Kalanchoe Blossfeld: Aké funkcie rôzne a ako sa o neho starať?

Evergreen šťavnatý prvýkrát bol opísaný kultúrou na začiatku minulého storočia. Názov kultúry bol prevzatý z čínskeho jazyka. Ďalším menom kultúry – Vianočné Kalanchoe, je spojené s farbou púčikov, kvitnúce v zime pred Vianocami. Rastlina je bežná ako domovská kvetina v mnohých krajinách.

Popis

Kalanchoe Blossfeld Rodina Tolstanka. Názov Kultúra prijatá od chovateľa Roberta Blossfeld. Prvýkrát bol rastlina prezentovaná v roku 1932.

Vzhľad: Trephenhen ker, priemer výška kvetu je 30 cm s množstvom krátkeho vetvenia únikov. Veľké doskové dosky, zelené, hladké, zakrivené hrany, v niektorých odrodách, je červená hranice. Farba-červená farba farba – jasne červená.

Kvety Calanechee sú malé, zozbierané v kvetenstve, od 30 do 60 púčiv. S pomocou výberu, odrody s rôznymi farebnými farbami akejkoľvek saturácie sú odvodené: biela, oranžová, ružová, žltá, broskyňa, svetlo zelená, dvojfarebná, volatilné kombinácie.

V prírodných podmienkach je kultúra bežná v Madagaskare, domáce rastliny sa pestujú v dôsledku dekoratívnych kvalít. Jednotlivci získané sejačikmi majú veľké listy, počet lístkov sa líši od štyroch do desiatok. Nové skupiny Kalanchoe sa stali označovanými ako Kalandiv. Táto odroda, na rozdiel od Blossfeld, kvitne dva a pol mesiaca.

Caltanchoe sa používa ako terapeutická rastlina v ľudovom medicíne, jej šťava sa používa ako liečivá prostriedky na popáleniny, rôzne poškodenie vonkajších kože vrstiev. V modernej medicíne sa tento typ kultúry prakticky nepoužíva a úradne nie je uznaný terapeutickým činidlom.

Starostlivosť

Kultúra je doma náchylná na pomalý rozvoj. Na vytvorenie kompaktnej rastliny, dostať hojné kvitnutie a zachovanie dekorácie kvetu, pre kalipadu, by malo byť opatrné. Hlavným bodom starostlivosti sú spĺňať počet hodín dňa a reguláciou zalievajúcich rastlín.

Osvetlenie

Na pestovanie Kalanchoe Blossowlde sú vhodné. Pri umiestnení na západnej, východnej a severnej strane kultúry sa bude vyžadovať ďalší zdroj svetla. V suchom horúcom čase potrebuje rastlina vetranie a dočasné tieňovanie od skórovania lúčov.

Zmena trvania denného svetla ovplyvňuje proces znášky kvetinovej obličky. Caltanchoe patrí k kultúram krátkeho dňa, takže pre tvorbu obličiek je v priebehu celého roka potrebná séria dlhých a krátkych dní. Časť odrôd potrebujú malé obdobie a naopak. V strednom kvete je 10 hodín svetla za deň počas trvania 6 týždňov, na konci obdobia scenérie sa predpokladá. Zvýšenie trvania dňa vedie k kompaktnej tvorbe kuchárov, hojné kvitnutie.

V lete si kvet vyžaduje 14 hodín svetla na 6 týždňov. Zvýšená teplota je však schopná mať negatívny vplyv na rastlinu, vrátane záložky kvetinovej obličky.

Teplota

Vhodné pre rast a vývoj kultúry teplota vzduchu sa pohybuje okolo 18-24 stupňov tepla. Rastlina pri nízkych teplotách sa počas odpočinku, zastavenie obličky. S predĺženým umiestnením v miestnosti, kde sa vzduch zahreje na +10 stupňov, kvet je citlivý na výskyt chorôb a môže dokonca zomrieť.

Prečítajte si viac  Typy váz pre ovocie

Vlhkosť

Kultúra je prispôsobená suchému vzduchu, ale v preventívnych účele sa odporúča vykonávať mokré trenie listov a stoniek kvetu 1-2 krát týždenne.

Zalievanie

Kalanchoe Blossfeld pokojne prenáša suchý substrát, ako sú všetci sukulenty. Nadmerné množstvo vlhkosti v pôde vedie k rozvoju húb, posilniť korene, stopky a krky rastliny. Zavlažovanie sa odporúča na výrobu ako pôdna hrob, aspoň polovicu alebo štvrtinu, v zimných mesiacoch, so studenou kultúrou kultúry, zalievanie rastliny sa zriedka vyrábajú, až po úplnom umieraní zemskej kómy.

Hnojivo

Počas obdobia kvitnutia (od zimy do leta), Calangean potrebuje oplodniť. Kŕmenie kvetov sa vykonávajú malými dávkami raz týždenne, aplikujú sa špeciálne rozpustné lieky pre Calangean alebo Sukulenty. V čase tvorby púčikov sa nepoužívajú hnojivá obsahujúce dusík, sú potrebné draslíka a fosforu.

Orezávanie

Po skončení obdobia kvitnutia musíte odstrániť všetky varené a suché kvety. Rez sa vyrába na úrovni prvého alebo druhého páru veľkých listov. Ďalej strieľať útek končí tvorbou kvetov, vyrastanie z vedľajších bodov boku bočných výhonkov tvoria nové topworms.

Staré rastliny vyžadujú formatívne citche. Stránky hlavne topy na stimuláciu záložiek kvetov, aktívne vetvenie.

Moderné odrody Calangean majú už vytvorený trh a nepotrebujú takúto manipuláciu.

K strate kompaktnosti kríka, dekorácie a predĺženia výhonkov s narušeným účinkom vedie k dostatočnému množstvu svetla. V tomto prípade sa vykonáva kardinálové orezávanie kultúry, listy sa odstránia, výhonky sú narezané na polovicu dĺžky alebo viac. Po postupe je zariadenie umiestnené na jasnom mieste, rezný materiál ide do zakorenenia.

V priemyselnom rozsahu kultivácie Calangean na zachovanie obchodného typu rastliny sa používajú Hencellious drogy, ohromujúci rast kvetov, vďaka ktorej kultúra je kompaktná a hojne. Za normálnych podmienok sa rastlina stáva vysokým, medzery medzi listami sa zvyšujú.

Prečítajte si viac  Elektronické pracovné hodiny: Vlastnosti a výber

Prevod

Transplantácia rastlín je vykonaná po úplnom telesnej koreňoch pôdnej zmesi, ako aj v prípadoch zálivu kultúry alebo starej vzácnej pôdy. S prvou verziou Calanechee transplantovaného metódou prekládky, to znamená, že bez odstránenia pôdy. V novej hrnci je niekoľko centimetrov širšie ako staré, živinatá zmes sa vyleje, pristávacia jama je vytvorená v strede, v ktorej je zariadenie umiestnené.

V ďalších uskutočneniach počas transplantácie plodín sa tiež neodporúča umyť substrát a korene, ak rastlina nebola infikovaná hubami a inými ochoreniami. Frekvencia transplantácie závisí od veku Calangean a jeho stav, v priemere sa proces zmeny banky stane každé 2-3 roky.

Reprodukcia

Násobiť Calangean dvoma spôsobmi: semená a odrezky, prevzaté z listu alebo rastlín. Druhá metóda je rýchlejšia.

Horné odrezky pred pristátím sú umiestnené v tieni 24 hodín. Potom sa fragment ponorí do voľného substrátu zloženého zo zmesi rašeliny a piesku. Proporcie 1: 1. Odrezky a vrchná vrstva pôdy by mali byť vytiahnuté teplou vodou. Hotový materiál sa umiestni do teplého miesta s konštantnou teplotou +20 stupňov. Môže existovať odchýlka pre niekoľko stupňov, hlavná vec je, že nie sú žiadne ostré skoky teploty. Korene sa objavujú v 2-3 týždňoch.

Plechové kotlety. List sa zbiera v dospelej závode, fragment je vybraný veľký, šťavnatý, bez vád. Polotovar je umiestnený dole v mokrom substráte v skleníkových podmienkach. Vzhľad koreňov sa vyskytuje za pár týždňov.

Reprodukcia osiva sa vzťahuje na vytvorenie nových odrôd a aktualizáciu starej. Semená Calanachee sú malé, sušia sa na pripravenej zemitej zmesi riadkov bez suprasácie zhora. Po siatí, kontajner s materiálom je pokrytý filmom alebo akýmkoľvek transparentným cieľom vytvoriť skleníkový efekt a umiestnený v osvetlenom mieste, bez kontaktu s rovným slnečným žiarením. Vzhľad výhonkov sa koná 10 dní, po ktorom je skleník čistený.

DÔLEŽITÉ: Ak sú semená reprodukované v zime alebo na jeseň, budúca kultúra sa nachádza pod fytosvectitami. Semená by mali byť pokryté 12 hodín denne.

Škodcov a chorôb

Príčiny chorôb vo väčšine prípadov sú spojené s nesprávnou starostlivosťou o kultúru. Obsah kvetu v podmienkach krátkeho dňakého dňa alebo s konštantným tieňovým umiestnením vedie k pripevneniu trápenia, ktorý sa prejavuje vo forme bielej tabule, podobne ako zrná. Puffhy Ros – huba, bojovať s tým, ktorá kultúra je liečená kvapalinou rozpustnými liekmi – fungicídy a pošlite kvet na karanténu.

Prečítajte si viac  Violet Le-Odalisk: Popis a agrotechnológia

Zostaňte kalandové chladné podmienky v surovej miestnosti alebo s odvážnou pôdou vedie k vzniku formy, fytoforsov, vystuženia koreňového systému. Rovnako ako v prípade maklevného rosy, kultúra sa má liečiť s látkou obsahujúcou fungicíd, aby sa plne nahradil substrát novým, po ktorom nasleduje liečba postihnutých koreňov s použitím uhoľných alebo liečebných prípravkov.

Bežné Kelenchety škodcov:

 • mláďatá;
 • štít;
 • všímavý.

Štít – malé hnedé podávanie hmyzu. V procese jeho živobytie kvetinového povrchu sú pokryté lepkavým transparentným náletom, a listy a výhonky sú posiaty s malými chybami.

TLL zasiahne závod v teplom letnom období, keď sa kultúra nachádza v blízkosti otvoreného okna alebo na balkóne. Hmyz priťahuje výživnú pôdu. Značky itphids:

 • Vnútri listu je pokrytá malými bielymi lietajúcimi „motýľmi“;
 • Na plechových doskách a výhonkoch sú vytvorené „mokré“ miesta – stopy kŕmenia tlim.

Veľmi chcieľ – hmyz, externe podobný štítu, ale s bielym prašným chrbtom. Som zarážajúci všetky pozemné časti rastliny, ponechávam za cukrové výboje, na ktorých sa vyvíja húb šalvie.

Prevencia a liečba kvetu pred škodcami spočíva v systematickom preskúmaní kultúry pre prítomnosť podivných miest, lepkavým zónam pohybujúcim sa hmyzom. Pri detekcii asistentov Calangean sa spracuje insekticídnymi liekmi v niekoľkých štádiách, zmesi Zeme.

Pre všetky terapeutické manipulácie sa odporúča použiť vo vode rozpustné lieky v dôsledku obsahu látky xylénu v insekticídnom insekticídom, čo môže nepriaznivo ovplyvniť Calangean.

  Neinfekčné ochorenia postihujúce kultúru. Vzniká vďaka obsahu kvetu v chladných podmienkach so simultánnym obchodom pôdy. Plechy sú pokryté konvexnými hnedými škvrnami podobnými bradami. Je ošetrené vodou na výmenu pôdy a umiestnenie kultúry v teplej, svetlom mieste. Zavlažovanie musí byť nastavené.

  Pôda západky vedie k deformácii mladých listov, ich zlý rast a vývoj, stratu farieb. Zem je zbavená mäkkej vody s pridaním kyslých látok, napríklad niekoľko kvapiek citrónovej šťavy na liter tekutiny.

  Tipy na starostlivosť pre Kalanchoe Blossfeld Pozrite sa na video nižšie.

  Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: