Mini Skleníky: Možnosti a funkcie zariadenia

Mini-Greenhouse – nepostrádateľná vec av krajine av dome. Svojou pomocou si môžete pripraviť sadenice na zem v zemi, napriek prekvapeniam nepredvídateľnej ruskej klímy, pestovať kvety, uhorky, paradajky a iná zelenina. Mini-skleníky sú vhodné vybrať si a kúpiť v obchode alebo robiť nezávisle od priateľky.

Požiadavky a umiestnenie

Skleník musí byť vhodné použiť a reagovať na niekoľko požiadaviek:

 • poskytnúť dobrý prístup k rastlinám na ich údržbu;
 • voľne vykonávať slnečné svetlo;
 • majú dobré vetranie;
 • majú vynikajúce ukazovatele silu, aby si to užili mnoho rokov;
 • majú atraktívny vzhľad.

Malý skleník je miesto nielen v krajine. Tiež môže byť umiestnený aj na balkóne, lodžiu alebo dokonca v miestnosti pravidelného bytu, ktorý bude nielen vykonávať prípravné práce pre krajinnú sezónu, ale poskytuje sa aj čerstvými zelenými po celý rok.

V obytných priestoroch Mini-Greenhouse by si mali nájsť svoje miesto v závislosti od stupňa osvetlenia vybranej zóny. Často, domáce „domy“ pre sadenice a zeleninu vybavené dodatočným osvetlením – to umožňuje kompenzovať nedostatok prirodzeného svetla a dať skleník, kde nebude zasahovať.

Rozdiel skleníka z skleníka

Ak ide o skleníky, tento koncept je zmiešaný s koncepciou skleníka. Týka sa to prípadov, pokiaľ ide o mini-štruktúry typu skleníka. Hlavný rozdiel medzi takýmito štruktúrami je, že ako veľký skleník a malý chlap pod vplyvom slnečnej energie sa zahrieva na úkor biologických procesov, ktoré sa vyskytujú v „vankúši“ z hnoja alebo kompostu, čím vytvárajú skleníkový efekt pod dizajnom strechy.

V skleníkovej atmosfére bližšie k prirodzenému, Hoci tu určujúci bod je vyhrievaný slnkom alebo iným zdrojom tepla. V malom skleníku sú rozdiely s princípom činnosti skleníka vyhladené, a mikroklíma v nich sa stáva približne rovnakým.

Zobrazenia a funkcie

Mini-type skleníky sa líšia v závislosti od veľkosti, výrobnej metódy (značkovej alebo domácej), v jeho konštruktívnom, ako aj možnosti ich prenosu a prepravy z miesta na miesto.

Design Destinate je príliš odlišný. Tam sú malé skleníky, v ktorých sadenice a semená v podmienkach chaty. Existujú podobné návrhy pre „balkónové použitie“.

Okrem toho, na ruských súkromných domoch, môžete nájsť najlepšie implementované projekty kompaktných skleníkov na pestovanie uhoriek, paradajok, papriky a iných plodín, ktorých plody sú potešujúce Rusi v čerstvom alebo pripravení.

Mnohé mini skleníky, ktoré sú v predaji, majú konzolu „ECO“. Je však zrejmé, že na ich zariadení, ako aj kvalite pestovanej zeleniny neovplyvňuje.

Nižšie sú vlastnosti druhov skleníkov.

Prenosný

Je to jednoduchý a pohodlný dizajn, ktorý je ľahko inštalovaný na ľubovoľnom mieste v záhrade. Je lepšie nájsť bod pre ňu tam, kde nie je neustály tieň pred vysokými krídlami, stromami alebo stien. Takýto dizajn je zvyčajne pokrytý filmom alebo polykarbonátom. Nadácia pre takúto štruktúru nie je nainštalovaná, ktorá zaisťuje mobilitu. V tomto prípade musíte premýšľať cez spojovacie materiály štruktúry, inak to bude trvať prvý poryv vetra.

Skriňa

Navyše, takýto mini skleník je, že na niekoľkých policiach je možné kompaktovať veľký počet rastlín – to vám umožní pestovať dobrú úrodu aj v byte. Tí, ktorí sa viac zaujímajú o kvety, môžu dať takúto showcase v miestnosti, že interiér dá interiéru. Medzi mini-skleníkmi pre mestský byt existujú veľmi malé, zatiaľ čo iní vo veľkosti a všeobecný vzhľad sa nelíšia od nábytku kabinetu, ktorý môže byť v určitej situácii dôstojnosť a nevýhodu.

Môžete si kúpiť hotové skleníkové skriňa. Najekonomickejšou možnosťou je sieťové police vnútri kovového rámu, pokryté priehľadným krytom s typu Zips „Lightning“. S ním môžete a prispôsobiť čerstvý vzduch prístup k „zeleným nájomcom“ a bez akýchkoľvek problémov, aby ich slúžil podľa potreby.

Prečítajte si viac  Plánovanie kúpeľa s odpočinkom: Čo brať do úvahy?

Existujú pokročilejšie modely, ktoré sú vybavené ventilačným systémom, vyhrievanými a inými funkciami. Takéto modely sú však drahšie.

Značkové skleníkové skrine majú často kolesá. Tento „nábytok“, ak je to potrebné, môže byť prepravovaný do chaty alebo sa presunúť na balkón.

Aby sa znížili náklady na takýto šatník, môže byť vyrobený nezávisle od nápravných opatrení. Pre osobu, ktorá má aspoň nejaký druh stavebných skúseností a trochu rozobratej techniky, nebude to veľa práce.

Príbuzný

Malý skleník môže byť pripojený k stene domu, že mnoho slnečného pádu. Takýto prístup je v západných krajinách veľmi častý av Rusku to trvá len zriedka. Táto možnosť je veľa výhod. Napríklad tento dizajn má malý priestor na pozemku.

Stena na slnečnej strane akumuluje dostatok tepla, Vytvoriť pohodlnú mikroklímu vo vnútri rozšírenia. Treba mať na pamäti, že teplo je daná zo steny do zelenej verandy aj v noci. Táto skutočnosť vedie k tomu, že rastúca sezóna rastlín v tejto štruktúre je natiahnutá. V dôsledku toho a ekologická čerstvá zelenina vlastnej výroby bude dlhšia na stole.

Ale pretože užitočná oblasť takéhoto skleníka je malá, potom pre veľkú rodinu plodín nestačí.

V premyslenom prístupe môže byť mini skleník tohto druhu transformovaný na skutočnú dekoráciu lokality, Zvlášť ak pestute kvety. Je potrebné len premýšľať o pôvodných kvetinových kompozíciách, ktoré v glaznom dome budú vyzerať na showcase, priťahuje názory všetkého okolia.

Film

Skleníky tohto typu majú svoje vlastné pozitívne a negatívne strany. Film je lacný, a to nebude ľahké ho pripojiť. Keď je potrebné zabezpečiť vetranie rastlín, potom je ľahké odstrániť takýto povlak. Zároveň sa tento materiál nelíši v dobrej sile, slúži na krátky čas a musí ho pravidelne aktualizovať.

Na zimu musí byť film odstránený z skleníkového bývania, Pretože pod váhou snehu sa stále zlomí. Aj keď na druhej strane, robiť túto prácu, nebudete sa musieť starať o potrebu pravidelne jazdiť na chate a prenasledovať sneh zo strechy, takže štruktúra sa nerozbije.

Skleníky tohto typu sa môžu používať len v teplej sezóne – aby sa udržali teplo pod nimi nemožné. Takže táto možnosť nie je pre tých, ktorí sú pripravení zapojiť sa do rastlinného rastúceho roka.

Automatický

Dokonca aj skleník v našom čase sa môže zmeniť na high-tech konštrukciu – automatické návrhy sú spracované len na takýto vybitie. Vzhľad, môžu byť pripisované kategórii skriniek. Toto sú takzvané charobukky. Pestujú malé rastliny. Potrebná atmosféra sa vytvára v automatickom skleníku umelou od prístupu k organizácii osvetlenia.

Ventilátory, špeciálne svietidlá, časovače, prepážkové relé, hygrometry, filtre, zavlažovací systém a iné uzavreté atribúty biosystému. Externe, takýto skleník môže vyzerať ako obyčajný nábytok, alebo reprezentovať niečo ako špeciálny stav nádrže – takéto skleníky sa nazývajú výhňovými.

Všetky tieto zázraky poľnohospodárskej techniky sú veľmi drahé. Je potrebné si premýšľať a dobre vypočítať, ako odôvodniť kultiváciu rôznych plodín s pomocou takých technologických prvkov. Náklady na získané z zázrakovej zeleniny sú niekedy dokázané.

Je možné výrazne znížiť náklady na automatické mini-skleník, ak si kúpite súpravu pre jeho vytvorenie v špecializovanej spoločnosti a zbierať všetko osobne v starej skrinke, chladničke alebo inom vhodnom prípade.

Dekoratívny

Význam dekoratívneho mini-skleníka je vytvoriť pohodlie pre vnútorné rastliny. Nie je možné ich použiť na praktickejšie účely.

Takéto štruktúry majú zvyčajne veľmi malé veľkosti, Zameranie sa na parapet alebo tabuľku. Môžete ich urobiť sami z kontajnera malého akvária alebo skla. V dolnej časti takýchto jedál usporiadať drenáž, nalejte vrstvu Zeme na vrch, a potom zasadené kvety. V takomto „dome“ je najlepšie cítiť tých, ktorí rastú pomaly.

Prečítajte si viac  Všetko o polykarbonátových skleníkoch 3x6

Dekoratívny mini-skleník je schopný nie je ľahké poskytnúť špeciálne pohodlie „zelené domáce zviera“, ale aj stať sa dekoráciou miestnosti, ktorá dáva jej pohodlie.

Ako sa dostať?

Často, pre tých, ktorí sú zvyknutí na ich nezávisle pestované sadenice, kvety, zelene na stôl, uhorky, paradajky a inú zeleninu pre domácnosť, je rovnako zásadne vybudovať obe ďalšie zariadenia pre lôžka alebo izbovú záhradu, vrátane mini-skleníka pre pestovanie rôznych plodín (obyčajných alebo zvýšených).

Regál s podsvietením

Rack s podsvietením môže byť jednoducho nepostrádateľnou vecou v dome pred otvorením záhrady v dachách. Vykonáva sa z rôznych materiálov: kovový profil, plastové rúrky alebo drevo. Vyberte si materiál pre stavbu je ten, s ktorým je to viac známe. Stojan predstavuje dizajn niekoľkých políc stojacimi samotnými. Ak je v dome veľa miesta, môžete urobiť stacionárny dizajn.

Skladací stojan je dobrý, pretože to môže byť preusporiadané z jedného miesta na druhé, nastavenie rozmerov. Je väčšinou používa na jar, keď potrebujete pripraviť sadenice pred pristátím v záhrade, a potom demontovať až do začiatku budúcej sezóny. Môžete tiež vytvoriť okenný stojan pomocou dištančných vložiek pre celú výšku otvoru okna.

Implementácia projektu na výstavbu takéhoto dizajnu začína vývojom schémy a určenia veľkosti stojana.

Ak chcete urobiť jednoduchý drevený mini skleník, musíte variť:

 • Bar;
 • sadrokartón;
 • uhlový profil;
 • Fólie.

Ak chcete pracovať, by ste mali skladovať hacksaw, vŕtať, kladivo, nechty alebo self-kreslenie.

Po prvé, prvá strana regálov je vyrobená. Priesmienky sú upevnené na zvislé tyče v kroku 60 cm – to sú základy pre police. Prvý priebeh by mal byť vo vzdialenosti 15-20 cm od podlahy.

Rovnako bude druhá polovica stavby. Medzi podperami opráv poli zo sadrokartónu. Na poschodí sa posilnia dvoma priebojkami, na ktorých sa držia svietidlá pre rastliny. Vnútri stojana je orezaná fóliou – zvýši výkon svetla. Potom sú dve lampy inštalované nad každou policou, ktoré by mali byť jasné, ale nie horúce na nadmerné teplo, aby poškodili listy rastlín.

Ak existuje túžba urobiť kovový stojan, potom musíte pripraviť nasledujúce nástroje a materiály, aby ste ho vytvorili:

 • skrutky;
 • elektrická vŕtačka;
 • vrták;
 • Zariadenie na zváranie;
 • kovový roh;
 • Phaneur alebo hrubé sklo.

Okrem toho, keď sa regály vykonávajú z preglejky, budete potrebovať pílu, a ak sú sklo, potom potrebujete sklenenú rezačku.

Je potrebné premýšľať o tom, koľko by mal byť dizajn. Kovový roh musí byť rozdelený do štyroch regálov rovnakej veľkosti, ako aj pripraviť priečne pásy. Potom by ste mali vykonávať horizontálne ložiskové bertory pod poličkou a vŕtacie otvory pod skrutkami v miestach pripojenia. Potom potrebujete pripojiť regály a priečne pásy a prechádzku zváranie v miestach, kde budú police umiestnené. Keď je vytvorený rám, musíte znížiť police požadovanej veľkosti a dať ich na miesto pridelené konkrétne na tieto účely.

Existuje možnosť vytvoriť stojan bez políc. Šírka priečnych lamierov by mala byť taká, že krabice s semenárom alebo kvetináčmi cez ne zlyhal.

Zostane osvetlenie. Zásielka svietidiel môže byť použitá s drôtom, pásky z cínu alebo pomocou iných technikov.

Ak nie je žiadna túžba zapojiť sa do konštrukcie pevného nosiča, a rozmery parapetu v boxoch chýbajú, môžete jednoducho pripojiť podporu na svahoch okna a opraviť police. Napriek tomu, že v tomto prípade by sa malo byť špeciálne osvetlenie zabezpečené pre sadenice, police sú lepšie umiestniť v blízkosti okna s výhľadom na juh.

Aby ste neovplyvnili samotný okno, môžete vytvoriť stojan z hotového nábytkového štítu vhodného pre veľkosti parapetu okna. Bočné regály s policami sú upevnené samo-kresbami alebo nechtami.

Zostáva inštalovať túto najjednoduchšiu štruktúru v otváraní okna. Zvyčajne nie viac ako štyri police. Táto suma je stačí na to, aby sa prispôsobila celej semenáčke, ak nie je pripravený „v priemyselnom meradle“. Pokiaľ ide o pokrytie niektorého z možností regálov, sodíkové svietidlá sú vhodné pre takéto mini-skleníky, ako aj fluorescenčné s chladným svetlom alebo LED (modrá alebo červená farba).

Prečítajte si viac  Čo je Dolomit a kde sa aplikuje?

Fytiolamps sa stávajú čoraz obľúbenejšími pre zeleň. Budú tiež svietiť červenú alebo modrú. Vďaka ich použitiu sú rastliny upevnené, rýchlo rastú a vyzerajú dobre. Najjednoduchší stojan s takýmto osvetľovaním bude vynikajúci v krajine.

S potrubným rámom

Ak by bolo potrebné urobiť mini-skleník na mieste, potom samotná záhrada môže byť ťahaná do dreveného rámu a hornú časť, ktorá poskytuje vhodné mikroklímat pre rastliny, vybudovať z plastových rúrok a zakryte ich film.

Výhodou použitia plastových rúrok na vytvorenie rámu je, že vám umožnia vytvoriť stavbu akejkoľvek veľkosti, vrátane najmenších. Formy mini-skleníkov môžu byť tiež veľmi odlišné, pretože rúrky sú ohnuté, majú iný priemer, a to môže byť kombinované s najviac rôznymi spôsobmi: s použitím svoriek, nábytkových skrutiek, ktoré sú naskrutkované do špeciálne vyrobených otvory a dokonca aj soli. To je druh dizajnéra, ktorý otvára dostatok príležitostí pre záhradnú konštrukciu. Ďalšou vecou je, že skleník na takomto ráme bude ľahká budova. Preto sa musíte starať o správne posilnenie na základe.

Aby ste urobili klenutý rám pre mini skleníky, mali by ste nosiť potrubie na predbežnom kovovom kolíku z kovu. Potom musíte ohýbať a dať ho na kolík na druhej strane budúceho skleníka, aby ste získali oblúk. Pre pevnosť budúceho rámca musí byť výsledná položka priskrutkovať do drevenej základne s konzolami.

Rovnakým spôsobom je požadovaný počet oblúkov nastavený na rovnakej vzdialenosti. Potom sa vykonávajú koncové časti skleníka. Z plastových rúrok môžete urobiť dvere a okná, ak sú poskytované systémom.

Aby sa správne zakryla konštrukcia polyetylénu, mala by byť rozdelená cez celú konštrukciu, pričom sa nachádzajú strany malej prívodu materiálu na bokoch a potom sa pripojte k rámu pomocou svoriek.

Z polykarbonátu

Pri výrobe mini skleníkov z tohto materiálu je potrebné mať na pamäti, že je potrebné ho postaviť pri teplote +10 stupňov. Táto podmienka je spojená s vlastnosťami materiálu budúceho povlaku, ktorý je stlačený v závislosti od teploty a rozširovania.

Ak budete stavať teplejšie počasie, potom polykarbonátové listy budú väčšie ako oni. Avšak, potom, keď sa stáva chladnejšími na ulici, znížia sa, a sloty sa objaví v dizajne. Z tohto dôvodu bude mikroklíma pod strechou mini skleníka zlomený.

Ak si vezmete konštrukciu medzi zima, neskôr, s nástupom horúcich dní, skleník prepadne kvôli tomu, že rozšírené prvky pokrytia prestanú zapadnúť do vzdialenosti. V dôsledku toho bude všetka práca vykonaná.

Ak chcete vytvoriť malý mobilný skleník, musíte pripraviť nasledujúce materiály a nástroje:

 • preglejkovaný list pre dno;
 • Bary pre upevnenie rafterov;
 • polykarbonát;
 • Nesebecký.

Aby ste zostavili rám, na ktorom môže povlak držať, musíte si vziať tyče malej hrúbky. Sú pripojené na zdvihák so skrutkami. Bočné strany sú páskovaním, ku ktorému sa spájajú krokvy. Sú postavené tak, aby sa Bartálna strecha neskôr ukázala. Pokryté polykarbonátom, upevnením segmentov materiálu aj vlastným čerpaním.

Zo koncov zariadení robia skladacie dvere, vďaka ktorému môžete zabezpečiť vzduchom vo vnútri Mini-Greenhouse.

„Dom“ je pripojený k kolesám a dno je pokryté filmom, ku ktorému sa pôda vyliala. Polykarbonát Mini-Greenhouse.

Podobne môžeme vytvoriť výstavbu s jednodielnou strechou alebo vo forme malého priehľadného „hrudníka“ so skladacím vekom.

V ďalšom videu čakáte na inštaláciu domáceho mini skleníka.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: