosti. Nedostatky naznačujú len slabú imunitu na choroby.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár