Všetko o konzolách pre digitálnu televíziu s Wi-Fi

Televízia už dlho bola jednou z najmohastnejších zábavy pre široké segmenty obyvateľstva. Jeho úloha v našich životoch je ťažké preceňovať, pretože pre mnohých zostáva hlavným zdrojom informácií a interakcie s vonkajším svetom. Ako sa vyvíja vedecký a technologický pokrok, televízia sa rozvíja. Napríklad dnes ide do digitálneho formátu, ktorý dáva nové, výrazne veľké príležitosti.

Ak chcete zobraziť digitálnu televíziu k TV, musíte pripojiť špeciálne zariadenie – TV konzolu, ktorá je vybavená Wi-Fi alebo bez neho.

Princíp prevádzky

Ak hovoríme o princípe prevádzky takéhoto zariadenia, potom Wi-Fi je recepcia a protokol prenosu dát v rozhlasovej križovatke bez použitia káblov. Router prijíma signál digitálneho typu z počítača, ktorý je transformovaný do rádiových vĺn. Adaptér Wi-Fi prijíma rádiové vlny a ich následnú transformáciu na digitálny pohľad. Po takejto multimediálnej predpony sa pripojí k televízoru, užívateľ potrebuje vytvoriť „Bridge“ typu pripojenie a prístup k internetu po zadaní požadovaných údajov.

Takéto zariadenia s prijímačom Wi-Fi výrazne zjednodušujú aplikáciu internetu na zobrazenie televízie, pretože potreba kábla, ktorá sa ukladá v byte a súvisiacich prácach.

Treba dodať, že televízne konzoly, ktoré majú Wi-Fi modul, možno rozdeliť v závislosti od spojenia prostredníctvom rôznych portov.

 • HDMI. Jeho hlavné výhody sú schopnosť vydávať vysoké rozlíšenie a vysokú rýchlosť prenosu dát.
 • Usb. Hlavnou výhodou je prevalencia. Je ťažké nájsť zariadenie, kde chýba tento konektor.
 • Pcmcia. Zadaný štandard sa zvyčajne aplikuje v notebookoch, ale možno nájsť v niektorých modeloch televíznych prijímačov.

Adaptéry, ktoré podporujú Wi-Fi, sú spravidla pripojené k televízoru prostredníctvom portu USB. Vyzerajú ako externe na flash diskoch. Tiež veľmi obľúbené modely s konektorom HDMI.

Populárne modely

Napriek obrovskému počtu digitálnych konzol, vybavených Wi-FI, existuje množstvo modelov na trhu, ktoré sú najlepšie z hľadiska pomeru cien a kvality. Predstavujeme malý prehľad o takýchto zariadení, aby ste mohli porovnať medzi nimi a pochopiť, prečo sú tak v dopyte.

Prvý model, o ktorom chcem povedať pár slov – OEM TX3 MINI. Táto malá televízna prefix, vybavená prijímačom Wi-Fi, sa pripája k televízoru pomocou rozhrania HDMI. Poskytuje trvalé a stabilné pripojenie k internetu, vďaka ktorému sa dá použiť nielen na spustenie hier a aplikácií, ale aj na zobrazenie video obsahu online v rôznych formátoch.

Model je tiež vybavený ethernetovým konektorom, ktorý vám umožní pripojiť káblové pripojenie k internetu.

OEM TX3 MINI je vybavený 4-jadrovým procesorom, 2 gigabajty RAM a Mali-450 grafickým urýchľovačom. Tieto 3 komponenty vám umožňujú zobraziť video obsah aj vo vysokom rozlíšení. ALE 16-Gigabyte disk umožňuje stiahnuť mnoho multimediálnych súborov a nastaviť veľa hier a aplikácií.

OEM TX3 MINI je spustený operačný systém Android 7.jeden. Relatívne nová verzia operačného systému umožňuje stiahnuť IPTV zoznamy skladieb, nainštalovať nástroje na prezeranie digitálnej online televízie, sledovať online kanály online a nahrávať rôzne televízne programy na internom disku.

Docela populárne je MODEL MULTIMEDIA PREFIX MI BOX 4C Z čínskej spoločnosti Xiaomi. Funguje na základe operačného systému Android verzie 6.0, má Wi-Fi-modul, ako aj konektor HDMI, procesor pre 4 jadrá a 1 gigabajty RAM. Jedným z kľúčových funkcií zariadenia je podporovať multimediálne súbory v 4k-formáte.

To môže byť pripojené k televízoru prostredníctvom konektora HDMI, aby ste videli fotografie a video súbory, pristupovali k internetu a navštívili rôzne stránky, sledujte kanály online.

Xiaomi MI Box 4C má podporu IPTV a dostupnosť portu USB umožňuje pripojiť flash disky a pevné disky na zobrazenie rôznych multimediálnych súborov.

NVIDIA Shield TV – Model digitálnej konzoly od výrobcu rovnakého mena. Sa líši od vyššie uvedených zariadení skutočnosťou, že je viac ukazovať na streaming, než aby sa televízor, hoci s touto funkciou sa vyrovnáva vynikajúce.

Výrazné črty NVIDIA SHIRTH TV je prítomnosť USB portov 3.0 a HDMI, výkonný Wi-Fi prijímač, ktorý poskytuje vysoko kvalitné pripojenie, ako aj prítomnosť stereo zvuku.

Model sa vyznačuje najvyšším výkonom, vďaka ktorým môžete hrať hry a zobraziť video v 4K formáte s frekvenciou až 60 FPS. To umožňuje vykonávať streamovanie z počítača.

Dokončené s nezvyčajnou konzolou, ktorá je symbióza klasického du-diaľkové a gamepadu.

Ale neexistuje žiadna podpora pre HDR na YouTube a 3D. Nvidia Shield TV je pomerne vysoká, pretože to nebude pre každého vreckom.

Ďalší model v tomto preskúmaní bude Digitálny telefón LUMAX DV2107HD. Toto je spoľahlivé televízne relácie s ideálnym pomerom kvality a nákladov. Umožňuje zobraziť základné a káblové programy v normách DVB-T2 / High-Definition.

Základom tohto zariadenia je modelový procesor GX3235S *. Lumax DV2107HD je veľmi ľahko ovládateľný. Je tiež vybavený USB port verzie 2.0. Jeho prítomnosť vám umožňuje nahrávať televízne zariadenia pri pripojení externých médií. Podpora technológie Dolby Digital, ktorá vám umožňuje sledovať multimediálne súbory so stereofónnym efektom s názvom „Dolby Surround“.

Lumax DV2107HD má Wi-Fi prijímač, ktorý umožňuje pripojiť sa k príslušnej sieti niekoľkými spôsobmi. Existuje podpora pre inštaláciu aplikácií, vrátane služby Gmail Mail, Počasie Aplikácia, YouTube, Lumax, Megogo Cinema, Megogo a ďalšie, používajte zoznamy skladieb M3U IP, ako aj Meecast Technologies, čo vám umožňuje prenášať obsah z smartfónu priamo do zariadenia.

K dispozícii je tiež možnosť aktualizovať firmvér, ktorý bude nielen podporovať softvér Lumax DV2107hd aktuálne, ale aj nové príležitosti, pretože nové verzie sú uvoľnené.

Je dôležité, aby výrobca poskytol záruku na Lumax DV2107HD za 2 roky.

ICONBIT XDS94K DIGITAL PREFIX – Ďalšie zaujímavé zariadenie pre tých, ktorí hľadajú lacnú funkciu prezerania digitálnej televízie s bezdrôtovým internetom. Má vysoko výkonný procesor, ktorý poskytuje možnosť zobraziť video súbory s vysokým rozlíšením.

ICONBIT XDS94K vybavený portovým portom HDMI 2.0 a USB port 2.0 pre pripojenie flash diskov a externých pevných diskov. Existuje možnosť prezerania nielen základných kanálov, ale aj fotografií a video súborov z rôznych diskov, ktoré budú vhodné pre mnoho znalcov filmov a televíznych relácií.

Ako si vybrať?

Ak chcete pochopiť, ktorý model je lepší a ako si ho vybrať, je potrebné venovať osobitnú pozornosť niektorým charakteristikám.

 • Kompatibilita s TV zariadením. Pre plnú prevádzku digitálnej telekázy by sa mal zakúpiť len značkový prijímač, ktorý je vhodný pre určitý model televízora. Tuner tohto typu bude vynikajúce riešenie pre prijímanie bezdrôtového internetu, pretože bude mať maximálnu rýchlosť prijímania a prenosu údajov. Ak sa rozhodnete zakúpiť univerzálnu televíznu konzolu, potom po blikaní televízora sa môže stať, že to prestane odhaliť.
 • Štandard prenosu dát. Pred zakúpením urobte porovnanie indikátorov vo vybranom zariadení s indikátormi, ktoré sú nainštalované na smerovači. Je to štandard priamo ovplyvňuje rýchlosť prenosu dát. Ukazuje maximálnu možnú hodnotu a skutočné. V praxi je prirodzené, že skutočné hodnoty budú v porovnaní s normou o niečo nižšie. Faktom je, že doma existujú rušenie a prekážky, a nie je možné zavolať na takéto podmienky. Jedným z príkladov prekážok sú iné zariadenia alebo steny doma, kde sa nachádza router.
 • Frekvencia. Pri výbere konzoly by ste mali kúpiť model, ktorý má rovnakú frekvenciu routerom.
 • Moc. Pre prenášanie údajov, aby boli čo najrýchlejšie a stabilné, mali by ste kúpiť zariadenie s vhodným výkonom. Ak je napríklad oblasť miestnosti veľká, potom silu signálu spadne na najvzdialenejších miestach, a preto sa miera prenosu dát klesne.
 • Polomer činnosti. Pre väčšiu účinnosť vyberte modely, ktoré majú veľký rozsah. Mali by ste brať do úvahy vzdialenosť medzi smerovačom, TV a tunerom. Zároveň je potrebné vziať do úvahy prítomnosť rôznych nábytku, ako aj prekážky, ktoré budú na ceste signálu.
 • Šifrovací algoritmus. Tento moment je tiež veľmi dôležitý, ak máte záujem o chránený a bezpečný prenos dát. Mnohé algoritmy sú teraz považované za zastarané a môže byť veľmi jednoducho napadnutý útočníkom.
 • Formát vykonania. Zariadenie môže byť vykonané vo formáte jednotky alebo konzoly flash. Zariadenia prvého typu zaberajú menej miesta, ale ich funkčnosť bude o niečo menšia.
 • Metóda výkonu. Zohľadnenie zariadenia môže fungovať nielen z konvenčného napájania, ale aj pripojením k napájaciemu zdroju cez USB, čo môže byť významnou výhodou.

Ako sa pripojiť?

Ak hovoríme o pripojení, malo by sa povedať, že spustíte, že spojenie môže byť vykonané jedným z 2 spôsobov:

 • HDMI;
 • Av.

Prvý štandard je určený špeciálne na odosielanie multimediálnych údajov. Je to považované za najlepšie riešenie z dôvodu zabezpečenia vysokej kvality zvuku a obrázkov.

Druhý štandard mnohých je známy pre takéto slovo ako „tulipány“.

Najprv pripojte konzolu na jednu zo špecifikovaných noriem. Niektoré konzolové modely majú dva typy portov: s nápismi a AUT. Pripojenie v tomto prípade by malo byť vykonané v prístave s automatizáciou na označenie. Ak je sám, mali by ste tiež vložiť kábel do nej.

Kedy Ak sa spojenie vykonáva pomocou tulipov, neexistuje tiež nič komplikované. 3 Tulipány by mali byť zapojené do príslušných konektorov na televízore. Biele a červené zástrčky budú zodpovedné za audio a žlté – pre video. Ak je internetové pripojenie k routeru káblové, potom vložte jeden koniec sieťového drôtu do konzoly a druhá je jedna zo žltých konektorov, ktoré sú prítomné na smerovači. S týmto typom pripojenia môžete okamžite pristupovať k internetu a miestnej sieti vášho smerovača. Ale v prípade bezdrôtového pripojenia budete musieť konfigurovať.

Ako nastaviť?

Ak hovoríme o pokynoch na vytvorenie predpony pre digitálnu televíziu s Wi-Fi, bude to pozostávať z nasledujúcich činností:

 • Mali by ste zadať menu, potom, čo prejdite na nastavenia kliknutím na ikonu prevodovky;
 • Teraz musíte vybrať sieť alebo kliknite na znamenie Wi-Fi;
 • Na obrazovke bude viditeľné 2 spôsoby pripojenia – káblové a bezdrôtové. Vyberte si bezdrôtový;
 • Teraz sa zobrazí zoznam všetkých dostupných pripojení, vyberte domovskú sieť a kliknite naň, zostáva zadanie hesla z nej a kliknite na tlačidlo „Connect“.

   Potom sa musíte zobraziť na internetovom zariadení. Ako vidíte, nie je nič komplikované v konfigurácii televíznej konzoly s Wi-Fi.

   NVIDIA Shield TV Prehľad Zobraziť viac.

   Hodnotiť článok
   ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
   Pridať komentáre

   ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: