Ako sa objavili a aké sú diktafóny?

Je tu pekný výraz, ktorý hovorí, že hlasový záznamník je špeciálnym prípadom pásky rekordéra. A magnetofón, skutočne, je poslaním tohto zariadenia. Vzhľadom k jeho prenosnosti, diktafóny sú stále v dopyte, aj keď multifunkčné smartfóny by mohli tento produkt poslať z trhu. Existujú však nuansy, ktoré rozlišujú zariadenie a používanie hlasového záznamníka im pomáhali, že sa nestali technickým zvyškom.

Čo to je?

Hlasový záznamník je vysoko špecializované zariadenie, to znamená, že so špecifickou úlohou sa zlepšuje lepšie ako napríklad zvukové nahrávanie na smartfóne. Toto je malá veľkosť zariadenia používaného na nahrávanie a následné počúvanie na zaznamenané. A aspoň táto technika bola 100 rokov, je stále v dopyte. Samozrejme, moderný hlasový záznamník vyzerá oveľa kompaktnejšie ako prvé modely.

Dnes je rekordér malý prístroj, určite menej ako smartphone, to znamená, že rozmery umožňujú, aby boli bez problémov. Môže to byť potrebné: študenti a poslucháči rôznych vzdelávacích kurzov, novinárov, návštevníkov seminárov.

Rekordér je užitočný na stretnutí, je to potrebné, kde je veľa informácií, znie už dlhú dobu a zapamätajte si všetko alebo sa nemá mýliť.

História stvorenia

Táto otázka má vždy filozofický podložku. Ak je hlasový záznamník rekordér, potom je možné ho pripísať kameň s nápismi a skalným maľbou. Ale ak stále pristupujete k vede, fyzike, potom Thomas Edison v roku 1877 vymyslel revolučné zariadenie, ktoré nazývalo fonograf. Potom sa toto zariadenie premenilo gramofónu. A tento vynález môže byť nazývaný prvý hlasový záznamník.

Ale prečo potom je to hlasový záznamník, kde je? Diktafón je dcérskou spoločnosťou slávnej spoločnosti Columbia. A táto organizácia na začiatku 20. storočia začala vyrábať techniku, ktorá zaznamenáva ľudskú reč. To znamená, že názov zariadenia je názov spoločnosti, že v histórii podniku sa stalo viac ako raz. Na začiatku 60. rokov minulého storočia sa objavili diktafóny, nahrávanie zvuku na filmových kazetách. A to je presne to, že mnoho rokov bolo považované za vzorku takéhoto nástroja: „Box“, tlačidlo, kazeta, film.

V Japonsku, v roku 1969, prvá mini-kazeta bola urobená: povedať, že to bolo prelom – nič povedať. Zariadenie sa začalo klesať, bolo už plne nazývané kompaktné. A v 90. rokoch minulého storočia prišla digitálna éra, ktorá sa samozrejme dotkla a zaznamenala. Dopyt po filmových produktoch predvídateľne klesol, hoci úplne číslice nemohol premiestniť film na dlhú dobu. A potom sa prenasledovanie začal po veľkosti: rekordér ľahko mohol byť vložený do náramok – zdá sa, že každý by mohol cítiť agent 007.

ale Kvalita rekordu v takomto zariadení sa nechala rovnaká ako skutočnosť, že sa preukázali viac známe techniky. Preto bolo potrebné si vybrať medzi veľkosťou a kvalitou zvuku. A existujú situácie, keď táto voľba nie je zrejmá. Dnes, ktorý chcel získať hlasový záznamník, aby ste narazili na obrovský návrh. Dokáže nájsť rozpočtový amatérsky model alebo kúpiť profesionálne zariadenie. Existujú modely s viacerými mikrofónmi, sú tu tie, ktoré sú určené pre skrytý vstup. A samozrejme, existujú miniatúrne diktafóny s vynikajúcim nahrávaním, ale rozpočet takéto zariadenia nevyvolávajú.

Preskúmanie druhov

Dnes v kurze dva typy diktopónov – analógové a digitálne. Samozrejme, že druhá klasifikácia je vhodná, podmienenejšia. Rozdeľuje zariadenie pre profesionálne, amatérske a dokonca aj deti.

Analógový

Tieto zariadenia nahrávajú zvuk na magnetickej páske: sú kazetou a mikrokaskami. V prospech takéhoto nákupu môže okrem ceny – skutočne, lacné. ale Trvanie záznamu je obmedzené na kazetu kazety a obvyklá kazeta obsahuje iba 90 minút nahrávania. A pre tých, ktorí pravidelne používajú diktoon, nestačí. A ak chcem držať záznam, budete musieť udržať kazety sami. Alebo dokonca musíte digitalizovať záznamy, čo je dosť pracné.

V skratke, Teraz takéto diktafóny zriedka kupujú. A to zvyčajne tí, ktorí majú zvyk pracovať s kazetami. Nechcú ho zmeniť, zvyknúť si na nové základné charakteristiky zariadenia. Aj keď sú digitálne hlasové rekordéry lákať kupujúci na ich strane každý deň.

Digitálny

V tejto technike nahrávania zostanú informácie na pamäťovej karte, ktorá môže byť zase externá alebo vstavaná. Digitálne zariadenia sa líšia a veľkým formátom nahrávania. A potom je tu silný rozptyl: Existujú hlasové rekordéry s diaľkovým mikrofónom, s hlasnou aktiváciou, so zvukovým senzorom.

Existujú zariadenia určené na použitie pre deti, pre nevidiacich ľudí a iných.

Klasifikujte diktafóny pre množstvo značiek.

 • Podľa typu výživy. Môžu byť nabíjateľné, batérie a univerzálne. Ak označenie obsahuje písmeno B, potom dizajn batérie, ak je batéria, ak je u univerzálna, ak s – zariadenie beží na solárnej batérii.
 • Podľa funkčného. Existujú modely s zjednodušeným zoznamom funkcií, napríklad napíšu zvuk – a len. Existujú zariadenia s pokročilou funkčnosťou, čo znamená, že položka možno vypočuť, že na zaznamenaných informáciách je navigácia. Slúchadlá, dobré logistické ovládacie tlačidlá a dokonca aj fotoaparát – dnes trh ponúka veľa. Prehrávač Dictophone sa stal zastaraným združením tejto koncepcie.
 • Na veľkosť. Z hlasových rekordéri vyzerajúcich ako spoločný dekoratívny náramok zápästia, na zariadenia pripomínajúce mini reproduktory, ľahšie a oveľa viac.

Rozbaliť schopnosti diktafónu. Nie každý kupujúci chápe, prečo sú potrebné, ale stáli používatelia hodnotia fags výrobcu. Napríklad, keď ste zapnutili hlasové nahrávanie povolené v hlasovom zázname vo hlasovom záznamníku, bude zapnutý len vtedy, keď zvuk presahuje prahové hodnoty zaradenia. Existuje mnoho modelov a záznam časovača, to znamená, že bude zahrnutý v určitom čase. Vhodné pre používateľov a cyklickú funkciu nahrávania, keď hlasový záznam neprestane nahrávanie a keď sa hranice pamäte dosahujú, prechádzajúcové záznamy.

Majú moderné zariadenia a veľmi dôležité funkcie ochrany. Takže mnohé diktafóny sú vybavené digitálnym podpisom – to znamená, že vám umožní určiť, ktoré zariadenie je zaznamenané a či nebolo modifikované. To je dôležité pre dôkazy na súde, napríklad. Tam sú v moderných hlasových rekordéri a maskovanie zvukových záznamov: neumožňuje vidieť zvukové záznamy na jednotke Flash, ak si chcú čítať pomocou iného zariadenia. Nakoniec, ochrana heslom nepoužije unesený hlasový záznamník.

Rozmery

Tieto gadgets sú obvyklé rozdeliť kompaktný a miniatúrny. Miniatúra sa považuje za diktafóny porovnateľné s veľkosťou s krabicou zápasov alebo kľúča. Toto sú modely, ktoré zvyčajne nie sú ľahšie. Ale ako hlasový záznamník je menší, menší a jeho potenciál. Zvyčajne takéto zariadenia sa zvyčajne vyrovnávajú s funkciou nahrávania, ale budete musieť počúvať informácie prostredníctvom počítača.

Prenosné hlasové rekordéry sú najvyhľadávanejšie, pretože viac používateľov aplikuje takéto vybavenie na otvorenom zariadení a je absolútne nevyhnutné urobiť s takmer neviditeľným. A pre toho istého študenta, je dôležité, aby ste napísali prednášku, ale tiež ju schopný počúvať ju na ceste do štúdia, to znamená, že bez uchýlenia sa k nahrávaniu nahrávania na počítači. ALE Čím viac funkcií v rekordéri, tým menšia šanca, že bude dosť malý. Výber, našťastie, skvelé.

Hodnotenie najlepšie modely

V tomto zozname – TOP 10 modelov, ktoré sú v aktuálnom roku, rôzni odborníci (vrátane skutočných užívateľov na základe ich recenzií) sú uznávané ako najlepšie. Informácie sú rezané tematické výbery, porovnávacie materiály rôznych modelov: z lacných na drahé.

 • Philips DVT1110. Krásny hlasový záznamník, ak je jeho hlavným cieľom napísať osobné poznámky. Lacné zariadenie a podporuje iba formát WAV, určený na nepretržitú fixáciu po dobu 270 hodín. Multifunkčný, kompaktný a ľahký gadget s veľkým frekvenčným rozsahom, jednoduchosťou použitia a vynikajúca reputácia výrobcu. Nevýhody modelu zahŕňajú monomicorphone, podporu pre jeden formát. V zariadení môžete nainštalovať záznamové značky. Vyrobené v Číne.

 • Ritmix RR-810 4 GB. Tento model je najviac rozpočet v zozname, ale jeho cena funguje viac ako. Má vstavanú pamäť v 4 GB. Jednodielový hlasový záznamník má externý mikrofón dobrej kvality. Poskytnuté výrobcami a časovačom a blokovaním tlačidiel a aktivácia hlasu. Dizajn nie je zlý, existuje výber farieb, môže byť použitý ako flash disk. TRUE, niektorí užívatelia sa sťažujú na malé tlačidlá (skutočne, nie pre všetkých pohodlných), batériu, nepodliehajú výmene a hluku, ktoré môžu byť v hotovom materiáli.

 • Ambertek VR307. Univerzálny model, ako podporuje 3 zvukový formát. Vynikajúce rozhovorové zariadenie. „Maskované“ pod jednotkou USB Flash, pretože s pomocou takéhoto nástroja môžete urobiť skryté záznamy. Jeho priaznivé strany sú nízke, mikro-rozmery, pekný dizajn, schopnosť nahrávať aj šepot, hlasovú aktiváciu, 8 GB pamäte, kovové puzdro. Jeho nevýhody – záznamy budú veľa, možnosť aktivácie pre zvuk môže byť o niečo neskoro v reakcii.

 • Sony ICD-TX650. Hmotnosť len 29 g a zároveň vysokokvalitný vstup. Model je 16 GB integrovanej pamäte, 178 hodín práce v stereofónnych zariadeniach, ultra tenkého puzdra, inklúzia hlasu, hodinky a alarm prítomnosti, štýlový dizajn, odložený časovač medzi možnosťami, prijímaním správ a skenovania, vynikajúce vybavenie (nie sú iba slúchadlá, ale kožené puzdro, ako aj kábel počítača). Ale možnosť je už neobývaná, nepodporuje pamäťovú kartu, neexistuje konektor pre externý mikrofón.

 • Philips DVT1200. Zapne v rozpočtovom kategórii hlasových rekordéri. Ale nie najväčšie peniaze, kupujúci získa multifunkčné zariadenie. Gadget je ľahký, zvuk je napísaný dokonale a pri nízkych frekvenciách, systém redukcie hluku funguje v poriadku, je tu slot pre pamäťovú kartu. Nevýhody – schopnosť písať iba vo formáte WAV.

 • Ritmix RR-910. Zariadenie je lacné, ale pohodlné, pravdepodobne v tomto ratingu je to najviac kompromisná verzia, ak nechcete minúť na rekordéri. Zo svojich výhod – Hi-tech kovové puzdro a stále LCD displej, prepínanie hlasu a časovač, indikácia času nahrávania, 2 vysoko kvalitné mikrofóny, kapacitná vymeniteľná batéria. A tiež existuje FM rádio, schopnosť používať gadget ako hudobný prehrávač a flash disky. A explicitné chyby nemajú prístroj. Vyrobené v Číne.

 • OLYMPUS VP-10. Gadget váži iba 38 g, má dva vstavané výkonné mikrofóny, dokonale vhodné pre novinárov a spisovateľov. Explicitné výhody zahŕňajú podporu pre 3 predné zvukové formáty, krásny dizajn, vynikajúcu pamäť pre dlhodobé konverzácie, hlasová rovnováha, veľká frekvenčná škála, multifunkčnosť. Hlavné mínusové zariadenie môže byť nazývané plastové puzdro. Ale na úkor tohto, rekordér je charakterizovaný ľahkosťou. Lacné modely sa neuplatňujú.

 • Zoom h5. Prémiový model, zo všetkého, čo je v tomto hornej časti zastúpené, je to najdrahšie. Ale toto zariadenie je skutočne jedinečné. Má špeciálny dizajn s ochrannými kovovými oblúkmi. Pod stredným okrajom môžete vidieť koleso pre manuálnu reguláciu. Kúpou takéhoto zariadenia sa môžete spoľahnúť na superfoot puzdra, displej s najvyššou definíciou, 4 nahrávacími kanálmi, vysokou autonómiou, pohodlnou kontrolou, širokou funkčnosťou a dosť výkonnými reproduktormi. Ale je tu drahý model a nevýhody: Neexistuje vstavaná pamäť, ruské menu sa tu nenachádza taky. Nakoniec je to drahé (nie voľba pre väčšinu študentov).

To však môže byť pripojené k statívu, začať nahrávať v autorovi, a vyhodnotenie systému redukcie gadgetu je tiež vysoký.

 • Philips DVT6010. Nazýva sa najlepší gadget na upevnenie rozhovorov a správ. Vďaka inovatívnej technológii, technika zaručuje krištáľovú čistotu: Audio signál sa analyzuje na vstup a ohnisková vzdialenosť ohniskovej vzdialenosti je pokrytá v porovnaní s odľahlosťou objektu. Model je jednoduchý menu (8 jazykov), zámok klávesnice, indikátor hlasitosti, rýchle vyhľadávanie podľa kategórie Dátum / Čas, spoľahlivý kovový prípad. Zvážte všetky dizajn 84 g. Zariadenie sa vypočíta v maximálnom čase nahrávania za 22280 hodín.

 • OLYMPUS DM-720. Vietnamský výrobca ponúka model, ktorý vedie v mnohých vrcholoch sveta. Strieborná hliníková zliatina teleso, hmotnosť iba 72 g, digitálny maticový displej s uhlopriečkou 1,36 palca, klip, upevnenie na zadnej strane zariadenia – to je popis modelu. Bezpodmienečné výhody zahŕňajú veľký frekvenčný rozsah, štýlový dizajn, ergonómia, jednoduchosť prevádzky, atraktívne trvanie pracovného offline. A toto zariadenie môže byť aplikované ako flash disk, ktorý pre mnoho – posledný argument pri nákupe tohto konkrétneho modelu. Čo je na mínusy, potom explicitné nedostatky odborníci nenájdu. Tu a budík, a záznamník, a redukcia šumu a podsvietenie a hlasové upozornenia. Nádherná voľba, ak nie to najlepšie.

Hodnotenie je vypracované na zvýšenie, to znamená, že prvá pozícia nie je lídrom horného, ​​ale štartovacia pozícia v zozname.

Užitočné príslušenstvo

Pri výbere hlasového záznamníka, nie je možné s ním používať ďalšie príslušenstvo. To zahŕňa úložný puzdro a slúchadlá a dokonca aj adaptér telefónnej linky. Vynikajúci, Ak má zariadenie konektor na diaľkové mikrofóny, ktoré zvyšujú záznam pre niekoľko metrov a úspešne bojovať s rušením pri nahrávaní. Pomáhajú tiež vykonať vonkajšie zadanie, ak sa hlasový záznamník z nejakého dôvodu bude musieť skryť za oblečením.

Ako si vybrať?

Voľba medzi digitálnym a analógom je takmer vždy v prospech prvého. Nie sú však také zrejmé charakteristiky, ktoré je potrebné zvážiť výberom hlasového záznamníka.

 • Formát nahrávania. To je zvyčajne WMA a MP3. To, každý užívateľ rozhodne, postačuje na neho jeden navrhovaný formát, alebo musíte mať niekoľko. TRUE, kvalitný mikrofón je niekedy oveľa dôležitejší ako variabilita formátov.
 • Čas nahrávania. A tu sa môžete chytiť na rybársky agent, ktorý je označený veľkými číslami. Čas nahrávania je tiež kapacita karty a formát nahrávania. To znamená, že tieto vlastnosti sú zahrnuté ako kompresný pomer, bitrát. Ak sa vyhnete podrobnostiam, je lepšie sa pozrieť na číslo zadaných hodín nepretržitého nahrávania, ale do špecifického režimu. Takže to bude 128 Kbps – to bude poskytovať dobrú kvalitu aj na zaznamenávanie dlhej prednášky v pomerne hlučnej miestnosti.
 • Doba životnosti batérie. Od neho a bude závisieť reálny čas gadget. Stojí za to pripomenúť, že existujú modely s neodstrániteľnou batériou, ktorá sa nedá vymeniť.
 • Citlivosť. To je dôležité, pretože to závisí od tejto charakteristiky, z ktorej vzdialenosti nahrá hlasový rekordér hlas. Vezmite rozhovor alebo opravte svoje myšlienky – jedna vec, ale nahrávať prednášku – stále odlišné. Zmysluplný parameter bude citlivosť uvedená v metroch, to znamená, že pokiaľ citlivý gadget, bude jasný podľa špecifikovaného ukazovateľa vzdialenosti meradla, na ktorom môže byť hovoriace.
 • Aktivácia hlasu (alebo hlasový záznamník s rozpoznávaním reči). Keď príde ticho, vreckové zariadenie zastaví nahrávanie. Je dobre implementovaný na prednáške: Učiteľ niečo usilovne vysvetlil a potom začal nahrávať na palube. Ak aktivácia hlasu nebola, hlasový záznamník by zaznamenal brúsny kried. A v tomto čase sa zariadenie vypne.
 • Potlačenie hluku. To znamená, že technika môže rozpoznať hluk a zahrnúť ich ohromujúce filtre, aby ich pôsobili.

Toto je jedna z najdôležitejších charakteristík voľby, iné funkcie nepotrebujú takýto podrobný opis (časovač, budík, rádio, práca na mikrokontrolérii). Značky sú určite vhodnejšie, ale aj jednoduchý rozpočet nie tak dobre známy modely nemusia byť vylúčené z uvažovaného.

Kde a ako sa používali?

Pre mnoho ľudí je hlasový záznamník profesionálnou technikou. Ako pre novinárov, napríklad. Priradenie gadget – na zaznamenávanie informácií, ktoré nie je možné získať do inej formy (výstup, použitie video fotografie).

A kde je rekordér?

 • Záznamové prednášky, informácie na seminároch a stretnutiach. Posledná položka niekedy venuje pozornosť a márne – záznamy v notebooku, môže byť ťažšie.
 • Nahrávanie audio staníc (napríklad). Existujú nuansy, keď bude tento záznam pripojený k materiálom vyšetrovania, ale vo všeobecnosti je toto použitie distribuované.
 • Na nahrávanie telefonických konverzácií. A nie je vždy to, že niečo zo série „pre súdne spory“, je to jednoducho niekedy jednoduchšie preniesť obsah konverzácie na tretiu stranu.
 • Na vykonávanie audio priemyslu. Moderné a celkom praktické: Takéto nahrávky vážia trochu, miesto zaberá málo. Áno, niekedy niekedy počúvajte bývalý.
 • Ako garant dohôd. Napríklad, ak dávate priateľa priateľa, alebo musíte konsolidovať podmienky určitej transakcie.
 • Pre rozvoj vlastných udatných zručností. Ak chcete trénovať pred zrkadlom, nie je vždy tak efektívne, pretože je potrebné vyhodnotiť online. A ak napíšete svoj hlas, chyby a zmešká sa potom môže demontovať. Mnohí ľudia nepredstavujú, ako znie z boku, sú urazené, ak sú blízko k nim komentáre („Hovoríte veľmi rýchlo“, „prehltnete písmená“ a tak ďalej).

Na nahrávanie hudby sa rekordér používa dnes, len ak potrebujete urýchlene opraviť melódiu, ktorá bude neskôr chcieť nájsť na počúvanie.

Recenzie Recenzie

Je vždy zaujímavé počúvať skutočných užívateľov, ktorí už skontrolovali prácu hlasového záznamníka. Ak čítate recenzie na fórach, môžete urobiť malý zoznam poznámok vlastníkov dictafónov. Čo hovoria skúsení používatelia:

 • Ak si kúpite hlasový záznamník s veľkým počtom funkcií, môže byť zistené, že sú potrebné, sú potrebné extrémne zriedkavé, a koniec koncov, musia preplatiť – nie sú duplicitné, čo je v smartfóne:
 • Značkové modely sú takmer vždy garantom kvality, a nebudú sa báť, ak je technika vyrobená v Číne (v japonských a európskych značkách v Číne, montážny bod, a my sme nielen o diktafónoch);
 • Kúpiť profesionálny hlasový záznamník pre osobné použitie, mimo obchodné účely – skôr žiariace ako premyslené kroky (na stanovenie vašich myšlienok alebo prednášok, študent nepotrebuje drahé gadgets);
 • Kovový puzdro je lepšie chrániť hlasový záznamník z otrasov, čo je dostatočné, tým menšie zariadenie.

Nielen novinárov pracujú s hlasovým záznamníkom, a ak je zvuk často potrebný, možno smartfón nebude zvládnuť, je čas kúpiť iný gadget. Majú dobrú voľbu!

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: