Frekvencia aktualizácie televíznej obrazovky: Čo je to a čo je lepšie?

Pri návšteve obchodu s elektronikou, aby ste si mohli kúpiť televíziu, kupujúci často žiadajú otázku, ktorá frekvencia aktualizácie zariadenia je zariadenie lepšie a že je v zásade predstavuje. Treba zaoberať sa touto otázkou, takže operácia techniky nespôsobila žiadne problémy.

Čo to je?

Predtým, než zistíte, aký druh televíznej obrazovky je lepšie, stojí za to chápať, že predstavuje túto vlastnosť a čo ovplyvňuje. Toto je malý parameter, ktorým sa vám podarí určiť, koľko rámov v jednej sekunde môže preukázať elektronický panel zariadenia. Merná jednotka parametra – Herti. Čím vyššia je hodnota progresívnej frekvencie, tým lepšia kvalita obrazu bude v procese prehrávania dynamických scén na obrazovke. Najvýhodnejšie sú televízne prijímače vybavené frekvenčnou jednotkou, ktorá leží od 50 do 100 Hz.

Stojí za zmienku, že niektoré často zamieňajú parameter s frekvenciou filtra, kde sa počet rámcov, ktoré sa podarí odstrániť fotoaparát za jednu sekundu ako hlavná charakteristika. Merná jednotka merania tohto parametra je úplne iná, znamená to, že sa odporúča okamžite venovať pozornosť. Pri výbere vhodného zariadenia a štúdium frekvencie zametania nemôžete venovať pozornosť iným parametrom a schémam, ktoré sú rovnako dôležité. Okrem toho, pred nákupom stojí za to oboznámenie S rozlíšením obrazovky. Tento indikátor ovplyvňuje tiež, ako sa zobrazí obrázok.

Jednotka tohto ukazovateľa – pixely. Čím viac pixelov bude atraktívnejší obraz obrazovky.

Čo je ovplyvnené?

Neustály vývoj technológie vedie k tomu, že každý ďalší prepustený model je výrazne lepší ako predchádzajúci. Televízory sa rozlišujú ako hlavné charakteristiky a ďalšie funkcie poskytované výrobcom. Ale napriek rôznorodosti sortimentu, užívateľ najprv Je potrebné vyhodnotiť indikátor frekvencie skenovania, Určiť, ako vysoká kvalita bude obraz počas prevádzky. Koniec koncov, je to z frekvencie, že pohodlný pohľad na film s dynamickým pozemkom závisí. Čím lepšie zariadenie bude schopné zapadnúť do obrazu pod jeho frekvenciou, prirodzenejší a príjemný bude obraz.

Treba tiež poznamenať, že jeho chvejúce a rozmazanie.

Čo je lepšie?

K obrazovke televíznej obrazovky zobrazuje jasný a krásny obraz, musíte venovať osobitnú pozornosť frekvencii aktualizácie televízora. Dnes, trhy televíznych zariadení zvýrazniť 3 kategórie obrazoviek.

 1. Modely, ktorých indikátor zametania leží v rozsahu od 50 do 90 Hz. Predstavujú kategóriu rozpočtových obrazoviek. Umožní vám však vychutnať si podrobný obraz, zatiaľ čo obraz je dosť rozmazaný, pokiaľ ide o dynamický posun rámu. To sa pravdepodobne objaví účinok blikania pri prezeraní. Toto je jedno z vážnych nedostatkov tejto frekvencie, pretože blikanie negatívne ovplyvňuje víziu diváka.
 2. Obrazovky, ktorých frekvencia sa líši od 100 do 200 Hz. Najviac optimálna možnosť, ktorej kvalita zodpovedá cene. Modely sú prezentované v širokom rozsahu a sú populárne u kupujúcich.
 3. Aktualizované zariadenia od 600 Hz. Predstavujú vlajkové lode, ktorých charakteristickým znakom je vysoká cena. Bežný užívateľ v rovnakom čase nemôže odhaliť žiadne výrazné rozdiely v televízii.

tak, Definícia „obrazovka frekvencie aktualizácie“ získala špecifickú formuláciu. Teraz pri nákupe televízora bude spotrebiteľ zohľadňovať tento ukazovateľ zameraný na výhody a nevýhody každého modelu. Pomocou prezentovaných informácií bude kupujúci schopný určiť, ktorá možnosť bude pre ňu optimálna. To vám umožní kúpiť techniku, ktorá bude neskôr schopná poskytnúť pohodlné prezeranie filmov alebo rôznych videí.

Najlepšie ponuky

Stojí za zmienku, že mnohí spotrebitelia nedávno s nedôverou vybrať vybavenie a nie sú ponáhľaní, aby uprednostňovali zariadenia aj tých najobľúbenejších výrobcov. Spôsobený takýmto pomerom skutočnosťou, že obchodníci nadhodnotili charakteristiky zariadení niekoľko rokov, takým spôsobom, aby oklamali dôverčivé kupujúci. Dnes sa situácia dramaticky zmenila. Používanie mnohých kontrol pri predaji televíznych zariadení, výrobcovia používajú vlastnosti predpísané v cestovnom pase TV. Preto si kupujúci môžu prezerať techniku ​​bez obáv, ktoré sa majú opäť oklamať.

Trhy ponúkajú nasledujúce kategórie displejov.

 1. TVS s frekvenciou aktualizácie obrazovky od 50 do 90 Hz. Modely s takýmito ukazovateľmi sú odvodené v samostatnej kategórii. Vyznačujú sa malým cenou a dlhou životnosťou. Avšak, väčšina obrazoviek nie je dostatok takejto frekvencie, aby sa dosiahol dokonalý detail a nezmení rámu počas jazdy.
 2. Modely, ktorých zametanie leží od 100 do 200 Hz. Najbežnejšia kategória televíznych zariadení. Cena takýchto televízorov je k dispozícii pre väčšinu kupujúcich. Kvalita obrazu nespôsobuje žiadne sťažnosti.
 3. TV zariadenia s frekvenciou nad 400 Hz. Súkromný typ technológie charakterizovaný vysokou cenou a zlepšené na maximálne výkonové charakteristiky. Kvalita obrazu vo výške, avšak ľudské oko je prakticky schopné chytiť rozdiel, ktorý mnohí odborníci potvrdzujú.

Je pozoruhodné, že niektoré modely v technickom pase zaregistrovaní Frekvencia 1200 Hz. Ak sa táto charakteristika nachádza v zariadení dobre známou značkou, potom sa tieto informácie možno veriť.

Ak však televízor predáva neznáme značku, odporúča sa odmietnuť taký pochybný nákup.

Tipy na výber TV

Vyberte vhodnú televíziu s optimálnou frekvenciou aktualizácie obrazovky nie je tak jednoduché. Nie je vždy možné určiť výber so širokou škálou modelov s prakticky podobnými charakteristikami. V dôsledku toho bolo možné zvoliť vhodnú možnosť a urobiť nákup, mali by ste brať do úvahy niekoľko užitočných tipov.

 1. Pred návštevou obchodu potrebujete Rozhodovať o používaní budúceho zariadenia. Niekto môže potrebovať televíziu pre organizovanie domáceho kina a niekto môže chcieť získať ďalší monitor pre hry.
 2. Počas kontroly by sa technológia mala starostlivo naučiť Typy a počet konektorov. Odporúča sa tiež vypočítať vopred, koľko konektorov bude potrebných pre spoľahlivú prevádzku zariadenia a pripojenie rôznych zariadení.
 3. Parametre ako napr Skenovanie a rozlíšenie obrazovky, si zaslúži osobitnú pozornosť. Passport zariadenia by mal byť starostlivo preskúmaný, pretože záleží na týchto ukazovateľoch, ako jasné a film bude show, ako sa objaví realistická hra.
 4. Je potrebné skontrolovať, či je 3D funkcia poskytnutá v televízii. Ak nie je plánované na použitie, táto položka môže byť vynechaná.
 5. Pred návštevou skladu by sa malo zaznamenávať niekoľko dynamických scén na flash disk. To pomôže porovnať niekoľko modelov a uprednostniť možnosť s displejom najvyššej kvality.

Zodpovedný prístup k výberu televízora vám umožní kúpiť spoľahlivú jednotku, ktorá bude slúžiť dlhé časové obdobie a prosím, vlastníci kvality videa. Len počas účtovníctva uvedených položiek bude môcť nájsť optimálnu možnosť, ktorá je schopná zvážiť všetky požiadavky zákazníkov. Samozrejme, že jeden z hlavných kritérií môže byť TV COST. Avšak, ak si želáte, môžete si vybrať rozpočtovú verziu s vynikajúcou kvalitou obrazu. Stojí to len starostlivo učiť hlavné charakteristiky.

Možné poruchy

Počas prevádzky televízora sa môžu vyskytnúť rôzne problémy vo forme zániku obrazovky alebo sa objavujú na povrchu zariadenia rôznych škvŕn, farebných pásov. Ak sa rozklad viedol k tomu, že na displeji nie sú žiadne nápisy, mali by ste sa pozrieť na nastavenia TV alebo zveriť techniku ​​odborníkov, ktorí situáciu rýchlo opravujú. Môžete sa pokúsiť vyriešiť problém len vtedy, ak je nápisy, keď je displej blikanie, môže byť rozobraté. Ak to chcete urobiť, pozrite sa na nastavenia a upravte rozsah parametrov. Hlavným dôvodom, z dôvodu, ktorým sa obrazovka môže zastaviť normálne, je výskyt zlyhania pri navrhovaní zariadení a zhoršením jeho výkonu.

Ak beriete do úvahy všetko, čo je napísané v článku, môžete urobiť niekoľko celkových užitočných zistení:

 1. Skenovať Obrazovka je indikátor, ktorým je možné určiť, aké jasné a obraz bude podrobný. Aktualizácia frekvencie poskytuje realistický obraz.
 2. Povolenie TV prispieva k organizácii realistickejšieho výkresu každého rámca. Čím vyšší je tento parameter, tým lepšie užívateľ bude môcť zvážiť podrobnosti na obrázku. Okrem toho obrazovky s vysokým rozlíšením presnejšiu farbu.
 3. Pri výbere vhodného televízneho modelu Odporúča sa venovať pozornosť viacerým bodom a zohľadniť niekoľko bodov, Ktorý pomôže nájsť najvhodnejšiu možnosť.

Obchod nemusí byť plachý. Kupujúci môže slobodne obsahovať všetky videá a obrázky na kontrolu kvality obrazovky a zariadenia ako celku. V prípade potreby môžete klásť otázky pre konzultant elektroniky.

Nasledujúce video predstavuje porovnanie televízora v dynamických scénach s rôznymi rámovými frekvenciami.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: