Vyberte kameru pre nováčik

Vyberte kameru pre nováčik

Každý človek sa snaží realizovať v živote, pretože tento niekto úplne venuje deťom a rodine, niekto sa snaží dosiahnuť kariérny rast, no, a niekto sa ocitne v hobby. Doteraz sa mnohí zaujímajú o fotografiu, ako vďaka tomuto koníčku, je možné zachytiť momenty, ktoré nikdy neopakujú v živote. Aby ste pravidelne doplňovali fotoalbumy amatérske zbierky, musíte mať praktické a spoľahlivé prístroje, pri výbere, ktoré nováčikovia potrebujú osobitnú pozornosť svojej funkcii.

Vyberte kameru pre nováčik

Zvláštnosť

Fotoaparát je optické zariadenie, s ktorým môžete vykonávať fotografické snímanie. Prvý digitálny fotoaparát sa objavil pred 30 rokmi, mala jednoduchý dizajn a vlastnil minimálne funkcie. K dnešnému dňu boli natočené zariadenia zlepšené a majú kvalitnú kontrolu fotografovania priamo na displeji, ktorá poskytuje minimálne percento rámov s vadami. Tí, ktorí sa práve začínajú zapojiť do fotografovania, odporúča sa kúpiť fotografiu nováčik fotografa. On, ako aj profesionál poskytuje vysoko kvalitné streľby, ale v porovnaní s druhou sa ľahko používa a stojí lacnejšie (toto je jeho hlavné funkcie).

Princíp fotografických zariadení pre začínajúcich fotografov je podobný klasickým modelom. Hlavná zložka dizajnu je považovaná za ľahkú kameru. Akonáhle používateľ iniciuje snímanie, otvára sa uzávierka zariadenia, svetelný lúč preniká fotoaparátom, ktorý vytvorí obrázok na matrici – prebieha fotografovanie. Okrem fotoaparátu zariadenie obsahuje membránu, optiku systému, matricu, uzávierku a hľadáčik, všetky tieto dizajnové prvky sa zúčastňujú na procese tvorby obrazu.

Ak chcete zvýšiť funkčnosť fotoaparátu pre začínajúcich používateľov, navyše sú vybavené displejmi, senzormi, batériami, bleskmi a vstavanou pamäťovou kartou.

Vyberte kameru pre nováčik

Vyberte kameru pre nováčik

Názory

Trh je teraz reprezentovaný obrovským výberom kamier, zatiaľ čo najmä popularita používa pre začiatočníkov používateľov. Sú vybavené všetkými potrebnými funkciami, uistite sa, že rýchlo prijímajú obrázky, okamžité odstránenie neúspešných rámov, môžu byť pripojené k počítaču aj TV. V závislosti od konštrukčných prvkov sa takéto zariadenia vyrába niekoľko druhov, z ktorých každý je charakterizovaný svojimi vlastnosťami.

Vyberte kameru pre nováčik

Vyberte kameru pre nováčik

Vyberte kameru pre nováčik

Hmoty

Tento typ kamier je charakterizovaný malými rozmermi a hmotnosťou. Zloženie ich konštrukcie obsahuje neodbalený snímač snímača objektívu a senzora. Pokiaľ ide o hľadáčik, väčšina modelov chýba. Hlavnou výhodou ergonómie je kompaktné produkty („mydly“). Nedostatok takýchto zariadení – nízka rýchlosť fotografovania a skutočnosť, že vynikajúce fotografie je možné získať výlučne v jasnom osvetlení.

Kompaktné kamery sú k dispozícii s viacerými režimami fotografovania a nastavenia ohniskovej vzdialenosti.

Vyberte kameru pre nováčik

Vyberte kameru pre nováčik

Zrkadlo

Takéto zariadenia sú obzvlášť populárne u profesionálnych fotografov, ale sú plne vhodné pre začiatočníkov. Na rozdiel od kompaktných zariadení majú tieto zariadenia všestrannosť a môžu poskytovať statické scény a pohybujúce sa objekty. Hlavným znakom týchto zariadení je prítomnosť pri konštrukcii matríc s slušným rozlíšením, optickým hľadáčikom a odnímateľnými šošovkami. Vďaka systému zrkadla je obrázok upevnený pod uhlom 45 stupňov a pred upevnením prechádza cez optický systém. Hlavné výhody zrkadlových kamier zahŕňajú vysokú rýchlosť snímania, vynikajúci obraz, minimálnu spotrebu energie, schopnosť kontrolovať hĺbku poľa a vykonávanie rámov v surovom formáte. Pokiaľ ide o nedostatky, Tieto zariadenia nie sú veľmi vhodné, pretože majú impozantné rozmery a hmotnosť (niektoré modely, je to asi 15 kg).

Okrem toho je cena za podobné zariadenia príliš vysoká.

Vyberte kameru pre nováčik

Mescal

Podľa jej princípu má takýto typ zariadení vo veľkej miere podobnosti so zrkadlovými kamerami, ale majú malé veľkosti, žiadne pentapristy a pohyblivé zrkadlo. Tieto kamery sú kompaktné, takže sú veľmi pohodlné. Hlavnou výhodou zrkadlových kamier je považovaná za jednoduchú kontrolu, aj keď majú veľa pokročilých funkcií a vstavaných funkcií. Treba tiež zaznamenať, že výber objektívov pre nich je pomerne rozsiahly.

Mínus – rýchla spotreba batérie – elektronický hľadáčik a snímač práce v konštantnom režime.

Vyberte kameru pre nováčik

Najlepšie modely Najlepšie modely

Kamery pre nováčikov sa vyrábajú v obrovskom sortimente rôznych výrobcov, zatiaľ čo každý model má svoje výhody a nevýhody. Preto, ak je toto zariadenie zakúpené prvýkrát, je dôležité venovať pozornosť nielen jeho prevádzkových vlastnostiach, ale aj používateľských recenzií. Hodnotenie najobľúbenejších modelov, ktoré sa osvedčili s vysoko kvalitným natáčaním, poznajú nižšie.

Vyberte kameru pre nováčik

Vyberte kameru pre nováčik

CANON EOS 800D KIT (Japonsko)

Ide o rozpočtovú verziu prístroja, ktorá sa považuje za „zlatú stredňu“ medzi semi-profesionálnou a amatérskou kategóriou. Konštrukcia zariadenia má klasické zrkadlo a hľadáčik, vďaka ktorým môžete získať dokonalú ostrosť. Zameranie sa s výberom priameho bodu v tomto modeli nie je, okrem toho, že rotačná obrazovka vám neumožňuje „pád“ horizontu. Výhody – Všetky nastavenia môžu byť spravované prostredníctvom špeciálnych aplikácií v smartfóne, kvalita vysokej kvality obrazu, video nahrávania 1080 p na 60 snímok za sekundu, dostupnosť audio konverzácie a stabilizácie videa.

Nevýhody – Žiadna ochrana proti vlhkosti a prachu.

Vyberte kameru pre nováčik

Nikon D610 telo (Japonsko)

Lacná kamera s plnohodnotnou maticou 24 mp. Výrobca ho spúšťa s dvoma slotmi pre pamäťové karty a vloženým snímačom CMOS 24 * 36 mm s rozširovaním 24 megapixelov. Okrem, Zariadenie je doplnené EXPEED 3 Procesorom, vďaka ktorým sa dosiahne podrobný detail obrazu. Pros – Ergonomický prípad, vysoko kvalitný hľadáčik, tichý režim snímania.

Nevýhody – Autofocus Body sú zoskupené v blízkosti rámcového centra, takže je potrebné zvyknúť na správnu definíciu zaostrenia.

Vyberte kameru pre nováčik

Sony Alpha Ilga-68 Kit (Japonsko)

Je to považovaný za najlepší profesionálny model určený pre začiatočníkov fotografov. Napriek tomu, že zariadenie je reprezentované ľahkou verziou, vhodnejšou pre začiatočníkov, to je často vybrané zrelých majstrov fotografie. Firemné prístroje má malú otočnú obrazovku v 2.7 palcov (jeho šírka je znížená), ako aj ľahké puzdro, vďaka ktorému je vhodné fotografovať. Fotografie na takomto fotoaparáte sa získavajú len vo formáte JPEG. Výhody modelu zahŕňajú široký výber nastavení, čo vám umožňuje dosiahnuť vynikajúcu rovnováhu medzi farbami.

Nevýhoda – náklady nadpriemerné.

Vyberte kameru pre nováčik

PENTAX KP KIT (Japonsko)

To je jeden z najobľúbenejších modelov, ktoré majú obrovský dopyt od začiatočníkov fotografov. Zariadenie má vysokú fotosenzitivitu, má výborne premyslené personalizáciu odnímateľným podšívkom. Výrobca je v súlade s fotoaparátou s tromi vymeniteľnými rukoväťmi, ktoré sa líšia v konfigurácii, čo umožňuje fotografovi prispôsobiť puzdro pod rukou. Zariadenie má mnoho možností inštalácie a funkčné tlačidlá. Výhody – Silent Streľba, vysoko kvalitné obrázky, schopnosť matrice nastaviť uhol sklonu na 1.5 stupňov.

Mínus – vysoké náklady.

Vyberte kameru pre nováčik

RICOHH GR II (Japonsko)

Kompaktný model, ktorý je ľahko umiestnený aj v vrecku nohavíc. Inštalácia membrány a expozície sa vykonáva ručne, čo spôsobuje niektoré nepríjemnosti počas používania. Ostrosť fotografií je veľmi vysoká, týka sa a prenos farieb, ktorá je bezchybná. Kapacita batérie je navrhnutá pre 320 fotografií, ak plánujete viac fotografií, môžete navyše kúpiť náhradnú batériu. Výhody – vysoká kvalita a bezproblémová prevádzka, pohodlné umiestnenie tlačidiel, rýchle zameranie.

Nevýhoda – nie je vybavená stabilizátorom obrazu.

Vyberte kameru pre nováčik

Leica Q Typ 116 (Nemecko)

Táto malá veľkosť a hmotnosť fotoaparátu neopustí jedným fotografom ľahostajným, pretože vám umožní vytvoriť vysoko kvalitné obrázky mestských ulíc, krajiny a portrétov. Zariadenie je vhodne umiestnené v ruke, vybavené optikou Summilix 1: 1, ktorý vám umožní prekročiť farbu a podrobnosti obrázkov. Dotykový displej zariadenia z troch palcov sa môže vyrovnať s funkciou hľadáčika, nastavenia a ovládacie tlačidlá sú zaslané veľmi pohodlné. Pros – Ergonómia, dobrý stabilizátor, vysokokvalitný obraz.

Mínus – vysoká cena.

Vyberte kameru pre nováčik

Panasonic DC-GX9 (Japonsko)

Tento fotoaparát sa pripisuje zrkadlovej forme, vyrába sa s membránou v rozsahu od 3.5 až 5.6, ohnisková vzdialenosť od 12 do 60 cm. Šošovka zariadenia je vyrobený z vysoko kvalitného plastu vybaveného kovovým bajonetom. Zariadenie prirodzene prenáša farby, s výnimkou nadmernej správy niektorého odtieňa. Výhody – vysoko kvalitné videá a obrázky, ergonómia, obrovská sada nastavení, dotyková otočná obrazovka.

Nevýhody – slabá batéria, zlá práca v tmavých izbách.

Vyberte kameru pre nováčik

OLYMPUS OM-D E-M10 MARK III KIT (Japonsko)

Napriek tomu, že tento model je najvhodnejší pre nováčik fotografov, môže byť tiež použitý na masér, na získanie technicky zložitých obrázkov. Zariadenie je malé a veľmi pohodlné. Zariadenie poskytuje pokročilú fotografiu menu, vďaka ktorým budú môcť nováčikovia vyskúšať multi-expozičný režim, koláž a živý čas. Výhody – Tichú streľba, pohodlná korekcia skreslenia, rozšírená hĺbka poľa.

Neexistujú žiadne nedostatky.

Vyberte kameru pre nováčik

FUJIFILM X-T100 KIT (Japonsko)

Tento model je charakterizovaný originálnym retro dizajnom, ktorý je štylizovaný pod klasickými filmovými kamerami. Tento mesmer má vstavané predvoľby, vďaka ktorým môžete uložiť súbor nastavení. Fotoaparát umožňuje získať vysoko kvalitné fotografie a ľahko sa používa.

Cena – nadpriemerná.

Vyberte kameru pre nováčik

Kritériá pre výber

Pre mnohých sa považuje za viac ako hobby. Hoci toto povolanie je považované za prvý pohľad, jednoduché, ale stále vyžaduje existenciu a dobrý fotoaparát, ktorý je ťažké vybrať si. Pred výberom v prospech konkrétneho modelu je potrebné určiť jeho účel a náklady. Ak je prístroj potrebné len na vytvorenie amatérskych obrázkov, môžete si kúpiť obyčajné „mydly“ – zrkadlový a zrkadlový, s prítomnosťou vymeniteľnej optiky a režim manuálneho ovládania.

Vyberte kameru pre nováčik

Okrem toho stojí za to venovať pozornosť viacerým technickým špecifikáciám.

 • Typ fotoaparátu. ŠPECIÁLNE VYPLÝVAJÚCE SA NOVICE NA VYBRAŤ COMPAKTNÉ MODELY, pretože sú ľahšie ovládať ako zrkadlo. Postupom času môžu byť jednoduché zariadenia nahradené veľkým množstvom nastavení a funkcií. Zrkadlové kamery poskytujú viac príležitostí na streľbu v rôznych žánrov (športové súťaže, krajina, portrét), pre dlhé cesty, budú ťažké a v týchto prípadoch je najlepšie kúpiť „mydlo“.

Pokiaľ ide o lamel, stáli lacno, poskytujú vysoko kvalitné obrázky, nič, než nie sú horšie ako profesionálne zariadenia.

Vyberte kameru pre nováčik

 • Ergonómia a pohodlie. Často sa stáva, že skvelý fotoaparát jednoducho nespadá do ruky alebo jeho tlačidlá majú nepohodlné miesto. Preto, pred zakúpením takéhoto typu technológie, musíte si vybrať najvhodnejšiu možnosť pre seba, takže v budúcnosti to bolo pohodlné používať.

Vyberte kameru pre nováčik

 • Veľkosť matice. Tento prvok je jedným z hlavných v prístroji, pozostáva z množstva čipu. Neodporúča sa získať zariadenie s matricou plného rámca, ktoré sú zvyčajne vybavené profesionálnymi modelmi.

Odporúča sa začať s neúplnou maticou.

Vyberte kameru pre nováčik

 • Rozšírenie a pracovná hodnota matrice. Kamery pre začiatočníkov musia mať povolenie nie viac ako 16 megapixelov. Ak je to stále neznáme, v ktorých podmienkach, a aký druh snímok sa plánuje robiť, je najlepšie zvoliť zrkadlový typ prístroja s najvyššou možnou hodnotou ISO.

Dokonca aj pri slabom osvetlení poskytnú vysoko kvalitné obrázky.

Vyberte kameru pre nováčik

 • Možnosť čistenia matrice pred prachom. Nákup tohto typu technológie by ste sa mali klásť konzultant o prítomnosti samočistiacich funkcií matrice z prachu.

To je veľmi dôležité, pretože počas fotografií, pri zmene optiky na matrici, prach sa môže dostať, čo bude viditeľné na všetkých fotografiách.

Vyberte kameru pre nováčik

 • Dostupnosť v ponuke referenčných údajov. Vďaka týmto informáciám budú nováčik fotografi jednoduchšie študovať vstavané funkcie technológie.

Vyberte kameru pre nováčik

 • Priblížiť sa. Pre začiatočníkov je najlepšie vybrať fotoaparáty s trojnásobným priblížením, ktoré majú schopnosť zmeniť šošovky.

Vyberte kameru pre nováčik

 • Trvanie autonómnej práce. Vzhľadom k tomu, že nováčikovia najprv musia urobiť veľa rámcov na získanie fotografie s požadovaným efektom, mali by ste vybrať modely zariadení s maximálnym množstvom batérie.

Vyberte kameru pre nováčik

 • Dostupnosť Autonaster. Začiatočníci fotografi budú oveľa jednoduchšie pracovať s fotoaparátmi, ktoré automaticky vystavujú parametre, ako sú športy, portrét a krajinu.

Vyberte kameru pre nováčik

 • Schopnosť zmeniť optiku. Doteraz nájdete veľa modelov fotoaparátov s upevňovacími prvkami, vďaka ktorým môžete zmeniť optiku bez veľkého úsilia.

Vyberte kameru pre nováčik

 • Definícia expozície a zamerania. V prítomnosti týchto dvoch funkcií bude nováčik veľmi ľahko vykonávať fotografovanie. Okrem toho nebude zbytočná, ak je funkcia videa k dispozícii aj v zariadení.

To vám umožní nahrávať rôzne valce.

Vyberte kameru pre nováčik

 • Hmotnosť a rozmery. Mnohí zvažujú tieto ukazovatele, v skutočnosti nie je. Niekedy musíte blúdiť s fotoaparátom s fotoaparátom pozdĺž najzložitejších trás a jeho veľké veľkosti a hmotnosť môže spôsobiť veľa nepríjemností. Odporúča sa vybrať menšie modely, aj keď akékoľvek vysoko kvalitné vybavenie má majetok, ktorý má byť vážnym aj veľkým.

Vyberte kameru pre nováčik

 • cena. Pri výbere fotoaparátu hrá obrovskú úlohu a je určená nielen funkčným modelom, ale aj značkou výrobcu. Odborníci odporúčajú výberu stredných cenových hladín, ktorých výrobcovia dostali mnoho pozitívnej spätnej väzby.

Pre začínajúcich fotografov by nemali okamžite kúpiť príliš drahé modely.

Vyberte kameru pre nováčik

Vyberte kameru pre nováčik

Ako správne konfigurovať fotoaparát, môžete zistiť nižšie.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár