Dizajn štýlových interiérov so svetelnými podlahami

Ak chcete vytvoriť harmonické a krásne interiéry, mali by ste venovať pozornosť všetkým detailom, či už nábytok, dekor alebo nástenné dekorácie, strop a samozrejme, podlaha. Jedným z najobľúbenejších a univerzálnych riešení je jasná podlahová krytina. Vyzerá to organicky v nastaveniach rôznych štýlov. Zostaneme bližšie s ľahkými povrchovými materiálmi pre podlahu.

Vlastnosti: Pros a nevýhody

Dnes je trh s dokončovacími materiálmi pretekať výrobkami rôznych farieb a prevádzkových charakteristík. Niektoré z najobľúbenejších sú ľahké odtiene. Týka sa to na vonkajšie aj stenové a stropné povlaky.

Takáto závideniahodnosť je ľahko vysvetlená tým, že jasná dekorácia vyzerá skvele v interiéroch rôznych štýlov. Takže, krásna biela alebo béžová podlaha môže byť organizovaná ako v klasickom aj v smere avantgardne.

Zvážte, aké plusy a mínusy majú ľahké podlahy. Ich výhody zahŕňajú:

 • Vizuálny efekt. Mnohí dizajnéri sa obrátia na svetlé podlahy kvôli svojej zaujímavej schopnosti vizuálne rozšíriť priestor. Táto nehnuteľnosť je obzvlášť dôležitá, ak príde na usporiadanie malej miestnosti.
 • Domáci pri výbere farebných spoločníkov. Nie je možné poznamenať, že svetlo dokončovacie materiály vyzerajú organicky v takmer všetkých kombináciách. Môžu ľahko vybrať vhodné spoločné odtiene, takže takéto povlaky odkazujú na kategóriu univerzálnych.

 • Na povrchu ľahkých podlahových povlakov spravidla nie je vôbec viditeľné stopy prachu. Takéto výhody sa nemôžu pochváliť tmavými materiálmi, na ktorých je prach okamžite zarážajúci, pretože musia byť veľmi často vákuum.
 • Dizajn. Nie je možné nehovoriac o tom, že svetlé podlahy vyzerajú veľmi prezentovateľné a estetické. S pomocou ich pomoci môžete obnoviť interiér a zdôrazniť jeho jasnú osobnosť. Okrem toho, na podobnom pozadí, takmer každý nábytok sa zdá byť jasnejší a bohatý, ktorý má priaznivý vplyv na obraz miestnosti a jeho vnímanie.

Ale napriek všetkým uvedeným výhodám majú jasné podlahové krytiny svoje nevýhody. Tie obsahujú:

 • Šanca. Na povrchu ľahkej podlahy nie sú stopy prachu viditeľné, ale akékoľvek iné kontaminanty sú na nich výraznejšie a javia sa veľmi ľahko. Z tohto dôvodu mnohí hostesky odmietajú kúpiť podobné konečné materiály, pretože musia byť príliš často vyčistené, a to trvá veľa času. Tiež podlahy svetelných tónov sa neodporúčajú inštalovať do chodby, chodby a iných priestorov, kde sú ľahšie škvrny.
 • Farebná nestabilita. Niektoré konečné materiály môžu stratiť svoju priateľskú atraktívnosť. Napríklad biely linoleum pod pôsobením slnečného svetla môže byť zreteľne žltá. Vráťte ho, že starý druh je nepravdepodobné, že by uspieť.

 • Nadmerné používanie svetelných tónov. Ak je v miestnosti príliš veľa svetlých farieb, potom to isté poschodie bude nadbytočné.

Veľký počet podobných odtieňov v tom istom súbore vyzerá inhaverno a „lisy“.

Štýly

Svetlá podlaha vyzerá atraktívne v mnohých interiérových štýloch. Zvážte niekoľko populárnych a harmonických súborov:

 • Klasický. V klasickom interiéri vyzerá jasná dekorácia nádherná. Lepšie uprednostniť prírodné drevené povlaky. Sú dosť náročné v starostlivosti a sú drahé, ale vyzerajú naozaj nádherne. Na pozadí takýchto povrchových materiálov, vysoko kvalitný a krásny nábytok z dreveného poľa vyzerá skvele.
 • Provence. Tento štýl sa vyznačuje pastelovou gama a ľahkými textilnými materiálmi, ktoré vyzerajú úžasne na pozadí drevenej svetlej podlahy s výraznou textúrou. Môžu to byť útulné a príjemné plátno béžové, krémové, biele alebo ľahké popolové odtieň.

 • High Tech. V tomto modernom súbore stojí za to používať podlahové povrchové materiály, ktoré majú lesklé, polopredajne alebo matné povrchy. Odporúča sa uprednostniť bezproblémové monofónne inštancie. Aby ste to urobili, môžete použiť laminát, špeciálne bezšvíkové dlaždice alebo ľahké lowline koberec.
 • Minimalizmus. Tento štýlový smer tiež odkazuje na moderné prúdy. V takýchto interiéroch sú spravidla prítomné ako jednoduchý a laconický nábytok a dekoratívne predmety. Podlahy v minimalistickom súbore musí byť najjednoduchšie a nenápadné. Je lepšie si vybrať monofónne možnosti bez drobných častí a dekoratívnych výtlačkov.

 • Krajina. Pre tento rustikálny interiérový štýl stojí za to vyzdvihnúť ľahké podlahové krytiny, ktoré majú výraznú štruktúru prirodzeného stromu. Môže to byť plátno z radu alebo ich úspešnej imitácie (napríklad parketovú dosku alebo laminát). V štýle krajiny vyzerajú podlahy veľmi dobre, na povrchu, z ktorých známky z feny a prirodzených škôd (účinok slabého spracovania).

Materiál

Dnes v koncových materiáloch môžete nájsť nasledujúce podlahové dokončovacie materiály:

 • laminát;
 • Prírodné parkety z dreva;
 • Porcelánový kamenisko;
 • Prírodná drevená doska;
 • dlaždica;
 • linoleum;
 • hromadný sex;
 • koberec.

deväť

Fotografia

Aké dvere sú kombinované?

Dvere sú nepostrádateľnou súčasťou, bez akéhokoľvek obydlia. Hlavná vec, ktorá stojí za to platiť pozornosť, je kombinácia dverí plátna a podlahy. Musia byť vykonávané v jednom štýle. Nie je možné, že sa neodporúča kombinovať izbovú drevenú podlahu a lacné plastové dvere.

Hlavné pravidlo, ktoré moderní dizajnéri dodržiavajú, uvádza, že podlaha, dvere a sokel sa musia vykonávať v jednej farebnej schéme. Napríklad prítomnosť tmavého odtieňa v podlahe pokrývajúcom tmavý odtieň tmavého odtieňa sila dverí plátky a sokt.

Samozrejme, podlaha svetla odtieňa je menej rozmarná, čo mnohé farby vyzerajú organicky na jeho pozadí. Napríklad, ak sú v miestnosti krásne biele nátery, môžete si kúpiť dvere a schody ako podobné (ľahké) a kontrastné tmavé farby.

Vyberieme sa pod stien

Svetlá podlaha by mala byť harmonizovaná nielen s dverovými krídlami, sokrými a konštrukciami okna v miestnosti, ale aj s stenami.

Táto otázka by mala nasledovať nasledujúce jednoduché odporúčania:

 • Svetelná podlaha v tandeme s rovnakými svetelnými stenami vytvorí pocit čerstvosti a priestoru v miestnosti. Avšak, ak je v takomto priestore príliš svetlo, stratí všetky jeho obrysy. Jednoducho povedané, táto miestnosť sa nezdá priestranná, ale stane sa beztvarom a chladom. Kombinácia svetlej gama medzi sebou je potrebné zabezpečiť, aby jeden z prvkov mierne odlišný od iného odtieňa. Napríklad, s broskyňovými stenami stojí za kombináciu hnedých alebo béžových podláh.

 • Ľahké podlahové krytiny, tmavé bočné steny a svetlé zadné prekrytie môžu tvoriť nepríjemný pocit tunela v miestnosti. Ak má priestor rozloženie štvorec, potom v tomto prípade bude „tunel“ pomerne vhodné, ale ak má miestnosť obdĺžniková štruktúra, je lepšie ju odmietnuť, inak všetko nábytok v priestore je jednoducho „stratený“.
 • Svetelná podlaha a tmavšie zadné prekrytie môže „ukradnúť“ z priestoru snímania hĺbky. Kvôli tomu sa miestnosť môže zdať menšie a stiesnené.

Stojí za zmienku, že väčšina jasných tónov vyzerá skvele v kombinácii s kontrastnými a svetlými tmavými paletami. Dizajnéri argumentujú, že majú svetlé podlahy, môžete kontaktovať stenu dokončiť absolútne akékoľvek farby.

Hlavnou vecou je, že by ste sa mali vyhnúť, takže je to „ohromujúci“ jednorazový. Môžete nielen kombinovať materiály rovnakej farby navzájom, ale rôzne tóny, ale aj kontrastné povlaky. Napríklad v kuchyni bude jasná a atraktívna, aby sa pozrela na tandem bielej dlaždice a červených a bielych povlakov na stenách.

V obývacej izbe alebo spálni z takýchto chytľavých kontrastov je lepšie odmietnuť. Kontaktujte viac pokojných a neutrálnych možností. Napríklad na pozadí béžovej podlahy bude krásne hľadané pre jemné hnedé tapety. Podobná kombinácia môže byť nasledovaná v chodbe. Avšak, v takýchto malých priestoroch sa neodporúča vybrať tmavú stenu, inak sa miestnosť môže zdať ešte menej.

Kombinovať s záclonami

Výber záclon do miestnosti s ľahkou podlahou, musíte dodržiavať pocit harmónie a „čistotu“ priestoru. Výber tohto alebo, že textílie by sa mali priblížiť k celkovému dizajnu interiéru. Odporúča sa kontaktovať svetlo a vzduchové plátky. Toto je vhodné organza alebo šifón. Kurta montáže môžu byť akékoľvek.

Osvetlenie

V puzdre s jasným podlahovým krytom, pravý zvolený osvetlenie hrá ďaleko od poslednej úlohy. Tak, podlahy bieleho odtieňa prinášajú ďalšie svetlo do miestnosti, ale tento efekt je možný len v prítomnosti vysoko kvalitného prirodzeného osvetlenia.

Ak v miestnosti používate len jeden hlavný luster, podlahová krytina sa zdajú byť čisto biele len priamo pod zdrojom osvetlenia. Rohy priestorov sa zdajú byť tmavé.

Aby sa zabránilo príliš viditeľnému prechodu svetla v miestnosti, odporúča sa lokalizovať osvetľovacie zariadenia na rohoch. Tiež dobré riešenie bude lampy inštalované vedľa rôznych položiek interiéru. K tomu, Sconces, lampy a krásne prílohy sú perfektné.

Užitočné poradenstvo

Svetlé podlahy sú vynikajúcim riešením pre mnohé interiéry. Dnes mnohí dizajnéri používajú také kryty v dizajne súkromného domu alebo bytu.

Výber vhodnej možnosti podlahy z ľahkých tónov, môžete sa spoľahnúť na niektoré radu špecialistov, takže váš domov je transformovaný a stal sa harmonickejší:

 • V miestnostiach, ako je napríklad hala a spálňa, odporúča sa použiť jemné a pokojné farebné kombinácie a nechajte kontrastné akcenty pre iné priestory, napríklad pre kuchyňu. Faktom je, že v rekreačných oblastiach a relaxákoch ostrých farieb by nemali byť, pretože môžu rušiť plnohodnotný odpočinok a zdravý spánok.

 • NEPOUŽÍVAJTE SVOJOVÚ PODNIKU NA IMPIELSTVOCH NA ČASTNOM ZMENU. Napríklad, pre vstupnú halu alebo chodbu, je lepšie vybrať si čokoládový alebo kávový odtieň. Nebude to znížiť priestor, ale špinavé stopy na to budú viditeľné menej.

 • Nebojte sa jasných povrchových materiálov, pretože sú nenáročné pri výbere nábytku. Na tomto poschodí nájde ich miesto zasnežené a kontrastné slúchadlá. Treba však zvážiť, že príliš veľa svetlých farieb narúša miestnosť a bude v ňom nepríjemná.

 • Vážne odkazovať na kombináciu pohlavia a stien, ako aj záclony. Tieto zložky sa zdá len zanedbateľné, ale v pravom súbore, ktoré vyzerajú organicky a atraktívne.
 • NEPOUŽÍVAJTE NA ZARIADENÍ. Dokonca aj snehobiela podlaha nedáva izbu dostatočného svetla, ak nie je podporovaná vysoko kvalitnými a riadne usporiadanými zariadeniami.

Krásne príklady v interiéri

Svetelná podlaha vyzerá atraktívne v rôznych interiéroch. Zoznámujeme sa s niektorými úspešnými súbormi:

 • Bezšvové biele lesklé podlahy – to je vynikajúce riešenie pre kuchyňu s červenými stenami, zdobené zlatými výtlačkami a s bielym stropom. Vložte do takej svetlej miestnosti dosiek na mlieko, biely okrúhly stôl a stoličky z červenej čokolády.
 • Snehovo biely koberci – povlak, náročná a značka, ale je často zvolená kvôli ohromujúci útulný efekt, ktorý prináša obývaciu izbu v interiéri. Taký náter bude vyzerať dobre v miestnosti s mäkkými béžovými stenami a mliečnym rohom s broskyňami vankúše. Zrieďte izbu „Bezohľad“ s maľbami s kontrastnou abstrakciou a živizzovými rastlinami vo vázach.

 • V spálni sa odporúča používať nesenzné konečné materiály, takže jemný krém alebo biely laminát v takej miestnosti bude vyzerať organicky. Na jeho pozadí si môžete zariadiť posteľ s kovovými nohami a drevenou čelenkou a dajte na to tmavú modrú pada. V takýchto interiéroch je potrebné umiestniť komody a stojany pokojných hnedých tónov.
 • Snehulienka bezšvové laminát – skvelé riešenie pre obývaciu izbu v modernom štýle. Na pozadí takéhoto povlaku bude harmonické na pozeranie sneh-biely roh pohovky, štvorcový konferenčný stolík bielej a podobnej konzoly pre TV. Ak chcete zriediť veľké množstvo svetlých farieb, mali by ste sedieť na podlahovej sivej nakrušiteľnom koberci a na oknách zavesiť tmavo šedé husté záclony.

 • V jedálni s ľahkým hnedým binárnym laminátom môžete bezpečne mať kontrastný nábytok. Napríklad, môže to byť malý stôl na čiernych kovových nohách s stolom opakujúcim sa textúru laminátu, ako aj čierne tvrdé stoličky na chrómových nohách. Steny v takej miestnosti je lepšie oddeliť sa s bielymi omietkami a na strope zaveste biele lampy jednoduchých foriem.
 • Snow-Biela podlaha a rovnaký svetelný strop budú vyzerať kontrast, ale atraktívny v miestnosti s tmavými modrými stenami. V takej miestnosti si môžete usporiadať modrú čiernu a oranžovú jasnú stoličku, kovové podlahy s čiernym lúčom a šedej zamatovej pohovke.

Tento interiér bude ďaleko od štandardu, ale ak sa nachádza v ňom sa nachádza snehobiely krb, okrúhly luster a veľké zrkadlo, potom dosiahnete úžasný efekt jedinečného súboru.

 • Jemné karamelové parkety alebo laminát bude vyzerať organicky v svetlej spálni s prízvukovej tehlovej stene, v blízkosti, ktorý je možné dodať s snehovo bielym koženým lôžkom. Vložte do opacu biely lesklý skrinka pod TV. Dokončite interiér s tmavou deku na posteli, priesvitné svetelné záclony a hrubé kovové svietidlá v štýle loft.

O tom, ako vydať interiér v jasných farbách, pozrite sa na nasledujúce video.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár