Druhy a odrody Balzamínu

Pre mnoho hrncov s balzamínom na okne – to je maľba typickej ruskej dediny alebo chaty. Avšak, tento lúhne kvitnúce pekný muž pochádza z vzdialených subtropíci Ázie a Afriky. Stojí za to zvážiť, ale zamiloval sa do domácej kvety.

Zvláštnosť

Balzamin nie je jediným menom známym mnohým vnútorným rastlinám. Je známy ako „dáma“. Je to spôsobené skutočnosťou, že počas obdobia dozrievania, semená kvetiny prasknú a roztrúsenú z akéhokoľvek dotyku a dokonca aj vietor. Počas obdobia kvitnutia večer sa na balzamím objavuje mnoho malých kvetenstiev. Sú biele, oranžové, jasne, Ale kombinuje všetky odtiene, ktoré zdá, že dávajú malú žiaru. Toto určilo iný názov balsamínu – „Spark“.

Nakoniec, vzhľadom na potrebu častého zalievania, ako aj schopnosť prideliť bezprostredne po ňom a v predvečer dažďu, cukor rosy na listoch rastliny tiež označované ako „Vanka Wet“. V prírodných podmienkach sa Balzam nachádza v subtropike Indie, Severnej Ameriky, Afriky. Historická vlasť je ostrov Zanzibar, územie Strednej Ázie, Afriky. V XIX storočí bol rastlina priniesol do Ruska. Popis Rastlina nevyhnutne zahŕňa spomenie nenáročnosti rastliny a jeho bohaté kvitnutie.

Odrody

Balzín má asi 500 odrôd. Napriek odrodám, Balzamin môže byť rozdelený do takýchto 2 veľkých skupín ako:

 • letničky (zvyčajne pestované na kvetinových lôžok);
 • Trvalky (pestované ako vnútorné hrnce).

  Zvážte najobľúbenejšie odrody.

  • Balsam Waller. Táto odroda sa vyznačuje vysokým (50 cm) puzdra, takže sa často používa v krajinnom dizajne. Stonky vzpriamene s listami oválneho tvaru zeleného alebo hnedasto. Táto odroda je teplá a svetlo-affilome, čo potrebujete vedieť pri výbere „Miesto bydliska“ rastlín. Kvitne hojne, kvetenstvo sú monochromatické aj dve farby. Walterova trieda je základom mnohých hybridných foriem „Ladrog“. Patrí medzi ne takéto odrody ako „King Kong“, Bruno.

  Je však správne poznamenať, že typ Waller zahŕňa viac nízkozdvižných odrôd, ktoré sú vhodné na rast v podmienkach miestnosti, napríklad oranžové odrody.

   • AMPELNY. Patrí medzi ne „pohár“, „šarlát“, „fialová“, „Rose Sstar“, „biely“. Kombinuje tieto odrody kompaktnosti veľkosti a flexibilitu stoniek. Ten druhá funkcia vám umožňuje zasadiť rastliny v pozastavenej hrudníku, odkiaľ visia. Medzi nimi – pomerne niekoľko hybridov, ktoré klíčia zo semien (netrpezlivosť „Acrobat F1“, „Flash“).

   7

   Fotografia

    • Novoguinsky. Tento hybridný je ľahko zistiť veľké svetlé kvetenstvo. Vzťahuje sa na trvalky, ktoré sú neporolezlivo rastúcimi a kvitnúcimi v miestnosti aj na kvetinovej posteli. Veľké listy, tmavo zelená so žltými pruhmi. Má imunitu pre väčšinu charakteristických chorôb a škodcov hmyzích, odolné toleruje priame slnečné svetlo. Pre kvety potrebuje „šok“ časť svetla a tepla.

     • „Candy“. Táto odroda sa objavila relatívne nedávno, ale vyhrala srdcia kvetinových kvetov s viacfarebnými nádhernými kvetenstvami a nenáročnou starostlivosťou. Bush je celkom kompaktný, až do polovice metra. Listy sú „zasadené“ na dlhé tuhé, a oni majú oblhčovaný ukázal tvar, farbu – odtiene zelenej. Na dotyk, zamatové kvetenstvo majú aj vysokú kvetináč, ktorá dáva elektrárne, dokonca aj aristokratický vzhľad.

      • „Athena Red Flame“ (niektorí výrobcovia – „Athena Juon“). Toto je froté triedy s veľkými svetlými červenými kveteninami. Ročný, kto sa zvyčajne pestuje ako izolant. Externe s „Atinou“, ďalšia frotá Rôzne – „Aphrodite“. Ten má svetlú červenú a bielu svieži kvetenstvo.

       • „Tom Samb Salmon“. Toto je ďalšia froté trvalka s náplňovými kvetenstva ružovej farby. Je to relatívne nízke (25 cm), nie je zlé pre prenášanie ľahkej nedostatočnosti.

        • Orchociovaný. Toto je elegantná rastlina so zamatovým stlmenými zelenými listami, ktoré majú jasné ružové alebo červené telá. Kvetenstvo majú tvar obuvi a podobajú sa miniatúrnym orchidea kvetenstva, ktoré určili vlastnosti názvu odrody. Kvetenstvo Biela, niekedy okolo okraja lístkov prechádza žltkastým alebo oranžovým okrajom. Odolnosť voči porážke.

         • „Tom Thumb“. Táto odroda obdivuje hojnú kvitnúcu a kvetenstvo. Počas kvitnutia je Bush doslova pokrytý sviežou froté kvetenstvo pripomínajúce miniatúrne kvetenstvo pivoníc alebo bujných ruží. Na dotykové lístky namáhané, zamatové. Farba kvetenstva je rôznorodá – z bielych, mliečneho, ružovky na jasne a tmavo burgundsko.

         Potrebuje dobré osvetlenie, ale môže rásť a kvety v jednom dni aj na zatemnenie, v takom prípade, že listy a kvety budú jednoducho menšie. Vyžaduje neustále zvlhčovanie.

         • „Cutie“. Toto je trpaslík (nie viac ako 20-25 cm na výšku) Bush s bujnou „korunou“. Pri pohľade na hladké svetlo zelené listy a malé kvetenstvo bielej alebo ružovej farby sa okamžite stáva jasným dôvodom, prečo sa trieda nazýva takto. Závod, naozaj vyzerá roztomilý, jemný a nevyžaduje veľké úsilie o starostlivosť. Ako izbovú rastlinu, kvitne takmer po celý rok, na kvetine poteší kvetenstvo celé leto.

         Pravidlá starostlivosti

         Hlavnou vecou je, že potrebujete si spomenúť na balzamínu – rastlina miluje svetlo, teplé a hojné zavlažované. Pristátie a starostlivosť nevyžadujú špeciálne znalosti z kvetu. V miestnosti je svetlo milujúce „svetlo“ lepšie presadiť v malom hrnci, ktorý môže byť umiestnený na parapete na južnej strane. Môžete zvážiť Windowsill Windows, „hľadá“ na západ a na východ. V lete, na tryskových teplotách (najmä mladých) Lepšie chrániť pred priamym slnečným lúčom. V tomto prípade pomôžu žalúzie, priesvitné oddiely alebo len list bielej knihy.

         Z miesta „Ladrog“ na oknách s výhľadom na sever, alebo v hlbinách bytu ďaleko od okien je lepšie odmietnuť. S nedostatkom svetla, rastlina nebude kvitnúť. Zmení sa a jeho vzhľad – stonka sa začne naťahovať a triasť, pretože spodné listy padnú. Ak si vyberiete miesto pre Balzamine správne, bude kvitnúť od začiatku jar až do neskorého jesene, pričom „Time-Out“ len na zimné mesiace.

         Ako už bolo uvedené, závod vyžaduje časté zavlažovanie. Keď sa horná vrstva pôdy (v hĺbke 1 cm) suchá, mali by ste „piť“ balzamin. V lete si vyžaduje častejšie zavlažovanie, v zime znížime množstvo zavlažovania o jednu tretinu. Ako pravidlo, v lete, kríky hydratujú denne, v zime – 1 krát za 2-3 dni.

         Je dôležité použiť nepriamu teplotu vody. Mal by byť mäkký, bez nečistôt.

         Vzhľad na pôde bielej „vody“ hovorí o použití príliš tvrdej vody a ako výsledok. V tomto prípade musíte zmeniť vodu a vymeňte hornú vrstvu pôdy. Napriek láske Balzamínu na vlhkosť je dôležité naplniť rastlinu. Stojaca voda a kvapalina v palete – nie menej oddelené pre neho ako sucho. Lepšie napojené mierne, ale často.

         Ak, po zakrývaní v palete, voda nahromadená – vypustiť. V opačnom prípade môžete vyvolať strach z pôdy, hnijete korene a smrť variča. Príslušné zavlažovanie, prítomnosť drenážnej vrstvy a otvorov v hrnci vám umožní vyhnúť sa takýmto problémom. „Signál“ správneho zavlažovania je vzhľad malých zmrští rosy na listoch bezprostredne po zavlažovaní. Po čase tieto kvapky „cukor“. Hovoriť o listoch vlhkosti možno pozorovať len v teplej sezóne. Pred zavlažovaním je žiaduce rozbiť vrchnú vrstvu pôdy, Čo zabezpečí prítok kyslíka k koreňom, vyhnúť sa stagnácii vlhkosti na povrchu pôdy.

         Zavlažovanie lepšie z zalievania môže s tenkým nosom, snaží sa naliať vodu na listy, kvetenstvo a koreňový koláč.

         „Spark“ nevydrží chlad. V lete je lepšie udržať teplotu v + 25- + 28ºС, v zime – nie je nižšia ako + 18ºС. Zároveň môžu vykurovacie batérie rýchlo vysušiť korene rastliny a kondenzát na okná – zavlažovanie a chladenie listov rastliny. Optimálna vlhkosť vzduchu – 40-60%. Ak je vzduch príliš suchý, potom listy môžu byť zložené s trubicou a suchým.

         Problém suchého vzduchu je lepšie zabránené, inak môže balzamín zomrieť. V zime môžete použiť vzduchové zvlhčovače alebo umiestnenie vodných kontajnerov s vodou. Vykurovacie batérie môžu byť pokryté navlhčenou handričkou. Vzduch okolo „rozbaľovacej“ (ale nie samotný BUSH) môže byť nastriekaný z postrekovača.

         Na zloženie Zeme Balzamin, všeobecne, nenáročný. Vhodný univerzálny substrát pre vnútorné rastliny. Ak je pôda pripravená s vlastnými rukami, potom premiešajte v rovnakom pomere k trávniku, pôde, vlhkému a piesku a pridajte časť rašeliny.

         Pred použitím je, že takáto zmes je lepšia na spracovanie dezinfekčného tvrdého roztoku mangurov alebo teplých pri teplote aspoň + 200ºС.

         Okrem výberu pôdy je dôležité zvoliť správny hrniec. Rastlina miluje malé kapacity do koreňového systému prudko stúpajúce pozemské. Len s touto podmienkou sa rastlina kvitne. Ak ste vložili „notebook“ v príliš veľké hrniec, všetky jeho sily pôjdu do budovania koreňov. A preto kvety budete čakať dlho a bude to veľmi vzácne. Okrem toho je pravdepodobnosť pôdy vysoká vo veľkých kontajneroch.

         Ak nie je použitý nový hrniec, je to tiež Je dôležité predbežné úmyselné. Uistite sa, že na dne sú otvory. Prvá vrstva zaspáva kamienku stredných veľkostí, bude to drenáž. Potom ide o pôdnu vrstvu. Môže tiež pridať nejaké drevené uhlie s dezinfekčným majetkom.

         Vzhľadom k tomu, že rastlina miluje časté zalievanie, ale netoleruje stagnáciu vlhkosti, je logické vybrať si hrniec s vysokou palete.

         Vzhľadom k tomu, v podmienkach izby, trvalky sa zvyčajne pestujú, Rastlina potrebuje pravidelnú transplantáciu. Mladé kríky sa odporúčajú na transplantáciu ročne, pričom si každý čas vyberte o niečo viac ako predchádzajúci hrniec. Pereplain Rastlina by mala byť opatrne bez poškodenia koreňov. Je viac správne hovoriť o metóde prekládky. Mimochodom, ak máte len veľký hrniec alebo váza, môžete vložiť niekoľko balzamínových kríkov. Odrezky sa prehĺbijú vo vzdialenosti 5-7 cm od seba. Ak používate viacfarebné odrody, potom počas obdobia kvitnutia dostanete farebnú guľu, potešujúcu množstvo odtieňov.

         Počas celého obdobia rastu, Balsamin Pinch, ktorý vám umožní získať atraktívne kríky a hojné kvitnutie. Štipka by mala byť naočkovaná a umiestnenie rezu sa odporúča na drevo z dreva. Zovretie nevyhnutne na jar. Avšak, ak v ktoromkoľvek inom období, rastlina aktívne vyrastá, bez toho, aby sa vytvorili bočné výhonky a nezískali púčiky, malo by byť vidieť. Je potrebné pravidelne vymazať a suché, žlté listy, sušené kvetenstvo. Orezávanie, spolu s periodickým hladkým otočným hrncom, potom jeden, potom druhá strana na slnko, vám umožňuje dosiahnuť svieži balzamínsku korunu.

         Pre zdravý a atraktívny vzhľad „iskru“ potrebujú kŕmenie. Je podaná v období Od stredu jari až do polovice jesene. Fit Univerzálne hnojivá pre vnútorné kvety, Spravidla to sú fosforečné a potašové hnojivá. Prispievajú Každých 2-3 týždňov alebo podľa pokynov. Ale s dusíkovými hnojivami, musíte byť pozornejší – ich prebytok vedie k „chamtivosti“. Zvyšuje zelene na úkor kvetenstiev.

         Nesprávna starostlivosť môže vyvolať chorobu rastlín. Medzi najčastejšie – uhorka a krúžok mozaiky (vírus, ktorý nie je prístupný na liečbu, je infikovaný brush lepšie vyhodiť, aby sa zabránilo zvyšku zvyšku), utopil hnilobu (vyznačujúci sa tým, že redukuje korene, riedenie a Sušenie stonky), falošná plesni (spravidla, nastane, keď vysoká vlhkosť). Medzi škodcami stojí za to zdôrazniť paustic tick. Môžete uhádnuť o porážke balzamínu v jeho hlúpe forme, vzhľad malých bodov na listoch, stopách z bitov a tenký cobweb. Liečba – Sprcha a špecializované fondy („PhyToverm“, „aktellik“)

         Krásne príklady v krajinnom dizajne

         Kvety alebo Rabata s Balzaminom vyzdobia škôlku. Môžete si vybrať vyššie kríky (výška 40-50 cm) a miniatúra (až 30 cm).

         Multicoloru Balzamin bude ozdobiť nudné trávnik alebo hladko orezané kríky, vytvoria ďalšie grafiky v duchu anglických záhrad.

         Láska „mokré Vanki“ na vlhkosť a potiahnutie kríkov umožňuje, aby sa použil na vyzdobenie vodných útvarov a záhradných pružín. Hlavnou vecou je, že miesto nie je tmavé a surové.

         Ampelové odrody môžu byť zasadené na pouličné vázy, pozastavené tváre alebo boxy. Ten vyzdobí terasy, vonkajšiu časť okien, brány.

          Nakoniec, s pomocou letničiek, môžete organizovať tradičné a vertikálne kvetinové postele.

          O tom, ako sa starať o balzamín, pozrite sa ďalej.

          Hodnotiť článok
          ( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
          Zdieľať s priateľmi
          Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
          Pridať komentár