Všetko o šošovkách „Fisheye“

Fotografické vybavenie je ponúkané v rôznych modifikáciách a prítomnosť kvalitného objektívu priamo ovplyvňuje výsledok snímania. Vďaka optike môžete získať jasný a svetlý obraz. Objektív „Rybie oči“ často používajú profesionálni fotografi, s ich pomocou môžete získať unikátne obrázky. Existuje niekoľko odrôd takejto optiky, ktorých technické vlastnosti sú trochu iné. Ak chcete riadne vybrať podobnú šošovku, musíte sa vopred oboznámiť s jeho funkciami.

Čo je to a za to, čo potrebujete?

Fisheye šošovka označuje optiku s krátkou kvarkou, ktorá má prirodzené skreslenie. Na fotografii sú rovné čiary veľmi skreslené, čo je hlavným rozlišujúcim znakom tohto prvku. Na zvýšenie uhla pohľadu môžu výrobcovia nastaviť tri negatívne menisku. Táto schéma sa používa v kamerách rôznych výrobcov: domáci aj zahraničný.

Na ultra-široko-organizovaných formátoch môžete položiť viac informácií, ktoré je nereálne robiť v prípade štandardnej optiky. Rovnaký „Rybie oko“ je vhodné na snímanie v malej miestnosti, aby ste vytvorili široký plán. To vám umožní posunúť obmedzenia fotografa a získať úžasné panoramatické obrázky aj v tesnej blízkosti.

Toto zariadenie sa často používa v aplikovanej streľbe, umožňuje fotografovi ukázať kreatívny nápad.

S účinkom FISHAI môžete urobiť pôvodný obrázok, ak zariadenie správne upravíte. Vzhľadom na použitie takejto optiky je však vyhliadka veľmi skreslená. Niektoré obrázky sa môžu objaviť vignetting, zmeniť svetlo. Z technických dôvodov často vyplýva, ale profesionálni fotografi môžu používať túto techniku ​​pre umelecký účinok. Mínus je veľký priemer optiky, ktorý dáva niektorým nepríjemnostiam.

Hĺbka ostrosti rybníka Veľký, takže každý objekt na obrázku bude v zaostrení, čo znamená, že môžete vytvoriť rám so zaujímavým grafom. Stojí za zváženie, či je potrebné zvýrazniť položky popredia a zadné pozadie rozmazané.

Odrody

Existujú dva typy takejto optiky: Diagonálny a kruhový.

Kruhový Optika má zorné pole, ktoré je 180 stupňov v ľubovoľnom smere. Rám nebude úplne naplnený obrazom, na bokoch je vytvorený čierny rám. Podobné šošovky sa používajú zriedka, iba ak fotograf má osobitný nápad, aby sa vignetoval.

Týkajúci sa Diagonálny objektív, pokrýva rovnaký uhol pohľadu, ale len diagonálne. Vertikálna a horizontálna forma nižšia ako 180 stupňov. Rám sa získa vo forme obdĺžnika, ktorý nemá čierne hrany. Takéto šošovky sa považujú za praktickejšie, fotografi ich používajú počas streľby prírody, interiérov a architektúry.

Kruhový „Fisheye“ Nainštalované na filmových a digitálnych fotoaparátoch s 35-miltovým senzorom. Skutočné šošovky, ktoré poskytujú takýto účinok, šošovky sa zvažujú, ktoré zachytávajú všetky 180 stupňov v najširších miestach. Niektorí výrobcovia majú modely optiky, ktorých pokrytie dosahuje 220 stupňov.

Stojí však za zmienku, že takéto šošovky sú ťažké a veľké, preto sa používajú v zriedkavých prípadoch a len profesionálnych fotografoch.

Ak hovoríme o modeli takejto optiky, môžete spomenúť CANON EF-S. Má zabudovaný stabilizátor a zameranie je automatické a nerobí hluk. Ostrosť objektívu je vynikajúca, aj keď užívate pohybujúce sa objekty alebo za podmienok, kde nie je dostatok svetla.

V modeli je ponúkaná ohnisková vzdialenosť 16 mm Zenit Zenitar C S manuálnym nastavením. Samyang 14mm – Toto je manuálna šošovka. Rozbitné objektív je chránené pred mechanickým poškodením a oslnením. Špeciálny povlak UMC vám umožňuje potlačiť HELIELES s Highlights. Ostrosť je nastavená manuálne, pretože v tomto modeli neexistuje žiadna automatizácia.

Tipy na výber

Ak chcete nájsť objektív pre fotoaparát, je potrebné vziať do úvahy množstvo faktorov.

Ihneď stojí za to platiť pozornosť kompatibilite objektívu s veľkosťou snímača fotoaparátu. V plnohodnotných zariadeniach nemôžete používať objektív bez orezania.

Typ optiky zohráva dôležitú úlohu, takže najprv musíte rozhodnúť, aký efekt sa chcete dostať pri snímaní.

Rohový pohľad Je to hlavná charakteristika. Širšie bude, tým menej času a rámov bude musieť vytvoriť panoramatický obraz. Odporúča sa učiť pokyny pre objektív, aby ste pochopili, či je vhodné pre parametre na fotoaparát, ktorý používate.

Inštrukcie na používanie

Pre pôvodnú snímanie nebeských objektov Môžete si vytvoriť kompozíciu, Umiestnenie horizontu v strede. Použitie implicitnej čiary bude relevantná pri fotografovaní krajiniek. Ak je horizont v krajinnom ráme jasne nie je viditeľný, nemali by ste sa báť, pretože ohyb bude skryté kopce alebo hory.

Nie je vždy istí, že stlačte tlačidlo horizontu. Komora môže byť tiež dole, so zameraním na krásny kút prírody. Úplná sloboda tvorivosti sa prejavuje v hmlistom počasí, keď nie sú vôbec viditeľné. V takýchto prípadoch sa nemôžete starať o zakrivenú čiaru, odstrániť akýmkoľvek smerom. Pri snímaní zakrivených kmeňov stromov, nie je potrebné sa snažiť narovnať: takéto stromy môžu byť použité ako rámovanie krajiny.

Aplikácia Winchair Fisheye bude Zatvoriť umiestnenie krásneho popredia. Malá minimálna vzdialenosť, ktorá je prítomná v takejto optike, umožňuje makrá. Pohodlné na fotografovanie sférických panorámy so širokým uhlom prezerania. Je vhodný na streľbu prírody a architektúry. Týkajúci sa Portrét Obrázky, vyjde dosť komiks, ale môžete experimentovať.

Odborníci sa domnievajú, že „Fisheye“ je najlepší objektív pre podmorské streľby. Je to v takých podmienkach, že skreslenie nie je tak viditeľné, pretože proces ide do hrúbky vody, kde nie je priamka a horizont.

Nesvietite na veľkú vzdialenosť, takže rám bude indexpresívny. Je lepšie sa dostať k objektu zavrieť, takže obraz je vytvorený, ako vidí jej oči.

Teraz zvážte správnu techniku ​​zraku.

  1. Po prvé, musíte stlačiť hľadáčik, aby ste videli celý rám.
  2. Uistite sa, že objekt je blízko, zatiaľ čo nemôžete fotografovať fotoaparát z tváre, aby ste videli požadovaný obrázok.
  3. Je dôležité zvážiť rám v celom uhlopriečke, takže je úplne naplnený. Chyba fotografa o tvári je nepozornosť na okraji obrázku. Preto je mimoriadne dôležité skontrolovať všetko, čo nemám žiadny iný outsider v ráme.

Nasledujúcom je recenzia videa objektívu ZENITAR 3.5/8 mm s konštantnou ohniskovou dĺžkou kruhového kruhového typu „Fisheye“.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: