Ako orezať peniaze?

Prerezávanie vnútorných rastlín im pomáhajú lepšie rásť, tvorí dobrú korunu, ale je dôležité stráviť to správne. Väčšina štátu sa nedotýkajte stromu peňazí. V skutočnosti a potrebuje odstrániť zbytočné výhonky.

V akich prípadoch si vyžaduje orezávanie?

Existuje niekoľko dôvodov, prečo Vyžaduje sa orezávanie peňazí:

 • poskytnutie atraktívneho dekoratívneho typu;
 • Odstránenie pacientov a infikovaných ohnivých guľôčok;
 • stimuláciu rastu;
 • Rast rastlín.

Je potrebné odstrániť extra výhonky, ak sa kvetom stane príliš vysokým alebo širokým pre miesto pridelené. Rezanie z hornej časti vetvy stromu alebo listy pokaziť vzhľad a vytvoriť nerovnomerný tvar. Akonáhle sa zobrazia na kvete, je čas ich znížiť, aby ste zmenili obrysy koruny. Okrem toho, prerezávanie pomáha stimulovať rast nových zdravých výhonkov. Z času na čas je užitočné omlaviť rastlinu, ale stojí za to v prísne pridelenom vegetatívnom období.

Orezať tolstanka počas kvitnutia nestojí za to, pretože potom bude celá farba spadnúť.

Počas tohto obdobia je len jediný postup: Crasus ochorel a vyžaduje okamžité odstránenie výhonkov, postihnutých bakteriálnym hnilitom, inak kvetom zomrie. Pravidelne odstráňte hnedé alebo vyblednuté listy. Ak rabbing poznamenal suché, vyblednuté alebo hnedé procesy, môžete ich odstrániť bez prežívania nad stromom. Takéto zmeny vo vzhľade môžu byť znamením, že vzduch v miestnosti je príliš suchý, alebo rastlina stojí na návrhu, možno to nie je dostatok prirodzeného svetla, alebo spadá priamo na lístie, hoorovanie.

Hrúbka je vystavená postupu kedykoľvek v roku, keď je infikovaný bakteriálnym hnilom. Toto ochorenie nepodlieha liečbe, neexistujú žiadne účinné finančné prostriedky, takže jediná vec, ktorá môže zachrániť rastlinu, je včasné prerezávanie. A tiež vyžaduje orezávanie všetkých nových pobočiek na strome, ktoré rastú: to je, ako je koruna správne. Odstráňte vetvy, ktoré sa pretínajú alebo sú pod nesprávnym uhlom. Orezávanie je potrebné na vytvorenie otvoreného priestoru, vďaka ktorým je vzduch dobre fúka korunku, nie je v ňom žiadna vlhkosť, a preto sa lístie neblokuje.

Kedy možno urobiť?

Tvorba peňažného stromu je ľahko študovať základy tohto umenia. Urobte pravidelné orezávanie na jar. Ak urobíte kmeň a vrchol počas tohto obdobia, strom bude lepší na udržanie formulára. Postup sa koná od marca do mája. V lete robia korekčné stránky, odstráňte asymetricky vývoj výhonkov, stimulujú nový rast, kde sa Krone zdá nahý.

Pri práci s prúteným ficusom je to rovnomerne orezané vo všetkých stonkách. V zime odstráňte všetky mŕtve alebo umierajúce vetvy, pretože používajú zdroje zariadenia potrebné na normálny rast a vytváranie nových listov. Break-postihnuté vetvy sú okamžite odrezané.

Prečítajte si viac  Orchid "Legato": Popis a starostlivosť

Metódy

Starostlivé orezávanie každý rok pomáha udržiavať požadované množstvo peňazí zostať kompaktné, krásne rástlo a nedostal príliš vysoké. Odreže nie viac ako 1/3 vetvy z trupu v uhle 45 °: pomáha aktivovať nový rast. Ak chcete vytvoriť korunu a udržiavať zdravý strom, mŕtve vetvy sú úplne odstránené alebo na miesto, kde sú stále nažive. Vyčistite horné stonky, aby ste zabránili rastu peňazí na peniazoch po dosiahnutí požadovanej výšky. Rezané nové stonky, ktoré sú vytvorené na základni valca, ak rastú v blízkosti pôdy.

Ak sa rabbing snaží dostať kmeň, ktorý by mal rásť v určitom smere, je veľmi dôležité správne orezávanie.

Nové výhonky majú tendenciu tvoriť vopred urobené strihy, takže roh rez na 45 ° je taký dôležitý. Ak chcete aktivovať rast novej pobočky, budete musieť urobiť rez na vrchole trupu. Môžete tiež vyvolať zvýšenie tyče do jednej zo strán alebo v požadovanom uhle.

Dokonca aj ľahké prerezávanie rastlín prispieva k posilneniu a stimulujúcemu rastu hlavného kmeňa. Pravidelný postup nielen pomáha kmeň, aby odolali hmotnosti listov, ale tiež zvyšuje jeho veľkosť v dôsledku indukovaného rastu koreňa. Tvorba kukuričných látok by sa mala monitorovať a odstrániť zo starého lístia. Existujú dve metódy tvorby koruncov:

 • orezávanie;
 • poleva.

Rozdiel medzi nimi je, že prvá možnosť je častejšie používaná pre stromy dospelých, druhý – pre mladých.

  V prvom prípade, obličky rastu a opatrne ho odstrániť pomocou nožníc manikúru alebo jednoducho štipku. Prerezávanie – viac kardinálového zásahu, na ktorom sú celé vetvy odstránené. Zároveň by mal byť rez po obličkách rastu pre pár centimetrov. Malé procesy odstrániť na trup. Nevyžaduje sa žiadne ďalšie spracovanie, stačí čakať, keď sa miesto mierne rozsvieti miesto.

  Nováčikové kôry si musia pamätať, že od prvého času nebude možné dať okrúhly tvar stromu. Postup by sa mal vykonávať pravidelne, aby koruna rastliny dostala atraktívny dekoratívny vzhľad. Dokonca aj odstránenie veľkých vetiev nepoškodzuje kvetinu, ale omladzuje. Ak chcete, aby bola koruna bola objemová, je potrebné zasadiť len jeden výhonok v jednej kontajneri, pretože viac stromov tvorí hrúbky. Keď sa objaví 4 páry listov, bude potrebné odstrániť obličky. Postup sa vykonáva pravidelne.

  Postup na navrhovanie okrúhlej koruny na Majster je jednoduchý, je potrebné stlačiť rast obličiek s bočnými výhonkami a nielen na vrchole. V tomto prípade sa koruna vytvorí súčasne v rôznych smeroch. Urobte si tuk trupu na strome je tiež jednoduchý: len budete musieť zvýšiť dlhé výhonky. Všetky listy na trupe sa odstráni.

  Prečítajte si viac  Príčiny a liečba falošných listov na Benjamin Ficus

  Postup

  Akákoľvek koruna bude schopná riadne vykonávať postup prerezávania sami doma. Dospelá rastlina sa musí otáčať na pohodlie a kontrolovať ho, aby ste pochopili, kde potrebujete odstrániť vetvy a listy. Hrniec v tej chvíli sa nemení, to znamená, že transplantácia nie je vykonaná. Peňažný strom prideľuje tekutinu bieleho mlieka, keď je rezaná. Je to normálne, pretože šťava tvorí ochranný film na rane. Proces sa vyskytuje krok za krokom.

  • V prvej fáze budete musieť pripraviť nástroj. Pre postup je secateur alebo špeciálne nožnice dokonalé, ale nemali by byť použité pred rastlinami, ktoré choré alebo infikované škodcami. Najlepšie je dezinfikovať nástroj s alkoholom.
  • Nájdite 2 vetvy, ktoré tvoria formulár v tvare V z barelu. Dajte nad nimi prstom: Bude to miesto, kde je potrebné znížiť.
  • Nakrájaný kmeň pre 1-3 cm nad vetvy v tvare V. Držať nožnice v uhle 45 °. Plátok by mal byť čistý, žiadne extra vetvy a listy zostávajú.
  • Odstráňte vetvy zhora a zo strany stromu.
  • Nakrájané výhonky so suchým alebo hnedým listom.
  • Orezané drevo do polovice svojej veľkosti. Naraz ste nemali vykonávať silné orezávanie, inak môže byť rastlina chorá, rast stromu sa zastaví.

  Následná starostlivosť

   Nové obličky štipku v štádiu ich vzhľadu, aby okamžite vytvorili korunu správne. Po každom orezaní zohráva dôležitú úlohu následnú starostlivosť.

   • Prútený peňažný strom vyžaduje nejakú vodu. Zalievanie raz týždenne je dosť. Akákoľvek plodina stojí za to uvedomiť, že objem injekčnej vlhkosti závisí nielen na teplotu v miestnosti, ale aj na veľkosti nádoby, zloženie pôdy.
   • Zavreté korene stromu, keď sa pôda suchá na dotyk. Použitie zavlažovania môže alebo džbán s dlhým krkom, aby sa dostal k koreňom rastliny, pretože voda vstupujúca do stonky alebo listov môže spôsobiť hniezdnutie. V zime sa výrazne zníži množstvo zavlažovania. Chladnejšie v interiéri, tým menej vlhkosť si vyžaduje kvet.
   • Peniaze strom miluje dobre odvodnenú pôdu. Nie je možné, aby sa voda mohla stáť v zemi, pretože korene a kmeň sa začne hnlička. V dôsledku procesu rotora, rastlina prestane dostať potrebné množstvo kyslíka a nutričných prvkov, lístie mení svoju farbu, začína byť. Úľava od hniloby vyžaduje veľa času a sily, niekedy zomrie peňažný strom. Preto sa bude potrebné starať o kvalitu pôdy, zabrániť konvergencii. Pôda musí obsahovať zmes pôdy a plytkých štrkových kamienkov, ktoré sú naskladané v hrnci s jedným alebo viacerými drenážnymi otvormi. Umožňujú prebytočnú vodu voľne ísť na paletu. Niektoré bonsai rastú v zmesi rašeliny, vermikulítu a perlitu v pomere 2x1x1.
   • Tráry na strome je potrebný každé 2-3 roky. Ak sa RABBING uviedol, že koreňový systém naplnil hrniec, je čas na zmenu kontajnera. Najlepší čas na to je uprostred leta. Kvetina sa odstráni z hrnca a umiestni sa do novej pôdy a novej kapacity. Môžete si vybrať niektoré korene, odstrániť poškodené, slabé, staré. To využíva jednoduché tajomstvo, ale len nevyhnutne spracované alkoholom.
   • Hotovostné stromy sú veľmi odolné a nepodliehajú chorobám, Ale ak bieleflinking alebo poznámky napadli, je možné s nimi bojovať s roztokom mydla a teplej vody. Liečba sa vykonáva v kúpeli alebo na ulici, ak je teplé. Zvýšená vlhkosť je vždy deštruktívna pre akýkoľvek hmyz. Postup sa opakuje podľa potreby. Po ňom bude potrebné počkať, kým sa voda stonky stoniek pred vyčistením kvetu na obvyklé miesto.
   • Pre peňažný strom stojí za to zvoliť miesto s miernym slnečným svetlom. Táto rastlina môže prežiť v rôznych podmienkach, ale pre jeho normálny vývoj je potrebné starať sa o tiene a slnko počas dňa rovnaké množstvo. Východné a západné okná – najlepšie miesto na pestovanie kvetov. Ak je možné nainštalovať prvé príznaky svetelného deficitu, môže byť nainštalovaný umelý osvetlenie.
   • Je dôležité, aby sa zabránilo vystaveniu priamemu slnečnému žiareniu na dlhú dobu, Ako to vedie k popáleniu. Za peniaze, je ideálny pre svetlé, ale nepriame svetlo, takže je lepšie umiestniť kvetinu za oponou, prevenciu kontaktu listu so sklom.
   • Byť tropickým rastlinou, peňažný strom môže odolať veľkým teplotným rozdielom. Jeho výška sa trochu spomaľuje na pozadí zvýšenia teploty vzduchu, ale nepoškodzuje strom. Podobne nízka teplota môže spôsobiť trochu poškodenia, ale nič vážne sa stane, kým nepadne na -2 ° C.
   • Z času na čas potrebujete urobiť kŕmenie. Obohatiť pôdu s ďalšími živinami, v priebehu niekoľkých mesiacov od jar až do neskorého jesene, môžete použiť zriedené komplexné kvapalné hnojivo.
   • Hnedé suché listy – príznak absencie potrebnej vlhkosti vo vzduchu alebo znamenie zlého osvetlenia. Tieto stromy môžu byť šokované, keď sa presunú na iné podmienky, takže musia dať čas na prispôsobenie sa novému prostrediu. Rastlina by mala stáť na takom mieste, kde nie je žiadny návrh, ďaleko od batérie a iných ohrievačov, ventilačných otvorov a klimatizácie.
   • Niekedy stres po orezaní sa prejavuje listom. Počas tohto obdobia stojí za to položiť rastlinu do jasne osvetleného miesta a nechať tam, kým sa strom obnoví. Pomoc môže a zvýšiť vlhkosť okolo neho. Môžete použiť postrekovač alebo automatické zvlhčovače, vložte nádobu s vodou a kamienkami v blízkosti. Hlavnou vecou je zabrániť vstupu vody do povrchu lístia.
   Prečítajte si viac  Vlastnosti Palergonium Lara

   Ako vytvoriť strom peňazí, pozrite sa na nasledujúce video.

   Hodnotiť článok
   ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
   Pridať komentáre

   ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: