Brizery: Vlastnosti, modely, výber, inštalácia

Bohužiaľ, vzduch v mestských apartmánoch dnes ponecháva veľa. Avšak, pre tých ľudí, ktorí sa obávajú o ich zdravie a stav svojich blízkych, výjazd je k dispozícii – dnes priemysel ponúka veľký výber „inteligentných“ zariadení zodpovedných za vytvorenie priaznivého mikroklímu vnútorného priestoru. Jedným z nich je Brizer.

Vymenovanie a zásada práce

Brizer je druh klimatických zariadení, Je zodpovedný za nadčasy prúdenia vzduchu z ulice, jeho hydratačný, čistenie a výstup do obytných priestorov. Tak, dokonca aj s oknami zatvorenými oknami, umývanie vzduchu, odstránenie chmýří, vlnu domácich zvierat a nepríjemných pachov.

Jeho dizajn sa skladá z niekoľkých prvkov:

 • Vonkajší ventil – keď je zariadenie deaktivované, zatvára a tým zabraňuje vonkajšiemu vzduchu z bytu;
 • Filtračný systém, ktorého hlavná funkcia je znížená na oneskorenie prachu, ako aj odpadu a patogénnych mikroorganizmov;
 • Ventilátor – zodpovedný za prietok vzduchu z ulice do domu;
 • Typ riadenia, ktorý poskytuje funkčnosť celého BIZER ako celku;
 • Ohrievač – prispieva k vykurovaniu pouličného vzduchu tak, aby sa dostal do bytu už vyhrievaného;
 • Diaľkové ovládanie – pohodlné zariadenie, ktoré vám umožní ovládať dizajn z kamkoľvek.

Mechanizmus BISTER nepredstavuje absolútne nič ťažké. Najprv cez príjem vzduchu pomocou ventilátora, vzduchové hmotnosti prejdú do inštalácie, potom, čo prechádzajú systémom filtrov a zvlhčovača, kde sú vyčistené. Potom prúdenie vzduchu vstupuje do ohrievača, ktorý je privedený na pohodlnú teplotu pre osobu, a odtiaľ sa vyrába do miestnosti.

Je ťažké preceňovať relevantnosť brizers. Akýkoľvek žijúci stvorenie, vrátane osoby, inhalov kyslíka a exhalesov oxidu uhličitého, teda v uzavretej miestnosti, včas alebo neskoro, koncentrácia oxidu uhličitého je prekročená. Vdýchnutie takéhoto vzduchu má najviac nepriaznivý vplyv na telo, spôsobuje zníženie imunity, vedie k oslabeniu fyzickej a duševnej aktivity, spôsobuje depresiu a ospalosť.

Najjednoduchší spôsob, ako získať čerstvý vzduch, je vždy držať otvorené okno na ulici. Táto metóda sa však nelíši vo vysokej účinnosti. Po prvé, na dosiahnutie výsledku musí byť okno neustále otvorené, a ak ide von, byt bude pekný hlučný. Po druhé, počas chladu sezóny, koncepty spôsobujú prechladnutie, okrem neregulovanej výmeny ovzdušia, domácnosti sa zamračili. Okrem toho, čerstvý vzduch nie je vždy čisté, toxické látky spadajú do bytu (výfukové plyny, emisie rastlín a továrne).

Optimálnou možnosťou pre mestský byt bude inštalácia plnohodnotného vetracieho systému, ale problémom je, že ho je možné inštalovať výlučne vo fáze kapitálu opráv bytu, pretože práca vyžaduje zníženie výšky stropy. Zvyčajne, Inštalácia takýchto štruktúr nákladov pomerne drahé. Takéto výdavky sú odôvodnené len v prípadoch, keď oblasť spracovanej miestnosti presahuje 100 kV. M. Vo všetkých ostatných prípadoch je lepšie použiť prívodné vetranie. K tomu v každej obytnej miestnosti by mal byť nainštalovaný Brizer.

Prečítajte si viac  Stĺpce "Smart" Google: Funkcie a prevádzka

Rozdiely z obnovy a klimatizácie

Mnohí používatelia sa domnievajú, že rozdelený systém alebo klimatizácia môže vymeniť ventilátor, pretože je schopný ohriať a vychladnúť prúdenie vzduchu, resp. V letnej sezóne sa stará, že chlad zostane vo vnútri bytu, a v zime, naopak, Popoludní bola nainštalovaná teplota teploty. ale, Pri porovnávaní mechanizmov prevádzky týchto zariadení je jasné, že ich funkcie sa líšia mnohými spôsobmi. Takže Brizer uvádza čerstvý vzduch z ulice do miestnosti a klimatizácia využíva len tie vzduchové hmotnosti, ktoré sú už vo vnútri – súhlasím, toto je pomerne významný rozdiel. Napriek tomu, že klimatizačné systémy a rozdelené systémy majú externý blok, jeho funkcia neobsahuje dodávku vzduchu v dome. Výsledkom je, že teplota vzduchových hmotností v dome sa môže znížiť alebo zvýšiť, ale tento vzduch nebude nazývaný čerstvý.

Klimatizácia nevyrieši problémy aktualizácie vzduchových hmôt, a Brizer neumožňuje neposkytovanosť, ale zároveň nebude schopný znížiť teplotu vzduchu – jeho úlohou je len jeho vykurovanie. Ukazuje sa NEPOUŽÍVAJTE NEPOUŽÍVAJTE VEĽKOSŤOU MOŽNOSTI MOŽNOSTI MOHUME SYSTÉMU A BRIZU – Tieto svietidlá nemajú duplikovať úlohy a funkcie, ale zároveň harmonicky dopĺňajú navzájom – jeden spúšťa čistý čerstvý vzduch do miestnosti, zatiaľ čo druhá prináša na požadovanú úroveň teploty.

Podobný princíp činností sa vyznačuje rekuperátormi. Sú to ventilačné zariadenia pre domácnosť, ktoré poskytujú ohrievaný vzduch s tepelnou energiou prúdu výfukových plynov.

Princíp činností takýchto štruktúr je, že cez výmenník tepla sa prenášajú vzduchové toky. Vyhrievaný výfukový vzduch sa pohybujú cez svoje dosky, prispieva k ich vykurovaniu a prenášajú tepelnú energiu s prúdom dodávky. Výsledkom je, že teplý čistý vzduch vstúpi do miestnosti.

Tvorcovia rekuperátorov ich umiestnia ako ideálne riešenie pre dom, ale v praxi je oveľa zložitejšie, pretože pracovná teplota je obmedzená -15 stupňov. Okrem toho, pre niektoré modely, je prípustné minimum +5 stupňov, a v podmienkach ohrozujúcej väčšiny ruských regiónov to znamená, že väčšina zimného času rekuperátor bude pracovať na hranici svojich schopností alebo jednoducho postaviť sa. Okrem, Užívateľská spätná väzba naznačuje, že v podmienkach mestského obydlia v bytových budovách je zariadenie neefektívne, pretože sa nedokáže vyrovnať s tlakom vetracích kanálov.

Rekuperátory teda nevytvárajú viditeľný priaznivý účinok, takže žiadny iný výstup zostane pre majiteľa obytných priestorov, s výnimkou nákupu Brizer s optimálnymi technickými parametrami.

Hodnotenie najlepšie modely

Pri výbere BIZER, preferencie je lepšie poskytnúť overeným výrobcom. K dnešnému dňu sú tieto spoločnosti považované za najkvalitatívnejšie spoločnosti.

 • Tion. Domáci výrobca, ktorý sa zaoberá uvoľňovaním klimatických zariadení, ktoré podporuje vytvorenie priaznivého mikroklímu v obytných priestoroch. Bizers Tion sú vo veľkej dopyte spolu so vzduchovými dretými z tejto značky.
Prečítajte si viac  Prehľad najlepších slúchadiel Nokia

 • 2VV. Spoločnosť začala svoju prácu v 90. rokoch. Počas fungovania tieto lietadlá získali popularitu v mnohých európskych krajinách v dôsledku najvyššej kvality a používania najnovších výrobných technológií. Všetky vyrobené produkty sú v súlade s aktuálnymi medzinárodnými normami.

 • Ballu. Jeden z najslávnejších svetových výrobcov klimatických zariadení a všetkých svojich výrobkov, vyrábajú pre domácnosť aj priemyselné použitie. Najmä pre našu krajinu spoločnosť vyrába brizery prispôsobené tvrdému podnebiu ruských regiónov.

 • Daikin. Japonský výrobca lietadiel, ktorý je považovaný za jedného z lídrov pri prepustení klimatických technológií na svete. Výroba je založená na svojom vlastnom technologickom vývoji. Celá technika má trojročnú záruku.

Ako si vybrať?

Pri výbere BIZER, v prvom rade, musí sa riadiť osobitosti obytných priestorov, počet trvalých bývanie v ňom, ako aj klimatických podmienok regiónu a environmentálnej situácie v oblasti. Venujte osobitnú pozornosť viacerým základným faktorom.

 • Najjednoduchší ventilátor, to znamená, že Brizer bez vykurovania a filtrov je optimálny len pre tie byty a súkromné ​​domy, v ktorých nie viac ako 2 osoby žijú.
 • Pre rodinu 3 a viac ľudí, ako je ventil nestačí. V tomto prípade je lepšie venovať pozornosť silnejšiemu brizeru s kapacitou 90-120 m3 / h.
 • Ak plánujete používať Brizer v zime, je lepšie dať úctu vyhrievaných modelov.
 • Pred výberom, nezabudnite posúdiť kvalitu vzduchu okolo svojho domova. Ak žijete pozdĺž diaľnic, v živých centre mesta alebo v priemyselnej zóne, má zmysel zostať na vysokých výkonových modeloch.
 • Na použitie mimo mesta bude jedna-dva vstavané filtre dosť dosť, v mestskej funkcii, ako aj v domácnostiach, kde žijú alergia žijú, optimálne riešenie bude vysoko účinné netraktické brizery.

Pravidlá MONTAJA

Pri inštalácii BISTER je veľmi dôležité správne určiť miesto pre jeho umiestnenie. Optimálnou možnosťou bude vonkajšia stena miestnosti alebo balkóna. Vo všetkých ostatných prípadoch budete potrebovať ďalšie vodivé vzduchové kanály, a to už nebude štandardné riešenie, ktoré si bude vyžadovať individuálny projekt dizajnu. Ak váš byt už má dieru, ktorú vytvoril vývojár pre ventil KIV, alebo predtým, ako ste to urobili sami – miesto pre váš BIZER už bol určený. V tomto prípade musíte vyhodnotiť, či máte dostatok miesta na inštaláciu techniky. Dievy pod KIV sú spravidla umiestnené takmer pod najviac stropom, takže je dôležité, aby sa vzdialenosť najmenej 50-60 cm udržiavala z mriežky Brizer na povrchu stropu.

Prečítajte si viac  Mikrofóny bezdrôtovej hlavy: Funkcie, Prehľad modelu, Kritériá výberu

Ak neexistuje hotová diera, potom nemôžete robiť bez vŕtania. Najprv musíte merať šírku ubytovne, to znamená, že stena steny, ktorá oddeľuje uhol pred svahom okna. Ak výsledná hodnota umožňuje, že Brizer môže byť inštalovaný kdekoľvek, ale mal by byť umiestnený nie je nižší ako 50 cm od stropu a nižšej ako 5-6 cm nad podlahou.

Toto je veľmi dôležité pravidlo, pretože ak vzduchové listy a okamžite klesne v blízkosti akéhokoľvek iného povrchu, začne okamžite prejsť, a teda niektoré oblasti v miestnosti zostávajú bez pohybu vzduchových hmôt. Vzduch bude preto slabo aktualizovaný.

Ak plánujete umiestniť brizer za skrinkou, musíte ponechať aspoň 20 cm od konca do hornej časti zariadenia, inak skriňa zabráni účinnej údržbe inštalácie. Ideálna možnosť bude inštalácia BISTER v strede stien vo výške 140-160 cm od podlahy. V tomto prípade sa vzduch prichádzajúci z dýzy zmieša so vzduchovými hmotnosťami, ktoré už existujú v miestnosti.

Alternatívne sa môžete pokúsiť zavesiť Brizer pod Windowsill v blízkosti batérie. Avšak, v tomto prípade je potrebné starostlivo zabezpečiť, aby systém Wandaill nezasahoval do vzduchu zo zariadenia.

Recenzie Recenzie

Po analýze revízií spotrebiteľov o bizeroch, ktoré zostali v rôznych zdrojoch, možno poznamenať, že sú väčšinou pozitívne.

Užívatelia poznamenali nasledujúce výhody týchto zariadení:

 • Automatický vykurovací systém vzduchových hmotností;
 • vysoko účinný viacúrovňový filtračný systém;
 • udržiavanie konštantného prílevu čerstvého vzduchu v dome;
 • Ergonómia a kompaktnosť;
 • Jednoduchosť inštalácie a používania zariadenia;
 • Tichá prevádzkový režim;
 • Užitočnosť čistenia vzduchu pre starších ľudí, deti, ako aj ľudí, ktorí trpia alergickými chorobami a patológiami dýchacieho systému.

   Existujú niektoré nevýhody. Hlavný je vysokými nákladmi na zariadenie. Okrem toho neexistuje žiadna možnosť chladenia vzduchu v bizeroch.

   Ako nainštalovať Ation Brizer, pozrite sa na nasledujúce video.

   Hodnotiť článok
   ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
   Pridať komentáre

   ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: