Vlastnosti fotoaparátov s plným rámom

Svet fotografických zariadení je skvelý a rôzny. A prirodzene túžbu mnohých ľudí od samého začiatku, aby ho lepšie poznali. Okrem iného stojí za to zistiť hlavné vlastnosti fotoaparátov s plným rámom.

Čo to je?

O full-frame kamery aspoň raz počulici záujem o fotografovanie. Mnohí nadšenci (profesionáli aj milenci) opustí nadšené recenzie. Ak chcete pochopiť, čo znamená plný rám, musíte venovať pozornosť princípu získania obrazu. V digitálnom fotoaparáte, matica zachytáva svetlo od okamihu, keď sa uzávierka objaví a až do konečného uzavretia. Ako sa použil „senzor“ pred nástupom digitálnej éry, vopred exponovaný rám.

Veľkosť rámca v oboch prípadoch nie je tak ľahká – Určite zodpovedá veľkosti fotosenzitívnej časti komory. Tradične je plný rám obrazu 35 mm, pretože to bol najbežnejší filmový formát, ktorý bol. Tvorcovia digitálnej technológie jednoducho kopírujú túto veľkosť. Ale potom, aby sa ušetrilo na matroch, ich rozmery začali redukovať.

Dokonca aj dnes je výroba plnohodnotného fotosenzitívneho prvku veľmi drahý, a často výrobcovia budú ohrievať takéto vybavenie svojich modelov.

Výhody a nevýhody

Zvýšeným detailom je zrejmé plus fotoaparát s plným rámom. Keďže svetlo na veľkej matrici dostane viac, čistota obrázky sa tiež zvyšujú. Nemôžete pochybovať, že aj relatívne malé predmety budú dobre nakreslené. Veľkosť hľadáčika sa zvyšuje, čo zjednodušuje, urýchľuje akcie fotografa. Táto okolnosť vám umožňuje zvýšiť rozlíšenie obrázkov.

Časť výrobcov namiesto pridania ďalších fotosenzitívnych bodov sa rozmery už použitých pixelov zvyšujú. Takéto technické riešenie zvyšuje fotosenzitivitu matrice. Preto sa obrázky rozjasnia s rovnakým osvetlením. Ale väčšia veľkosť pixlov zaručuje výrazný nárast ostrosti.

Nedostatok efektu „ZUMA“ a malú závažnosť digitálneho šumu tiež svedčia aj v prospech fotoaparátov s plným rámom.

Čo sa líši od neúplného?

Aby bolo možné lepšie pochopiť podstatu takýchto modelov, je potrebné študovať rozdiel medzi plnohodnotnými a neúplnými kamerami fotoaparátu. Na rozdiel od populárneho názoru je celý rámec lepší nie vždy. To je určite užitočná vec, však odhaľuje svoje výhody len v zručných rukách. Veľký formát má väčší potenciálny dynamický rozsah. Dvakrát veľká svetelná kapacita pomáha zlepšiť pomer signálu a hluk 2-krát.

Ak sú hodnoty ISO rovnaké, snímač plného rámu je menší „Noum“. Ak je ISO menej, všimnite si rozdiel aj skúsení fotografi a odborníci budú oveľa ťažšie. A keď sa základné ISO používa, na úrovni 100 jednotiek je jedinou reálnou výhodou plného rámu schopnosť efektívne vytiahnuť tiene počas následného spracovania. Okrem toho sa môžu priamo porovnať iba modely uvoľnené v jednom bode a viac alebo menej podobné prvok.

Zlepšenie technológie ovplyvňuje a neúplné komory, ktorých moderné vzorky môžu byť lepšie ako staré zariadenia s veľkým rámom.

Snímky s enormnými hodnotami ISO môžu skutočne zaujímať len skutočných profesionálov, ktorí vedia, a prečo robia. Je nepravdepodobné, že by obyčajní ľudia mohli určiť rozdiel v jednom alebo dvoch dynamických krokoch. Preto nie je potrebné stratiť kúpu nemení komory – takmer vždy odôvodňuje očakávania. Pokiaľ ide o hĺbku poľa, účinok na to, že hodnoty rámu je len nepriamy charakter. Je potrebné vziať do úvahy veľkosť membrány.

Zariadenia na úplné rámové zariadenia sú trochu lepšie, keď oddeľujú hlavný predmet z pozadia s nedostatočnou hĺbkou poľa. Takáto potreba vzniká pri odstránení portrétov. Ale všetko sa mení, keď to trvá rám s rovnakou ostrosťou do horizontu. Vzhľadom k tomu, v obraze na šírku viac správne používať plodiny plodín plodín. S prísnymi rovnakými podmienkami je ich rozšírená skutočná ostrosť dosť atraktívna.

Treba tiež zvážiť Výber šošoviek pre fotorámiky pre plnohodnotné kamery je veľmi veľké. Sú dodávané mnohými vynikajúcimi výrobcami. Ale neúplné komorové kamery majú dobrý objektív oveľa ťažší. Nie je to len menší sortiment, ale aj v oveľa zložitejších všeobecných princípoch. Stačí povedať, že mnohí fotografi vložili v urážke výpočet ekvivalentnej ohniskovej vzdialenosti. Okrem toho sú modely s plným rámom väčšie a ťažšie ako znížené verzie.

Čo sa stane?

Ak sa stále rozhodne používať presne kamery s plným rámom, potom musíte venovať pozornosť modelom zrkadla. Špeciálne zrkadlo má objektív. Uhol inštalácie je vždy rovný 45 stupňam. Úloha zrkadla nie je len zrak, ale aj optimálne zameranie.

Je z toho, že časť prúdu svetelného prúdu je presmerovaný na zaostrovanie snímačov.

Keď sa zrkadlový prvok zvýši, je distribuovaný charakteristický zvuk. Vibrácie v rovnakom čase sa môžu objaviť, ale neodráža sa na obrázku. Problém je, že s vysokou snímaním rýchlosti, zrkadlo zažíva významné zaťaženie. Ale náklady na zrkadlové zariadenie sú výhodnejšie ako náklady na mnohé zrkadláske modely. Dizajn pracoval veľmi dobre.

Stojí to za zmienku Existujú aj kompaktné komplexné zariadenia. Takéto modely sú v sortimente Sony. Ale dobrý príklad je tiež slúžil Leica Q. Podobné prístroje fungujú perfektne v rukách profesionálov. Kompaktnosť nebráni slušnej kvalite obrázkov a vybaviť zariadenia s vysokou kvalitou „plnkou“. Samozrejme, že sú digitálne fotoaparáty s plným rámom.

Hodnotenie najlepšie modely

Rozpočet

Zoznam najlacnejších full-frame fotoaparáty zaslúžené Canon EOS 6D. Rozlíšenie dosiahne 20,2 mp. Poskytol vysoko kvalitný optický hľadáčik. Možné video snímanie s 1080p kvalitou. K dispozícii je možnosť sériového snímania s kvalitou 5fps. Ako je možné zvážiť alternatívu Nikon D610. Táto lacná kamera má rozlíšenie 24,3 mp. Rovnako ako v predchádzajúcej verzii sa používa optický hľadáčik. Sériová kvalita snímania sa zvyšuje na 6fps. Nainštalovaný pevne pevnú obrazovku s uhlopriečkou 2 palca.

Nepochybne, užitočné vlastnosti tohto modelu sú prítomnosťou dvojicového otvoru pre karty SD a zvýšenú úroveň ochrany proti zvlhčovaniu. Treba však uviesť nemožnosť pracovať s bezdrôtovými protokolmi (jednoducho nie je k dispozícii). Ale je tu pokojná možnosť fotografií rýchlosťou 3 rámov za sekundu. Do systému automatického zamerania boli zadané 39 základných bodov. Výsledkom je, že z technického hľadiska sa zistil celkom dostupné a presnejšie.

Priemerný cenový segment

Očakávaný zástupca špičkových fotoaparátov s plným rámom je Nikon D760. Toto digitálne zariadenie s DSLR matricou ešte nevstúpilo na trh, ale teší sa na to. Skutočne oznámila pokračovanie modelu D750. Z najpravdepodobnejších doplnkov, ktoré ukazuje prítomnosť streľby ako 4k. Očakáva sa aj zvýšenie počtu bodov zaostrenia.

Dobrá reputácia má Sony Alpha 6100. Zariadenie bolo vybavené matricou APS-C. V prospech tohto modelu označuje veľmi rýchle zameranie. Užívatelia potešia automatické zameranie do očí zvierat. Touchscreen Slope Angle dosiahne 180 stupňov. Samotná obrazovka sa vykonáva pomocou technológie TFT.

Prémiová trieda

V porovnaní s inými modelmi, vážne vyhrá Nikon D850. Táto verzia je umiestnená ako dobrý asistent pre profesionálne streľbu. DSLR matrica nebude pustiť v akejkoľvek situácii. Video nahrávanie je možné v rozlíšení 4K, čo je veľmi dobré pre model 2017.

Stojí však za zmienku, že pri snímaní v zlom svetevách kvôli ultra vysokému rozlíšeniu sa objavia silné optické zvuky.

Slúžiť dokončenie preskúmania bude slúžiť SIGMA FP. Dizajnéri poskytli hliníkové bývanie, ktoré zaručuje zvýšenú spoľahlivosť v nepriaznivých situáciách. Senzor s rozlíšením 24,6 MP má zadné podsvietenie. 4K Rozlíšenie je k dispozícii aj pri zmene 30 snímok za minútu. Neustále snímanie je možné v režimoch až do 18fps.

Ako si vybrať?

Najdôležitejšou vecou je okamžite rozhodnúť, koľko peňazí je možné stráviť na nákup fotoaparátu. Vyberte si amatérske alebo profesionálne zariadenie. Medzi modelmi domácností majú vlastné oddelenie – jednoduché automatické a zrkadlové verzie (ktoré vyžadujú komplexné nastavenia). Môžete použiť zrkadlové kamery len pre ľudí, ktorí chápu svoje zariadenie a nuansy práce. Tí, ktorí nemajú zložité zručnosti, stojí za to zvoliť automatickú komoru.

Nepodarilo sa na „najnovšie“ zariadenia. To isté, budú skonštruovať po 2-3 mesiacoch a nikoho neprekvapia. Obchodníci usilovne točia tento moment. Ale aj získanie zariadení vydaných pred viac ako 4-5 rokmi, je tiež nepravdepodobné, že by bolo racionálne racionálne.

Výnimkou sú najúspešnejšie modely, ktoré sú liečené mnohými fotografmi.

Počet megapixelov (rozlíšenie obrazu) pre profesionálov nie je príliš významný. Odstraňujú tak ako tak na techniku, pre ktorú je rozdiel v takejto charakteristike nízky. Ale pre domáce kamery, účtovníctvo tohto parametra je celkom vhodné, najmä je relevantné pri tlači obrázkov veľkých formátov. Začiatočník fotografi môžu bezpečne ignorovať hmotnosť a rozmery zariadenia.

Ale tí, ktorí plánujú robiť dlhodobé alebo reportáže, preč výhonky, stojí za to zvoliť ako jednoduchú a kompaktnú modifikáciu.

Zhromažďovanie aspoň príležitostne strieľať video, ktorá stojí za to požiadať o prítomnosť mikrofónu. Je tiež žiaduce skontrolovať svoju prácu hneď v obchode. Ak potrebujete vybrať bezchybné kvalitné zariadenie, stojí za to platiť pozornosť len na Nikon, Canon Products, Sony. Všetky ostatné značky môžu tiež robiť vysoko kvalitné vybavenie, ale tri veľké produkty majú zaslúženú neprístupnú reputáciu. A ďalšie odporúčanie – vyskúšajte prácu fotoaparátu s rôznymi šošovkami, pokiaľ ich nie je možné zmeniť.

Nižšie uvedené video ukazuje populárnu full rozhlasovú kameru Canon EOS 6D.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: