Ohrievač pre kúpeľ: kritériá

Pred konštrukciou kúpeľa musí byť vytvorená z toho, ako ho izolovať zvnútra. Je dôležité pristupovať k výberu z izolačného materiálu, pretože to bude od neho, že trvanlivosť stavby bude závisieť od neho, ako aj bezpečnosť a pohodlie, keď je v páre. Tens variácií izolácie sú ponúkané na trhu. Od mnohých viet musíte vybrať vysoko kvalitnú tepelnoizolačnú surovinu, ktorá spĺňa všetky stavebné požiadavky.

Zvláštnosť

Homogénna stena v akejkoľvek konštrukcii je slabo oneskoruje teplo, pretože sám môže absorbovať časť tepelnej energie. Aby sa znížili tepelné straty, staviteľní inžinieri začali vytvárať viacvrstvové štruktúry pozostávajúce z jedného, ​​ale z niekoľkých materiálov, ktoré sa líšia hustotou, pórovitosťou a inými indikátormi. Viacvrstvové steny sú schopné „udržiavať“ teplotu na dlhú dobu.

Ak chcete vytvoriť takýto dizajn, nerobte bez izolácie. Správna voľba a bezchybná inštalácia tepelných izolačných materiálov z vnútorného kúpeľa alebo sauny znížia tepelné straty a znižujú spotrebu paliva. Malo by byť známe, že nie je každá izolácia na izoláciu parou. Najlepším riešením bude výrobky šetrné k životnému prostrediu, odolné voči vysokej vlhkosti a vlastníctva baktericídnych vlastností (prevencia výskytu a reprodukcie formy).

Použité izolačné materiály by sa mali líšiť v nasledujúcich vlastnostiach:

 • Nízka tepelná vodivosť. Účinnosť materiálu priamo závisí od tohto parametra.
 • Schopnosť nie je deformovaná počas dlhodobej prevádzky.
 • „Kombinácia“ s predtým zvolenými stavebnými a čelnými materiálmi.
 • Prítomnosť minimálnych indikátorov absorpcie vlhkosti.
 • Súlad so sanitárnymi a hygienickými požiadavkami a požiarmi.

Aby ste sa nemali mýliť pri výbere tepelného izolačného materiálu, musíte študovať výhody a nevýhody každého typu izolácie.

Názory: Pros a nevýhody

Pre tepelné izolačné kúpele používajú rôzne materiály v rôznych agregatívnych stavoch. Môžu byť granulované výrobky, vláknité výrobky, kvapalnú a vytláčanú izoláciu, filmy.

Výrobcovia ponúkajú nasledujúce tepelné izolačné suroviny:

 • Penenie – materiál vyrobený z polypropylénu laminovaného hliníkovým filmom. Predaja vstúpi do Rolls. Môžu byť použité tak pre kúpeľňu aj saunu. Rôzne s trvanlivosťou (život najmenej 50 rokov), ľahkosť, elasticita, ekologické náklady. S ním, v parnej miestnosti, môžete vytvoriť efekt „termosku“. Izolácia nerozlišuje škodlivé látky, keď sa zahrievajú. Medzi výhody tepelného izolátora možno tiež poznamenať možnosť jeho recyklácie. Neexistujú žiadne nevýhody.

 • Penoplex – extrudované suroviny, ideálne pre rámce alebo tehlové budovy. Materiál sa rozlišuje odolnosťou voči vysokej vlhkosti, jednoduchosť inštalácie, trvanlivosti. Minusy spojovacích materiálov zahŕňajú jeho horľavosť a pridelenie látok škodlivých pre zdravie počas ohňa. Kvôli takýmto funkciám, pred inštaláciou izolácie, odporúča sa ho spracovať pomocou požiarnych činiteľov.
 • Viera. Materiál sa dodáva na trh v roliach, rohožiach alebo kachle. Výrobky sú vyrobené z sklolaminátu. Vhodné na izoláciu podláh, stien a striech. EAU sa vracia kupujúcim nehorľavé materiály charakterizované vysokou izoláciou tepla a hluku. Nedostatok IsVery – Bad Confrontation vlhkosti. Pri absorbovaní vody, tepelné izolačné vlastnosti surovín sa výrazne zhoršujú.

 • „Spustená izolácia“ zahŕňa aj produkty „Tekhnonikol“ s rovnakým názvom značky. Spoločnosť vyrába niekoľko typov materiálov, ktoré sa líšia v ich vlastnostiach a špecifikáciách. Väčšina tepelných izolátorov sa vyrába na základe nehorľavého minerálu (čadičovej) vlny. Všetky výrobky ponúkané výrobcom majú vysokú pevnosť v tlaku, požiarnu odolnosť, nízkou priepustnosťou pary.

Okrem izolácie existuje ešte mnoho tepelných izolačných materiálov pre kúpeľ. Sú rozdelené do niekoľkých skupín: nehorľavé, prírodné a fólie. Zvážte výhody a nevýhody každej z týchto izolácií.

Nehorľavý

Pri výbere tepelných izolačných produktov pre kúpele, predovšetkým, musíte venovať pozornosť ich požiarnej odolnosti. Existuje niekoľko možností pre nehorľavé materiály.

 • Minvata. Suroviny môžu odolať vysokým teplotám, vďaka čomu je vhodné použiť, keď izoluje parou. WATA však má schopnosť absorbovať odparovanie a akumulovať vlhkosť. Z tohto dôvodu sa jeho kvality tepelnej izolácie zhoršujú. Ak chcete uložiť vlastnosti izolácie, keď je, že je potrebné pripojiť izolačnú vrstvu pary.
 • Čiaralút Wat (typ minvati). Čadičové vlákna sú schopné odolávať teplotou 700 stupňov. Výrobky sa vyznačujú vysokou izolačnými vlastnosťami, trvanlivosťou, odpudzovaním vody a uchovávanie foriem pre dlhodobú prevádzku.

 • Ekwata – celulózové suroviny, ktoré sa odporúča použiť na zvýšenie kvality tepelnej izolácie stropu. Sa líši nízkou tepelnou vodivosťou. Nevýhody zahŕňajú schopnosť absorbovať vlhkosť (úroveň absorpcie vlhkosti môže dosiahnuť 20%).
 • Keramzit. S ním, plavák izolácie a strop. Materiál je vyrobený z ílu a rôznych aditív. Takýto tepelný izolátor „sa bojí“ vlhkosť, takže keď je kladenie, je potrebné starať sa o ďalšiu vrstvu hydroizolácie.
 • Penové sklo – Perfektný produkt na izoláciu dizajnov kúpeľov, trvalo udržateľná vysoká vlhkosť. Minusy zahŕňajú značnú cenu za výrobky.

Všetky izolované izolátory prezentované nielen patria k nehorľavému, ale aj bezpečnému, pretože pri zahrievaní nerozlišujú škodlivé látky.

Prirodzený

Prírodná alebo prírodná izolácia zistila široké použitie pri zlepšovaní tepelnej izolácie kúpeľňových konštrukcií. Cítil, bielizeň prejsť a machu ľudí, pretože staroveké časy používané ako interventný tepelný izolačný materiál. Tieto výrobky sú cenné, pretože poskytujú prirodzenú výmenu vzduchu. Okrem toho majú prirodzené tepelné izolátory baktericídne vlastnosti, prakticky sa neblokujú.

Na iné výhody prírodných surovín zahŕňajú:

 • Životné prostredie a neškodnosť pre zdravie ľudí;
 • dlhá životnosť;
 • nízke náklady;
 • Indikátory malej tepelnej vodivosti.

Prírodná izolácia však nie je bezchybne. Na ich hlavné mínus zahŕňajú horľavý. Samozrejme, materiál pred inštaláciou môže byť predtým liečený žiaruvzdornými kompozíciami, ale kvôli tomu, suroviny nebudú pomerne šetrné k životnému prostrediu.

Do ešte viac mínus zahŕňajú vysoké riziká poškodenia hlodavcov a vtákov. V prírodných materiáloch môže byť hmyz, ktorý môže „neznižovať nie“ tepelnoizolačné vlastnosti izolácie. Niektoré z materiálov môžu tiež spôsobiť vážne alergické reakcie.

Fólie

Ak chcete izolovať stropy sauny alebo kúpeľov, odporúča sa použiť reflexné materiály s hliníkovou fóliou. Vďaka špecializovaniu povlaku bránia „úniku“ infračervených lúčov. Zvyčajne je hliadka alebo reflexná izolácia vyrobená z penového polypropylénu. Hliníkový alebo metalizovaný Lavsan nainštalovaný na jednej zo svojich strán.

Izolácia fólie odolnej voči vlhkosti:

 • nie palivo;
 • má parizolačné vlastnosti;
 • odolný.

Nevýhody zahŕňajú vysokú cenu a „strach“ napájacích nákladov, čo je dôvod, prečo je potrebné ukázať extrémnu opatrnosť pri práci.

Ako si vybrať?

Rôzne stavebné materiály môžu byť vybrané ako hlavný materiál pri budovaní kúpeľa: drevo, bloky, tehly. Stojí za zmienku, že rôzne materiály by sa mali používať na izoláciu rôznych budov. Na maximum „Uložiť“ teplo v parnej miestnosti, je dôležité počúvať radu profesionálnych staviteľov.

Na izoláciu kúpeľného kúpeľa sa odporúča zakúpiť minerálne vodné dosky, ktoré by mali byť videné drevené steny zvnútra. Pred začatím práce na izolácii štruktúry je potrebné zatvoriť interferrebné štrbiny balenia alebo mach. Na izoláciu podlahy stromu sa môže použiť extrudovaný polystyrén a aby sa fólia reflexný tepelný izolátor pre strop.

Pre rámové štruktúry bude najlepším riešením nákup čadičových dosiek (hustota výrobkov musí byť viac ako 110 kg / m3). Pre strop sa odporúča používať sklolaminát. Pre tehál, betón alebo bloku sauna bude ohrievač z minerálnych vlákien perfektnou voľbou.

Tipy na montáž

Keď je kúpeľ postavený a vybraný tepelný izolačný materiál, môžete spustiť tepelné izolačné. Praktická izolácia štruktúry – komplex, ale celkom skutočný proces. V dôvere vo svoje sily, môžete opustiť služby profesionálnych staviteľov.

Bez ohľadu na kúpeľ – drevené, tehlové alebo z blokov, proces izolácie bude rovnaký. Pred začatím izolácie miestnosti musíte premýšľať o odparovaní. To je dôležitý bod, pretože aj pri výbere izolácie odolného voči vlhkosti, riziká jeho predčasného poškodenia v dôsledku akumulácie a prenikania kondenzátu cez ochranné vrstvy.

Aby sa zabránilo penetrácii vlhkosti, odporúča sa používať hliníkovú fóliu. Je dôležité, aby sa varizolačná vrstva monolitická. „Unified“ povrch môže byť vytvorený lepiacim metalizovanou páskou fóliou.

Teplo

Podľa zákonov fyziky, teplý vzduch v miestnosti sa vždy snaží. Napriek tomu je väčšina z nich schopná „stratiť“ pri kontakte s chladnými podlahami. Aby sa znížili tepelné straty a urýchlenie kúpalového otepľovania, je dôležité zvoliť vysokokvalitnú podlahovú izoláciu a nezasloveteľne, aby to kladenie.

Pri krvácaní kúpeľa, predovšetkým, musíte začať s tepelnou izoláciou. Všimnite si, že rôzne typy štruktúr vyžadujú rôzne izolácie technológie. Ak je kúpeľ vybavený pevnou podlahou, odporúča sa vziať Minvatu. Tepelný izolátor by mal byť uložený v blízkosti hrubého podlahového povrchu, potom je potrebné zakryť hydroizolačnou vrstvou. Po vyrobení práce môžete namontovať povrchovú úpravu.

Ak sú v kúpeli inštalované tečúce podlahy, postup sa bude líšiť od vyššie uvedeného. V tomto prípade musíte vykopať malú jamu (nie viac ako polovicu metra) a pre 5 centimetrov, aby ste ho naplnili pieskom. Tepelný izolátor je naskladaný na rammed pieskovej hmote. Podčiarknutá izolácia musí byť naliata s malty z cementu a penovej drviny. Proces je doplnený montážou povrchovej úpravy na predmontovaných drevených stĺpoch.

Štáty izolácie stien

Sekvencia tepelných izolačných stien kúpeľa a sauny je rovnaká ako pri izolácii iných objektov. Celý proces sa skladá z niekoľkých stupňov.

 • Aplikácia drevenej prepravky na stene steny. Je dôležité, aby stredná medzera bola menšia ako šírka tepelného izolátora. Ako tepelnoizolačný materiál si môžete vybrať minvatu alebo čadičové vlákno.

 • Po montáži izolácie je potrebné položiť vrstvu fóliovej mazoložnosti (reflexný povrch vo vnútri sauny). Upevnenie materiálu je vyrobená s tenkými deques. Zahustený kraft papier môže tiež vykonávať ako vaporizolator.
 • Záverečná fáza – inštalácia plošného materiálu.

Stojí za zmienku, že na lepšiu ochranu tepla musí byť kúpeľ izolovaný nielen zvnútra, ale aj vonku. Týka sa to nielen na steny, ale aj na suterén. Pre jeho izoláciu sú platne peny alebo penzlex najvhodnejšie. Je teda možné maximalizovať umiestnenie z vonkajšieho chladu, ktorý je obzvlášť dôležitý v zime. Kvôli vysokokvalitnej vonkajšej tepelnej izolácii, riziká foriem a nepríjemných pachy vo vnútri pary.

Najrýchlejší a najjednoduchší spôsob vonkajšej izolácie stien – inštalácia vetraných fasád. Aby ste to urobili, povrch steny by mal byť pokrytý ochrannou vodotesnou vrstvou, po ktorej je na čalúnenie s podšívkou, vlečkou alebo doskami.

Tepelný izolácia strop

Akýkoľvek parník potrebuje kvalitnú izoláciu. Ak na ceste teplého vzduchu, odstraňovanie, nebude existovať žiadna tepelne izolačná vrstva, na vykurovanie kúpeľa a udržiavanie optimálneho teplotného režimu, bude v ňom veľa paliva. Toto však nie je jediný problém. V neprítomnosti izolácie sa kondenzát postupne nahromadí na stropnom povrchu, ktorý skutočne poškodí stropné prekrývanie.

Pre strop musíte nevyhnutne uprednostniť nehorľavé materiály. Vhodné minerálne vlny alebo fóliové výrobky. Ak je útoku umiestnený vo vani, je potrebné nainštalovať izolačnú vrstvu pary tenkého hliníka nad tepelným izolátorom. Inštalácia izolácie je vyrobená pod alebo nad RAFYLS. Položtený izolačný materiál musí byť tiež pokrytý vodou hydroizolačným plášťom.

     Ak nie je podkrovie v páre, je povolené používať clamzite ako ohrievač. Aby to urobili, potrebujú zaspávať predtým položenú izolačnú plochu pary. Vrstva ílu musí byť aspoň 25 cm.

     Vďaka výberu vysoko kvalitných tepelných izolačných materiálov a riadne vykonanej vonkajšej a interiérovej dekorácie, nielen príjemný pobyt vo vani, ale aj bezpečnosť párovaných postupov. Preto by mal byť výber stavebných materiálov a práce vhodný s veľkou zodpovednosťou.

     Na základe kritérií na výber izolácie do kúpeľa nájdete v nasledujúcom videu.

     Hodnotiť článok
     ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
     Pridať komentáre

     ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: