Vyberte fotoaparát na hlave

Vďaka rôznorodosti moderných gadgets môže každý zachytiť zaujímavé a dôležité chvíle. Akčná kamera je navrhnutá špeciálne na streľbu v pohybe av extrémnych podmienkach. Je to malé zariadenie, ktoré je často pripojené k hlave, aby sa ruky zostali voľné. Ako si vybrať vhodný model? Všetko závisí od vašich potrieb a cieľov.

Vyberte fotoaparát na hlave

Vyberte fotoaparát na hlave

Odrody a ich použitie

Prvá firma, ktorá vydala akčná komora. Môžete si vybrať gadget na natáčanie vody pre šport, poľovníctvo alebo iné extrémne.

Klasické kamery majú obdĺžnikový tvar, na jednej strane majú objektív, na druhej strane – obrazovka, hoci niektoré modely chýbajú. Pre dodatočnú ochranu je zariadenie umiestnené v hermetickom boxe a pripojiť k hlave, motocyklová prilba, ručná alebo na tele. Často ich funkcie môžu byť rozšírené na úkor rôznych dodatočných doplnkov, ak sa o to výrobca staral. Táto možnosť môže byť považovaná za univerzálnu – vhodná pre rybolov, športové aktivity, outdoorové aktivity.

Niektorí ľudia namiesto autora používajú tieto kamkordéry.

Vyberte fotoaparát na hlave

Vyberte fotoaparát na hlave

Okuliare so vstavanou akčnou komorou – módne zariadenie, ako sú hrdinovia špionážnych filmov. Elektronická náplň je spoľahlivo skrytá v ramenách a šošovka sa nachádza v strede, medzi objektívmi. Takéto modely sú jednoduchšie klasiky, neprinášajú zbytočnú pozornosť ostatným a umožňujú vám odstrániť z prvej osoby. Tento uhol môže byť zaujímavý pre tých, ktorí nahrávajú video pre YouTube a chcú vytvoriť atmosféru úplného ponorenia do udalostí. Vďaka svojej jednoduchosti a ergonómii sú okuliare tiež populárne u lyžiarov, horolezcov, cyklistov a potápačov.

Panoramatické kamery sú schopné strieľať 360 stupňov kvôli práci niekoľkých šošoviek. Ich počet sa líši od 2 do 36. Uhol sledovania môže byť tiež iný. Takéto gadgets sa často používajú ako turistika na odstránenie panorámy z výšky, na špeciálnych pamiatok. Nahé komory s nočným režimom majú IR LED diódy, čo vám umožňuje strieľať aj v tme. V opačnom prípade sa o princípe práce nelíšia od iných zariadení.

Vyberte fotoaparát na hlave

Vyberte fotoaparát na hlave

Výrobcovia

Pokiaľ ide o akčné kamery, GOPRO si najprv pamätá. Spoločnosť pravidelne zverejňuje nové produkty a berie do úvahy rôzne potreby zákazníkov. Medzi aktuálne modely, môžete si vybrať niektoré z najzaujímavejších.

 • Hero 7 čierny. Má funkciu stabilizáciu hypersmooth, ktorý môže vyhladiť akúkoľvek triasť a funguje aj s kvalitou 4K s rýchlosťou 60 snímok za sekundu. Umožňuje vykonať HDR-PHOTO, vykonávať priame vysielanie, ovládané cez dotykovú obrazovku.

Vyberte fotoaparát na hlave

 • Hero 7 Silver. Dobrá možnosť pre bežného používateľa, ktorý nepotrebuje profesionálne príležitosti, ako je predchádzajúci model. To ponúka slušnú kvalitu 4K, vodotesné puzdro a zrozumiteľné rozhranie.

Vyberte fotoaparát na hlave

 • Hero 7 biely. Cenovo dostupný a spoľahlivý model pre začiatočníkov. Odstráni v Full HD na 1440p / 60FPS alebo 1080P / 60FPS. Môže byť synchronizovaný s smartfónom a prenos videa priamo do sociálnych sietí.

Vyberte fotoaparát na hlave

DJI Company – slávny výrobca Quadcots, ktoré ponúkajú aj kamery. Vlajková loď model Osmo Action si zaslúži pozornosť. Má zaujímavú funkciu – prednú obrazovku, ktorá zjednodušuje orezanie a streľbu pre sebaie alebo video bloky.

K dispozícii je aj vynikajúca kvalita 4K / 60FPS, technológia stabilizácie na vyhladenie vibrácií a spoľahlivého bývania.

Vyberte fotoaparát na hlave

Výrobca Sony dôsledne vyrába pôvodné novinky.

 • FDR-X3000R Má neštandardnú formu, ale umožnila použitie optickej stabilnej výstrel technológie, protichodu s trepaním a nezávislým od stupňa osvetlenia.

Vyberte fotoaparát na hlave

 • HDR-AS300 Pohodlne namontované na bicykli alebo motocyklová prilba. Má nízku hmotnosť a je pomerne prístupná, vhodná pre nováčikov.

Vyberte fotoaparát na hlave

Značka Xiaomi sa preslávila optimálnou kombináciou nákladov a technických charakteristík. Fotoaparát Tento výrobca môže tiež nájsť.

 • Mijia 4K akcie Má veľkú výhodnú obrazovku, umožňuje strieľať v 4K a podporuje stabilizáciu 6 osi obrazu.

Vyberte fotoaparát na hlave

 • Yi 4K + akcia dáva 4K / 60FPS kvalitu, pracuje na procesore Ambarella H2. V prípade potreby môže byť umiestnený v osobitnom prípade, aby sa dosiahol prieskum pod vodou.

Kritériá voľby

Modely sa líšia technickými špecifikáciami, preto je potrebné určiť, ktoré funkcie a možnosti, ktoré potrebujete, aby ste neboli preplatok pre ďalšie doplnky.

 • Po prvé, musíte venovať pozornosť povoleniu. Kvalita videa závisí od toho.
  • Full HD je považovaný za štandard pre moderné zariadenia, vhodné pre milovníkov, športovcov a extrém. Toto je optimálny kompromis medzi kvalitou a objemom, ktorý bude nahrávať na pamäťovej karte.
  • HD 720R je prítomný v rozpočtových modeloch. Takéto povolenie je vhodné, ak hľadáte možnosť lacnejšieho, napríklad lacnej komory pre dieťa.
  • 4K – profesionálny formát s najvyššou kvalitou, ktorá postihuje jej detail. Vhodné pre tých, ktorí zarábajú na video streľbe.
 • Počet rámov za sekundu alebo FPS. S nízkou frekvenciou sa obraz sa zdá „Durgan“. Čím vyšší je indikátor – fajčenie vyzerá obraz. Pre pozemky pri vysokých rýchlostiach sa odporúča od 50 FPS, pre obvyklú chôdzu 25 FPS je dosť, a ak chcete vytvoriť valce s efektom spomalenia, optimálna možnosť je 120 FPS a vyššie.
 • Stabilizácia. Počas snímania sa užívateľ aktívne pohybuje, takže trepanie je nevyhnutné. Stabilizátor je potrebný na vyhladenie tohto účinku. Optické získanie lepšieho výsledku ako digitálne.
 • Rohový pohľad. Z tohto parametra závisí veľkosť oblasti prieskumu. Univerzálna kamera s uhlom 140-160 stupňov. Niektorí majitelia preferujú 90-120 stupňov, aby sa minimalizovalo skreslenie a účinok „rybolovných očí“. Existujú aj modely s až 360 stupňami na vykonávanie panoramatického sledovania.
 • Komunikačné moduly. Schopnosť synchronizovať so smartfónom zjednodušuje prácu s fotoaparátom. Pomocou Wi-Fi a špeciálnej aplikácie môžete zobraziť video, nakonfigurovať parametre snímania a rámčeky komponentov. Eliminuje potrebu vytiahnuť pamäťovú kartu zakaždým a vložte ju do iného zariadenia. Niektoré zariadenia podporujú nielen Wi-Fi, ale aj NFC, Bluetooth.
 • Pamäťová karta. Tak, že miesto nekončí na najviac inopportune moment, pre Full HD formát, potrebujete aspoň 32 GB, a ak natáčate v 4K, potom 128 GB a ďalšie. Väčšina fotoaparátov umožňuje používať microSD a karty SD karty, ale pred nákupom je lepšie, aby ste sa uistili, že kompatibilita slotu vopred.
 • Ochrana. Akčné modely sa nebudú báť prachu, striekajúcej vody, non-beats. Niektoré sú navrhnuté špeciálne pre ponorenie pod vodou – majú označenie úrovne IP67 a vyššie.

Môžete si tiež kúpiť ochranný hermetický prípad, ale s ním sa kvalita zvuku nevyhnutne zhoršuje.

Vyberte fotoaparát na hlave

Vyberte fotoaparát na hlave

Vyberte fotoaparát na hlave

Upevňovacie funkcie

Často ubytovať kameru vybrať helmu, helmu alebo dať na čelo so špeciálnymi popruhmi. Je to vhodné a umožňuje vám ponechať ruky zadarmo. Existuje niekoľko typov spojovacích materiálov.

 • Popruh. Výrobcovia produkujú špeciálne súpravy, vzorky, v ktorých vám umožňujú pripojiť zariadenie na hlavu, ako aj na prilbu. Pásy môžu mať dodatočný protišmykový náter, schopnosť nastaviť veľkosť.

Vyberte fotoaparát na hlave

 • Spojovacie prvky. Mať vysokú pevnosť, vhodnú na streľbu v silnom vetre alebo pri vysokej rýchlosti. S nimi je gadget nainštalovaný na prilbe, a to môže byť vykonané nielen vpredu, ale aj na strane.

Vyberte fotoaparát na hlave

Vyberte fotoaparát na hlave

 • Predlžovacie žľazy. Toto sú špeciálne zariadenia s diaľkovým dizajnom. Rýchli lyžovanie. Takýto držiak umožňuje fotoaparátu opraviť všetko, čo sa deje za užívateľom.

Vyberte fotoaparát na hlave

 • Klipy. Noste na uzávery alebo klobúky na inštaláciu zariadenia priamo na čelenku. Vhodné na prechádzku alebo túru, kde nie je silná trepačka a vysoká rýchlosť.

Vyberte fotoaparát na hlave

Ak je váš držiak upevnený s lepiacou základňou, vyberte hladký povrch. Pred inštaláciou ju vyčistite a odmaite alkoholové riešenie. Potom odstráňte film a stlačte na zvolené miesto čo najilnejšie. Počas dňa nie je potrebné použiť helmu tak, aby sa lepidlo podarilo chytiť s povrchom. Výber prílohy závisí aj od akých podmienok, ktoré chcete použiť fotoaparát. Pred začatím snímania nezabudnite nastaviť uhol pohľadu.

Ak používate popruhy – ako ich utiahnuť na hlavu, najmä ak plánujete aktívne presunúť a vykonávať akékoľvek triky.

Vyberte fotoaparát na hlave

Vyberte fotoaparát na hlave

V ďalšom videu nájdete podrobný prehľad akčných kamier na hlave Foream X1.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár