Vertikálny mangal: rozdiely a dizajnové funkcie

Tradične, pri varení kebabs, naši krajania používajú klasický horizontálny Manga model. Medzitým, nakladané mäso nie je menej chutné av modernizovanom grilovaní, kde sú špízy vertikálne okolo uhlia. Mosadz nezvyčajnej formy prišiel s Alexandra Loginov – takýto dizajn je odlišný nazvaný „ekologickým mangálom“. Remeselník ľudu hľadal spôsob, ako znížiť riziko vplyvu škodlivých látok na mäso, pretože tuk, ktorý kvapkal na rohu skutočne transformoval na lietajúcu zmes karcinogénov, ktoré potom absorbovali mäso. Zvážte vertikálny brazier, zistite svoje štrukturálne rozdiely od iných analógov.

Výhody

Vertikálna špíz má niekoľko nesporných výhod. Je v ňom, že charakteristiky keramického tandánu a štandardného kovového mangalu sa kombinujú.

Výhody tohto dizajnu veľa.

 • Ekológia a bezpečnosť (kvôli zvislému umiestneniu mäsa nie je kontaktovať dym, karcinogény nevytvárajú s takýmto smaním).
 • Viac mäsa, ktoré môže byť pripravené na jeden prístup (v malom veľkom mangáli, je to 4 kg výrobkov súčasne a vo veľkom veľkom – 7 kg).
 • Prítomnosť niekoľkých vertikálne usporiadaných teplotných zón (v takomto mangale môžete urobiť niekoľko typov Kebabov v jednom prístupe – z rýb, zeleniny, mäsa, hydiny, ktoré ich umiestnia s ohľadom na potrebný teplotný režim).
 • Kompaktnosť vertikálneho dizajnu (súčasne, dokonca aj v malom mangale, môžete ubytovať až 20 špízov).
 • Schopnosť prepravovať skladací dizajn v malých osobných automobiloch.

 • Minimálne riziko pálenia tela alebo požiare blízkych predmetov, pretože uhlie sú uzatvorené v kovovej mriežke.
 • Jednoduchosť údržby konštrukcie, ako popol cez sieťoviny spadá do špeciálneho rýpadla.
 • Prítomnosť palety pre tuk v spodnej časti mangala, ktorý zaisťuje jednoduché čistenie.
 • Originálny a esteticky atraktívny vzhľad.
 • Rýchla príprava produktov v porovnaní s obvyklým horizontálnym dizajnom mangala.
 • Funkčnosť a myšlienka (kvôli špeciálnej nádobe, môžete posunúť mäso bližšie k ohňu alebo ďalej z neho).
 • Spoľahlivosť (vertikálna značka je vyrobená z ocele nie menej ako 2 mm hrubá s galvanickými dielmi a tepelne odolnou farbou na povrchu).
 • Zlepšená chuťová kvalita mäsa, ako to nie je pečené, ale pečené vo svojej vlastnej šťave.

Zvláštnosť

Všetky typy vertikálnej Mangala kombinujú jeden princíp práce, keď sú strany upevnené na stranách ohňa. Takýto brazier má vizuálne dobre tvarovaný tvar, kde uhlie obklopené oceľovým puzdrom. Je v tomto priestore, že kebab chradne dokončiť pripravenosť. Oddiely vo vnútri takého dobre chrániť mäso z karcinogénneho dymu. Okrem toho stojí za to upevniť extra mriežku cez otvorený oheň, kde môžete rozložiť grilovanú zeleninu alebo dať niečo na varenie (napríklad Pilaf v Casane).

Vertikálne mangál funguje nasledovne. V piate, horia oheň a dať palivové drevo. Keď z nich zostávajú uhlia, budete sa cítiť ako steny prípadu zahreje, a teperuje z nich tepla. Potom je čas nainštalovať špízy s mäsom a zeleninou. Shapecur je upevnený v špeciálnom otvore v hornej časti steny a spočíva na okraji v spodnej časti. Venujte pozornosť skutočnosti, že v rohoch menangickej teploty nižšie, takže sú tu uvedené výrobky, ktoré sa pripravujú rýchlejšie (napríklad zelenina). Vertikálne usporiadané špízy vedľa horúceho uhlia vám umožní chytiť mäso nielen z tepla, ale aj s opačným, na ktorom je ovplyvnená horúca kovová stena plášťa, rovnako ako vyhrievaný vzduch zvnútra.

Z času na čas vyplýva, že sa mäso zmení tak, že ruddy kôra je jednotná.

Typy a vzory

Existujú 2 typy vertikálnych mangálov – stacionárne a prenosné. Bežnejšia a kompaktná možnosť – skladateľná. Skladá sa z bočných stien, mriežky, zatvárania paliva a palety pre tuk. Všimnite si, že v takomto dizajne budete často otočiť špajle, takže mäso a iné výrobky sú rovnomerne pripravené zo všetkých strán.

Ak plánujete urobiť experimentálny brazier s vlastnými rukami – použite dizajn s otvoreným typom bez externého prípadu. Každý človek sa môže pokúsiť vybudovať funkčnú špír s vlastnými rukami alebo zlepšiť dizajn podľa vlastného uváženia. Minimálny počet zvarových švov spôsobí výrobu manga z ocele je jednoduchá úloha aj pre neskúsených majstrov. Stacionárna verzia je dizajn, spevnený monolitickým povrchom.

Vnútri Mangala sa nachádza uzatvárací sieťovina pre palivo, vzduchový kanál a otvory pre špízy sú umiestnené nižšie. Bočné steny stacionárneho zariadenia sú monolitické, takže horúci vzduch je oneskorený vo vnútri čo najdlhšie. To prispieva k jednotnej a rýchlej príprave výrobkov. V takýchto veľkých stacionárnych mangáloch môžete dať až 30 špízov, čo je oveľa väčšie ako v klasickom horizontálnom dizajne.

Vertikálna značka má nadmerný dizajn. Základňa je vyrobená z trvanlivých prvkov, ktorý dáva stabilitu dizajnu. Pri výrobe vykurovacieho uzla sa používa trojmelmetrová oceľ, zvyšné časti majú spravidla hrúbku 2 mm. Ďalšie galvanické spracovanie manganu výrazne zvyšuje svoju životnosť.

V skutočnosti je návrh vertikálnej manga pripomína princíp činnosti Samovára. Iba namiesto vystavenia vode vysokej teplote tu sú vystavené produkty. Existujú elektrické analógy takéhoto grilu, napríklad elektrické pole alebo agregát na prípravu Shawarmy. Iba pľuvanie pre mäso tu sú v centrálnej časti, a nie na okrajoch, ako je vertikálny mangaal.

Zaujímavé je, že mnohí remeselníci sa používajú ako uzavreté bývanie na výrobu vertikálnych mangálov veľmi neobvyklé návrhy. Napríklad, robia z bubna práčky, automobilových diskov alebo použitých plynov valcov.

Dizajn plášťovej zóny

Bez ohľadu na obrazový alebo stacionárny dizajn môžete urobiť pohodlné grilovanie vedľa vidieckeho domu. V prípade potreby je potrebné chrániť značku pred atmosférickými zrážkami. Vzhľadom k tomu, vertikálna značka nefajčí a nerozširuje sa okolo žieracej vône, je celkom možné vytvoriť v hotovom altánku. Tu môžete použiť braziera nielen na určený účel, ale aj ako plný zdroj tepla v chladnom čase roka. Môžete tiež postaviť krytú terasu s baldachýnom, kde si môžete myslieť cez gril, položte stôl a lavičky.

Všetko závisí len od vašej predstavivosti a finančných príležitostí. Pre dobrý výsledok, musíte jasne postupovať podľa podrobných pokynov na montáž takýchto výrobkov.

Záver

Ak sa vám záleží na zdravie a správnej výžive, znížte riziko spotreby škodlivých mäsových látok s použitím bezpečnej inovatívnej verzie Mangala – vertikálne. S výhradou dodržiavania výrobnej technológie podľa overených výkresov, vertikálna značka vám bude slúžiť vám s vierou a pravdivými dlhými rokmi aj s veľmi častou prevádzkou.

Ako variť Kebab na vertikálnom uhoľnom mangule, pozrite si nasledujúce video.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: