Vyberte stabilizátor pre akčnú komoru

  Miniatúrne fotografie a videokamery sú vybavené takmer všetkými vydanými gadgetmi. Avšak, kamery ako nezávislé produkty sú stále relevantné. To isté platí pre profesionálne modely zariadení používaných na natáčanie filmov alebo solídnych televíznych relácií. To všetko možno povedať o inováciách súčasného storočia – akčné kamery, v jeho zamýšľanom streľbe orientované v špeciálnych, dynamických podmienkach.

  Ak chcete získať vysokú kvalitu, bez vád, materiál, akčné kamery by mali byť konjugát s dodatočným príslušenstvom – stabilizátorom (stericom). Moderný trh pestit rôznych modelov zameraných na všetky druhy technických požiadaviek a prianí používateľov. Ako si vybrať správny model vybrať si, aké kritériá sú riadené pri výbere, zvážte v našom malom preskúmaní.

  Zvláštnosť

  Po upevnení akčnej komory na Steadicam a primárne nastavenie, stabilizátor ho vyváži, pretože je potrebné odstrániť osobu. Spravidla sa stabilizácia vykonáva na 3. osi so špeciálnymi elektrickými motormi. Áno, tri návrhy shoooticates sú oveľa drahšie ako zjednodušené mechanické výrobky, ale to je snáď jedna z mála mínusov. S použitím Steadicams, majstri produkujú fantastickú snímanie v kvalite, absolútne nestrácajú kontrolu nad pracovným tokom.

  Vlastnosti takýchto štruktúr zahŕňajú predkalibráciu. Obmedzenia v pohybe elektrických motorov sú nakonfigurované na Steadicame, a to vám umožňuje ovládať:

  • uhol naklonenia;
  • uhol rotácie;
  • veľkosť tolerancie;
  • Rôzne ofsety.

  Stadicams sa vyrábajú s niekoľkými predinštalovanými pracovnými algoritmami, čo je veľmi prospešné v podmienkach dlhých, starostlivých a únavných snímaní, s ostrými zmenami uhla.

  Zmena rýchle režimy poskytuje možnosť okamžite zmeniť charakteristiky etáp a vytvoriť vysoko kvalitnú fotografiu a video.

  Preskúmanie druhov

  Napriek bezhraničnej škálu stabilizátorov vyrábaných rôznymi firmami sú všetky z nich rozdelené do dvoch hlavných kategórií, ktoré sa líšia v zásade prevádzky – mechanické (manuálne) a elektronické. Špeciálne statívy sú široko používané na upevnenie kamier vrátane monopódov – Statívy s jedným bodom podpory, Selfie palice so stabilizátormi.

  Mechanický

  Použitie mechanického vybavenia musí byť prevádzkovateľ monitorovať, nie na samotný fotoaparát a držiak. Princíp fungovania takýchto etáp sa podobá práci bežných váh, a s neočakávaným zákrutom rukoväte zariadenia opäť v hladkom režime sa vracia do pôvodnej horizontálnej polohy. Profesionálne stabilizátory pracujú na troch osiach, takže sa nazývajú – trojose. Jednoduchosť konštrukcie takéhoto starostu zahŕňa možnosť jeho nezávislej výroby.

  Výhody mechanického zariadenia sú presvedčivé:

  • Jednoduchosť, minimálne časti, nízke náklady;
  • nezávislosť od poveternostných podmienok a nenáročnosti;
  • Trvanlivosť a spoľahlivosť.

  Existujú však nevýhody.

  • Trojosové sady vyžaduje starostlivú a správnu konfiguráciu. V opačnom prípade bude zariadenie neustále vykonané.
  • V prípade ostrých otáčok, zariadenie nie je vždy schopné „chytiť“ rám, je spustený princíp fyzickej zotrvačnosti. To znamená, že je potrebné zvyknúť si na takéto návrhy, získavanie vhodných zručností.

  Elektronický

  Elektronické štruktúry Práca podľa iného princípu – stabilizácia komôr je vyrobená elektrickými motormi a stupeň odchýlky zariadenia je zaznamenaný u špeciálnych citlivých senzorov. Princíp spätnej väzby je teda spustený – dokonca aj menšie skoky budú kompenzované elektronickým zariadením. Elektronické stabilizátory sú rozdelené do dvoch osi a trojose. Trojosové modely pracujú lepšie.

  Výhody elektronických stien budú mať:

  • Jednoduché nastavenie;
  • Jemnosť a kalibrácia zariadenia.

  Vďaka týmto výhodám a fotografiám a videozáznamom, spravidla majú vysokú úroveň profesionálnej kvality, ak má zariadenie dobré a správne nakonfigurované.

  Chyby:

  • vysoká cena;
  • potreba dobiť napájanie;
  • citlivosť vody – v daždivom počasí je lepšie nepoužívať.

  Tam sú vodotesné modely, ale pre to bude musieť zaplatiť navyše.

  Najlepšie modely

  Hodnotenie modelov prezentovaných na trhu bude pre zrejmé dôvody podmienené. Aspekt Malý zoznam populárnych steedecátov vám pomôže navigovať, s prihliadnutím na konkrétne ciele a úlohy, ktoré sledujete.

  • Feiyu FY-G5 – Kompaktné fázy čínskej výroby, v hodnote 14 tisíc rubľov. Vážiť 300 g. Vybavené všestranným upevnením pre akúkoľvek kameru.

  • Feiyu Tech G360 – Model je určený na prácu s panoramatickými kamerami. Vysoko kvalitné Steedicov pre prístroje s fotografovaním 360 stupňov na predaj. Avšak, model sa úspešne uložil do konjugácie a tradičných akčných kamier. Ak chcete začať pracovať v panoráme na tele produktu, je vybavené špeciálne tlačidlo. Keď je zapnutý, stabilizátor pomaly otočí zariadenie okolo svojej osi, spustenie panoramatického streľby s jedným pohybom.

  • DJI OSMO MOBILE – jeden z najlepších riešení pre funkčnosť a kvalitu. Vyrobené v Číne. Cena je asi 17 tisíc rubľov.

  • SJCAM Gimbal. Jeden z mierne dostupných modelov (v regióne 10 tisíc rubľov). Nanešťastie sú konjugované iba akčné kamery vykonávajúcich exekútorov.

  Držiak je vybavený všetkými potrebnými na ovládanie tlačidiel, čo je veľmi pohodlné.

  • Xiaomi yi – výmenný stabilizátor, za cenu 15 tisíc rubľov (Čína). Získať ho na kamery eponymnej spoločnosti. Neexistuje však žiadny držiak v dizajne, ktorý bude musieť kúpiť samostatne (monopod alebo statív).

  • Xiaomi MI Akčná kamera Handheld Gimbale – jeden z najlepších elektronických štádií z hľadiska kombinácie nákladov, vysokej kvality a príležitostí. Konjugát len ​​s akčnou kamerou Xiaomi Mijia 4K (4K a 4K LITE). To znamená, že rozsah použitia je úzko-smerový. Časť tela výrobku je vyrobená zo silného plastu – strach z bezpečnosti zariadenia počas dynamického streľby nemusí. Hmotnosť – približne 200 g. Čierny produkt, s matným povlakom. Bohužiaľ, ale rukoväť produktu je vyrobená bez pogumovanej trysky a môže sa skĺznuť v horúcom počasí. Nastavenie snímania v troch hlavných režimoch: V režime Horizont Hold, v režime sledovania a Selfie. Druhá možnosť poskytuje sledovanie pohybu komory rukoväte (rúk). V treťom zariadení otočí 180 stupňov, aby sa stretlo s odstránením.

  • Starý. Váži 968 g, vyrobené z hliníka, stojí najmenej 3 tisíc rubľov (relatívne lacné).

  Odborníci sa odhadujú ako jedna z najlepších možností vo svojej kategórii.

  • Riadok MS-PRO. Pre tento stabilizátor bude musieť zaplatiť približne 40 tisíc rubľov. Produkt vynikajúcej kvality, ľahkého a trvanlivého. Hmotnosť – asi 700 g, ale s istotou odoláva komoru s hmotnosťou na 1,2 kilogramov.

  • Zhiyun Z1 Evolution. Pre elektronické zariadenia existuje dlhodobá práca bez dobíjania. Zadaný model v hodnote 10 tisíc rubľov. Ako je nemožné splniť tento stav lepší. Vybavené kapacitou batérie 2000 mAh.

  • Zhiyun Crane-M. Stabilizátor v hodnote 20 tisíc rubľov. Započítava sa za najlepšie možnosti pre malé kamery v rozsahu hmotnosti 125-650 g. Často sa používa na smartfóny. Kompletné na to idú dve batérie, každý s nabíjaním až 12 hodín.

  Kritériá voľby

  S určitým podielom dôvery je možné argumentovať, že pre profesionálne video natáčanie Najlepšia možnosť sa ukáže, že je elektronická pevnosť. Hoci tento parameter závisí od konkrétnej situácie, a to by sa malo zapamätať. Aspekt S akoukoľvek defold, malo by sa spoliehať na pomerne významné výberové kritériá.

  1. Akú kameru je vybraný produkt. Konjugácia stabilizátora s fotoaparátou by mala byť absolútne spoľahlivá a zabezpečila, že zariadenie s ostrými pohybmi nevypadne z držiaka. Významná časť modelov, ktoré sa objavujú na trhu, je vybavený štandardnými konektormi vhodnými pre mnoho fotoaparátov.
  2. Kompaktný agregát. Z hľadiska jeho výberu – to je naliehavé kritérium. Okrem toho sú stledicams malé, spravidla, viac technologicky, pohodlné pri pohybe.
  3. Prípustné zaťaženie. Je zrejmé, že stabilizátor by mal vybrať tak, že môže vydržať hmotnosť zariadenia, ktorá je na ňom upevnená.
  4. Hmotnosť. Zo zrejmých dôvodov sa vo väčšej miere oceňuje viac svetelných stupňov – sú menej unavení.
  5. Pracovný čas bez dobíjania. Toto je naliehavé kritérium, ktoré nevyžaduje špeciálne vysvetlenia. Žiadna sila – žiadna práca. Toto, samozrejme, sa nevzťahuje na mechanické modely.

  Užívatelia často požiadať o otázku, ktorý model stojí za to zvoliť pre zrkadlové a zrkadlové kamery. Nie je tu konkrétny rozdiel.

  Stojí za to navigáciu vyššie uvedených kritérií.

  Prehľad stabilizátora rozpočtu pre akčné kamery Hohem IsTedy Pro môžete vidieť nižšie.

  Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: