Všetko o hnojivách pre jahody

Pestovanie jahôd nie je len pri zalievaní, ale aj v pravidelnom výrobe kŕmenia, čím sa zvyšuje výnosy, zvýšenie imunity a tiež stimuluje rast.

Výber hnojív je rozsiahly, ale je dôležité vedieť, ktoré kŕmenie a keď chcete urobiť jahody.

Všetko o hnojivách pre jahody

Prečo je to potrebné?

Ak pri dosahovaní jahody, mladá rastlina bola pridaná do dostatočných hnojív, potom nie je potrebné kŕmiť ho v prvom roku života, ale už v budúcom roku je potrebné zamerať závod. Jahoda má malý koreňový systém, ktorý sa zvyšuje hlboko do Zeme o 10-12 cm, takže rastlina nemôže samostatne poskytnúť potrebnými živinami.

Výroba kŕmenia dopĺňa deficit minerálnych komponentov cenných pre to. Ich nevýhodou možno vidieť externými znakmi:

 • Stmavnú a sušia špičky listových dosiek s nedostatkom vápnika a mangánu;
 • Listy strácajú jas farby a zaschnú z okrajov s malým obsahom draslíka, okrem toho rastú listové dosky rastú a rozvíjať sa nerovnomerne, zatiaľ čo majú vrásčnú štruktúru;
 • Listy sa stávajú malými veľkosťami, púčiky sú tvorené. Malé, klesá o ovocní – takéto príznaky sa vyskytujú počas nedostatku dusíka;
 • Nedostatok fosforu a horčíka sa prejaví sčervenikom plechov a ich pomalého rozvoja.

Všetko o hnojivách pre jahody

Pri porušovaní obdobia kŕmenia alebo nesprávneho vybraného hnojiva budú jahodové výnosy a jeho všeobecný stav ďaleko od dokonalého.

Typy hnojív

Hnojivá pre kŕmne jahody môžu byť tekuté alebo granulované. Pôdu môžete nasýtiť cennými stopovými prvkami s použitím organických, minerálnych alebo zložitých druhov kŕmenia.

Organický

Aby bolo možné nasýtiť poľnohospodárstvo dusíkovými zložkami, oplodňuje s ekologickými produktmi – kovboj, hnoja koní, vták vrh. Okrem dusíka obsahujú tieto prírodné kompozície zinok, draslík a horčík, železo, fosfor, horčík. Pre jahody sa uplatňujú určité druhy organizácií.

 • Kuracie vrh. Požiadať o na jarné kŕmenie a na samom začiatku kvitnutia. Na prípravu pracovného roztoku je suchý vrh rozvedený 20-krát vodou a trvať 3-5 dní. Kompozícia je napojená každá rastlina na koreň rýchlosťou 0,5 litra na drop.

Všetko o hnojivách pre jahody

 • Multifunkčný. Požiadať o pružinové kŕmenie a zriedené vodou 20-krát. Po zložení trvá na tom 3-5 dní, zalievajúce rastliny pod koreňom.

Všetko o hnojivách pre jahody

 • Kompost. Ukazuje sa, keď sú organické zvyšky rastlín ohromené, ktoré tvoria úrodný živín substrát. Hnojivo leží v blízkosti jahodovej Bushovej vrstvy na 5 cm. Kompost nie je umiestnený v blízkosti výstupe kompostu – zanechať malú medzeru.

Všetko o hnojivách pre jahody

 • Popol. Pripravte spaľovaním slamenej ražov alebo pšenice, ako aj drevený odpad z brezových alebo ihličnatých plemien. Bohužiaľ uložili ruky pre každý kríky. Kŕmenie je vyrobené skoro na jar av jesennom období, po orezaní kríkov. Ash, môžete pripraviť tekuté hnojivo, šíriť ho vodou.

Všetko o hnojivách pre jahody

 • Bylinná infúzia. Čerstvá tráva sa umiestni do valca a naleje sa vodou, kontajner je umiestnený na teplom mieste a trvať na kompozícii 5-7 dní. Pracovné riešenie na pečenie podávačov je pripravené, zbierať 1 časť kompozície na 10 častí vody. Na striekanie je koncentrovaná kompozícia valca rozvedená 20-krát vodou. Pre každého dropu jahôd trávijú viac ako 1 liter zriedeného hnojiva.

Všetko o hnojivách pre jahody

Ak chcete vykonať pracovné riešenia z hnoja, nie je možné ho používať, je možné oplodniť len vtedy, ak zazvonuje najmenej 1 rok vonku.

Minerál

Pre jahody v rôznych obdobiach jej vývoja, potaš, vápnik, fosforečné a dusíkaté minerálne hnojivá. Na jar, keď rastlina začína tvoriť kvetináč, nitroammophos hnojivo sa používa na kŕmenie a kvitnúce stimuláciu. Ak 10 litrov vody zriedi 20 g liečiva, potom takýto roztok môže byť ľahko vybavený približne 18-20 jahodovými krídlami. Do konca apríla môže byť močovina pridaná do kŕmnych jahody. Je však možné použiť zloženie len vtedy, keď teplota vzduchu zahrieva až 15-18 stupňov. Na vodnom veže sa 20 g liečiva a výsledného roztoku liečia rastlinami zavlažovaním.

Všetko o hnojivách pre jahody

Keď sa jahody začnú kvitnúce obdobie, potrebuje pridať draslíkové lieky na kŕmenie. Najčastejšie sa na tento účel používa draslík. Na získanie hnojiva 10 g lieku je chované v 10 litrov vody. Zavlažovanie je hojne – pod každým puzdrom nalial aspoň 1 l. Toto riešenie môže tiež striekať rastliny. Ak je jahoda slabý vo vzhľade, môže hnojivo nitrofosfátu pridať do roztoku potašového dusičnanu v množstve 30-40 g.

Pri pristátí mladých kríkov v jamkách pridajte superfosfát hnojivá. Pre každý meter štvorcový záhrady sa použije 30 g lieku, môžete pridať callagneózu alebo síran draselný v množstve 15 g.

Všetko o hnojivách pre jahody

Komplexný

Hnojivá, ktoré kombinujú organo-minerálne komponenty a pozostávajú z rôznych makro a stopových prvkov, nazývaných komplex. Jahodové výsadby sú dobre reagovať na kŕmenie zo zmesi minerálov a originálnych organizácií. Napríklad, včasná pružina môže byť oplodnená posteľou so zmesou kovového člny a síranom amónnym. Ak ste nezávisle pripravíte kŕmenie, nemáte túžbu, môžete použiť hotové drogy. Active Complex Hnojivá zahŕňajú „Rasinarin“, „Ryazan“, „Kemira“. V takýchto kompozíciách sú všetky komponenty starostlivo zvolené medzi sebou v množstve a v najlepších kombináciách.

Všetko o hnojivách pre jahody

Všetko o hnojivách pre jahody

Všetko o hnojivách pre jahody

Ľudové opravné prostriedky

Rastúce jahody, skúsení záhradníci často používajú svoje recepty, testované podľa času. Tu sú najefektívnejšie a ľahko použiteľné kŕmne kompozície.

 • Infúzia chleba – Chlieb je nasiaknutý vodou až do rozpustenia, umiestnite na teplé miesto, takže kompozícia je fúkaná. Baktérie aktivované kvasinkami, prichádzajúci chlieb, sú vynikajúce organické obliekanie pre jahody. Na získanie pracovného riešenia je základná infúzia chované desaťnásobne a vodu koreňové rastliny.
 • Riešenie s ammonickým alkoholom – Nástroj aktivuje nielen jahodový rast, ale aj jeho imunitu. Na získanie pracovnej kompozície na 10 litrov vody sa pridá 1 liter roztoku mydla a 40 ml amoniakového alkoholu. Hnojivo zalievanie len pôdu okolo zhonu, snaží sa dotknúť vývodu. Kompozícia sa používa na jar, ako prvá návnada, a po zbere bobule namiesto 1 litrov roztoku mydla používa jód, ale nie viac ako 5 kvapiek.
 • Subcord rovnakého mlieka – Používa sa na podkladoch s nízkou kyslosťou. Na prípravu hnojiva trvá 1 časť lyžitého mlieka a chované ho s 2 časti vody. Rastliny napojené vo vzdialenosti 10-15 cm od okraja nad hlavou.
 • Roztok s kyselinou boritou a mangánom – Každá zložka trvá 2-3 g na 10 litrov vody, na kompozíciu niekedy sa do kompozície pridá 200 g popola. Výsledný zloženie sprej listy jahôd.

Všetko o hnojivách pre jahody

Ľudové opravné prostriedky sa najlepšie používajú v kombinácii s minerálnym alebo organickým kŕmím, potom bude účinok expozície výrazne vyšší.

Výrobcovia

Na trhu záhradníckeho tovaru vo veľkom počte existujú drogy z domácich výrobcov a zahraničia. Spoločné a najefektívnejšie, podľa názoru záhradkárov sú tieto ochranné známky:

 • LLC „AGROVIT“ (MO, G. Balashikha produkuje lepšiu vo vode rozpustné komplexné hnojivo „Ryazan“);
 • BUISK CHEMICKÉ ZARIADENIA (región Kostroma., G. Bóje, produkuje hnojivá na kŕmenie „Aquarin“);
 • YARA (Nórsko, dodávky v Rusku komplexné granulované hnojivo Yaraliva s dusíkom, vápnikom a bórom);
 • Plagon (Holland, dodáva rozsah komplexných minerálnych hnojív pod ochrannou známkou plagonu);
 • „FASTAS“ (Mo, Solnechnogorsky okres, dodáva rôzne možnosti pre komplexné minerálne hnojivá, ako aj organické);
 • FC „Ivanovo“ (produkuje komplexné minerálne hnojivo „Rubin“);
 • Rastlinné organické hnojivo „organický mix“ (g. ULYANOVSK, vyrába organické hnojivo pre jahody a bobuľové kríky „organický mix“);
 • Llc „tvoja ekonomika“ (g. NIZHNY NOVGOROD, dodávateľ okamžitého komplexného hnojiva „Webly Turbo“ pre sadenice jahody).

Výrobcovia hnojív sú veľa a výber ich výrobkov je obrovský, takže je potrebné navigovať tu na potreby rastlín a finančných príležitostí.

Všetko o hnojivách pre jahody

Metódy

Kŕmenie pre jahody je koreň a extraxarrow. Kŕmenie koreňa je vyrobené zalievaním alebo izbovým hnojivom v tesnej blízkosti koreňov rastlín. Extra rohové metódy sú presmerovanie alebo striekanie nadzemnej časti závodu, vykonaná večer, skoro ráno alebo na zamračený deň, keď slnko nie je tak aktívne. Riešenia na postrekovanie v ich koncentrácii by mali byť dvakrát slabšie ako pre zavlažovanie root.

Použitie hnojív vo vode na zavlažovanie pri určitej koncentrácii roztoku sa nazýva fertive. Vo vode rozpustné komponenty pre kŕmenie sú vybrané pre závod, vzhľadom na jeho potrebu tohto konkrétneho obdobia jeho vývoja.

Všetko o hnojivách pre jahody

Úvod technológií

Aby sa riadne ukladanie hnojiva do pôdy alebo privádzali rastlinu s mimoriadnou metódou, je potrebné dodržiavať špecifickú sekvenčnú schému takýchto postupov. Ak rastliny majú príznaky nedostatku stopových prvkov, navyše sa zavádzajú.

Tabuľka pravidelného kŕmenia pre jahody:

Postup objednávky

Termíny prenášania

Ako vykonávať kŕmenie

Undercalink č. 1

Skoré jar, po tavení snehu

Minerálne alebo komplexné prostriedky prinášajú koreňovú metódu do postele.

Uvedené číslo 2

Pred začiatkom kvitnutia

Minerálny komplex 30 g hnojiva nitroamhosu a 10 g síranu draselného sa rozpustí v 10 litroch vody a pod každým puzdrom nalepených 0,5 litra roztoku.

Usporiadanie číslo 3

V momente aktívneho kvitnutia

Hnojiť kompozíciu z 1 časti hnoja, 8 častí vody a 100 g preosiateho popola. Roztok je vyrobený pod koreňom rastliny.

4

Druhá polovica augusta

Komplexné kŕmenie: 30 g univerzálnej kompozície a 200 g preosiateho popola, všetko sa rozpustí v 10 litroch vody.

Pri výrobe kŕmenia nie je možné prekročiť jahody, pretože sa zvýši s koreňou, ale koreň sa začne hniloba. Pri pristátí stromu ho aktívne aktívne kŕmia od druhého roka s použitím organických a minerálnych komponentov. Budúci rok je lepšie opustiť organické organické organizácie a ponechať len minerálne komplexy, a 4. ročník života rastliny, organické fantázie sa opäť zavedú.

Všetko o hnojivách pre jahody

Kedy urobiť kŕmenie?

Aby sa dosiahol vysoký jahodový výnos, je dôležité držať sa harmonogramu pre jeho kŕmenie. Vykonávajú sa na jar, v lete a po zbere.

Jar

Hnojivá prinášajú na jar, počas kvitnutia, ako aj po tom, čo tobábať bobule a rozširujú vývod listov. Na začiatku kvitnutia, striekania s komplexnými liekmi alebo s použitím kyseliny boritej. S výskytom oblastí pripravte zloženie minerálov a organizácií: Kompost – 300 g, SELITRA AMONIAK – 20 g, sulfát draslík – 10 g, superfood – 20 g.

Kompozícia je zalievanie koreňa.

Všetko o hnojivách pre jahody

Leto

V lete, po plodovaní, je tiež dôležité, aby sa kultúra kŕmili, keď dala všetku silu na plodiny a nové kvetinové obličky a fúzy sa začali tvoriť. Hnojivá prispievajú v júli av auguste. Počas starnutia bobule, jahody hnojili popol (200 g) a komplexné hnojivo (20 g). ALE Po zbere, granuly lieku sú rozptýlené v uličke, fúka ich do pôdy a bohato zalievanie postele.

Všetko o hnojivách pre jahody

Na jeseň

Jeseň hnojivá pomôže jahody pripraviť sa na zimu. Kŕmenie v septembri po rezaní. Ak ste to nemali čas, môžete obťažovať jahody v októbri alebo v novembri.

Pracovné formulácie sú uvedené vo forme podávača kvapaliny alebo zástrčku v teréne s následným zavlažovaním.

Pred pristátím

Pri transplantácii puzdier alebo prípravy jamiek na sadeníc pre sadenice sa pôda pripravuje vopred, podporuje ho popolom (200 g), superfosfátom (20 g) a síranom draselným (10 g). Príprava Urobte aspoň 1 mesiac pred začiatkom pristávacieho práce a bude to prvé kŕmenie pre mladé rastliny. Kompozícia je brzdná pôdou a vodnou vodou. V Lunke, keď disembodzované sadenice, môžete pridať dodatočne mierne zložité hotové hnojivá s dusíkom a draslíkom.

Všetko o hnojivách pre jahody

Tipy pre špecialistov

Hnojivo jahôd závisí od toho, aké podmienky sa pestuje. Pre kópie rastúce v hrnci na parapet doma, ako aj na balkóne, terase alebo apartmáne, sú vhodné komplexné kompozície v pohodlnom balení – granulované alebo kvapalné formy. Ak hovoríme o pestovacej kultúre v priemyselnom meradle – množstvo zavedeného hnojiva závisí od poveternostných podmienok a zloženia pôdy.

V tomto prípade sa bude vyžadovať nielen minerálne, ale aj organické komplexy.

Všetko o hnojivách pre jahody

  Implementácia jahody, kvitnúce a dávať ovocie celé leto, potrebujeme časté kŕmenie a rastliny určené pre hydroponiku, hnojiť s metódami extraxnealingu a pridávať hnojivá na riešenie pre zavlažovanie. V tomto prípade sa môžu aplikovať iba minerálne kompozície, pretože organický pracovník skóruje všetky drenážne otvory systému.

  Výhonky v skleníku, ako aj sadenice vo vertikálnych lôžkach, oplodní spôsob ferizácie, keď minerálne komponenty sa rozpustí vo vode na zavlažovanie. Okrem toho, v týchto prípadoch sa aplikujú extrakčné podávače.

  Strawberry Tipy v nasledujúcom videu.

  Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
  Zdieľať s priateľmi
  Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
  Pridať komentár