Krb s vareným povrchom pre kuchyňu: Dizajnové funkcie a nápady na dizajn

Na vykurovanie a dizajn vlastných obydlí sa ľudia stále viac uchyľujú na inštaláciu krbu – nie je to len krásne a štýlové, ale aj funkčne. V súčasnosti je výber prezentovaných krbov pomerne široký: Môžete si vybrať malé alebo veľké modely, drevo alebo elektrické, reálne alebo dekoratívne. Dopyt je však teraz stále viac rastúci na kombinovaných štruktúrach, ako je ohnisko rúry s povrchom varenia.

Charakteristika

Krb s povrchom varenia je multifunkčné zariadenie, ktoré sa používa na vykurovanie miestnosti, varenie a vytvorenie útulnej atmosféry v dome. Vyššie uvedené vlastnosti vám umožňujú inštalovať túto jednotku v krajinách krajiny, kde sa plyn neuskutočnil, na území súkromného domu alebo malého bytu.

Vykurovacie a varenie pece sú stacionárne a prenosné. V prvom prípade je hmotnosť dizajnu v priemere 45 kg, a v druhom – asi 30 kg.

Ale v každom prípade tento parameter priamo závisí od materiálu výroby a dekorácie.

Hlavným typom paliva pre tieto návrhy je drevo, ale často na implementáciu vykurovania používania rašeliny, hnedé uhlie alebo pelety. Zároveň sú pece pracujúce v jednej forme paliva alebo pomocou kombinácie vyššie uvedených materiálov. Pokiaľ ide o proces varenia, potom na predaj existujú možnosti s konvenčnou doskou, ako aj s skladateľným typom typu, otvorenie prístupu k otvoreniu ohňa.

Na rozdiel od štandardnej možnosti, pec-krb nevyžaduje základovú záložku: môže byť umiestnený na ľubovoľnom povrchu.

Princíp prevádzky

Pokiaľ ide o jeho štruktúru, krbové krby s povrchom varenia sa podobajú kovovým buržovým rysom. Moderná možnosť sa však vyznačuje rafinovanou časťou.

Konštrukcia sa skladá z 3 častí: V strede zariadenia sa nachádza úsek určený na kladenie palivového materiálu a vybavené tepelne odolné sklenené dvere, povrch na varenie je umiestnený nad ním a pod ňou – popolček, kde spaľovacie produkty pád (popol). Spodný priestor je zvyčajne doplnený zásuvkou, ktorá zjednodušuje proces čistenia.

Ovládanie a nastavenie horiacej sily plameňa sa uskutočňuje pomocou ťahu (otváranie a zatváranie premýšľané). Aby bol proces spaľovania nastať bezpečne, je potrebný silný ťah, pre ktorý by mali byť výstupné rúrky pripojené k zvislému potrubiu najmenej 5 m.

Výhody a nevýhody

Pec-ohnisko s povrchom na varenie je v dopyte spotrebiteľov v dôsledku viacerých pozitívnych vlastností.

 • Kompaktnosť. Malé rozmery zariadenia vám umožňujú inštalovať ho v oblasti obmedzenej na ploche: v krajinných domoch, štúdiových apartmánoch.
 • Ekonomika. Keďže táto možnosť kombinuje vlastnosti krbu a sporáku, umožňuje vám výrazne ušetriť peniaze na ohrev priestorov a údržbu povrchu varenia.

Ako palivo používané hlavne palivové drevo, ktoré sú najviac rozpočtové možnosti od všetkých.

 • Univerzálnosť. Kvôli rôznorodosti zastúpeného rozsahu sa krby harmonicky zmestia do interiérov rôznych štýlov: klasiky, moderné, high-tech, minimalizmus.
 • Estetika. Zvuk sušenia v palivovom drevo palivového dreva, živého plameňa, odchádzajúceho tepla – to všetko vytvára útulnú a pohodlnú atmosféru v interiéri.
 • Účinnosť. Pec-krb je schopný vyhodiť priestory veľkej plochy. Okrem toho, na rozdiel od iných zariadení podobných akcií, krby so sporákom udržiavajú optimálne teplo.
Prečítajte si viac  Moderné krby: druhy a nápady na dizajn

 • Zahraničná bezpečnosť. Podobné štruktúry nenesú žiadne nebezpečenstvo pre životné prostredie. Dokonca aj pri dlhom horení chýba pravdepodobnosť požiaru steny, pohlavia, nábytku, susedných dosiek.
 • Ekológia. Materiály používané vo výrobnom procese: Sú pod vplyvom požiaru Nevyvajte škodlivé a toxické látky.

Okrem všetkých vyššie uvedených, krbov s funkciou varenia, bez ohľadu na dostupnosť elektriny, čím pôsobí ako hlavný zdroj vykurovania a varenia.

Negatívne strany:

 • Nedostatočná distribúcia tepla: Najprv je horná časť miestnosti zahrievaná, nižšia dostatočná dlhá doba zostáva studená;
 • Krb nie je možné ponechať na ne-pracovný stav na dlhú dobu, inak bude v peci vytvorený prach, ktorý začne spáliť v procese ďalšieho pálenia, čím sa vytvára nepríjemný zápach v miestnosti;
 • Najúspešnejšie a štýlové možnosti sú veľmi drahé.

Tipy na výber

Malo by byť prvoradí, aby venovali pozornosť takýmto konštrukčným parametrom ako tepelnú kapacitu a objemu vykurovania. Štandardné inštalácie sú schopné zahriať dom 80-100 kV. m (ak sa nachádzajú v strede miestnosti alebo v otvorenej prístupovej zóne). Existujú možnosti schopné poskytovať teplo na 250 kV. M Country House: Toto je varenie pece vybavená vodou obrysom.

Je tiež potrebné venovať pozornosť typu použitého paliva.

Väčšina prezentovaných modelov pracuje na palivovom drevo, ale existuje pyrolýza a univerzálne pevné pece, sú drahšie ako normálne možnosti.

Zariadenia a funkčnosť – Dôležité parametre. Samozrejme, že je to lepšie, ak má krb veľa príležitostí. A tým zlepšuje kvalitu vykurovania a varenia a zjednodušuje výstavbu dizajnu.

Kúpiť produkty výhodne z osvedčených dodávateľov, ktorí vyhrali uznanie kvôli vysokej kvalite, spoľahlivosti a trvanlivosti. Patrí medzi ne tulikivi, EUROKOM, MBS Magnum, Greivari, „Thermopher“, „ekokamín“.

Výber krbu, musíte venovať pozornosť svojmu vzhľadu. Toto je viditeľný predmet interiéru, takže by mal byť krásny a vhodný pre všeobecnú štýl a usporiadanie.

Prečítajte si viac  Kvapkové zalievanie pre vnútorné rastliny: zásada prevádzky a poradenstvo v oblasti organizácie

Výroba materiálov

Nastavenia ohniska s povrchom varenia pre kuchyňu sú vyrobené z rôznych materiálov: oceľ, liatina, tehly.

Kovové modely sa vyznačujú účinným prenosom tepla, rýchleho otepľovania, ale aj rýchlemu chladenia. Okrem toho, ich malé rozmery umožňujú, ak je to potrebné, zmeniť ich umiestnenie (napríklad z kuchyne alebo obývacej izby, ktorá sa má preniesť na letnú verandu), však takáto permutácia je možná veľmi zriedka, pretože spolu s ním bude musieť Preinštalujte komín a pripojte k ohnisku.

Oceľové a liatinové konštrukcie sú schopné zahrievať izby do 100 kV. m a v prítomnosti vodného okruhu – ešte viac. Kovové zariadenia sú vertikálne typ a horizontálne. Kachle v tomto prípade vyčnieva skôr ako pomocné zariadenie. Vzhľadom k tomu, že sa nachádza veľmi blízko k hlavnej zóne vykurovania, poskytuje rýchle varenie a jeho okamžité zahrievanie.

Porovnanie liatinových a oceľových konštrukcií medzi sebou stojí za zmienku, že kachle z liatiny sú spoľahlivejšie a trvanlivé a možnosti z ocele sú praktickejšie, ľahšie podľa hmotnosti a lacnejšie.

Avšak, sú všetky horšie ako tehlové výrobky.

Murované krby, v kombinácii s povrchom varenia, sú postavené najmä v súkromných domoch o hotových projektoch. Toto je veľmi pracný proces, ktorý si vyžaduje, aby sa stanovil samostatný základ, ktorý nesúvisí s nadáciou budovy. Konštrukcie z tehál, okrem kachlí, môžu zahŕňať mosadznú skriňu, šatník a t. D.

Hlavná časť štruktúry je postavená zo žiaruvzdornej tehly a pec sa často nahradí špeciálnym obrobkom odolným voči teplu. Tehlové sporák funguje rovnako ako montáž liatiny na princípe konvekcie, avšak na rozdiel od toho, akumuluje a dáva väčšie množstvo tepla.

Populárne modely

Je ťažké prísť s novými návrhmi takejto ťažkej práce zariadenia vykurovacieho a varenia, takže je súčasne bezpečný, funkčný a krásny.

Stojí za to venovať pozornosť vynikajúcim modelom reprezentovaným slávnym výrobcom.

 • Na slávnej spotrebiteľa medzi domácou spoločnosťou „Ekokamín“ Existuje pomerne niekoľko zaujímavých modelov, ale najobľúbenejšie je považované za „Bavorsko“. Vo svojom vzhľade sa dizajn pripomína štandardný plyn alebo elektrický sporák, takže sa harmonicky zmestí do interiéru každej kuchyne a nebude z neho vyradený. Filmový priestor vonku chráni priehľadné sklenené dvere a CookPad – kuchynská obrazovka. Rozmery Zariadenie má optimálne, čo ho umožňuje používať: Nemusíte vstať na ponožky, aby ste sa dostali na horák alebo nízke, aby sa dotkli pridať palivové drevo.
Prečítajte si viac  CLERODENDRUM UGANDANA: Popis, pravidlá starostlivosti a reprodukcie

 • AMBRA Rúra Z poľskej spoločnosti EUROKOM vyrobený v retro štýle. Z ostatných modelov sa vyznačuje šrotokratickou a eleganciou: umelo odlievané liatinové liatie, elegantné nohy, rôzne otvorené ozdoby a vzory na ochranné kryty a dvere a na samotnom prípade.

Takýto sofistikovaný model môže byť umiestnený v interiéri vyrobenej v klasickom štýle. Vhodne sa dopĺňajú patinizované kované výrobky v dekorácii úpravy: rukoväte dverí, lustre, svietniky, stojany.

V štýle Provence bude tento dizajn tiež zaujímavý. Avšak, musíte nezabudnúť dodržiavať hlavné kánony štýlu: jednoduchosť dekorácie, prírodných materiálov, drevený nábytok, hojnosť textilu. Krb s povrchu varenia Ambra bude úspešne komplementovať kuchynské a jedálne vytvorené v ammpir a barokových štýloch, ale bude nevhodné pozrieť sa na moderné a východné smery dizajnu: loft, high-tech, minimalizmus, modernizmus, bio- tech, funkcionalizmus.

 • Zaujímavá a moderná verzia vykurovania a varnej dosky – to je Model „ANGARA 12“ z bieloruskej spoločnosti „meta“. Model je vyrobený z ocele pokrytej mimo smaltu odolného voči teplu. Bočné steny sú zdobené keramickými dlažbami, ktoré nielenže robí krb atraktívnejší, ale tiež zvyšuje jeho prenos tepla. Okrem toho je dizajn vybavený pravým krbovým kapotou, dvoma koními a trojuholníkovými panoramatickým tepelne odolnými sklom, obmedzujúcim pole ohniska.

Rúra „ANGARA“ preberá niekoľko možností pre použité miesto v interiéri, vrátane rohu, ktorý vám umožní opustiť maximum voľného miesta v interiéri.

Pokyny na bezpečnosť

 • Umiestnite krb je potrebný na základni vyrobenej z materiálu odolného voči teplu. Pre zakúpené modely, vo väčšine prípadov, keramická dlažba ako taká. Ak sa rozhodlo vytvoriť dizajn s vlastnými rukami, potom je to predbežné naliatie betónového vankúša na základňu, pričom sa ponechá malá medzera pred pecom, ku ktorej sa pozinkovaný plech následne stohuje.

 • Aby bol proces spaľovania vykonať vysokú kvalitu a bezpečne, krb vyžaduje konštantný prístup vonkajším vzduchom. Ak to chcete urobiť, po každej peci sa dôkladne vyčistí komín a popolček tick, ako aj na ovládanie včasného príjmu kyslíka.

 • Snažte sa zatvoriť zátky aj v zime, keď sa do veľkej miery stratí teplo z krbu ohniska. V opačnom prípade sa umiestnenie začne vstúpiť do uhlíkového čierneho plynu, ktorý je nebezpečný nielen pre zdravie, ale aj pre život vo všeobecnosti.

Prehľad jedného z vykurovacích a varených kachlí s krbom, môžete sa pozrieť na video trochu nižšie.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: