Anglický štýl v interiéri

Anglický štýl v interiéri bol schopný kombinovať mnoho smerov a štýlov, ktoré existovali v Anglicku od začiatku stredoveku a dodnes. Do určitej miery je tento štýl kombináciou viktoriánskych a gruzínskych smerov, ktoré sa už považujú za klasické.

Vlastnosti štýlu

George Epoch začal na začiatku XVIII storočia. V tejto ére mal britský štýl veľa vlastností starého Grécka a Ríma. Komponenty interiérov boli praktické, jedinečné a funkčné. Farebný roztok priestorov bol vybraný takým spôsobom, aby sa zabezpečilo maximálne množstvo prirodzeného svetla.

Viktoriánska éra začala v roku 1837 a priniesol s ním priemyselnú revolúciu a jeho rozvoj. Anglicko majetok sa rozšíril do mnohých kolónií, čo vedie k buržoázii rýchlo bohatej. To bolo potom, že móda sa stala predmetmi, ktoré si mohli dovoliť len jednotky. V dôsledku toho sa interiéry stali luxusnejšími a boli navrhnuté tak, aby ukázali bohatstvo svojho majiteľa.

Stvoriteľ moderného anglického štýlu je William Morris, ktorý sa podarilo zjednotiť vlastnosti viktoriánskej a gruzínskej éry. Tento interiér má svoje vlastné charakteristické vlastnosti.

 • Ľahký dekor. Každá izba by mala byť zdobená takým spôsobom, aby sa plne stretla s cieľom. Preto je takmer nemožné vidieť dve kombinované izby.

Okrem toho nie je obvyklé nainštalovať akékoľvek oddiely a zón je povolené len výberom osvetlenia.

 • Pragmatický. Hlavným rysom britskej je, že milujú všetky najvyššie kvalitné a trvanlivé. V procese navrhovania interiéru sa venuje veľkú pozornosť funkčnosti a spoľahlivosti objektov a ich regionálny pôvod nezáleží.

V takomto interiéri môžete ľahko vidieť prvky z iných krajín.

 • Kvetinový romantizmus. V priestoroch zdobené v klasickom anglický štýl, môžete vidieť rôzne ornamenty a kvetinové motívy.

Tieto vzory by však mali byť najviac zadržané.

 • Unikátna kombinácia jednoduchosti a monumentality. Hlavným rysom interiéru v anglickom štýle je, že masívne prvky sú dokonale kombinované s elegantným. Symetrické časti môžu byť vynikajúce v pôvodnom dekor.

Napríklad masívna pohovka s dobrým čalúnením bude vyzerať dobre, ak ju ozdobíte flirtálnymi podrúčkami.

 • Atraktívny vzhľad. Dokonca aj napriek tomu, že tento štýl zahŕňa kombináciu nekompatibilného, ​​interiéry sú stále veľmi zaujímavé a štýlové.

Dosiahnutie tohto účinku je možné prostredníctvom použitia rovnakej textúry.

Treba poznamenať, že gruzínsky štýl je viac obmedzený ako viktoriánsky. Zahŕňa použitie menšieho počtu dekorácií a predmetov nábytku, ako aj monofónneho dokončenia. V takýchto interiéroch sú steny veľmi často zdobené v červených alebo burgundových farbách riešeniach a textílií sa vykonávajú v smotane.

Každý interiér zdobený vo viktoriánskom štýle určite obsahuje vlastnosti gruzínskeho. Napriek tomu, že anglický štýl je charakterizovaný pôvabom a jasom, je stále inherentné klasické poznámky a veľkosť. Eklektické je povolené len v rámci povolených. Luxus musí byť maximálne zdržanlivé, použité tkaniny – drahé. Pokiaľ ide o nábytok, je zvolený takým spôsobom, aby ste počúvali desiatky rokov.

Dokončiť a farby

S cieľom vytvoriť jedinečný a štýlový interiér v britskom štýle, je potrebné skončiť.

Podlaha

Najobľúbenejší materiál ako vonkajší náter v tomto štýlovom smere je parkety alebo drevená doska. Navyše, Laminers by sa mali zapadnúť do takejto spôsobu vytvorenia špecifického výkresu. Podlahy sú tiež pomerne často pokryté kobercami, ktoré musia byť monofónne alebo zahŕňajú rôzne geometrické prvky. Použitie takéhoto príslušenstva vám umožní do značnej miery zjednodušiť proces harmonizácie priestoru.

Ak sú priestory charakterizované vysokou vlhkosťou alebo inými vlastnosťami, ktoré znemožňujú používanie prírodného dreva, potom je možné použiť keramické dlaždice ako konečný materiál. Mal by sa však charakterizovať prírodnými odtieňmi. Najviac optimálna možnosť pre takýto interiér je šachová poloha dlaždice.

Strop

Charakteristickým rysom miestnosti zdobenej v anglickom štýle je, že stropy zvyčajne zostávajú bieli. Môžu byť len natreté v béžovom alebo jemnom tóne. Metódy dokončovania tohto povrchu sú niekoľko, a stojí za to zvoliť, na základe rozpočtu a osobných preferencií.

Po prvé, strop môže byť oddelený omietkou. Upozornenie na túto metódu je daná šperky. Na tento účel bude vynikajúcim riešením rôznych štukových prvkov. Je to pomerne všeobecný spôsob, ktorý bude vynikajúcim riešením pre dokončenie akejkoľvek miestnosti.

Okrem, Strop je veľmi často zariadený s použitím rôznych štukových prvkov, ktoré sú tiež zvýraznené pomocou farby. Táto možnosť je považovaná za najlepšie riešenie pre obývacie izby a kopy, v ktorých sa zvyčajne konajú slávnostné udalosti. Ak existuje dostatočný rozpočet, stropy môžu byť zdobené vintage prvkami.

Stien

Jednou z výhod tohto interiéru je, že je možné oddeliť steny s akýmikoľvek materiálmi. Steny budú vyzerať dobre ako tapety a farby. Nielen textúra je dôležitá, ale aj. Povrchy pozadia sú najlepšie dokončené neutrálnymi tónmi alebo na to použite rôzne kvetinové výtlačky. Pokiaľ ide o steny, monotónnosť sa považuje za ideálne riešenie, ale zvislé pruhy môžu byť tiež aplikované tak, aby poskytli rôznorodosť.

Charakteristickým znakom anglického štýlu pri vytváraní interiéru je prítomnosť oblastí, ktoré sa skladajú z niekoľkých úrovní. Napríklad, dolná časť môže byť zdobená drevenými panelmi, ale horné časti budú vyzerať skvele, ak idete na tapetu. V tomto prípade je možné použiť nielen kvetinové výtlačky, ale aj heraldické príznaky.

Textil a dekor

Anglický koloniálny smer v interiéri sa vyznačuje veľkými príslušenstvom na ukladanie odevov, knihy na skladovanie kníh a sluhov pre porcelánové jedlá, ktoré sa nachádzajú v každej izbe. Britská láska vykazujú atraktívne veci a rodinné hodnoty, ktoré sú zdedené. Môžu to byť rôzne sady, koše, jedinečné fotografie a ďalšie.

Dekor v takýchto priestoroch je potrebný na zdôraznenie jedinečnosti nábytku a ďalšieho príslušenstva, ktoré sa vyznačujú starožitným vzhľadom. Nábytok je zdobený rôznymi armatúrami. Môže to byť zaujímavé rukoväte a kryty, pilasters a viac. Okrem toho, koberec ručne, dlaždice, vankúše na Windows, bude vynikajúci doplnok izby.

Medzi hlavné tipy dekorácie možno prideliť takto:

 • Použitý nábytok je natretý, po ktorom je mierne leštený, čo mu umožňuje poskytnúť ho starožitným vzhľadom;
 • Najjednoduchší spôsob, ako vytvoriť jedinečný anglický interiér, je použitie krytov pre pohovky a stoličky;
 • Malé rodinné obrázky bez problémov sa zvyšujú a visia na stene a staré fotografie môžu byť obnovené jednoduchým kontaktovaním špecializovaného centra.

Anglický štýl v interiéri naznačuje prítomnosť rôznych doplnkov, ktoré sú vyrobené z tkaniny. Najviac optimálnym materiálom je Chins. Je to tesná bavlna, ktorá sa tiež rozlišuje tlačou kvetov.

Nábytok

S cieľom vykonávať úspešnú kombináciu interiéru v klasickom smere angličtiny a moderného štýlu by sa mala venovať výbere optimálneho nábytku. Dnes je takmer nemožné predstaviť si autentický anglický interiér bez ohniska. Najlepšie je použiť pôvodnú možnosť, ak však kvôli obmedzeným priestorom nie je možné, môžete použiť elektrické modely. Dajte vhodnú aristokratickú atmosféru pomôže prirodzenému obkladu s kameňom alebo murivom. Nábytok je potrebné umiestniť takým spôsobom, že sa nachádza tvárou do krbu. Ak chcete poskytnúť najpohodlnejšie nastavenie, môžete použiť aj mäkké rohože vedľa krbu.

Interiér miestnosti, zdobený v príslušnom štýle, je jednoducho povinný zahrnúť pohovku chesterfield. Najprv sa objavil v XVIII storočia, ale vyzerá mimoriadne štýlové a módne. Existuje mnoho modelov pohoviek na modernom trhu, ktoré sa líšia v ich interpretáciách. Čalúnenie môže byť vyrobené z kože, mäkké plyšové alebo iné materiály. Vo väčšine prípadov sa táto pohovka stane centrálnym prvkom obývacej izby.

Akýkoľvek anglický dom predpokladá miesto na ukladanie kníh, takže knižnice môžu byť inštalované takmer všade. Dokonca to môže byť samostatná miestnosť pridelená pre knižnicu. Vytvorte autentický anglický štýl s malými stoličkami, stolmi a krajinami.

Ak sa dom pozostáva z niekoľkých poschodí, potom skutočná bytová dekorácia bude schodisko vyrobené v buržoáznom štýle. To môže byť kontrastné, priestor medzi krokmi môže byť natretý v drevených odtieňoch.

Jedným z najzaujímavejších interiérových položiek môže byť krbová stolička, ktorá je proti zamatovej alebo prírodnej koži. Ako viete, miestnosť zdobená v britskom štýle sa vyznačuje pohodlím a atraktívnosťou, takže pohovky a stoličky by mali líšiť mäkké čalúnenie a pohodlné lakťové opierky.

Farba nábytku v procese vytvárania interiéru v anglickom štýle tiež záleží. Môže to byť béžové, svetlé alebo svetlé žlté možnosti, ako aj modely pastelov. Ak potrebujete distribuovať farebné akcenty, môžete použiť vankúše, obrusy a iné položky dekorácie.

V jedálni bude vynikajúcim riešením použitím starožitných skriniek, ktoré sú vyrobené v bielom farebnom roztoku. V takýchto interiéroch je bufet potrebný nielen na uskladnenie riadu, ale aj na nastavenie.

Takýto nábytok pridá do celej miestnosti špeciálne kúzlo a pohodlie.

Osvetlenie

Osvetľovacie organizácie musia venovať veľkú pozornosť, pretože záleží na vzhľade interiéru.

 1. Musíte venovať pozornosť detailom. Napríklad, ak sa luster používa so vzormi, potom sa musíte uistiť, že budú harmonicky kombinovať s hlavnými vzormi na nábytok, stoličky a tapety. Rovnaké pravidlo bude relevantné pri používaní.
 2. Pre interiér v britskom štýle bude lampa skvelým riešením. Napríklad, keď je pomoc pri chate, môžete zariadiť akcenty. Ak ide o osvetľovacie zariadenie, vyrobené v retrarostín, potom môžete dať stoličku alebo stoličku zo stromu vedľa neho.
 3. Pri výbere textilných lampy je lepšie uprednostniť tie zdobené Ryushami.
 4. Nie je potrebné, aby sa silným zameraním na centrálne svetlo, pretože tento štýl interiéru miluje mnoho svietidiel a sconces.
 5. Čím viac drevených prvkov bude, tým lepšie.

Príklady interiéru

Interiér v anglickom štýle sa vyznačuje jedinečným výhľadom a sofistikovanosťou. Výstavba takýchto starovekých domov sa začala v XVIII Century, ale interiéry sa stále považujú za relevantné a sú populárne. Pri vytváraní musíte venovať pozornosť všetkému, začať vstupné dvere a končiť opravou stien kaštieľa.

Zvážte príklady dizajnu rôznych priestorov.

 • Knižnica v angličtine. Akcenty sú umiestnené pomocou vás a štýlov.

 • Spálňa vo viktoriánskom štýle s veľkou posteľou, kreslom a množinou pozemkov.

 • Obývacia izba s parketom na podlahe, Obudná stena, lampy a drevené panely na stene.

Na tajomstvách vytvárania interiéru v anglickom štýle sa môžete naučiť z nižšie uvedeného videa.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár