Všetko o omráčení jablonia stromy

Získajte jablká ročne – sen každého záhradníka. Ale často sú stromy jabĺk plodiť za rok, a niekedy to prestanú robiť úplne. To možno považovať za príčinu tejto klímy alebo špecifiká odrody, ale to nie je úplne správne – existujú aj iné, oveľa výraznejšie príčiny absencie jabĺk. Nastavenie niektorých aspektov starostlivosti o strom Apple, je možné každý rok dostávať burring z úrody, dokonca aj bez veľkých nákladov a veľkého úsilia. Všetko o tom, ako a keď sú jablkové stromy plodia, a tiež to ovplyvniť, bude prerokovaný v článku.

Aký rok ovocie jablko strom po pristátí?

Je zrejmé, že nie je možné hovoriť o výnose Apple Apple, ktorý bol pochodujúci rok. Prvá plodina sa snaží dať sadenice vo veku 3 rokov. Ale niečo podobné plnohodnotným plodným plodným jablkom začína dať len po 5 rokoch. V tejto súvislosti si môžete všimnúť „Welcy“. Táto odroda patrí do trpaslíka, začína ovocie skoro, a časom prináša viac a viac jabĺk. Všeobecne platí, že všetky trpasličí skaly začínajú skoré ovocie.

V strednom pruhu Ruska, Wild Apple Stromy zvyčajne žijú asi 150 rokov. Na prvých stromoch ovocie dobre, s vekom plodov sú tenké. V južných regiónoch, vďaka teplého počasia, stromy žijú dlhšie a ovocie viac.

V Sibíri, stromy žijú menej, plody sú malé, často kyslé. Všetky sily idú na prežitie v drsnej klíme.

Preto si človek môže poznamenať, rad faktorov ovplyvňujúcich začiatok plodovania z jabloňového stromu.

 1. Po prvé, začiatok plody závisí od regiónu, v ktorom strom rastie. Teplejšia klíma, čím skôr plodnosť prichádza, a tým dlhšie žije strom (a prináša jablká).

 2. Pred vytvorením prvých jabĺk môže byť dlhý čas, ak rastlina zaútočila škodcov.

 3. Ovocie sa objavia na mladej stromu jabĺk len vtedy, keď sa pristátie vykonalo správne, a boli splnené jednoduché podmienky. Potrebujete hnojivá a zavlažovanie.

 4. V prvej sezóne plodnice by mala stáť teplé a suché počasie. V opačnom prípade plody mladého stromu odloží nasledujúci rok.

 5. Apple Stromy určuje začiatok plodovania a ovplyvniť, že je to takmer nemožné. Potrebné zistiť charakteristiky odrody vopred.

Prečítajte si viac  Tomato Ballerina

To všetko sa vzťahuje na jablkové stromy, ktoré sa pestujú v záhrade alebo na pozemku. Takéto vzorky nie sú tak pretrvávajúce a žijú na kontraste svojich divokých príbuzných. Divoký jablkový strom môže žiť 200 rokov starý, ale začína byť fron o 10, a to sa deje ročne. To znamená, že prináša ovocie asi 190 krát v živote. Táto značka, bohužiaľ, nie je k dispozícii pre väčšinu „domov“ Apple Stromy.

Prečo vzniká periodický plod?

Pomerne slávny je skutočnosť, že strom jabĺk je plodný každý rok, a to najmä je to pravda v tých prípadoch, ak by to bolo obzvlášť úrodné. Existuje však niekoľko ďalších dôvodov absencie jabĺk.

 1. Odroda špecifickosti. Takéto odrody (ktoré nebudú ročne nebudené ročne), môžu byť určené hojným počtom kvetov v zodpovedanom období.

 2. Nesprávne orezávanie stromov. S najväčšou pravdepodobnosťou boli vetvy odrezané, na ktorých boli obličky vytvorené. Plodina nebude len jeden rok, budúci rok bude obnovený všetko.

 3. Nevhodná starostlivosť. Neexistujú žiadne prípady, keď jablko stromy určitých odrôd vyžadujú starostlivú starostlivosť. Napríklad, chudobné vetry, slnko a tak ďalej.

 4. Zlé svetlo. Napriek tomu, že sa to stane úplne zriedkavo, nie je možné túto možnosť vylúčiť. Kvôli nedostatku slnečného svetla nesmie strom tvoriť ovocné obličky.

 5. Často sa môžu stať aj rôzne choroby. Boj proti chorobe má veľa sily na strome, a počet plodov v obzvlášť ťažkom roku môže byť málo, alebo dokonca všeobecne, možno nie.

 6. Studené poveternostné podmienky. Na domácom území, drsné a náhle chladenie. Zvyčajne na takýchto momentoch môžu stromy ísť do režimu dlhodobého spánku a zostať v pokoji dlhšie ako potrebovať.

 7. Vek stromu. Stromy s vekom sú stále náchylné na periodické plodenie. A je to zvyčajne charakterizované ponukou plodov, ktoré nie sú za rok, ale ešte menej.

 8. Paraziti. Ohrelovanie na drevo môže byť hmotnostná invázia. V tomto prípade je plodina prakticky nie.

 9. Nesprávne tvarovaná koruna. Strom by mal mať správny tvar a zdravý pohľad. Forma koruny musí byť vytvorená sama, urobte to pravidelne a opatrne.

Prečítajte si viac  Sladkosť detí paradajky

Ako urobiť strom je ovocie každý rok?

V prvom rade je potrebné zapojiť sa do rezu kvetov ročne. Strom často tvorí mnoho farieb (následné ovocie) a deplety, ktoré ich tvoria a kultivujú. Aby ste to urobili, musíte znížiť kvety, zanechať centrálne a tie, ktoré sú na vrchole pobočiek (zvyčajne sú najsilnejší). Po niekoľkých takýchto udalostiach začína strom kontrolovať počet kvetov sám, a nevytvára ich vo veľkých množstvách. Treba však pripomenúť, že táto metóda nefunguje so všetkými jablkovými stromami. To platí najmä pre staré stromy. S pomocou štrbiny, môžete mierne ovplyvniť počet plodov (mierne zvýšiť počet ovocia). Ale nebudú žiadne významné zmeny v starej stromoch.

V prípade, že strom patrí do odrody, ktorá jednoducho nie je ročne plodná, potom musíte urobiť očkovanie k tomuto jabĺk. Cutlets by mali patriť do stromu, ročne plodne.

A jeden ďalší vysadený Apple Tree bude cesta von. Je dôležité si vybrať takúto odrodu, ktorá bude ovocie ročne. Takéto kultúry sú „Idredda“, „dezert Isaev“, „Simirenko“, „znásilnenie“, „Diana“ a ďalšie.

A je tiež potrebné vážne a jemne pristupovať k procesu rezania Apple. Správne orezanie omladzuje stromy a nesprávnu depriváciu jeho plodiny. Pred orezaním je potrebné starostlivo preskúmať príslušnú literatúru alebo konzultovať s profesionálom.

Nie je potrebné zasadiť stromy chaoticky, najmä ak je to jablkový strom. A nemalo by byť povolené, že nízke jablkové stromy v priebehu času začali byť v tieni vyšších stromov. Aby ste to urobili, musíte predviesť následnú výšku stromu a hrúbku svojej koruny. Ak existuje nedostatok oblasti na mieste, potom je potrebné zasadiť nižšie kópie na juh a vyššie – sever.

Uistite sa, že sa vysporiadať s bojom proti škodcom a prevenciou rôznych chorôb.

Je potrebné pravidelne spracúvať insekticídne a fungicídne lieky jabĺk. Spravidla sa to robí niekoľkokrát ročne – pred kvitnutím a po plnom padajúcich lístkoch. Bežníci trunks sa vyskytujú na konci apríla a prvých dní mája. Tieto opatrenia sú nevyhnutné minimum na prevenciu chorôb a kontroly škodcov.

Prečítajte si viac  Rastúci reďkovka v skleníku

Musí nasledovať formulár koruny. Musí to byť správne – pre to je potrebné v malých množstvách, ale pravidelne odstrániť zbytočné pobočky. Je dôležité, aby ste nerešpektovali vetvy ovocia, na ktorých rastie veľký počet jabĺk. Je potrebné monitorovať a tak, že trup sa nerozdelí. Bude to mať silu zo stromu na úplnú tvorbu dobrého zberu. Počas obdobia kvitnutia môžete sprejovať špeciálnymi prípravkami, ktoré zvyšujú stupeň opelenia. Je potrebné to urobiť v tom momente, keď boli blokované tri štvrtiny všetkých kvetov.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: