Kuchyňa – Štúdio v Khrushcheve

Charakteristickým znakom bytov – „Khrushchev“ je ich drobná kuchyňa. Je to tak malé, že je ťažké byť v rovnakom čase 2 -3 ľudí, nehovoriac o hostí.

Dnes však dizajnéri ponúkajú opraviť túto architektonickú nevýhodu a premeniť takéto priestory do módneho, štýlového a dostatočného priestranného kuchynského štúdia.

osem

Fotografia

Vlastnosti a možnosti rozloženia

Studio Apartmán – špeciálny druh plánovania, kde nie sú žiadne steny a oddiely. Obývacie priestory zahŕňa spálňu, obývaciu izbu, pracovnú kanceláriu, kuchyňu a vstupnú halu v rovnakom čase. Takéto usporiadanie je ideálne pre ubytovanie 1-2 ľudí.

V malých apartmánoch (typ „Khruschchev“) takýto typ plánovania môže byť jedinou možnou možnosťou výrazne rozšíriť oblasť bydliska. Aby sme to urobili, musíme zbúrať niekoľko stien, ktoré nenesú objem a kombinujú plochu kuchyne s rezidenčným priestorom. Ukazuje sa na priestrannú, voľnú oblasť na varenie a prijímanie potravín, rekreácie a stretnutí s priateľmi.

Funkcie plánovania:

 • významný nárast obytnej zóny;
 • vytvorenie spoločného, ​​štýlového jediného interiéru;
 • Možnosť implementácie kreatívnych nápadov dizajnu v dizajne;
 • Praktickosť a jednoduchosť prevádzky miestnosti.

Chyby:

 • Finančné prestavby a náklady na ukončenie;
 • povinná koordinácia opravných prác s príslušnými organizáciami;
 • Pracovnosť a trvanie procesu.

Celá proces prestavby možno rozdeliť do niekoľkých krokov práce:

 1. Vytvorenie projektu dizajnu, kde bude maximálne prijaté a zapojené každý štvorcový centimeter kuchynského priestoru, vrátane horizontálnych povrchov.
 2. Zariadenie vstavaného zariadenia v kuchyni.
 3. Pripojenie miestnosti a kuchyne vytvorením všeobecného štýlového riešenia v dizajne.
 4. Rozšírenie existujúceho osvetľovacieho systému pomocou bodu a zavesených svietidiel pre zón.
 5. Dekoratívne dekorácie.

Kombinovaný priestor dáva oveľa viac funkcií pre usporiadanie nábytku. Kuchynský kútik, stôl a stoličky môžu byť umiestnené nasledovne:

 • pozdĺž jednej alebo dvoch stien (lineárna voľba, ideálna pre obdĺžnikový priestor);
 • Písmeno „g“ alebo „p“. Tieto možnosti umožňujú vytvoriť prácu „trojuholník“, to znamená, že všetko bude vždy pred vašimi očami a po ruke;
 • Vo forme polostrova alebo ostrova (zároveň je usporiadanie najčastejšie používané stojana tyče, tablota alebo skrinka vo forme ostrova oddeľujúcej kuchynskú plochu z obývačky).

Pri akejkoľvek možnosti rozloženia musia byť 3 zóny štandardy: 3 zóny: varná plocha (pult, cookbar, umývadlo, kuchynské skrine, chladnička), priestor na recepciu s potravinami (jedálenský stôl, stoličky alebo nábytok roh) a rekreačná oblasť (živá časť izby ).

Ako legitimizovať prestavbu?

 • Nie každá možnosť prestavby je možná bez povolenia príslušných orgánov. Tento moment sa musí vyriešiť aj pri navrhovaní projektu dizajnu.
 • Rekonštrukcia kuchyne znamená demoláciu nadbytočných stien. V žiadnom prípade by nemali byť vykonané, táto možnosť je vylúčená.
 • Nasledujúci regulačný zákaz: Nie je dovolené vstupovať do toalety z kuchyne, len cez chodbu (tento nuance je dôležitý pre apartmány s priľahlou kuchyňou a WC).
 • Plynový sporák musia byť izolované z obytného priestoru, ak nie stena, potom aspoň oddiel s posuvnými dverami.
 • Ak sa tieto nuansy zohľadňujú, potom sa môžete uplatniť s uplatňovaním všetkých potrebných dokumentov týkajúcich sa bytu a schvaľuje projekt dizajnu na uznávacej komisii ZINZ.

Zónový

Demolácia oddielov a stien sa zmení na 1-2-izbový byt vo všeobecnosti, jednodielny priestor, kde sa človek pripravuje a berie jedlo, odpočíva, má hostí, spí. Spravo na zdieľanie priestoru do niekoľkých funkčných zón. Tento proces sa nazýva zón.

Napríklad, oddeliť kuchyňu z rezidenčnej zóny, pomôžu barový stojan, jedálenský stôl, transparentný / farebný polykarbonátový septum alebo kovaný kov.

Ďalšia možnosť – použitie druhej úrovne. Jedáleň a kuchyňa sa zvyšujú nad podlahou pomocou pódia.

Použitie rôznych farieb a textúry pre konečné materiály – ďalšia možnosť zoning kuchyne. Rovnaký účinok je možné získať pomocou bodových svietidiel nad jedálenským kútom, pultom barov, pracovného stola.

Zoning jednoizbový byt. Lonely ľudia zvyčajne žijú v malom byte alebo malej rodine. Na základe toho môžete ušetriť priestor na nákup celkového plynu alebo elektrického sporák – najspornejšia voľba, napríklad dvojproduch.

Malá miestnosť znamená prítomnosť kompaktného nábytku. Môže to byť transformačná lôžko alebo stolička. Plazmová televízia, uložená na stene šetriť miesto a peniaze na nákup stojana. A na nastavenie rekreačnej zóny bude malá pohovka a konferenčný stolík.

Štúdio z dvojizbového bytu vám umožní používať oveľa viac možností pre zoning. Najčastejšie sa časť izby zostáva v Primerar. Môže to byť detská izba, pretože dieťa potrebuje samostatný, odľahlý priestor pre hodiny.

Spálňa – izba, ktorá tiež znamená súkromie a ticho. Preto je najobľúbenejším uskutočnením kuchyňa + obývacia izba.

Samostatná izba z kuchyne pomôže transparentné alebo pevné oddiely, záclony, shirm. Zaujímavá a originálna možnosť – oddiel umiestnený v uhle. Šatník môže súčasne vykonávať hlavnú funkciu a slúži ako oddiel. Dva úzke skrine, nahromadené na seba, budú vyriešené naraz 2 problémy: s umiestnením vecí / oblečenia v obývacej izbe a riadu / domácich riadu v kuchyni.

Ak je kuchyňa a stena rozdeliť hlavnú stenu, zbúrať, ktoré je nemožné, potom môžete odstrániť dvere v kuchyni, a ako pasáž, ktorý používa oblúk vyrezaný v stene.

Farebné riešenia

Malý kuchynský priestor sa stane ešte menej a ťažším, ak sú podlahové materiály tmavých, nasýtených tónov zvolené ako vonkajšie a steny. Ideálna možnosť – Pastel, Tender Farba Gamet (Lilac, Levanduľa, Mincovňa, béžová, tyrkysová, ružová, žltá, smotana, mlieko a mäkká modrá farba).

Priestor môže byť zariadený v monochromatickom rozsahu, ale pre kuchyňu bude vhodná kombinácia niekoľkých farieb. Môže to byť vzor s jemnou kvetinovou potlačou alebo tónom kontrastných tónov.

Pohovorivo Natiahnite nízky strop pomôže sneh-biely stropný náter. V tomto prípade musia byť steny a podlaha udržiavaná v tmavších farbách. Takže miestnosť nevyzerá príliš bezmocne, môžete si vyzdvihnúť jedálenský stôl a biele stoličky.

Urob si izbu ešte priestrannejšiu a zadarmo (aspoň vizuálne) Nasledujúce techniky pomôžu:

 1. Použitie lesklých, lesklých a reflexných povrchov (strečové strop, zrkadlo, sklenené vložky v fasádach kuchynskej headsetu).
 2. Použitie pri dokončovaní nie je veľké, ale malé výtlačky a časti (mozaika, vitráže).
 3. Asymetrické usporiadanie objektov, použitie nepravidelného tvaru nábytku, oddielov a iných prvkov.

Príklady projektov dizajnu

Jednoizbový apartmán a kuchyňa sú zariadené v štýle minimalizmu: jasné geometrické čiary, klasický farebný gamut, minimálny nábytok a interiérové ​​časti. Kuchynský priestor je oddelený od miestnosti s pevným oddielom a kontrastným textúrou a farbou s podlahovým padom. Zóna na prijímanie potravín je zvýraznená pomocou závesného svietidla.

Malý kuchynský priestor je pôvodne zónovaný s asymetricky umiestneným polkruhovým pultom. Priestor vizuálne zostáva pevný, miestnosť je priestranná a kuchyňa – úhľadne oddelená od zvyšku územia. Jasný, príjemný farebný gamut, použitie sklenených vložiek pri navrhovaní a dodatočných svetelných zdrojov, aby sa interiér veľmi jednoduchý a priestranný.

Neobvyklé lineárne usporiadanie vyzerá veľmi kompaktné. Jedna z kuchynských hradieb je susedia s posteľou postele. Interiér, zvetraný v jasných farbách, je doplnené niekoľkými chytľavými, expresívnymi akcentmi (jasne žltá stena, dekoratívne vankúše, maľby).

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: