Ako pripojiť slúchadlá s mikrofónom k ​​počítaču?

V súčasnosti má akýkoľvek samostatne rešpektovanie používateľa počítača taká vec k dispozícii Slúchadlá s mikrofónom. Toto technické zariadenie je najmä v dopyte s hier online s veľkým počtom ľudí, kde komunikácia môže významne zjednodušiť nielen hru, ale aj zlepšiť úspech hráča.

Ale mnohí po nadobudnutí takejto headsetu čelia rôznym druhom ťažkostí s jeho pripojením. A pokúsime sa zistiť, ako pripojiť slúchadlá s mikrofónom na počítač a prispôsobiť ich, aby si užívali ich použitie.

Základné pravidlá

Pred začatím pripojenia slúchadiel s mikrofónom a vložte zástrčku, Malo by byť zrejmé, či je prítomný vo všeobecnosti vo vašom počítači Audio Card. Niekedy zabudne kúpiť, ak nie je vstavaný. Ak to je, je zvyčajne buď zapustený do základnej dosky, alebo by mal byť pod ním pridelený špeciálny konektor. Ak však nie sú žiadne audiopartuly, je potrebné kúpiť, pretože na pripojenie slúchadiel k počítaču budú elementárne. Potom by ste mali nainštalovať špeciálne ovládače do počítača tak, aby zvuková karta fungovala správne.

Mimochodom, dodajte, že ak plánujete len komunikovať, a niektoré vážne požiadavky na zvuk, ktorý nemáte, potom si môžete kúpiť lacný model. Ak má len hniezda na pripojenie potrebného headsetu.

Zvuková karta má typicky dve konektory. Jeden z nich má zelenú farbu a druhý je ružový. Slúchadlá sú pripojené k prvému a v druhom mikrofóne. Mimochodom, ak máte notebook, potom môže byť tak, že konektor, všeobecne bude len jeden a slúchadlá majú 2 zástrčku. V tomto prípade, na ich pripojenie, budete musieť zakúpiť špeciálny adaptér.

Zvážte základné pravidlá Ako pripojiť slúchadlá s mikrofónom k ​​počítaču.

Ak chcete začať, mali by ste Vložte slúchadlá a konektory mikrofónu v pravej zásuvky. Potom bude potrebné Skontrolujte, či je vodič V systéme pre zvukovú kartu. Ak počítač alebo notebook beží na Windows 10, tam bude inštanovaný štandardný ovládač. Bude však lepší nainštalovať softvér ponúkaný v súbore so zariadením, aby ste mohli byť dostupné celé funkcie a aby ste mohli pracovať normálne ako mikrofón a slúchadlá.

Ak z nejakého dôvodu je práca headsetu nesprávna, potom prejdite do časti záznamových zariadení a predvolene vykonajte mikrofón. Ak zadaná položka nie je v zozname, potom musíte kliknúť na prázdnu oblasť pravým tlačidlom myši a potom zapnite položku s názvom „Zobraziť zariadenia“.

Je dôležité, aby ste si pripojili náhlavnú súpravu cez prednú stenu systémovej jednotky a máte vodiča z Realtek, mali by ste zadať vodiča zvukových diskov a nájsť sekciu „Vypnúť definície vstupu na prednom paneli“.

Ak máte Zariadenie od VIA, mali by ste zadať nastavenia predného panela a zadať namiesto HD zvuku AC97. Získajte viac informácií o možnostiach pripojenia budú opísané nižšie.

Možnosti pripojenia

Ak hovoríme o rôznych možnostiach pripojenia headsetu k počítaču, potom by ste mali byť zvolené, že môže byť vybratá možnosť káblového alebo bezdrôtového pripojenia. V prípade káblovej voľby bude dôležité, ktorý zástrčka má headset. Môže to byť niekoľko typov.

 1. Mini Jack Veľkosť 3,5 mm. Takáto veľkosť má väčšinu slúchadiel a slúchadiel z telefónu.
 2. Štandardný konektor, ktorej veľkosť je 6,5 mm. Používa sa hlavne na monitorovacích slúchadiel a modeloch štúdia.
 3. Štandardný mikro konektor, ktorý má veľkosť 2,5 mm. Takéto zástrčky boli použité na pripojenie slúchadiel v starom mobilných telefónoch.

Ak hovoríme O typoch bezdrôtových pripojení, Potom slúchadlá bez vodičov môžu byť ľahko pripojené k počítaču, ak existuje vhodné prijímacie zariadenie. Hovoríme o moduloch Bluetooth alebo Wi-Fi. Po pripojení náhlavnej súpravy vyžaduje inštaláciu vhodných ovládačov alebo automaticky vyrába. Notebooky, spravidla, sú už vybavené podobnými vstavanými adaptérmi, ale užívatelia PC ich budú musieť kúpiť.

Okrem toho existujú ďalšie 2 spôsoby, ako sa pripojiť v závislosti od toho, aký druh systémovej jednotky máte:

 • na zadný panel;
 • cez predný konektor.

Schopnosť pripojiť cez predný konektor bude k dispozícii v závislosti od konštrukčných prvkov počítača. Zvážte niekoľko ďalších možností a ako bude spojenie pripojené v týchto prípadoch.

Na zadný panel

Headset tohto typu teší sa celkom veľká popularita Vzhľadom k tomu, že veľký počet užívateľov miluje hovoriť o Skype pomocou tohto typu zariadenia a pre iné programy toho istého.

Na základnej doske je panel na pripojenie mikrofónu a slúchadiel a výstupy z nej sú zvyčajne umiestnené na zadnej stene počítača v dôsledku umiestnenia základnej dosky. Zástrčka zo slúchadiel sa pripojte do zeleného konektora a mikrofón je v konektore, ktorý má ružovú farbu. Stále je modrý konektor. Môžete pripojiť akékoľvek zvukové zariadenie, z ktorého chcete nahrávať.

Ak sa zaoberáme s jednou mete headset, potom bude lepšie kúpiť špeciálny adaptér, ktoré poskytnú možnosť rozdeliť kanály a pripojte zástrčky, ako je opísané vyššie. V tomto prípade nie sú potrebné žiadne ovládače.

Existuje ďalší spôsob, ako pripojiť slúchadlá s mikrofónom na zadný panel. Jeho Essence B Pomocou externého typu zvukovej karty, ktorý sa pripojí k zadnému panelu v USB konektore. Má dva konektor – zelená a ružová, takže by nemali byť žiadne problémy s pripojením k jej mikrofónu.

Pre svoju správnu operáciu potrebujete nainštalovať ovládače a softvér zahrnutý.

Cez predný konektor

Ak hovoríte Pripojenie headsetu cez predný konektor, Toto je možné len vtedy, ak existuje takáto príležitosť v puzdre pre PC a vyberanie zo zvuku alebo základnej dosky na prednom paneli. Táto možnosť bude pohodlnejšia, pretože všetky konektory v dohľade, a je veľmi ľahké nájsť potrebné. S týmto typom pripojenia pred začatím všetkých akcií, bez ohľadu na verziu operačného systému, ktorý je nainštalovaný na počítači, Musíte nainštalovať Realtek Audio ovládače. Po nainštalovaní by sa malo vykonať niekoľko opatrení.

Ak chcete začať, musíte sa pozrieť na hniezda. Faktom je, že je to často tak, že nie sú označené kvetmi, ale pod nimi sú malé a nízke ikony mikrofónu a slúchadlá. A v súlade s týmito označeniami by sa mali vložiť slúchadlá a mikrofón do potrebných hniezd.

Spustite manažér Realtek, ktorých ikona nájdete v zásobníku. V okne, ktoré sa objaví, môžete vidieť hniezda na pripojenie rôznych druhov zvukových zariadení. Konektory, ktoré pracujú v súčasnosti, budú mať svetlý odtieň a tie, ktoré sú neaktívne, budú trochu rozmazané.

Ak chcete aktivovať, musíte otvoriť priečinok s parametrami zásuvných konektorov, ktoré sú umiestnené v hornej časti tohto menu. Potom, čo ho používateľ otvorí, bude ich dokázať. Teraz by ste mali vybrať „Vypnúť definíciu konektorov predného panela“, potom, čo bude možné definovať konektory, kde budú pripojené slúchadlá.

Rovnakým spôsobom, musíte pripojiť mikrofón.

Teraz musíte otvoriť položku „Výber zariadenia“ a v zozname vyberte ikonu mikrofónu alebo slúchadiel. Mimochodom, nebude pred pripojením k počítaču skontrolovať headset na smartfóne. Ak je to chybné, môžete si umyť veľa času na pripojenie chybného zvukového zariadenia.

Stáva sa to Chcem z nejakého dôvodu pripojiť slúchadlá so stĺpcami v rovnakom čase. Existuje názor, že to nie je možné vykonať. V pravde je to možné, ale pre to musíte zakúpiť špeciálny adaptér, ktorý je lacný. Ale predtým, že to nebude nadbytočné, aby sa ubezpečil, že váš počítačový zosilňovač bude schopný odolať takémuto napätiu.

Nastavenie

Poďme teraz hovoriť o nastavení slúchadiel a mikrofónu na rôznych operačných systémoch. Ak váš počítač beží na Windows XP, 7, 8, 8.1, potom po pripojení na nastavenie slúchadiel budete musieť vykonať niekoľko akcií.

 1. Zahrnúť ľubovoľnú skladbu alebo film na kontrolu zvuku. Ak všetko znie, je to dobré. Ak existujú problémy, mali by ste kliknúť pravým tlačidlom myši na ikonu reproduktora, ktorá sa nachádza v pravom dolnom rohu monitora. Tam je potrebné nájsť „Zariadenia na prehrávanie“.
 2. V zozname môžete vidieť niekoľko zariadení. Musíte sa uistiť, že je prítomná zelená značka oproti položky „Dynamics“.
 3. Ak chýba, musíte si vybrať toto zariadenie kliknutím na to s pravou tlačidlom myši a vyberte položku „Použiť štandardne“.
 4. Teraz by ste mali vybrať reproduktory, potom kliknite na položku „Konfigurovať“, ktorá je umiestnená nižšie a vyberte položku Zvukové kanály „Stereo“. Potom musíte kliknúť na tlačidlo „Skontrolovať“, aby ste počuli zvuk z každého kanálu.
 5. A je tiež potrebné nainštalovať začiarknutie v nastaveniach „Širokopásmové reproduktory“ v polohe „Predné vpravo a vľavo“ a potom kliknite na tlačidlo „Ďalej“ a potom – „Ready“.
 6. Reproduktory majú ovládanie hlasitosti. Hudba by mala byť zahrnutá a ak počas prehrávania nie je váha naplnená, a nie je žiadny zvuk, znamená to, že niečo je nesprávne.
 7. Ak je stupnica vyplnená, ale nie je žiadny zvuk, potom musíte skontrolovať úroveň hlasitosti.
 8. Ak je nastavená úroveň hlasitosti, mierka je naplnená, ale zvuk chýba, potom, s najväčšou pravdepodobnosťou, vy alebo zmätenými zástrčkami a zásuvkami, alebo použite chybné slúchadlá.

Teraz poďme hovoriť o nastavení mikrofónu na zadaných operačných systémoch.

 1. Ak ho chcete skontrolovať, je potrebné ho pripojiť a kliknúť na ikonu reproduktora, ktorá sa nachádza v pravom dolnom rohu, po ktorej vyberiete položku s názvom „Nahrávanie zariadení“.
 2. Vyberte mikrofón a vykonajte „predvolené zariadenie“.
 3. Teraz vidíme ponuku pred vami, v ktorom predtým pripojený mikrofón. Kontrola jeho výkonu je celkom jednoduchá: môžete niečo povedať alebo patentovať do rúk – a zistite, či je zvuková stupnica vyplnená.
 4. Ak sa to nestane, mali by ste kliknúť na názov zariadenia pravým tlačidlom myši.
 5. Vyberte kartu s názvom „Úrovne“, po ktorom hodnotíme hodnotu na 80. Potom tento postup robíme znova.
 6. Ak sa po týchto činnostiach nevyskytuje náplň váhy, potom existuje vysoká pravdepodobnosť, že mikrofón je jednoducho pripojený v tomto konektore. Ďalším dôvodom takéhoto správania mikrofónu je, že to môže byť jednoducho chybné.

Ak sa vyskytne náplň mierky, zostáva kliknúť na položku „Použiť zariadenie“ Položka – a ticho používajte pripojenú headset.

Mimochodom, Ak hovoríme o slúchadlách, ktoré sú pripojené k konektorom USB, Potom ich nastavenie nie je potrebné vzhľadom na to, že takéto zariadenia sú zvyčajne nakonfigurované ihneď po pripojení v automatickom režime.

Všeobecne platí, že je potrebné poznamenať, že Pri pripájaní slúchadiel s mikrofónom k ​​počítaču cez zadný alebo predný panel sú určité „úskalia“, ktoré môžu zmiasť aj skôr skúseného používateľa.

Zároveň však vyššie opísané algoritmy akcií budú môcť vyriešiť 90% z najbežnejších problémov, ktoré vo väčšine prípadov umožní rýchle pripojenie a nastavenie headsetu.

   Takže si môžete vychutnať vysoko kvalitný zvuk, komunikovať s vašou rodinou a zavrieť v poslov, hrať hry online, komunikovať s ostatnými hráčmi, a len sledovať filmy a počúvať hudbu pomocou vysoko kvalitného headsetu vybaveného mikrofónom.

   Video, ako pripojiť slúchadlá s mikrofónom k ​​počítaču, pozri nižšie.

   Hodnotiť článok
   ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
   Pridať komentáre

   ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: