Fialový „Le-Chateau Brion“: Charakteristiky a pravidlá starostlivosti

Mnoho ľudí rastie rôzne kvety v ich záhradách a domoch, vrátane Senpolia. Najčastejšie sa nazývajú fialky. Triediť „Le-Chateau Brion“ – jeden z nich.

Vlastnosti a popisy odrody

Farby takejto odrody sú vytvorené výkonné veľké priame stojace vzory. Kvety majú bohatý vínny tieň. Na okrajoch sú zdobené tenkým hraničným bielym. V niektorých prípadoch sa to deje zelené. Leaf dosky v fialkach. Majú mierne vlnitý vajíčko v tvare vajec. Hrany listových zariadení.

Blossom z „Le-Chateau Brion“ bohatá čiapka. Priemer každého kvetu môže byť viac ako 6 cm. Okvetné lístky majú zamatový povrch. Vyblednuté kvety v takejto odrody dosť rýchlo: do 5-10 dní. Ale súčasne sa na svojom mieste vytvoria nové púčiky.

Tenké vzory týchto fialkov v procese vývoja sú veľmi vytiahnuté.

Všetky púčiky majú mierne zaoblenú formu. Rastliny sa vynásobia zastavením. V rovnakej dobe sa môže objaviť športy. V tomto prípade môžu byť kvety tvorené inou, nezvyčajnou danou odrodou.

Správna starostlivosť

Fialky „Le-Chateau Brion“ môže rásť tak vo svetle, ako aj v tienivých miestach. Treba pripomenúť, že rastliny vyžadujú veľké množstvo svetla, ale nie slnko. Fialky nemajú radi suchosť, takže potrebujú pravidelné zalievanie. Najpriaznivejšia teplota pre farby je 20-25 °. A tiež vyžadujú rôzne minerálne a organické hnojivá.

Pred nástupom do fialovej je potrebné vybrať základný náter. Optimálnou možnosťou je kyslá pôda, ktorá obsahuje malé množstvo piesku, rašeliny. Môžete si kúpiť pôdu v kvetinárstve.

Bude to užitočné v teréne uhlík, ale jeho počet by nemalo byť viac ako 10% z celkovej hmotnosti Zeme. Rašeliny, ktoré tiež vstupuje do jeho kompozície, najlepšie pripojiť sa s vermikulitídou, takže vlhkosť je pomalšia, ako sa odparí.

Pred nástupom alebo transplantáciou fialkov stojí za to venovať pozornosť voľbe vhodnej kapacity.

Výška hrnca musí byť najmenej 12 cm a priemer je aspoň 10 cm. Takáto veľkosť je dosť pre korene počas obdobia vývoja rastliny rastliny. V spodnej časti hrncov by mali byť umiestnené drenážne plnivo a jeho diera by mala byť dosť veľká.

V teplej sezóne môže byť kapacita umiestnená takmer kdekoľvek, ale je lepšie usporiadať ju v umelej osvetľovacej zóne. Hrnce s rastlinou nemôžu byť ponechané v blízkosti výkonných vykurovacích zariadení. Aby sa zabezpečilo, že najlepšie podmienky fialovej „Le-Chateau Brion“ sa odporúča pravidelne sprej s čisté tyče. Je však potrebné ho distribuovať tak, aby sa dostane len na listnaté dosky, ale nie na budoch.

Škodca

Často sú fialky vystavené rôznym parazitom.

 • Môžu byť prekvapení miernym cherverom. Pravidlo sa spravidla objavia na bud. Ak sa chcete zbaviť hmyzu, musíte urobiť alkoholové riešenie a variť kus bavlnenej vlny. Je dôkladne zvlhčený v riešení a čistí rastlinu z škodcov. Ak sa Torment Cherrum opäť objaví na fialkoch, potom sa v tomto prípade musia liečiť špeciálnymi insekticídmi.
 • Fialky môžu byť prekvapené plesne. Vznikne kvôli škodlivým hubám. Kvety sú pokryté osami bielych bodiek. Ako prevencia vzhľadu parazitov stojí za to sledovať pravidelné zavlažovanie pomocou špeciálneho kŕmenia, na zvládnutie fungicídov včas.
 • Niekedy sú fialky poškodené kliešťami. V počiatočných štádiách infekcie škodcov je takmer nemožné vidieť. Až po výskyte nových plechov si môže všimnúť škodlivý hmyz, vďaka ktorým sa rast a vývoj farieb ostro spomaľuje. V tomto prípade sa rastliny liečia insekticídy, ale pred tým, že pacienti s fialkami sú nevyhnutne izolované od zdravého.
 • Nematode môže tiež zasiahnuť fialky. Tieto červy rýchlo prenikajú do zeme do koreňového systému rastliny a úplne nasávajú všetky šťavy z neho, čo narúša dodávky rastlín s potrebnými látkami na rast a rozvoj. Fialky budú vyzerať čo najviac oslabené, zastavia kvetu a zle rastú. Neskôr sa na nich objaví malé zahusťovanie (larvy parazitov).
 • Niekedy na koreňoch rastlín môžete vidieť malé zhrubnutie vo forme bublín (cysty červov). Najčastejšie, keď je infikovaný takýmto parazitom z farieb, okamžite sa zbaviť. A s nimi zničiť pôdu, v ktorej bola závod pre pacienta. Hrniec môže starostlivo dezinfikovať.
 • Fialky môžu čeliť voškom. V tomto prípade, na rastline, môžete nájsť lepkavé všetky. Omyte škodcov s jednoduchým roztokom mydla. Niekedy sa na to používa tabak.
 • Výlety sú považované za najnebezpečnejšie škodlivé hmyz Pre vnútorné rastliny, pretože sú rýchlo distribuované na iné zdravé kvety. Môžete sa zbaviť parazitov pomocou prípravku AKTARA. Počas postupu je potrebné spracovať nielen samotnú rastlinu, ale aj zem v hrnci.
 • Na fialkach môžete vidieť stisarid. Toto sú malé čierne muchy. Parazity sa živia šťava. Po prvé, poškodia koreňový systém. V tomto prípade sa krajina spolu s koreňmi zaobchádza so špeciálnymi insekticídmi.

Počas tohto obdobia by sa rastliny mali ľahko sledovať ako starostlivo: nadmerné množstvo vody v zemi povedie k rozvoju choroby.

Ochorenia

  Bohužiaľ, rastliny môžu byť choré.

  • Často fialky trpia bronzovým vírusom. To vedie k tomu, že listnaté dosky strácajú svoj obvyklý tvar a farbu. Najčastejšie sú listy neschopné rastu a rozvoju.
  • Phytofluoróza môže tiež zasiahnuť fialky: Na listoch sa objavujú škvrny hnedého tieňa. Keďže sa choroba vyvíja, takmer celý povrch plechov platní sa stáva hnedou.
  • Fusarióza je nebezpečné ochorenie pre vnútorné kvety. Prvé poškodenie korene: stanú sa veľmi mäkkými a začínajú hnilobiť. Potom choroba ide na stonky, tuhé a listové dosky. S vývojom ochorenia, väčšina listov dolného yarus rýchlo zmizne. Stonky v priebehu času získavajú vodnatú, neskôr úplne zomrie. Keď ste infikované fusariom, mali by ste okamžite odstrániť hrniec s kvetinou z parapetu. Je lepšie zničiť choré fialky spolu s pôdou, v ktorej boli. Hrniec musí byť starostlivo liečená medenou silou. Stojí za to používať „fytosporín“ na spracovanie fialkov ako preventívne opatrenia. Preventívny postup je mesačne.
  • Fialky môžu byť sírou. Vznikne kvôli hubovej botritíde. V tomto prípade sa objavuje načechový povlak sivastého hnedého odtieňa. Na krátku dobu môže choroba úplne zakryť kvetinu, ktorá čoskoro povedie k jeho smrti. Najčastejšie sivé hniezdne vstupuje do zeme spolu s zvyškami rastlín. Môže rýchlo infikovať zdravé rastliny, takže postihnutý kvet musí byť izolovaný od ostatných. Spory Botritída huby môže byť v akejkoľvek pôde, takže pred výsadbou je nevyhnutne liečený mangánom a zmrazením v mrazničke.
  • Na fialka sa môže objaviť hrdza. Je vytvorený kvôli hrdzavým hubám. V prípade choroby, listy na oboch stranách sú pokryté malými tuberkulmi žltého a hnedého tieňa. Huby dozrievajú, ak je indoors, v ktorých je rastlina príliš mokrá a teplá mikroklíma. A môžu sa vyvinúť, keď je na listoch malé množstvo vody.
  • Počas tepla trpia bakteriózou. V tom istom čase Cure kvety takmer nemožné. Známky ochorenia sú: zmäkčujúce plechy, posun farby listov (stanú sa tmavým odtieňom), výskyt malých hnedých škvŕn na stonkách, listoch a stuhol. Postihnuté kvety zomrú. Môžu rýchlo infikovať iné zdravé vnútorné rastliny, ktoré sú príliš blízko k chorému.

  Najčastejšie sú kvety choré s bakteriózou, ak sú príliš horlivý.

  Podrobné preskúmanie le-Chateau Brion Viper je prezentované na videu nižšie.

  Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: