AGAVA ARMAKA: Popis, Vlastnosti výsadby a starostlivosti

Agava Američan je vytrvalá ružová rastlina bez stonku, ktorá je príbuzným takýchto kultúr, ako je kaktus alebo aloe. V staroveku, tento kvet bol ocenený pre svoje liečebné vlastnosti. Sláva terapeutickej rastliny Agavy teraz nestratila, a preto mnohí radšej rastú doma.

Vlastnosti rastlín

V vlasti, v púštich a kamenských oblastiach Strednej Ameriky, môžete stretnúť až 300 druhov odrody AGAVA. V ruských termínoch je to Ameghaw American je veľmi populárny. Najviac približné podmienky pre kultúru pre kultúru môžu byť vytvorené len na Kryme, vo zvyšku regiónov môže Agava rásť len doma alebo v skleníku.

Závod má takmer žiadny kmeň. Skôr, v skutočnosti to je, ale tak krátke, že to nie je viditeľné. Priečny priemer odrody dosahuje 3-4 m. Agava má zelené listy, niekedy sa kópie Motley stretávajú. Mladé rastliny môžu mať špicaté rúrky na špičkách listov. Coloros je šípka 6-12 m dlhá, v jednom prípade je možné sa objaviť 17 tisíc veľmi malými žltozelenými kvetmi.

Funkciou druhov je schopnosť vytvoriť vodné rezervy, vďaka ktorej dosky sú hrubé a mäsité.

Žiadosť

V Amerike, India, Srí Lanka Kultúra sa pestuje s lekárskou pozornosťou. Okrem toho, listy môžu byť použité na riešenie ekonomických úloh alebo varenia riadu. Z AGAVA môžete urobiť koberce, papierové výrobky, laná. Z šťavy z rastliny pripravuje kŕdeľ a meshale – alkoholické nápoje.

V terapeutickom účely môže byť AGAWA použitý ako preháňadlo, Účinok sa vyskytuje po 8-10 hodinách po použití liečiva. Okrem toho má rastlina baktericídne, lieky proti bolesti, antipyretické vlastnosti. Agave je schopný exketant a protizápalový účinok. Ako súčasť závodu, existujú prvky ANTHRININE A DINORDRINE s antikoncepčným účinkom.

Vzhľadom na svoje upokojujúce vlastnosti môže mať rastlina pozitívny vplyv na neuralgiu. Okrem toho Agava má priaznivý vplyv na metabolizmus, odstraňuje prebytočnú tekutinu z tela, uprednostňuje vysokokvalitné hojenie Ruskej akadémie vied, stabilizuje prevádzku prsných žliaz a žlčníka.

Ako zasadiť?

Pristátie (reprodukcia) Agava je možná v troch metódach. Ak je zvolený spôsob výsadby semien, potom optimálny čas je uprostred zimy. Prehĺbiť semeno do voľnej zeme pre 1 cm a organizovať zhora nad nádobou skleníka. Môžete použiť napríklad transparentný film alebo sklo.

Za pár týždňov sa začne objaviť prvý výhonky, a do konca tretieho mesiaca, vzhľad troch listov. Približne tri týždne sa vytvorí zásuvka. Metóda semien je dobrá so svojou jednoduchosťou, ale jeho nevýhodou je možné považovať za nedostupné semená. Doma, rastlina málokedy kvitne, takže je dosť ťažké dostať sa zrná sami.

Ďalší spôsob, ako pristáť – odrezky. Výber tejto metódy postupujte podľa týchto krokov:

 • Na základni inštancie pre dospelých odrežte hárok;
 • Zníženie rezov na čerstvom vzduchu 12 hodín;
 • Výhonok v piesku a pokrývajú transparentný materiál;
 • Akonáhle sa objaví niekoľko listov, únik môže byť transplantátny.

Svietiace je pomerne populárny spôsob reprodukcie, takéto pristátie prispieva k úplnému rozvoju a rýchlemu rastu.

Najbežnejšou metódou reprodukcie je disemboding „deti“. Môžu byť všimli na strane rastliny alebo v blízkosti. Súrodenec by sa malo opatrne odrezať, nechajte jeden deň na čerstvom vzduchu a dať do samostatnej nádoby. Usporiadajte skleníkové podmienky pomocou filmu alebo skla. Vylodenie „Deti“ alebo odrezky, pamätajte, že výhonky potrebujú dostatok vzácnej vlhkosti.

Starostlivosť

Keď odchádzate, pozorujte nasledujúce odporúčania v miestnosti.

 • Poskytnite dobré osvetlenie. Malo by to byť slnečné miesto na južnom okne. V tieni Agavy sa cíti zle, jej listy sa stávajú bez života. Optimálna teplota pre obsah kultúry domu – + 18 + 28 stupňov. V lete sa umožní zasadiť inštanciu v otvorenom prostredí, ale len vtedy, ak teplota vzduchu nie je nižšia ako +10 stupňov. Nižšia teplota môže viesť k smrti rastliny.
 • K vlhkosti Agawy je ľahostajná a dokonale prenesie suchý čas, Je však veľmi dôležité dodržiavať postup pre stierací listy. Faktom je, že usadeniny prachu na listovej doske nepriaznivo ovplyvňujú životne dôležité procesy, neumožňuje úplne dýchať, takže pravidelné čistenie listov je predpokladom pre pestovanie agáve.
 • Osobitný význam pre výpočet zavlažovacieho režimu. Vo vlhkosti, rastlina potrebuje len v prípade úplného sušenia hornej vrstvy pôdy. V chladných mesiacoch dosť na vodu kultúru raz mesačne.
 • Ako hnojivo, použitie minerálnych zmesí pre sukulenty s nízkym obsahom dusíka. Postupujte podľa častí a frekvencie kŕmenia. Ramping Agava ohrozuje hroziacu imunitu, ktorá vyvoláva tvorbu chorôb a útokov škodcov.
 • Každoročne musí mladá inštancia pre transplantáciu. Pre pestované rastliny je dostatočne presadzovať proces transplantátu na strávenie každých dvoch alebo troch rokov. Počas transplantácie je dôležité opustiť krk koreňa nad povrch, aby sa zabránilo procesom hniloby. Koreňový systém po transplantácii nie je nárazový pôdou, ale stlačený kameňmi. Najvýhodnejšia možnosť pôdy sa pripravuje z rovnakých častí listovej krajiny, humusu, piesku a dvojnásobného väčšieho počtu trávnikov.

Choroby a škodcov

   Bojové choroby a škodlivý hmyz si zaslúži samostatnú pozornosť. Väčšina všetkých Agava American Love k pamiatkovaniu výletov a T-Shields. Zvyčajne jednotlivci vizuálne viditeľné. Môžu byť odstránené mechanickým tkaným prútikom, impregnovaným alkoholom. Ak je kultúra úplne ohromená hmyzom, situácia pomôže napraviť drogu „aktellik“.

   Niektoré kvetflowers radšej sa zbaviť škodcov s pomocou ľudových receptov. Môžete napríklad miešať pozemný cesnak, mydlo a vodu a utrite rastlinu získanú látkou. Z choroby Agavy, je to najčastejšie ohromené hubami a rôznymi typmi hniloby. Choroba označuje hnedé a čierne škvrny s nerovnými hranami.

   Ak sa chcete zbaviť ochorenia, odporúča sa používať fungicídy.

   Viac informácií o American Agave nájdete z nižšie uvedeného videa.

   Hodnotiť článok
   ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
   Pridať komentáre

   ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: