Ako odstrániť televízor s držiakom na stene?

Moderné modely televízorov sú zrejmé odlišné od svojich predchodcov. Okrem zlepšenia kvality obrazu a prijímania signálu, telo zariadení prešlo významným zmenám. Predtým bola televízna náplň dosť ťažkopádne, takže pre jeho inštaláciu bola potrebná špeciálna skriňa, ktorá nasledovala 20 cm, aby sa odklonila od steny. Moderné televízory, ktoré majú plochý tvar, sú stále viac pripojené k stene alebo stropu. Tento spôsob inštalácie pomáha zbaviť sa liekov nadbytočného nábytku. A dizajn zátvoriek vám umožňuje otočiť televízor, pretože bude pre používateľov vhodné.

Výcvik

Proces upevňovania konzoly na stenu a inštaláciu televízora je podrobne opísaný v návode na upevňovač. V prípade opravy, pohybu, poruchy alebo nákupu novej televízie je potrebné odstrániť toto domáce prístroje z držiaka. Predtým by sa malo vykonať niekoľko opatrení, ktoré výrazne zjednoduší celý proces.

 1. Pripraviť potrebný nástroj. Najčastejšie je doska držiaka pripojená k skrutku k klávesnici so 4 skrutkami, takže na odstránenie televízora bude potrebný len priečny skrutkovač.
 2. A tiež potrebujú pripraviť miesto vopred, kde môžete dať televízor z držiaka. Na tento účel by sa na podlahe alebo doske mali rozbaliť s mäkkou tkaninou, s prihliadnutím na túto veľkosť, takže je neskôr na úplné krytie zariadenia. Tým sa chrániť obrazovku zariadení od škrabancov a poškodenia.

Po prípravných aktivitách môžete pokračovať priamo do procesu demontáže.

Demontáž

Odpojovací televízor z držiaka nebude zložitá. Takáto práca vykoná každého, kto vie, ako udržať zaťaženie v rukách. Televízor bude odstránený zo steny, ak ste postupne postupujte podľa týchto krokov.

 • Vypnite pracovnú televíziu.
 • Odpojte jednotku z napájania.
 • Odstráňte zástrčku pripojenie zariadenia s anténou.
 • Odpojte ďalšie dostupné vodiče a ďalšie zariadenia (prehrávače, stĺpce, konzoly).
 • Maloobchodná stena na stenu na maximálnej vzdialenosti, aby ste poskytli prístup k zadnému panelu.
 • Nájsť na zadnom paneli TV obdĺžnikového tyče s 4 skrutkami.
 • Striedavo odskrutkujte každú upevňovaciu skrutku.
 • Držte televízor zdola, mierne zdvihnite ho, aby ste ho odstránili z držiakov. Je vhodnejšie vykonávať túto prácu, najmä v prípadoch celkovej technológie.
 • Držte zariadenie, dajte ho do predpraveného miesta.

Na tejto demontáži displeji LCD panelu z držiaka bude dokončená. Ak je potrebné odstrániť a držiak, potom budete musieť odskrutkovať ďalšie 4 skrutky, ktoré ho upevňujú na stenu.

Prevencia

Plazmový alebo LCD panel umiestnený na stenu, najčastejšie má širokú uhlopriečku. Preto bude hmotnosť takéhoto televízneho zariadenia pomerne vysoká. Okrem toho je zariadenie pripojené k zdroju napätia v 220 V. Preto pri demontáži je potrebné dodržiavať všetky opatrenia. Pred začatím manipulácií je potrebné:

 • Uistite sa, že televízor je vyvinutý – Pomôže vám vyhnúť sa úrazu elektrickým prúdom;
 • Aby ste sa uistili, že všetky dostupné vodiče sú odstránené zo zodpovedajúcich hniezd, Nachádza sa na zadnej alebo bočnom paneli, inak, s ostrým pohybom, bude možné poškodiť konektor alebo spojovací drôt;
 • Pred vybratím televízora z držiaka musíte sa uistiť, že je možné preniesť sami, V opačnom prípade budete potrebovať asistenta – to umožní prístroj počas možného poškodenia tela alebo obrazovky počas prenosu.

Po odstránení televízora musíte chrániť obrazovku pred poškriabaním a inému mechanickému poškodeniu. Nemôžete opustiť panel na podlahe, dajte ho na parapet alebo úzku poličku.

  Tiež vyhnúť problémom od pet pazúry. Malé deti by mali mať aj prístup k zariadeniu. Môžu poškriabať obrazovku ceruzkou alebo iným ostrým predmetom.

  Tipy a odporúčania

  TV, bezpečne pripojený k stene, je chránený pred kvapkami zanedbávaním nikoho, a tiež oplotený pred poškodením detí alebo zvierat. Ale ak máte potrebu odstrániť televízny panel z steny, musíte sa pokúsiť ju vrátiť na miesto čo najskôr. Ak neexistuje žiadna taká možnosť, najlepšia možnosť úložného priestoru odstráneného zariadenia bude v továrni balenia. Ak nie je balík prežiť, potom musí byť obrazovka prilepte ochranný film a celé telo je zabalené mäkkou handričkou.

  Po odstránení televízora spolu s držiakom na stene bude viditeľné otvory. Ak sa upevňovacia inštalácia na tomto mieste už neplánuje, odporúča sa vyplniť tieto otvory s maltou a potom produkovať plánovanú dekoráciu steny.

  Ako urobiť montáž na televízor na stene s vlastnými rukami, pozrite sa ďalej.

  Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: