Ohrievače pre skleníky: Čo je lepšie?

Veľké percento obyvateľstva počas letnej dovolenky preferuje ísť do krajiny. Každý Dachnik vie, že bez skleníka sa zber nebude úplne potešiť. Pre mnoho plodín sa vyžaduje teplo, takže odporúčame zvážiť ohrievače pre skleníky, s ktorými môžete zbierať celoročne plodiny. A na jar môžete získať silné a vysoko výhodné sadeníc.

Pre skleník

Dnes sú energeticky úsporné mini skleníky sú pomerne populárne. Môžete si vybrať možnosť s termostatom, na solárnych paneloch (zo Slnka), ako aj modelov Kerosénu ​​pásov s senzorom teploty vzduchu. Pri výbere ohrievača pre skleníky je dôležité aspoň pochopiť, pretože akékoľvek zariadenia sa použijú. Trh tovaru je skórovaný rôznymi typmi podobných výrobkov. Sú tak odlišné, že nepripravená osoba je ťažké zistiť a nájsť vhodné zariadenie.

Analyzujeme zariadenia, ktoré nezasiahnu rozpočtu a budú ľahko inštalovať. Dôležitým faktorom v dobrom ohrievači sme počítali poskytovanie malého skleníka s dostatočným teplom. Spočiatku sa musíte rozhodnúť, čo vás osobne potrebujete. V súlade s vašimi požiadavkami a je potrebné zvoliť vykurovacie zariadenie.

Okrem toho je potrebné zapamätať si taký faktor ako schopnosti zariadenia. Napadneme na finančný ekvivalent, veľkosť skleníka, úroveň tepelných podmienok.

Existuje niekoľko ďalších parametrov na venovanie pozornosti.

  • Vyhrievač;
  • účinnosť;
  • Kvalitné vlastnosti;
  • Možnosť minimalizácie tepelnej straty;
  • Osobitné podmienky pre nadobudnuté zariadenie.

V prípade potreby?

Pred odpoveďou na túto otázku je potrebné určiť faktory, ktoré ste dôležitý. Najobľúbenejšia odvážna požiadavka – kultivácia veľkého úrody vysokej kvality. To stačí povedať, že je potrebné ohrievač. Ak otázku demontujete, akú teplotu je potrebná na udržanie pozitívnych podmienok v skleníku, potom možno rozlíšiť niekoľko období.

Na jeseň

Teplota by nemala klesať menej ako -1 stupňa. Toto je jeden z najdôležitejších faktorov. Na jeseň sa odstráni takmer celý úrodu, nie je vždy potrebné vytvoriť tropické podmienky pre novo lemované plodiny. Rastliny by sa mali pripraviť na zimu.

Jar

Pre vysoko kvalitné klíčenie a rast sadeníc je potrebné neustále udržiavať teplotu, pohodlné vysadené odrody. Je potrebné manuálne ovládať teplotu. Ak sa vyskytla dlhá zimná a studená pružina, teplota by mala byť niekoľko stupňov vyššie, pretože zem sa nevyhrieva prirodzene.

Zima

Teplota sa stanoví, v závislosti od toho, ktoré rastliny sú vysadené v skleníku. Ak sa nepoužívate v zime a skleník, neplánujte rastliny v zemi, potom zariadenie nemusí byť zapnuté. Ak pestujete akýkoľvek produkt, je potrebné zvoliť teplotu s podmienkou, na ktorú sa táto poľnohospodárska kultúra používa.

Leto

V podstate je ohrievač pre skleník odpojený, ale existujú situácie počasia, v ktorých musí zariadenie zahrnúť. Napríklad, skoré chladné leto, keď je teplota zahrená až na +20 a vyššiu, a v noci mrazu. Alebo keď príde dáždivé leto, zrážky spadá do veľkých množstiev, teplota vzduchu sa rýchlo zníži. V týchto prípadoch je potrebné zariadenie zahrnúť.

Názory

Hlavným kritériom sú osobné preferencie kupujúceho. Veľa závisí od požiadaviek na vybavenie. Zvážte niekoľko odrôd.

Sviečka

Ohrievače sviečok sa používajú hlavne na jarnom a jesennom období, keď sa teplota líši od pozitívneho v negatívnom (a naopak). Ak chcete minimalizovať výkyvy teploty vzduchu a pôdy, použite toto zariadenie. Hrubé sviečky usporiadajú medzi krídlami a zapálite. Dobre ohrieva pôdu a neumožňuje mraziace sadenice. Takéto zariadenie je však určené pre malé množstvo sadeníc (nie viac ako niekoľko stoviek kríkov). V inom prípade, sviečky nebudú ohriať pôdu.

Sviečky sú malé zariadenie a nie vždy účinné. Kvôli svojej malej oblasti expozície okolitej teplote nie sú rovnomerne zahriať pôdu.

„Domov“

Túto metódu používajú, keď príde krajiny sezóna. Domáca metóda vám umožňuje udržiavať nočnú teplotu. Byť na jeho pozemku, bonfire. Ohrieva niekoľko tehál a vodného vežera. Keď je práca dokončená, tehly sú umiestnené v skleníku. Kamene potrebujú dať na drevené dosky s vodou.

Design celú noc dáva vášmu teplo, ktorý podporuje požadovanú teplotu. Mínus takýto dizajn je, že stupne sa nezvyšujú a neznižujú sa. Teplota je normalizovaná a udržiava celú noc kvôli teplej vode a tehál. Jednou z výhod tejto metódy je skutočnosť, že počas vykurovania tehál môžete variť mäso na oheň alebo pečené zemiaky.

S veľkým územím skleníka bude táto metóda s tehlou a vodou neúčinná.

Elektrický a plyn

Špecifiká tohto zariadenia spočívajú v tom, že ohrievače otáčajú energiu na teplo. Odtiaľto a nasleduje ich veľký mínus: odpad energie v obrovskom množstve. Tento typ ohrievačov nie je vhodný pre počet poľnohospodárskych výrobkov. Zariadenie ohrievajte lokálne len tie predmety (sadenice, pôda, vzduch), ktoré sú v tesnej blízkosti.

Mínusové údaje zariadení je, že nemajú ionizovať vzduch, Preto sa stáva suchým a vystavuje rizikom infikovaných parazitov. Elektrické a plynové ohrievače sa vyrovnávajú s veľkým skleníkom, ak existuje niekoľko. Ale potom veľký účet pre energiu bude rásť niekoľkokrát. V konečnom dôsledku to môže viesť k nákupu iného analógu.

Infračervený

Špecialisti v poľnohospodárskej sfére oznámenie o tom, že infračervené vybavenie pomáha väčšine všetkých vyrastať s vysokou triedou úrodou. Infračervené ohrievače sa líšia nízkou energetickou a vysokou účinnosťou.

Majú svoje vlastné výhody:

  • Sú neoddelí vysoko kvalitným vykurovaním, ktoré sa rozprestiera na celé územie skleníka.
  • Vyznačujú sa poskytovaním leteckej doplnkovej vlhkosti.
  • Dezinfekčný faktor je zaznamenaný, infračervené lúče zabijú veľký počet mikróbov a podsúvacích infekcií.
  • Vyznačujú sa jednotným zahrievaním bez suchého sucha, pokles teploty a prehriatia.
  • Súvisiaci prach vo vzduchu a samotný infračervený ohrievač.

Všetky tieto faktory majú pozitívny vplyv na teplotu vzduchu, ako aj rast poľnohospodárskych výrobkov. Jednou z hlavných výhod tohto typu tepelných ohrievačov je jeho jednoduchá inštalácia. Nainštalujte takéto vybavenie môže byť inštalované na stenách, regáloch alebo strope. Požadovaný a správny roztok je možnosť stropu. Medzi ďalšie výhody patrí meracívosť, jeho kompaktnosť a vysoká mobilita. Správne nainštalujte ohrievač bez prilákania špecialistov.

Plus Infračervené zariadenia sa považujú za počiatočné vykurovanie pôdy a nie vzduch. Tento faktor umožňuje vybavenie vybavenia vybavenia. Vzduch nebude ohromený, na rastlinách nebudú prúdiť horiace teplo. Infračervené vybavenie má špeciálne regulátory teploty, ktoré sú potrebné pre rôzne kultúry v rôznych fázach rastu.

Dieťa Nuances

Otázka inštalácie má osobitný význam, pre ktoré by sa mala venovať osobitná pozornosť. Záleží na správnosti práce a výnosov. Je žiaduce získať zariadenie, v ktorom je úprava teploty opatrená zvýšením poľnohospodárskych výrobkov. No, ak môžete nastaviť rôzne teploty na určitých častiach skleníka, aby ste poskytli rôzne druhy kultúr, individuálne pohodlné podmienky.

Nežiaduce nákup zariadenia bez nastavenia, inak budú potrebné potrebné podmienky pre jednu kultúru, a pre ostatné nemusia prísť. Inštalácia jediného teplotného režimu pre celú skleník nie je verným riešením. Nikdy nekupujte zariadenie z ruky. Najprv, spravidla takéto výrobky nebudú dlhé. Po druhé, ich kvalita často ponecháva, že je žiaduce.

Moderné zariadenia sa výrazne líšia od starých kópií. Hlavným rozdielom je obrazovka zariadenia. V nových ohrievačoch je nainštalovaná očarujúca plazma, čo umožňuje zakryť až 120 stupňov. To umožňuje, aby všetky rastliny poskytli požadované množstvo tepla. Výber produktu pre filmové skleníky, zamerať sa na skutočnosť, že nie je vhodný pre jej každý druh.

Zaujímavým riešením je vykurovacia páska. V podstate je to elektrické zariadenie, ktorým skleníky môžu byť dumpingové. Je ľahké ovládať, spoľahlivé a zatvorené s puzdra na odolnosť voči vlhkosti. Môže byť použitý v skleníkoch, kde rastú exotické kultúry. Je to pohodlné a nepostrádané zariadenie.

Veľkosti účtovníctva

Pozrime sa na to, čo vykurte. Ak máte napríklad skleníkový meter 6 x 3 metre, budete mať dosť pre dve tepelné zariadenia. Po kúpil dve lampy s kapacitou 1,2-1,6 kilowatt, môžete zahriať celú oblasť skleníka. Dôležitý pri nákupe, venujte pozornosť veľkosti zariadenia. Ideálna možnosť za vyššie uvedených podmienok bude ohrievač 1,6-1,9 m dlhý a disperzný uhol približne 120 stupňov. Ak sa rozhodnete zvýšiť oblasť, musíte pridať nové zariadenia alebo nahradiť všetky vyhrievané.

Ak máte neštandardnú skleník, šírka je o niečo viac, môžete ísť na taký trik. Zavesiť zariadenia z dvoch strán, a nie v centre. Budete teda odstrániť medzery, na ktoré sa benzínový ohrievač nedosiahol. Zostávajúce ukazovatele sa preto môžu znížiť, a počet ohrievačov na zvýšenie. Pri nákupe pásky sa vypočíta na každom m2. Pomôže to priamo a dostatočné na vykurovanie.

Ako zahriať skleník v zime, pozrite sa na nasledujúce video.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár