Kazaň Mangal: Funkcie zariadenia a výroby

Potraviny pripravené na oheň majú neuveriteľnú chuť, zvodnú arómu a vždy spojené s letnými prázdninami. Takmer každý Dácket a majiteľ súkromného domu má brazier – to je prvý asistent na varenie kebabov z mäsa alebo rýb. Takéto zariadenie však môže byť oveľa funkčnejšie, čo vám umožní pripraviť ďalšie jedlá na otvorenom ohni. Hovoríme o tzv. Kazanskom mangálii.

Zvláštnosť

Pod brazóra je kovová misa s mriežkou na varenie na otvorenom ohni. Zásada pôsobenia takýchto štruktúr je celkom jednoduchý. V spodnej časti misky sú lampy spaľované v špeciálnej nádobe, získané uhlia sa používajú na varenie. Okrem palivového dreva môžete použiť hotové uhlíky.

Kazaň Mangal je pec, ohňa, ktorý ohrieva hustú múdro nainštalované v ňom (Kazaň). Tu má Mangala Grid pre výrobu Kebabs. Toto zariadenie umožňuje nielen namazať mäso na mreží alebo špíš, ale aj varenie, polievky, variť vodu. Môžete organizovať skutočný orientálny Tandoor na prípravu „Správne“ Uzbek a Turkménske jedlá, Pellek.

Funkcia dizajnu je prítomnosť otvorov pre poruchu pary, vďaka ktorej sa získajú vysoké teploty, suché teplo.

Všeobecne platí, že dizajn je kovová skrinka a základňa niekoľkých plechov, inštalovaných pod Kazaňom. Je to oheň pece na 2/3 jeho častí, len preto, že bude možné dosiahnuť jednotné zahriatie kontajnera, ktorý je jedným z hlavných tajomstiev chutného pila. Značka je pec otvoreného typu, takže výška pracovných povrchov by mala byť pohodlná a bezpečná. Ak bude viditeľná časť kotolu príliš vysoká, užívateľ môže požívať popáleniny. Ak je príliš nízka – bude musieť byť naklonení po celú dobu počas procesu varenia, ktorý je nepohodlný. Optimálna výška je 80-85 cm od zeme.

Tajomstvo jedinečnej chuti jedla pripravených s pomocou kotlu manga, tiež leží v používaní určitého typu palivového dreva. Po prvé, malo by sa pripomenúť, že na získanie požiaru v mangále je neprijateľné používať Phaneru, rezivo, rovnako ako ihličnaté drevo.

Ale použitie brezy, olhovyho, čerešňa, jablko a dubového mongrels umožní potravinovej tenkej príjemnej vôni.

Materiály na výrobu

Väčšina moderných mangallov je vyrobená z kovu, ktorá je spôsobená vysokou tepelnou účinnosťou materiálu, jeho požiarnej bezpečnosti, možnosť výroby mobilných zariadení, jednoduchosť starostlivosti. Tradičná značka je meď alebo liatina verzia s hrúbkou steny aspoň 2 mm. Prvá vec, ktorá príde na myseľ, keď sa uvádza takýto dizajn, je veľká hmotnosť mangala. Avšak, to je presne taký dizajn, ktorý je schopný odolať teplotou na + 700ºС, nedáva sa do korózie, umožňuje vám okamžite pripraviť na veľkú spoločnosť, stabilné, trvanlivé a trvanlivé.

Domáce majstri často prispôsobujú rôzne zariadenia a materiály na báze Mangala. Takže existujú zariadenia zozbierané z kolesových kolies, sudov a iných technikov.

Takéto zariadenia sú dobré kvôli nízkej cene a schopnosti namontovať ich za špecifické potreby vlastníka. V prípade potreby môže mať zariadenie odnímateľné rúrky na odklonenie dymu alebo inštalované v Kimike, vybavenej Smokehouse a grilom.

Stacionárne zariadenia zvyčajne vystavujú tehly, Pretože keď sa používajú, je možné vytvoriť celé komplexy (s opekaním, grilom, kotolom, stolom a iným). Takéto budovy sa vyznačujú dlhou dobou prevádzky, atraktívnym vzhľadom. Na montáž je vhodná len červená žiaruvzdorná a komorová tehla.

Druhy dizajnu

V závislosti od mobility muklovia sa rozlišuje niekoľko odrôd.

 • Stacionárny – Toto sú masívne štruktúry, ktoré nepodliehajú prevodu. Spravidla, že sú položené z tehál, majú niekoľko povrchov na varenie, môže byť vybavený clonou, strechou.
 • Prenosný – Toto sú mobilné zariadenia, ktoré sa ľahko prepravujú. Môžu byť skladané, štátni príslušníci, ako aj mobilné (majú kolesá).

Ak je gril cez pečenie manga, potom sa takéto zariadenie nazýva gril.

Ak hovoríme o kovových mangáloch, môžu byť hrubé a tenké stena. Prvá rozdielna dlhá životnosť je zvyčajne stacionárne. Druhým je výsadba mobilných zariadení, pretože tenšie steny poskytujú menšiu hmotnosť mangala. Je to logické, že malá hmotnosť mobilného mangála je jedným z jeho najdôležitejších kritérií.

Stacionárne „kachle“ môžu byť uhlové a univerzálne. Vďaka kompaktnosti rohovej jednotky šetrí priestor na záhradnom pozemku. Univerzálna značka je možnosť, ktorej inštalácia nie je viazaná na určité miesto na mieste, ako aj niekoľko povrchov varenia.

Pokiaľ ide o materiál výroby, potom v závislosti od jeho názoru, mangalát sú niekoľko druhov.

 • Tehlový. Charakterizované schopnosťou vzplanúť sa na vysoké teploty a na dlhú dobu, aby sa teplo. To vám umožní pripraviť niekoľko jedál naraz alebo sa pripraviť na veľkú spoločnosť riadu pre niekoľko strán, bez toho, aby sa strach, že brazier ochladil. Takéto zariadenia, na rozdiel od analógov kovov, nie sú korózia, prenášajú negatívny vplyv vonkajšieho prostredia, životnosť riadne zloženého mangala je storočna. Je to tehlový dizajn, ktorý vám umožní organizovať kombinovanú značku, ktorá obsahuje niekoľko povrchu varenia, pracovnú dosku a dokonca aj umývanie. Nakoniec sa takéto zariadenia nachádzajú pevné a úctyhodné. Určite zdobia stránku. „Minusy“ z tehál Mangalov je pomerne dlhý čas na ich výstavbu (najmenej 14 dní je potrebná na prípravu nadácie), zbytočnosti a vysoké náklady na stavebný proces.
 • Kovový. Charakterizované požiarnou bezpečnosťou, rýchlym ohrevom, jednoduchosťou inštalácie. Najjednoduchší dizajn môže byť vyrobený s vlastnými rukami z plechov alebo vhodnej veľkosti hlavne. Existujú aj kované možnosti, ktoré sú charakterizované sofistikovanosťou vzhľadu.
 • Kombinovaný. Kombinuje tehly aj kovové prvky. Spravidla z kovu vyrobeného kovovým boxom. Táto možnosť má železo základu pre Kazan.

V závislosti od počtu povrchu varenia a ich cieľa sa dodávatelia prideľujú:

 • s grilom mriežkou (ideálna na varenie vyprážané mäso, ryby);
 • S Smokehouse (fajčenie môže byť použité nielen na získanie sušeného a údeného mäsa, ale aj varenie kebabov);
 • S kotldrónom, v ktorom je vhodné variť vodu, variť polievky, variť zemiaky a pilaf.

Usporiadanie miesta

Ak chcete stať stacionárnym brazierom, potom by sa v prvom rade rozhodli o mieste jeho inštalácie. Musí to byť hladká oblasť s normálnou vlhkosťou pôdy. Odporúča sa dať ho na vzdialenosť najmenej 4 m od domova a kúpeľa, ako aj iných horľavých budov. Návrh neinštalujte v blízkosti plotov. Bude nepohodlné používať jednotku, ktorá stojí na okraji cesty, cesty alebo medzi lôžkami. Lepšie ho ubytovať v rekreačnej oblasti.

Pre plnohodnotné rekreáciu v blízkosti môžete rozbiť altánok, dať stôl a lehátka. Dobrou voľbou je organizovať brazierov s kotlom priamo na letnej kuchyni, ak je.

Pre súkromný dom alebo dávať, na ktorom relaxujete, sú celoročné, odporúča sa vybrať stacionárny agregát. Nadácia by mala byť súčasne umiestnená s plochým povrchom, aby bol nemožným posuvným pôdou a pôsobením podzemných vôd. Ak je základňa – pec stojan je namontovaný na hladkom suchom povrchu, potom bez tesnenia základu nie je.

Ako to urobiť sami?

Na výrobu betónu za dumpingu sa použijú hotové zmesi alebo sa roztok pripraví pieskom a ílom. Piesok je lepšie, aby sa viac rebel, a nie rieky, pretože rieka piesok je kalcinovaná vodou a nemá dostatočné indikátory adhézie. Pre konštrukciu dolného muriva, pec aplikuje prvú triedu červenú žiaruvzdornú tehlu, ohnisko je stanovené z komosedovej tehly. Klenutá a klená časť dizajnu je namontovaná pomocou kliniky tehly alebo nabrúsená na požadovaný tvar červenej tehly.

Tehly sú umiestnené na hotové riešenie pre konštrukcie pece. Môže sa však variť s vlastnými rukami. Aby to urobili, zmiešajte zloženie piesku a olejovej hliny. Pri položení nižších riadkov a obloženia sa odporúča pridať cement (1 kg na vedierku hotového roztoku).

Rozhodovanie o vybudovaní braziera s kotlom, mali by ste nájsť alebo urobiť projekt dizajnu. Môžete si ho pripraviť alebo vytvoriť, pomocou výkresov niekoľkých značiek ako základ a tipy.

V tomto čase je dôležité okamžite rozhodnúť o inštalačnom mieste zariadenia a uistite sa, že zvolený projekt v jeho parametroch je dobre zapadá do nej a všeobecne vyhovuje používateľom.

Po čerpaní výkresu pokračujte na prípravu nadácie. Aby ste to urobili, musíte odskrutkovať 5 cm širšie ako veľkosť budúcej rúry. Hĺbka jamy by mala byť 40 cm. Na dne dumpingovej jamy sa piesok naleje na vrchole – sutina, po ktorom je všetko dobre. V procese nekontrolovateľa je územie jamy nevyhnutne zavlažovanie vodou, odporúča sa použiť špeciálne konštrukčné vibrátory (ak nie sú žiadne, potom sú vhodné domáce konštrukcie konštrukcie).

Potom je jam pripravená na vylievanie betónu. Betónový základ s vrstvou pilín s výškou 5 cm. Už na druhý deň sa povrch otáča 50% svojej pevnosti, konečná sila sa dosiahne po 27 dňoch. Môžete vykonať murivo už 10 dní po vyplnení. Pamätajte si, že na nadácii ulice sa počas sušenia neprerušuje, mali by používať piliny, pretože zabraňujú riziku takýchto problémov. Počas letného tepla sa odporúča rezaná vrstva na rozprašovanie vodou.

Ďalším krokom je usporiadanie hydroizolácie, ktorý zabráni návratu betónovej vlhkosti získanej z pôdy, vrstva tehál. Na tento účel sú naložené dve vrstvy grugoidov nainštalované dve vrstvy grugoidov (môže byť nahradený konštrukčným príbehom), ktoré sú upevnené pomocou tmelu alebo horúcej živice.

Ďalej styling na vodotesnej vrstve, navlhčená roztokom plsti alebo azbestovej vrstvy. Zostavte prvý riadok tehál sa odporúča bez riešenia, striktne dodržiavanie objednávky. Prvé dva riadky sú pevné murivo. Začína nasledovným, už organizujte miesto pod rúrou.

V rovnakej fáze sú dvere inštalované v myšlienke, že si môžete kúpiť alebo robiť si vlastné ruky. Zároveň je medzera medzi dverami a tehálmi, takže keď sa vyhrievaný kov rozširuje dvere, tehla nebola trhlina. Klírens je dláždený s kremíkovým izoláciou alebo azbestovým káblom.

Nezabudnite ponechať otvorenie dvoch tehál výška, aby ste prenikli horúcim vzduchom. Mimochodom, na vzpriamej uhlie vďaka tejto funkcii dizajnu, bude to jednoduchšie.

Počas výstavby bočných panelov je potrebné opustiť výklenok, veľkosť 2-3 ohniska, určená na uhlie a palivové drevo. Vo fáze zariadenia by mali byť špeciálne držitelia, upevnenie, na ktorých nebude prísť do styku s stojanom. Potom môžete pokračovať na výstavbu klenutých prepojok. Slúži nielen klenot manga, ale tiež distribuuje náklad z vrcholu muriva, čo zabezpečuje spoľahlivosť mangala.

Oblúk je upravený o klenuté tehly. Ako základom druhého, výstužný vzor. Potom, čo je pec pripravená a nasávaná, prvá (kontrolná) ohnisko by mala byť vykonaná. Mal by byť krátky, ako zdroj energie vyčnieva a papier.

Ak má byť potrebné zostaviť stacionárnu kovovú značku s kotldrónom, potom najprv musíte vytvoriť výkres.

Pri práci postupujte podľa týchto odporúčaní:

 • Krabica sa varí z kovu s hrúbkou najviac 3 mm;
 • Dizajn by mal byť urýchlený komínou tak, že proces varenia je pohodlný a bezpečný;
 • Kryt pece by sa mal pevne zapadnúť;
 • Nohy mangala by mali byť párové s prepojkami;
 • Horná časť Manga potrebujú ďalší zisk, pre ktorý sa používa oceľové štvorcové tyče používajú s hrúbkou 10 mm.

Príklady dizajnu

Najpraktickejšou a atraktívnou verziou organizácie grilu je „zadať“ to v oblasti voľného času, ktorý je tehlová štruktúra pod baldachýnom, ktorý má brazier s grilom, fajčením, tandoor. K dispozícii sú tiež stoly, stoličky, ľahké prútené stoličky. Snažte sa integrovať komplex s krajinou stránky – dajte pobočkové rastliny, ktoré zazvú steny komplexu, použite identický dekor.

Ak už máte na svojich stránkach otvorený altánok, môžete integrovať značku pece. Okrem grilovaných jedál bude toto zariadenie pripraví polievky, Pilaf (ak je vybavený ňou cauldron).

Kompaktné kovové zariadenie môže byť umiestnené na verande domu. V tomto prípade by ste sa mali starať o ochranu povrchu verandy, napríklad na ich manipuláciu s dodatočnou vrstvou impregnácie spomaľujúcej horenie.

Nemyslite si, že výnimočne drahý stacionárny mozog tehál môže vyzerať atraktívny a štýlový. Dokonca aj domáce modely môžu byť zdobené nezvyčajnými prvkami. Tento dizajn napríklad vyzerá ako skutočná práca umenia. Neobvyklé napodobňovanie lode je vybavené všetkým potrebným na prevádzku, každý detail je tu premyslený, vykonáva nielen estetické, ale aj praktickú funkciu.

Nie menej originálny mangajúci vo forme lietadla. Improvizované krídla môžu byť vyberateľné, v zmontovanej forme, ktoré slúžia ako malý stôl.

Ak sa takéto riešenia zdajú príliš extravagantné, pozrite sa na mangalas tradičných foriem, ktoré majú tvarované prvky. Takéto návrhy vyzerajú drahé, vinobranie, zatiaľ čo dobre sa zmestia vo väčšine exteriérov.

    Znalých znalcov minimalizmu a neobvyklých riešení budú musieť ochutnať mangón, ktorý je vertikálnym potrubím.

    Preskúmanie na Kazaň-Manthala „Buran 2“ Pozrite sa na video nižšie.

    Hodnotiť článok
    ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
    Pridať komentáre

    ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: