Prečo papier uviazol v tlačiarni a čo robiť?

Zapínanie papiera v tlačiarni – Problémy, pravidelne sa deje s majiteľmi, ktoré sa ušetria na kvalitnom papieri, atramentom a používaní kaziet, ktoré nie sú vhodné pre konkrétny model. Tiež frocesing papier – zariadenia ‚chôdza, ktorého detaily sú príliš opotrebované.

Možní dôvody

Dôvody, pre ktoré je papier prilepený – alebo periodicky zaseknutý – v tlačiarni s tuctami.

 • Nie je to celkom kvalitný papier. Nákup lacného papiera pochybnej kvality, používanie starého, zadržaného z času listov, možno čiastočne dokonca exil, nepodporuje prácu tlačiarne.
 • Poškodené listy. Dohľad, ohyb a plnenie listy povedú k tomu, že aj najkvalitnejšia a high-tech tlačiareň nenechajte utekať takýto papier, bez ohľadu na to, ako má úroveň ochrany.
 • Podkovedné listy, ležiace v jednom stohu, s časom. Bez toho, aby si všimol, že papier padol (2, 3 a viac listov prilepené k sebe), užívateľ sa domnieva, že je to tučný list, ktorý sa podobá Watmana a chýba ho cez tlačiareň. Najlepšie, po zahriatí a tlači, budú rozbiť – vytlačená stránka zostane na jednom z nich, ale častejšie sú zamrznuté navzájom. Tvárou v tvár takýmto balíkom listov, prejdite na ich odpojenie. V posledných rokoch sa vytvorí papier obsahujúci plast, v ktorej je časť celulózy substituovaná syntetickými polymérmi a z dlhých ležiacich. Urobí to zmysel a po rozbalení balíka nového papiera – to môže lietať na sklade niekoľko mesiacov.
 • Pesekované zoznamy. Papier, vyťažený pod správnym slnečným svetlom, na vyhrievanom mieste, úplne schne. Mali by ste ju otraskať – z trenia. Listy môžu byť elektrifikované. Všimol si to, aplikujte takéto listy na jednu pri tlači.
 • Nevhodná hustota. Pokyny pre konkrétnu tlačiareň hovorí, že sú potrebné listy, hovoria, s hustotou 60-80 g / m2. Výstup hustoty listu pre uvedené hodnoty bude viesť buď na predčasné opotrebovanie valcov a hriadeľa, alebo na častý džem. Príliš hustý papier vyžaduje ďalšie úsilie na riadenie tlačiarne. Príliš tenké – časté potrebu získať zaseknutý alebo rozbitý list z kazety alebo odnímateľnej časti pohonu.
 • Zahraničné predmety. Klipy, tlačidlá, Knobové uzávery a T. D. povedie k tomu, že high-tech tlačiarne mechanizmus, ktorý má nie jeden desiatok pohyblivých častí, je jednoducho spojenie. Tlač sa zastaví a operačný systém PC alebo notebooku je zvyčajne Windows – uvádza nešpecifikované problémy s tlačou alebo neschopnosťou ovládať pracovné mechanizmy tlačiarne. Často existujú prípady, keď je položka, ktorej výmena nastane v servisnom stredisku (je nepravdepodobné, že ho kúpite samostatne), prestávky a tlačiareň odmieta pracovať. V najlepšom prípade sa kazeta atramentu (toner) môže báť, v najhoršom stave – celý list valcovacia kazeta. V poslednom desaťročí je technika stále viac a viac na servirete (bude potrebné kúpiť novú tlačiareň) a nie na udržateľnosť.
 • Nosenie alebo rozbitie plechov a ozubených ozubených kolies, valčekov, pásových pásov. Ten druhé pripomenúť montážne plastové väzby: ich vnútorný povrch rebrovaný a je určený pre ozubené kolesá s určitými zubami. Dokonca aj na trhu „Zbaliť“ staré detaily sú mimoriadne ťažké nájsť ich.

Po pochopení, prečo tlačiareň bliká papier, aby zistil, kde je zaseknutý fragment.

Metódy extrahovania papiera z tlačiarne

Laserové a atramentové tlačiarne sa líšia v ich štruktúre, umiestnenie funkčných blokov a uzlov. Otvorenie hlavného mechanizmu, ktorý podporuje papier Podľa všeobecných odporúčaní a objasnení z pokynov pre konkrétny model.

Pred odstránením strmeného papiera Vypnite tlačiareň napájania – V zóne vašich „záchranných“ akcií môžu byť vysokonapäťové bloky a uzly, ktoré roztaví nebezpečenstvo poškodenia používateľa aktuálne. Najkomplexnejší v riešení situácie, v ktorom nie je celám Litone sa podarilo vytiahnuť – jeho časť vypukla, keď sa extrakcia pokúsila.

Celková výučba extrakcie podstielkového papiera sa zníži na určitú sekvenciu krokov.

 1. V systéme Windows 10 spustite „Štart – Ovládací panel – Zariadenia a tlačiarne – Zobraziť frontu tesnenia – Vymazať tlačový front».
 2. Otvorte prijímací zásobník a vyberte všetky listy položené pre tlač.
 3. Vráťte sa na už známe nástroje nástroja zariadenia „a tlačiarne“, vyberte tlačiareň zo zoznamu nainštalovaných zariadení a dajte príkaz: Kliknite pravým tlačidlom myši na myš – „Nastavenie tlače“.
 4. Kliknite na kartu „Údržba“ a uveďte príkaz „Clearing valce“, potvrďte žiadosť. Tlačiareň sa pokúsi zatlačiť zvyšky papiera, pričom ich prináša do otáčania na niekoľko sekúnd.

Môžete tiež použiť iné spôsoby, ako priviesť tlačiareň na normálny pracovný formulár výberom príslušnej funkcie.

Ak všetky vyššie uvedené akcie neposkytli výsledky – otvorte dvere všetkých zásobníkov, roztiahnite vodiace lišty v prijímajúcom zásobníku a odstráňte kazetu pohonu s kazetou.

Z prúdu

Atramentové tlačiarne zariadenie je také, že sa priblížime k valcom a hriadeľ bude úspešný len demontážou kazety – sú ich zatvorené. Ale nie všetko je také ťažké – časť výrobcov, napríklad HP, umožní vyrovnať sa s rozhodnutím viacerých otázok. Výrobca v pokynoch píše, že modely HP majú špeciálny senzor sledujúci polohu vozíka na začiatku a po dokončení tlače.

Po zistení, že tlačiareň žuva papiera, dáva zmysel zistiť, či tento čitateľ funguje, – Po poškodení alebo Tinking Print Products (alebo vonkajšie častice, predmety) tlačia sa zastaví. Je potrebné vymazať fotobunku snímača alkoholovým roztokom. Pred čistením senzora je papier odstránený z tlačiarne a tesnenie bude pokračovať z miesta nepredvídaného zastavenia.

Z laserom

Získajte papier z laserovej tlačiarne je možná rovnaká ako od atraktora. Vypnite však voliteľné napájanie. Je prísne zakázané dramaticky ťahať zaseknutý list na seba – jednoducho sa zlomí. V najhoršom prípade niektorá z častí prijímajúcich priamu účasť v postreku prášku a propagácia listu sa môže zlomiť od blbec. Používateľská príručka obsahuje pokyny a spôsob správneho vytiahnutia papiera, aby ste nepoškodili tlačiareň.

Ak je list uviaznutý na samom začiatku (nešiel som úplne pod vedeckými hriadeľmi) – Snažte sa ho vytiahnuť proti pohybu valcov, T. E. cez medzeru, v ktorej sa podáva. Keď sa list objaví na konci (na výstupe), vytiahnite ho naopak, v priebehu pohybu valcov, takže to bude „prirodzené“. Ak ani iné pokusy zlyhali – Otvorte kazetu pohonu a vytiahnite list zvnútra: S najväčšou pravdepodobnosťou budete úspešní ľahko az prvého pokusu. Ak sú listy listu stále uviaznuté v poprednom mechanizme, extrahujú ich Môžete používať pinzety, pre-zabalené so škótkou alebo páskou.

Pinzeta navíjanie sa nevzdáva podrobnosti, nie je tolerantné zanedbávanie v procese služieb.

Ako pokračovať v tlači?

S úspešným odstránením prilepeného listu vráťte kazetu a kazetu s mechanizmom rezistentným listom na ich umiestneniach. Skúste zapnúť atramentovú tlačiareň. Laser sa automaticky reštartuje – jeho výkon nebol vypnutý. Stránka, ktorá zlyhala, nie je okamžite vytlačená a následné listy sú tiež vytlačené.

Nie všetky tlačiarne podporujú pamäte neprijateľného dokumentu – znova otvorte súbor a vyberte stránky, ktoré neboli nikdy vytlačené. Ak tlačiareň zapadne zo zoznamu na hárku s iným číslom, Zahrnuté do celkového počtu stránok vytlačeného dokumentu, potom budete musieť vyhľadávať a nahradiť neúspešnú časť na novú.

Odporúčania

Nepoužívajte nízku kvalitu, starý, príliš tenký papier – taká hrdzala a najčastejšie sa stáva. NEPOUŽÍVAJTE DOKUMENTY NA VŠETKOM, KTORÉ NÁKLADY: Wrapper, fólia, film, vyrezávaný zo starých kníh prázdne miesta stránok, nasadená lepenka z balenia (od zásuvky, čaju a t. D.). Udržujte boxy a police s písaním smerom od tlačiarne. Dokonalou možnosťou je nainštalovať tlačiareň na nočný stolík alebo stojan, ďaleko od písomnej tabuľky alebo pracovného stola a problém biť cudzích predmetov bude eliminovaný sám. Nepoužívajte atrament alebo tonerový prášok, uplynula doba skladovania. Jednoduché tonerové prášky, ktoré zahŕňajú grafitové a magnetické častice, môžu byť udržiavané 10 rokov, ktoré nepovedia o atramentoch farebnej tlačiarne, jednoducho suché za rok alebo tri. Včas nahradiť atramentové kazety.

Nevykonávajte na tlačiarni, toner alebo atramentová kazeta je takmer nad. Nechutná kvalita, zranená tlač okamžite stlačte zákazníkov z vašej spoločnosti, ktorá nepodklahli nejaké peniaze na udržanie jednej sieťovej tlačiarne. Demontáž tlačiarne Ak chcete odstrániť pokrčené plechy, vymeňte atrament alebo tonera, nedotýkajte sa valčekov a tlačových hriadeľov. Tonerový hriadeľ by nemal obsahovať kvapkanie tuku, nečistôt, lepkavosť – to povedie k chybnej tlači a výrazne zhoršuje prevádzku mechanizmu mechanizmu.

Neinštalujte kazetové kazety alebo atramentové kazety v tlačiarni, nie vhodné v zložení. Použitie čierneho atramentu namiesto farby je povolené len vtedy, keď máte tlačiareň s farebnou tlačou, ale nie je možné ho používať alebo nestoliť takú úlohu. Prvá znamená nedostatok financovania, druhý – píšete bežné formuláre (zmluvy, vyhlásenia a t. D.), Na ktorých sú pripevnené mokré známky a nepredávajte plnohodnotnú tlač na papieri. Včas Aktualizujte softvér tlačového zariadenia. Ak bol konkrétny model odstránený z výroby a jeho údržba softvéru zastavená, použite najnovšiu verziu ovládača.

V systéme Windows 10 sú vstavané ovládače pre dlhotrvajúce zariadenia odstránené z výroby 10-15 rokov. „Čerstvá“ verzia systému Windows – Čím väčšia je pravdepodobnosť, že vaša starodávna matrica alebo atramentová tlačiareň bude fungovať, aj keď sa pripojí cez COM-USB Interface Converter. Neumiestňujte zásobník tlačiarne (pri vstupe) Príliš veľa balíkov listov. Je to najspoľahlivejšie ovládať proces, kŕmiť listy jeden po druhom, akonáhle jeden deň je zaznamenaný, že tlačiareň náhodne trvala dva listy namiesto jedného.

NEPOUŽÍVAJTE, Napríklad, zakrivené listy A4 vyrobené z A0 / 1/2/3. Často sa k tomu uchyľuje, keď potrebujete tlačiť, napríklad na hustom Watman kreslenie (spolu s tabuľkou).

Ak často používate papier rôznych odrôd a hustoty – Zadajte nastavenia tlače, aký formát a kvalita papiera sa aplikujú. To umožní tlačiareň nastaviť požadovanú rýchlosť napínania listov. Napríklad papier s nízkym stupňom z recyklovateľných úsekov pozdĺž pohonu pomalšie. Rýchlosť tlače bude výrazne klesá – ale takéto listy nebudú rozbité, valce zariadenia budú svietiť.

V už známej ponuke nastavení tlače prejdite na kartu „Labels“ a vyberte Automatické nastavenie v type papiera v stĺpci papiera) alebo špecifický formát a zloženie papiera, stlačte tlačidlo „Apply“ a „OK“. Potom vložte balíky listov a nastavte vodiace lišty na šírke listu – mechanizmus prestane umierať počas tlače.

Záver

Dodržiavanie vyššie uvedených odporúčaní Znížte prípady zaseknutého papiera a iných porúch tlačiarne. Praktické skúsenosti ukazujú, že pomoc špecialistov sa vyžaduje len v niektorých prípadoch, keď žiadne prijaté akcie nedávali výsledky, a zasektívna plechov sa vyskytujú neustále.

Ako odstrániť zaseknutie papiera V tlačiarni HP LaserJet 1020 nájdete v nasledujúcom videu.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Sloven Dinov
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: