Prípad pre akustické systémy: Vlastnosti a výroba

Zvukové kvality akustických systémov Vo väčšine prípadov nie sú tak ďaleko od parametrov stanovených výrobcom, koľko od prípadu, v ktorom sú zverejnené. Kvôli týmto materiálom, z ktorých je vyrobený.

Trochu histórie

Pred začiatkom dvadsiateho storočia sa zvuk zariadenia prehral cez reproduktor.

V 20. rokoch minulého storočia, v súvislosti s vynálezom reproduktorov s papierovými difúzormi, bola potrebná pre hromadné puzdrá, bolo možné skryť celú elektroniku, ochranu pred vonkajším prostredím a dávať produkt estetický vzhľad.

Až 50 rokov, boli vyrobené vzory, ktorého zadná stena bola neprítomná. To umožnilo chladenie zariadenia lampy času. Potom sa všimol, že telo bolo vykonané nielen ochranné a konštrukčné funkcie – ovplyvnil zvuk zariadenia. Rôzne časti dynamiky mali nerovnaké fázy žiarenia, takže prítomnosť stien boxov ovplyvnila silu rušenia.

Treba poznamenať, že materiál bol ovplyvnený materiálom, z ktorého bolo puzdro vyrobené.

Hľadanie a štúdium akustických vlastností surovín vhodných na vytváranie boxov, ktoré môžu ubytovať reproduktory a vyjadriť verejný zvuk. V snahe o dokonalý zvuk sa často uskutočnil krabicu presahujúceho zariadenie obsiahnuté v nich.

Dnes sa výroba zborov v továrňach vyskytuje s presným výpočtom hustoty, hrúbky a tvaru materiálu, schopnosť ovplyvniť vibrácie a zvuk.

Typy a charakteristiky materiálov pre prípad

Prípady pre akustické systémy produkujú z rôznych materiálov: drevotrieskové dosky, MDF, plastové, kovové. Najvýraznejšie produkty sú vyrobené zo skla, najviac tajomné – z kameňa. Materiál pre domáce výrobcovia sú zvolení ľahšie, čo je ľahko ovládateľné, ako je drevotriesková doska. Povieme vám viac, z ktorého ich môžete urobiť.

Drevotrieskový

Drevené drevotrieskové dosky sa skladajú z čipov a veľkých čipov komprimovaných a pripojených adhezívnou základňou. Často, takáto kompozícia prideľuje toxické odparovanie, keď sa zahrievajú. Dosky sa bojí vlhkosti a môžu sa rozpadať. Domodňová doska však odkazuje na rozpočtové materiály, je ľahké ho zvládnuť.

Takéto prípady sú dokonale zvládnuté vibráciám, hoci zvuk je v nich plynulý.

Malé možnosti produkujú z drevotrieskovej dosky s hrúbkou 16 mm, bude potrebný veľký produkt s hrúbkou hrúbky 19 mm. Ak chcete poskytnúť estetický typ, drevotriesková doska je laminovaná, pokrytá dýhou alebo plastom.

Prečítajte si viac  Vyberte akčnú komoru na helme

Preglejka

Tento materiál je vyrobený z tenkej (1 mm) stlačenej dyhy. Môže mať rôzne kategórie v závislosti od derivátu dreva. Pre boxy je vhodný produkt 10-14 vrstiev. Postupom času sa môže deformovať dizajn preglejky, najmä s vlhkým klimatizačným stavom. Ale tento materiál dokonale uhasí vibrácie a udržuje zvuk vo vnútri systému, takže sa používa na vytvorenie prípadov.

Stolársky doska

Stolárska doska vyrobená z bilaterálnej dyhy alebo preglejky. Vnútri medzi dvoma povrchmi sú umiestnené z tyčí, koľajníc a iných materiálov. Váži sporák trochu, dobre zvládnuť. Vďaka týmto vlastnostiam sa používa na výrobu boxov.

Zveriť

Orientovaná drevotriesková doska je viacvrstvový materiál pozostávajúci z recyklovaného dreva. Toto je odolný, elastický produkt, ľahko ovládateľný. OSP textúra je veľmi krásna, ale nerovná. Na výrobu prípadov je leštená a pokrytá lakom. Sporák Absorbuje dobre a odolné voči vibráciám. Nevýhody zahŕňajú odparovanie formaldehydu a ostrého zápachu.

MDF

Vláknitý sporák pozostáva z malých blokových frakcií, jeho zloženie je neškodné. Výrobok vyzerá silnejší, spoľahlivejší a drahší ako drevotriesková doska. Materiál je dobre rezonovaný, a to je najčastejšie používané na výrobu výrobných stavby. V závislosti od veľkosti akustického systému je MDF zvolený hrúbkou 10, 16 a 19 mm.

Kameň

Tento materiál je dobre absorbovaný vibrácie. Nie je ľahké urobiť bývanie z nej – potrebujú špeciálne nástroje a odborné zručnosti. Pre výrobky aplikujú bridlicu, mramoru, žuly a iné druhy rôznych kameňov. Trup sa získava prekvapivo krásne, ale ťažké, kvôli zvýšenému zaťaženiu, sú lepšie byť na podlahe. Kvalita zvuku v tomto prípade je vlastne dokonalá, ale aj náklady na takýto výrobok je príliš vysoký.

Sklo

Plexiglas sa používajú na vytvorenie puzdier. V dizajníri má výrobok neuveriteľne krásny vzhľad, ale pre akustické schopnosti to nie je najlepší materiál. Napriek tomu, že sklo vstupuje do rezonancie so zvukom, ceny za podobné výrobky sú pomerne vysoké.

Prečítajte si viac  Oranžová farba v interiéri: Ako ovplyvňuje osobu a ako najlepšie ho používať?

Drevo

Strom je považovaný za cenný materiál na výrobu akustických systémov, pretože je vybavený dobrými absorpčnými charakteristikami. ale Drevo má v priebehu času. Ak sa to stane s prípadom, bude to nevhodné na použitie.

Kovový

Na výrobu krabíc, používajte pľúca, ale pevné hliníkové zliatiny. Telo z podobného kovu prispieva k dobrému prenosu vysokofrekvenčných zvukov a uhasí rezonanciu. Na zníženie nárazu vibrácií a zvýšenie absorpcie zvuku sa arrónka vyrába z materiálu, ktorý je dva hliníkové dosky s vrstvou viskoelastických položených medzi nimi. Ak ešte nedosiahne dobrú absorpciu zvuku, ovplyvňuje kvalitu zvuku.

Typy štruktúr

Pred pokračovaním do aktívnej fázy výroby bývania s vlastnými rukami pre domáci akustický systém, zvážiť, ktoré druhy štruktúr sú.

Otvorené systémy

Reproduktory sú namontované na veľkých veľkostiach. Okraje klapky ohýbajú späť v pravom uhle a zadná stena konštrukcie je úplne neprítomná. V tomto prípade má reproduktorový systém veľmi podmienečný box. Podobný model je vhodný pre veľké izby a je zle vhodné na prehrávanie hudby s nízkymi frekvenciami.

Uzavreté systémy

Zvyčajné vzory vo forme boxov so zabudovanými reproduktormi. Majú širokú škálu zvuku.

S fázovým meničom

Takéto puzdrá, okrem reproduktorov, sú vybavené ďalšími otvormi pre priechod zvuku (fázový menič). To umožňuje hrať najhlbšie basy. ale Dizajn stráca uzavreté boxy v jasnosti artikulácie.

S pasívnym vysielaním

V tomto modeli bola dutá trubica nahradená membránou, to znamená, že nainštaluje ďalší ovládač pre nízke frekvencie bez magnetu a cievky. Táto konštrukcia trvá menej miesta v puzdre, čo znamená, že veľkosť krabice môže byť znížená. Pasívne žiariče pomáhajú dosiahnuť citlivú hĺbku basov.

Akustické labyrint

Vnútorný obsah prípadu vyzerá ako labyrint. Skrútené ohyby sú vlnovody. Systém má veľmi zložité nastavenie a náklady na značné fondy. Ale so správnym výrobcom nastane ideálny zvukový prísun a presnosť vysokej basy.

Ako to urobiť sami?

Ak chcete, aby sa správne a zbierali domáce bývanie pre systém prehrávania zvuku, Mal by byť predpravené všetko, čo potrebujete:

 • Materiál, z ktorého sa má box urobiť;
 • Nástroje na vykonávanie práce;
 • drôty;
 • Dynamika.
Prečítajte si viac  Prehľad stĺpcov Apple

Samotný proces sa skladá z určitého sledu krokov.

 1. Spočiatku určuje typ stĺpcov, pre ktoré sú boxy vyrobené: desktop, vonkajšie a iné.
 2. Potom sú zostavené kresby a diagramy, vyberie sa tvar boxu, veľkosť sa vypočíta.
 3. Na plechu preglejky sa vytvorí 4 štvorcové označenie 35×35 cm.
 4. Vo vnútri dva prázdne miesta sú menšie štvorce – 21×21 cm.
 5. Prenikli a odstránili vnútro. V výslednom otvorení sa stĺpec snaží. Ak výrez nie je dostatočný na vstup, bude to musieť rozšíriť.
 6. Ďalej sú bočné steny pripravené.

  Ich parametre sú nasledovné:

  • Hĺbka modelu je 7 cm;
  • Dĺžka jednej sady stien (4 kusov) je 35×35 cm;
  • Dĺžka druhej sady (4 kusy) – 32×32 cm.

  7. Všetky predvalky sú starostlivo vyčistené a privedené na rovnaké veľkosti.

  osem. Kĺby zlúčenín sú umiestnené na tekutých nechtoch a pevné.

  deväť. V procese výroby dizajnu je vnútorná časť umiestnená syntepmi alebo inými absorpčnými vibráciami s materiálom. Toto je nevyhnutné pre nízkofrekvenčné reproduktory.

  Ako dať obsah vnútri?

  Vo vyrobenej boxe vloženej jednej dynamike. Ak je potrebné ubytovať dve dynamiky, aby sa zabránilo deformácii štruktúry z vibračných zaťažení v puzdre, vzpery sú nastavené medzi predné a zadné steny.

  Samotný proces zapustenia je ľahký, ak je otvor pre reproduktor vytvorený vo veľkosti.

  Drôty by mali byť umiestnené bez žobrákov, na sledovanie tak, aby sa pri vibráciách presunuli menšie prvky systému. Po inštalácii interného obsahu je namontovaný posledný uzatvorený panel.

  Ak sú puzdrá na montáž do stropu alebo steny, budete potrebovať zvukový izolačný substrát. Ak chcete nainštalovať výrobok na podlahu alebo tabuľka vyžaduje špeciálny stojan.

  Na záver by som chcel dodať, že akustický zvuk závisí nielen na technickom obsahu a telese produktu – predstavuje jedno celé číslo s miestnosťou, v ktorej AC. Čistota a sila zvuku 70% závisí od možností haly, jeho akustiky. A ešte: Kompaktné boxy zaberajú malý priestor, je to pekné. Ale celkový dizajn vytvorený akustickým systémom vždy vyhrá zvuk.

  Čo robí prípad akustiky, pozrite sa na video.

  Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: