Čo je membránová kamera a čo ovplyvňuje?

Moderné kamery môžu mať inú plnku, táto hodnota sa mení, a čo je najdôležitejšie, kvalita obrazu. Zrkadlové kamery s dobrou optikou sú považované za najžiadanejšie, s ich pomocou môžete dosiahnuť dokonalú kvalitu aj najmenších objektov. Pre dobré snímky, okrem profesionálneho prístroja, tiež potrebujú vedomosti o jeho prevádzke. Jedným zo základných bodov je vykazovať požadovanú membránu, pretože štúdium všetkých funkcií a schopností fotoaparátu je potrebná pre plnú prácu s ním.

Čo to je?

Zrkadlové kamery majú zložitejšiu štruktúru, v porovnaní s „mydlami“, hlavným rozdielom sú materiály výroby plniacich zariadení a schopnosť meniť šošovky. Je to spôsobené kapacitou objektívu a jeho vlastnosti, môžete dosiahnuť krajšie, vysoko kvalitné a hlboké fotografie. Okrem nastavení ISO a výňati na fotoaparáte je stále veľmi dôležitý detail, ktorý sa nazýva membránová membrána.

Membrána sa stále označuje ako clona, ​​ktorá preložila z gréckeho prostriedku „oddiel“. Táto položka je v objektíve, vďaka tomu je možné nastaviť rozmazanie a jasnosť zadného pozadia, ako aj obrysy objektov v ráme, aby boli jasnejšie alebo zatemnené. Aby ste vysvetlili princíp membrán v jednoduchých slovách, môžete ho porovnať s ľudským okom, keď veľký počet svetla, záclony úzko čo najviac, preskočí minimálne osvetlenie a v tmavom priestore membrány je plne otvorte maximálne svetlo.

Aperture fotoaparátu má formu nepriehľadného oddielu pozostávajúceho z niekoľkých prvkov, ktoré pri pohybe tvoria otvor s priemerom variabilného. Centrum tohto otvoru je na rovnakom mieste ako optická os objektívu. Ak chcete nastaviť membránu, musíte použiť špeciálne disky, ktoré sú postavené v samotnej komore. Apertura je označená písmenom F a Takými číselnými hodnotami: 1, 1.4, 2, 2.8, 4, 5.6, 8, 11, 16, 22 alebo označením: 1/2.8, 1/4, 1/11 a T. D. Každá hodnota pri otáčaní disku zvýši predchádzajúca.4, čím sa vytvorí 2-násobok diery v objektíve.

Pri nastavovaní optimálneho clonu stojí za to zapamätať si väčšiu číslicu na disku, tým menej bude lumen v objektíve, chýba mi minimálne svetlo.

Výber dobrého fotoaparátu, mali by ste si kúpiť niekoľko šošoviek s inou ohniskovou vzdialenosťou, pretože membrána sa líši v koreni. Napriek tomu, že v akomkoľvek objektíve s rovnakými ukazovateľmi na disk fotoaparátu počet svetla, ktoré padá vo vnútri bude rovnaký, kvôli rozdielu v diaľke, hodnota tejto diery sa líši. Vo filmovom fotoaparáte je riadiaci systém podobný moderným zrkadlovým komoram, ale na zmenu parametrov, ako je napríklad membrána, ISO a EXERPT je oveľa zložitejšie, niekedy to musí nahradiť film.

Zariadenie a princíp prevádzky

Moderné zrkadlové kamery majú veľký súbor funkcií, režimov a rôznych nastavení, ktoré treba chápať pred začatím plnohodnotnej práce s spotrebičmi. Jedným z najdôležitejších bodov v konfigurácii kamery je pracovať s membránou. Pochopenie toho, ako to správne uviesť, na ktoré sa ovplyvňuje av akých prípadoch sú vystavené určité hodnoty, môžete získať vysoko kvalitné, jasné a jasné obrázky. Membránová membrána funguje jednoducho, vo vnútri objektívu je vytvorená diera rôznych hodnôt na preskočenie určitého množstva svetla. Nastavenie lúmenu je možné vďaka okvetným lístkom membrány.

Aby ste mohli nastaviť membránu na fotoaparáte, existujú tri možnosti.

 • Otáčavý, Keď má membrána pohľad na disk, v ktorom sú otvory rôznych priemerov. Tento princíp možno nájsť v komorách 19. a najjednoduchšie komory a optické zariadenia.

 • Plot, S membránou, ktorá má typ dosky, v ktorom sú otvory rôznych hodnôt, sú vložené do posúvania okrajov šošoviek medzi šošovkami.

 • Irisova, Najbežnejší typ membrány pre foto a videokamery, ktoré vám umožní rýchlo a vitajte nastaviť množstvo otvoru. Ďalšou výhodou tejto možnosti je možné nazvať kompaktný dizajn.

Vystavenie membrány V maximálnej otvorenej polohe môžete dosiahnuť jasné, čisté a šťavnaté fotografie, pretože dostatok svetla spadne do objektívu. Pri inštalácii clony v polohe, keď je lumen takmer zatvorený, môžete sa zatemniť a stlmené obrázky.

Čo je ovplyvnené?

Neskúsení fotografi často nerozumejú, čo presne dáva membránu a prečo jej toľko času. Apertura ovplyvňuje:

 • množstvo svetla prenikajúceho objektívu na jednotku času;
 • Riadenie indikátorov hĺbky a ostrosť zobrazeného objektu;
 • Jas obrazu;
 • Kvalita a ostrosť obrazu, a tiež umožňuje efektívne používať rôzne účinky bez rušenia jasnosti obrázkov.

Každá membrána na fotoaparáte zodpovedá určitým podmienkam: osvetlenie, odľahlosť objektu v ráme, prítomnosť iných predmetov na obrázku, uhol pádu a t. D. Profesionálny fotograf robí jasné, svetlé prírodné obrázky, tlmené fotografie večerných krajín, vytvára jedinečné snímky okolia. Vďaka bezchybnému držaniu membránového nastavenia.

Pre prvé kroky vo vývoji plavidla by ste si mali pamätať aspoň niekoľko zásad clony: Otvorená clona vám umožňuje preskočiť maximálnu svetlo a vyplniť jasu rámu, uzavreté – zníženie toku svetla, utopenie fotografií farebného garážov. Light Stream sa líši v uzavretej miestnosti a na ulici, v uliciach slnečného dňa a zamračenému počasiu, preto by mal byť fotograf schopný navigovať v takýchto zmenách a prispôsobiť svoje zariadenie pre optimálne obrázky.

Ak nastavenie nespĺňa podmienky prostredia, potom nebude môcť dosiahnuť dobrú kvalitu, ostrosť a expozície.

O množstve svetla

Fotografovanie môže byť vykonané v otvorenom priestore a v interiéri, hlavný rozdiel nebude obklopený situáciu, ale počet svetlo, ktoré chytí fotoaparát. Na ulici, v deň a na slnečné počasie Svetlo je dosť veľa, preto je možné samostatne nastaviť veľkosť otvoru otvorov, aby ste získali požadované fotografie. V podmienkach osvetlenia svetla to často nestačí, takže je dôležité konfigurovať fotoaparát tak, že zachytáva svetelný prúd potrebný pre obrázok, ktorý vám umožní získať vysoko kvalitný a svetlý obraz.

Okrem nastavenia membrány bude potrebné nastaviť expozíciu a ISO, bez ktorého je ťažké získať krásnu fotografiu.

Aby bolo možné nájsť optimálnu numerickú hodnotu membrány pre rôzne podmienky, je najlepšie experimentovať a urobiť sériu fotografií za rovnakých podmienok, ale s rôznymi hodnotami clony. Každý fotograf má svoju víziu, preto neexistujú jasné usmernenia pre použitie určitých hodnôt za určitých podmienok, Na túto otázku si môžete prečítať iba určité odporúčania.

Na zábavu

Jedným z nemenej dôležitých ukazovateľov, ako získať dobré fotografie je schopnosť správne nastaviť chrípku (hĺbku a ostrosť zobrazenej položky). Vzhľadom k tomu, že predné a zadné pozadie možno nájsť alebo urobiť jasné, fotograf má schopnosť poraziť obraz, aby bol nezvyčajný a originálny. Rovnaká fotografia bude vyzerať inak, keď bude zadné alebo predné pozadie z hlavného objektu rozmazané.

Vďaka schopnosti nastaviť membránu a nastaviť rampu, je to dôraz na niektoré zariadenie v rámci, aby ste si niečo vyzdvihli alebo rozmazali všeobecné pozadie, ak si to vyžaduje nápad fotografa.

Ak chcete zvládnuť vtipné nastavenia, to stojí aj za radu fotografických výhonkov na jednom objekte so zmenou nastavení. Pri otváraní membrány sa chrípka zníži a naopak, to znamená, že rozmazanie pozadia, musíte nastaviť minimálnu hodnotu F, a dať jej ostrosť, zvýšiť hodnotu digitálnej clony.

Na bokeh

Ďalším dôležitým parametrom pre získanie dobrého obrázku je bokeh. Pod týmto termínom znamená výraznosť rozmazaných pozadia a prítomnosť bodov na ňom. Ak existuje malý počet lístkov v objektíve, potom pri zatváraní membrány namiesto kruhu sa získajú rôzne obrázky, ktoré sa odrážajú v pozadí. Takýto oslnenie má často druh matice alebo podložiek, podľa ich prítomnosti môžete určiť kvalitu obrazu a samotnú kameru.

Moderné šošovky robia viac progresívnejšie, točí okraje okvetných lístkov membrány, čo vám umožní dosiahnuť najviac okrúhly otvor aj pri minimálnej otvorenej clony.

Ak chcete získať krásne obrázky, kde je bokeh optimálna, musíte otvoriť membránu čo najviac, čo bude dať hladké kruhy v zóne rozmazania.

Ostrosť

Ak chcete získať jasné snímky, fotograf musí správne vybrať rozsah ostrosti inštaláciou zodpovedajúcich digitálnych hodnôt F. Pre každý fotoaparát budú tieto snímky mierne odlišné, ale v priemere budú v rámci f 6.3-F 13. Výber konkrétnej možnosti závisí od okolitých podmienok a z objektu snímania. Ak používate membránovú hodnotu nižšiu alebo viac zadaných čísel, potom sa prudkosť výrazne zníži. Malé hodnoty F vytvorte fotografiu mäkkého a rozmazania a hodnoty presahujúce F 13 budú mať silnú nevýhodu obrazu.

Ak chcete strieľať na šírku, odporúča sa použiť maximálnu ostrosť, pretože membrána je nakonfigurovaná na F 7.1, F 8, F 11. Pre snímanie portrétu sa odporúča nastaviť menšiu membránu na obrysy Získajte mäkšie.

S otvorenou membránou v objektíve, viac ľahkých klesá, čo umožňuje vyhladiť prechody medzi svetelnými a tmavými oblasťami.

Použitie hodnôt

Ak chcete správne nastaviť membránu na kameru, musíte sa riadiť takýmito pravidlami.

 1. Preskúmajte vlastnosti svojho objektívu, dozviete sa o maximálnych hodnotách membrány, ktoré sa odporúčajú pre obrazy na šírku.
 2. Pre portrétové streľby stojí za to otvoriť clonu, ktorá ho pokrýva 2/3 maximálneho otvoreného stavu. Toto nastavenie umožní sústrediť sa na tvár, čím sa rozmazanie pozadia. Plne otvoriť krídlo sa neodporúča, pretože zhoršuje kvalitu obrazu.
 3. Na streľbu v tme alebo v interiéri so slabým osvetlením musíte otvoriť membránu, ktorá zníži rýchlosť uzávierky a vytvorí rámy jasnejšie.
 4. V procese streleckých skupín ľudí, bude najlepšou voľbou použitie priemerných membrán, ktoré šetria ostrosť a neumožní stratu jednotlivých ľudí alebo dôležitých prvkov na fotografii.
 5. Pre streľbu v tme je dôležitá zložka statív, bez nej je fotografia rozmazaná. Ak to nie je možné použiť, môžete sa otvoriť trochu viac pre clonu, ktorá zníži ostrosť, ale umožní vám urobiť dobrý rámec.
 6. Ak chcete získať obrázok s hromadu na macrorem, môžete uzatvoriť membránu na hodnoty F 22-F 32.
 7. Ak chcete nasnímať pohyblivé objekty, musíte nainštalovať najkratšiu možnú rýchlosť uzávierky a otvorte membránu.
 8. V procese prieskumov v prírode v jasnom slnečnom počasí, musíte zakryť membránu šošovky.

Ak chcete s istotou používať kamery a získajte krásne obrázky v akýchkoľvek podmienkach, je dôležité, aby ste mohli ovládať membránu, na ktorej závisí kvalita rámu.

Aby ste pochopili, aké hodnoty, ktoré musíte použiť v určitých prípadoch, existuje tabuľka s vysvetleniami.

Numerická hodnota membrány

V tomto prípade sa používa

F 1.4 – F 2

Pre portrétové streľby, kde je humbuk „mäkký“. Je dôležité sledovať rámcový rám. Používa sa v prípade silného nedostatku svetla, keď sa má dobrý rám, nepomôže expozícii a nastaveniami ISO.

F 2.osem

Používa sa na snímanie na výšku v nízkych svetelných podmienkach. Focus je nakonfigurovaný jednoduchší, zvýšenie kvality obrazu.

F 4 – F 5.6

Možno použiť na strieľať ľudí v plnom raste alebo na krajinu. Funkcia je schopnosť robiť určité oblasti fuzzy.

F 8 – F 11

Optimálne hodnoty pre streľbu na šírku, pretože membrána má najvyššiu mieru ostrosti. Môžete použiť pre skupinové natáčanie, aby ste urobili vysoko kvalitné a ostré fotografie všetkých účastníkov na fotografii.

F 16

Používa sa na fotografie s maximálnou chrípkou za predpokladu, že dlhé objektív dostatočne.

F 22- F 32

Vhodné pre makro a používa sa zriedkavo.

Každý fotograf musí zvládnuť prácu všetkých membránových režimov, porozumieť rozdielu medzi nimi a uskutočniteľnosť použitia každej možnosti za určitých podmienok. S vážnym prístupom k službe fotografa, môžete rýchlo zvládnuť základy a praktizovať krásne a čo je najdôležitejšie, vysoko kvalitné fotografie.

O membráne fotoaparátu nájdete v časti Nižšie.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár