Ako orezať borovice?

Orezanie stromov – pravidelný postup, ktorý by sa nemal zanedbávať. Týka sa to takmer všetkých záhradníkov, najmä tých, ktorí sa rozhodli zasadiť taký strom ako borovica. Nie každý vie, ako priniesť tento strom v poriadku tým, že orezávam, v akom ročnom období je lepšie vykonať takýto postup, ako aj to, čo by malo byť následnou starostlivosťou s borovicou. Všetky tieto nuansy budú podrobne diskutované v tomto článku.

Čo potrebujete?

Existujú rôzne účely, na základe ktorých borovica potrebná na obloženie. Jedným z nich je omladzovať strom, na ktorom sú už mnoho suchých vetiev. V tomto prípade bude postup prerezávania prispieť k vzniku nových mladých výhonkov, pomôže urobiť korunu viac našuchoreného a dá sa druhý život dreva.

Okrem, Suché vetvy sa musia vymazať v čase a z dôvodu sanitácie. Ak bude na strome mnoho takýchto suchých procesov, zvýši sa riziko hubových chorôb. A tiež pre nedostatok orezávania, môžu napadnúť suché vetvy, a najmä veľké z nich – priniesť materiál alebo dokonca fyzické poškodenie.

Okrem dôležitosti pobočiek stromu, to stojí za to, aby sa starala, že borovica nevyrastie veľa a tienila graf. To tiež vyžaduje orezávanie.

Príliš veľa výšky stromu vyzerá nie tak elegantné na súkromnom území. Okrem toho môže zbaviť potrebného prístupu slnečných lúčov iných rastlín.

Tam je tiež zistil orezávanie, ktoré prispieva k tvorbe potápania koruny, udržiavania jej tvaru, ako aj spomalenie jej rastu. Týmto účelom, takéto borovice, ktoré hrajú úlohu živých plotov na mieste, sú obzvlášť často odrezané.

Vhodný čas

Je veľmi dôležité si vybrať vhodný čas na čistenie takéhoto stromu ako borovice. A pre každý účel, orezávanie je lepšie vhodné pre konkrétny ročný rok. Napríklad jar je dobrá doba na rezanie stromov, aby sa vytvorila koruna a dal vrchnú kompaktnosť. V tomto období roka je borovica aktivovaná miernosťou, ktorá vysvetľuje priaznivý proces procesu prezidenta.

Prvý mesiac leta je ideálny čas na rezanie tých mladých výhonkov, ktoré porušujú obrysy koruny borovice. By sa nemali oneskoriť s týmto postupom do júla alebo augusta, pretože počas týchto mesiacov je aktualizovaná ihla na strome, a v dôsledku skrátených vetiev existuje riziko, že bude žltá. V septembri sa vykonáva v prvej dekáde v júni, pretože je v tomto období, že mladé výhonky sú zastavené.

V jesennom období je lepšie vykonávať orezávanie zamerané na omladenie borovice. Na skrátených veľmi starej časti stromu na jar sa môže objaviť obličky, ktorá bude stimulovať vzhľad nových pobočiek.

Len si pamätajte, že je lepšie implementovať postup na skrátenie pobočiek začiatkom jesene. Počas obdobia chladného počasia je regenerácia sekcií ťažšie, pretože v tejto dobe strom nie je potrebné prideliť cambier potrebné pre tento proces.

ale Existujú prípady, keď je potrebný orezávanie borovice. Je to spôsobené tvorbou veľkej suchej vetvy, ktorá môže ublížiť v jeho páde. Z tohto dôvodu sa môžete zbaviť sušených pobočiek počas celého roka.

Základné pravidlá

Existuje množstvo nuansy, ktoré je potrebné vziať do úvahy v poriadku, Riadne formovať nielen krásne, ale aj zdravú borovicu korunu v záhrade.

 • Je dôležité starostlivo pracovať, aby nedošlo k poškodeniu spánkovej obličky stromu. Následne jeden z nich tvorí 3 alebo 4 silné úniky, ktoré dávajú korunku pompu a väčšej okrúhly.
 • Postarajte sa o čistotu nástroja, ktorý urobí postup prerezávania. Kvôli znečisteniu je riziko infikovať tak dospelý aj mladého stromu.
 • Aby nedošlo k poškodeniu borovice, malo by sa znížiť približne 1/3 z celkovej hmotnosti pobočiek.
 • Takže škodlivé baktérie nespadajú na časti, a to bolo následne nevytvorené hnilobou, je dôležité spracovať skrátené časti s meďou. Rovnako ako na tieto účely, záhrada var, najmä ak ide o veľké úseky.
 • Nie je potrebné príliš často orezať, inak sa strom môže relaxovať a nezobrazí sa riziko ochorenia.
 • Venujte osobitnú pozornosť stavu nižších vetiev, pretože je najčastejšie vidieť príznaky suchosti.
 • Je prípustné kombinovať v jednom procese orezanie omladzujúcich a liečivých druhov. Je však dôležité urobiť tento postup v jesennom období, inak sa výška ihly spomalí občas.
 • Nenechávajte borovice v ihliách, ak po orezávaní jari, niektoré pobočky stále rastú ešte intenzívne. V opačnom prípade sa vaša borovica môže dostať žlté a vyzerať OUTNETICKÉ.
 • OPTIMAL TRIM TOOL – Záhradné nožnice s dlhými ostrými lopatkami.

Krok za krokom

Stojí za to pripomenúť, že v závislosti od toho, ako je potrebné znížiť Skrter v oblasti, stratégia tohto procesu závisí. Ak sa chystáte znížiť tento strom s vlastnými rukami, mali by ste študovať špeciálne schémy, v ktorých krok za krokom povie, ako vytvoriť borovicovú korunu takou alebo inou.

Ak ste znížili strom, najprv by ste mali starostlivo preskúmať a nájsť všetky výhonky, ktoré by sa mali odstrániť. Sú odstránené tak, že dĺžka strieľačka nepresahuje 5 cm. Je dôležité, aby sa rez vykonáva pod miernym sklonom, pretože minimalizuje pravdepodobnosť deformácie trupu a pomáha vyvážiť.

Proces odstránenia pobočiek začína vrchom borovice.

Sanitárne orezávanie, naopak, však začína spodnou časťou stromu, medzi ktorými môžu byť vetvy, ktoré už mierne ohýbali na zem. Kvôli takýmto procesom je tvorená vlhkosť, riziko huby sa zvyšuje. Ďalej by ste sa mali zbaviť zlomených alebo poškodených vetiev, a sú odrezané s takórezúrou alebo šupkou na hlaveň alebo inej vetve. Potom sa rez spracuje buď živicou odobratou z rezanej vetvy alebo záhradného kotla.

Ochrana hornej časti stromu sa vykonáva, keď dosiahne výšku 1,5 m. Maximálna prípustná hodnota borovice je 1,8 m. Zároveň môže byť strom mladí aj dospelí. Horná časť trupu spolu s vetvami v procese takéhoto postupu sa odstráni. Potom, čo by ste mali zbaviť horných susedných výhonkov, ktoré môžu slúžiť ako náhrada hornej časti borovice.

Ak plánujete používať borovice v krajine ako živý plot, je dôležité každý rok znížiť svoje pobočky a tiež skrátiť vrchol. Je na úkor týchto postupov, že aktívny rast útekov na bokoch vyskytuje, a následne tvoria hrubú korunu, ktorá slúži ako hedge prvok. Aby ste vydržali zabezpečenie, mali by ste použiť takýto nástroj ako nožnice elektrického typu. Strihanie sa vykonávajú po zakúpení koruny dostatočnej hustoty.

Tvorba koruny dekoratívneho tvaru často prebieha do japonského štýlu účesov stromov pod názvom Nivaki. Môže sa vykonávať počas celého obdobia pestovania borovicovej, po predbežnom rozhodovaní o požadovanej forme koruny a výšky. Keď sa strom rastie, nechcené vetvy sa musia vymazať, čím sa vytvorí potrebné obrysy. Každý rok by sa mala odstrániť polovica dĺžky mladých výhonkov, štipka sviečky a skrátiť časť ihiel.

Ak chcete vytvoriť komplikovaný formulár na borovice, napríklad kruh, pyramídu, alebo dokonca asymetriu, potom by ste mali kontaktovať skúseného špecialistu.

Je mimoriadne ťažké znížiť strom na túto technológiu.

Funkcie funkcií

Strana Pines Je to nevyhnutné, že po orezaní nestane príliš svieži a šíriť. Tento proces je nasledovný:

 • V ľavej ruke medzi indexom a palcom je únik upnutý;
 • Potom je potrebné odskrutkovať špičku snímania s pravou rukou – keď útek teda zvraty, horná oblička sa stáva vedúcou, pretože proces je vytvorený šikmou čiarou prestávky;
 • Zbytočné výhonky môžu byť úplne skrútené.

Orezávanie bez strkania dreva nestačí, pretože je na úkor neho v jarnom období, že nové obličky sú prebudení, strieľa, z ktorých rovnakým spôsobom čerpali za rok. Je však veľmi dôležité zabezpečiť, aby ste počas segmentov nevynechali požadované stránky, inak tvoria dlhé vetvy, ktoré porušujú štruktúru koruny.

Nástroje, ktoré môžu pomôcť implementovať tento postup, sú secateur, ako aj záhradná píla alebo hacksaw, ktorá môže byť použitá pre obzvlášť veľké vetvy.

Ďalšia starostlivosť

Okrem samotného postupu prezidenta je tiež dôležitá táto starostlivosť o strom, čo mu pomôže obnoviť po tomto postupe s minimálnymi stratami. Uvádzame hlavné regeneračné akcie od majiteľa borovice.

 • Kŕmenie fosforom a minerálnymi hnojivami je potrebné, ak sa strom vizuálne zdá vyčerpaný po postupe prerezávania.
 • Uistite sa, že podporujte rovnováhu vlhkosti, neumožňuje sucho alebo prepad. Pre optimálnu dávku vody je niekoľko zalievaní za mesiac.
 • A po stresu, strom pomáha obnoviť rôzne posilňujúce stimulanty.
 • Po vykonaní lepidla, sprej močovinového roztoku, ktorý urobí dezinfekčný účinok a slúži ako kŕmenie.
 • Pravidelne odstráňte sušené CHEVA (výhodne na jar). Najmä venovať pozornosť tým oblastiam stromu, kde vetranie.

  Je teda nevyhnutná potreba prerezávania záhradných borovíc. Je to s pomocou toho, že nebudete môcť predĺžiť životnosť stromu, ale tiež sa bezpečne a blízkych z neželaných incidentov. A samotný strom vám bude poďakovať za starostlivosť o vaše estetické druhy a príjemnú ihličnú arómu.

  Ako urobiť silné borovicové orezávanie, pozri ďalej.

  Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: