Odrody a vlastnosti sklárskych vianočných guličiek

Každý december takmer v akomkoľvek byte krajiny je v plnom prúde, aby sa pripravil na jednu z najdôležitejších sviatkov – nový rok. Darčeky sú zakúpené pre blízkych a priateľov, menu slávnostného stola je zostavený, a čo je najdôležitejšie – strom je obliekanie.

Ozdobte zelený „hosť“ hračky a girlandy visí na jej posvätnosť a brilantný „dážď“, posypeme umelým snehom. Najviac tradičnej dekorácie nového ročného stromu sa však považuje za rôzne sklenené gule vznesené vetvami.

História vzhľadu

Už dávno v starovekých krajinách žijúcich v krajine s názvom Čechy (zastaraný názov Českej republiky), bol zvykň raz ročne obetovať svojich bohov a duchov. Urobilo to, že si zaslúžil svoju polohu, chrániť seba a blízkych z chorôb, plazí a prírodných kataclysms. Posvätný strom v tých časoch bol zvážený na všetkých vianočnom strome a ani borovice, ale obyčajný jablkový strom. Zdobený tento strom väčšinou jedlý obete: orechy, jablká, vajcia alebo perník. Každý typ pochúťky bol symbolom určitého „dobra“, takže napríklad orechy boli vyradené na zverejnenie sviatostí a sladkostí – pre požehnanie rodiny.

Ovocie a sladkosti neboli len zavesené na Apple strom, maľovali farby, zabalené do slávnostného papiera a fólie. Počas slávnostnej zábavy a tanca, také „dary“ jedli majitelia a hostia a obal zostali visieť na pobočkách. Najdôležitejšie zaobchádzanie sviatok boli považované za jablká zodpovedné za plodnosť a výnos. Boli vybraní späť v septembri a pozorne držali najviac mrazov. Bolo to toto ovocie, ktoré sa stalo prototypom prvých sklárskych vianočných guličiek, ktoré každoročne zdobia milióny stromov po celom svete.

Podľa starej legendy, v jednom z výrazov v Čechách, nebol dostatočný počet jabĺk, ktoré by mohli byť zdobené posvätným stromom. Potom najlepšie sklenené okná spôsobili zníženie šťavnatého ovocia. Urobili viacfarebné gule z najkvalitnejšieho skla, ktoré sa museli páčiť súbor kupujúcich.

Odvtedy, ich výroba rástla a začala priniesť veľké výnosy, myšlienka bola prvá v Európe, a potom po celom svete. Jedna z najvyššej kvality a drahých možností pre túto dekoráciu a dodnes sú guľôčky ručne vyrábaných z českého skla a slovo „Bohemian“ získal význam „drahých“ a „Elite“.

Funkcie voľby

Získané vianočné gule by nemali byť nielen krásne, ale aj kvalitatívne, potom tento krehký materiál bude trvať oveľa dlhšie.

Pri nákupe by mal venovať pozornosť niektorým dôležitým aspektom.

 • cena. Vysoko kvalitné sklenené výrobky nemôžu stáť rovnaké ako plastové gule. Stojí za to byť pripravené na dizajn vianočného stromu klasickými sklenenými guľôčkami môžu naliať do slušnej sumy.
 • Profilový obchod. Nekupujte sklenené gule v prechodoch a rukami. Okrem toho, vianočné dekorácie pochybnej kvality môžu byť tiež predávané v malých obchodoch v blízkosti domu. Výrobky najvyššej kvality si môžu byť kúpené priamo od výrobcu alebo objednať majster samostatne. Cena takýchto výrobkov však bude oveľa vyššia.

 • Vzhľad. Na loptu by nemali byť žiadne žetóny a odierania. Musí byť dostatočne ťažká, ako je to husto skla, tým viac váži. Avšak, vetva originálneho a umelého jedla alebo borovice by sa nemala ohýbať pod váhou jednej loptičky, inak jednoducho spadá z nej a prestávky. Pred nákupom môžete mierne zdvihnúť kovový držiak a zistiť, ako je spracovaný horný okraj lopty. Na vysokokvalitnom výrobku musí byť sklenený rez hladký a leštený.
 • Flitra. Môžete stratiť mierne brilantnú guľu s prstov, aby ste videli, či sú všetky flitre a dekorácie zabezpečené. Vnútri takejto gule by sa nič nemalo roztrhnúť, a s miernou kolíziou s iným skleneným produktom, by mal jemne krúžok.

 • Suspenzia. Čím viac tvrdšie loptu, tým viac hustá a väčšina pásky alebo lana, na ktorom visí. Najlepšie zo všetkého, ak je hotové upevnenie pripojené k lopte, pretože je to riziko s reťazec na vlastnú päsť a rozdeliť krehkú hračku.
 • Balenie. Na krabici s jednou alebo viacerými loptami by sa mal uviesť výrobca s adresou a telefónom. Mala by tiež obsahovať celé meno tovaru a jeho zloženie. Všetko by malo byť napísané, aby ste mohli ľahko čítať informácie.

Skladovanie a použitie

Sklo – dostatok krehkého materiálu, takže si vyžaduje osobitnú pozornosť pri použití a uložení.

 • Otočte loptičky tak, aby sa nedotýkali podlahy, navzájom a ďalšie nábytkové predmety. Slučka vlákna alebo pásky by mala byť vyhraná čo najviac na vetve, takže nie je skĺznuť a nespadať z neho. NEPOUŽÍVAJTE TWO ALEBO TROCH HRATY PRE Jednu pobočku, bude to riadiť ich hmotnosť a všetko prestávky.
 • Neumiestňujte girlandu príliš blízko k povrchu guličiek, žiarovky v žiadnom prípade by ich nemali kontaktovať s ich povrchom. Ak je v rodine veľké domáce zvieratá, ktoré nie sú sedí v bunkách, alebo malé deti, potom stojí za opustenie sklenených hračiek. Nemusia len zraziť, ale aj na dieťa alebo šteňa. Ak ste visieť drahé dekorácie, stále chce, je najlepšie si vybrať miesto pre to na vrchole, takže malé chuligány nedosahujú namontovaný lesk.

 • Po sviatkoch nového roka potrebujú sklenené gule utrieť suchou handričkou a obalom so starými novinami alebo papierom. Sklenené hračky musia byť zložené do hustého plastového alebo kartónového krabice, na dne, ktorý stohuje mäkká tkanina. Najlepšie je uložiť takýto krabicu na suchom tmavom mieste: v skrini alebo skladu. Prístup k skleneným hračky by mal byť obmedzený na zvieratá a deti.

Okrem toho by ste nemali dať taký krabicu na vrchole veže z iných boxov, inak môžete ho zrušiť a objaviť vo vnútri farebných loptičiek sám sám.

Zdobenie vlastnými rukami

Ak sa zdá, že hotové sklenené šperky sa zdá príliš drahé alebo nie originálne, môžete ich urobiť s vlastnými rukami s aplikáciou rôznych vzorov, korálkov a stuhov. To si bude vyžadovať bežné transparentné alebo monofónne gule, ktoré sú oveľa lacnejšie ako maľované možnosti.

Môžete usporiadať manuálne produkty v niekoľkých technikách.

 • Parasley vzory. Takéto vzory sa aplikujú pomocou kefiek a akrylových farieb, ako aj farby rovnakej farby, ale dva odtiene: svetlo a tmavé. Kompletné takéto gule môžu byť vhodné pre farbu alebo vzorku pásu.
 • Texty s gratulovaním. Vynikajúcou dekoráciou vianočného stromu bude loptička s prianím „lásky“, „šťastie“ alebo „veľa šťastia“. Frázy môžu byť jednoducho napísané, ale môžete položiť iskry, pre-označené slovom s lepidlom a valcovaním lopty pre placné flitre.

 • Zafarbenie zvnútra. Pre takéto farbenie ani nepotrebuje kefy. Stačí odstrániť kovové upevnenie z lopty, nalejte do neho malé množstvo farby a uloženie upevnenia, jazdiť na loptu v rôznych lietadlách. Je obzvlášť zaujímavé vyzerať takú hračku, ak v ňom vylievate farby niekoľkých farieb, ktoré, keď je zmiešané, vytvárajú zaujímavé rozmazané vzory.
 • Vzory a obrázky. S dostatočnými umeleckými zručnosťami môžete čerpať na sklenenej celé vianočné obrazy s vianočným stromom, santa claus a rôznymi zvieratami. Tí, ktorí takéto schopnosti nemajú, môžu obmedziť ryžu rôznych hviezd alebo snehových vločiek. Pre ešte viac kreslenie môžete použiť malé šablóny z obyčajného jemného papiera.

 • S lepeným dekorom. Hračky môžu byť umiestnené kamienkami a korálkami, viacfarebnými stuhami a umelými kvetmi. Urobte na ne odmerné časti z polymérnej hliny a dokonca pripojte dekoratívne škótsko. Vianočné gule v morskej téme budú vyzerať originál, zdobené pieskom a škrupinami.
 • S iskrami. Akýkoľvek vzor môže byť namaľovaný na loptu najprv s lepidlom a potom ho valí alebo posypte nad zvyčajným leskom. Dokonale vhodné ako veľké flitre z vianočných clop a malých zŕn pre dizajn nechtov alebo make-upu.

Misky budú slúžiť nielen dekorácie pre nový strom. Ručne vyrobený produkt bude vynikajúci darček priateľom a kolegom ako nezávislý dar a okrem košíka s kozmetikou alebo sladkosťami. A maľba takýchto loptičiek bude mať celú rodinu, začínajúca prarodičiami a končiacimi deťmi, pre niekoľko teplých rodinných večerov, ktorí sa budú pamätať na dlhú dobu.

V ďalšom videu nájdete magisterskú triedu na zdobenie sklenenej misky v technike decoupage z Irina Kozhukhovaya.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: