Prečo decentrista nekvitne a čo robiť?

Decentrist, ten istý Vianoce, Decembrina, Skluberger, Sygocactus – hosť z Južnej Brazílie, ktorý veľmi úspešne prešiel na Apartmány so systémom Windowsill v našich zemepisných šírkach. Táto rastlina rodiny CACTI získala lásku k sebe nielen zaujímavýmu vzhľadu, ale aj neobvyklému blossom sezónu. Niektorí majitelia tejto rastliny čelia situácii, keď decentrista nekvitne z nejakého dôvodu. Tento článok zváži tieto dôvody a spôsoby riešenia problému.

Prečo decentrista nekvitne a čo robiť?

Podmienky pre kvitnutie

V pohodlných podmienkach, decentrista rastie, svieži kvitnúce a poteší oko. Doba kvitnutia začína o posledný november v novembri a končí v januári. Niekedy môže rastlina znova nafúknuť. Ale je to skôr výnimka ako pravidlo.

Dostať sa z kvetov decembrat presne v čase splatnosti. Závod je dôležitý pre poskytnutie pohodlných podmienok, v ktorých sa bude cítiť dobre.

Tieto podmienky zahŕňajú:

 • ochrana rastlín z nízkych teplôt alebo ich kvapiek;
 • Trvalé miesto (nenesú banku s rastlinou z miesta na miesto, je lepšie sa okamžite rozhodnúť, kde bude žiť);
 • Zabezpečenie stavu odpočinku v letných kŕmnych zariadeniach, ochrana pred nepriaznivými podmienkami (slnečným, studeným a konceptom), čerstvým vzduchom;
 • Vysokokvalitné zavlažovanie – pôda musí byť mokrá, nie je možné, aby sa umožnilo suché;
 • Plánované transplantácie rastlín – Nezanedbávajte podľa tejto akcie, takže pôda v hrnci nebude „unavená“ a nebude vyčerpaná;
 • Poskytovanie pohodlnej kapacity pre životný a nevyhnutne nízky hrniec;
 • Prítomnosť dobrej drenáže v spodnej časti hrnca;
 • Prevencia pádu kvetu slnka – rovné lúče spaľujú rastlinu.

Prečo decentrista nekvitne a čo robiť?

Prečo nie sú žiadne prúdy?

Existujú prípady, keď je decembrista pravidelne kvitnú, a potom sa zrazu zastavil, akoby nechcel. Niekedy je takáto neochota oneskorená niekoľko rokov. Je dôležité zistiť dôvody tohto fenoménu a odstrániť ich. Možné príčiny decentristického odmietnutia od kvitnutia:

 • nevhodné hrniec pre rastlinu;
 • nedostatok fosforu, draslíka a dusíka;
 • nadbytok alebo nedostatok zalievania;
 • nedodržiavanie obdobia odpočinku;
 • nadbytok alebo nedostatok svetla;
 • v interiéri suchého vzduchu v jesennom zimnom období;
 • Choroby a škodcov.

Prečo decentrista nekvitne a čo robiť?

Účinok sezónnosti na rastline

Skutočnosť, že rodisko decentristov je vzdialené Brazília, uložila svoju ochrannú známku. V eurázijskom kontinente, jeho sezónnosť vyzerá celkom odlišné a nezvyčajné pre nás. V závislosti od ročného obdobia bude potrebné starať sa o decembrista. Dodržiavanie týchto rozdielov je dôležité, aby sa decembrista podarilo obnoviť a akumulovať silu pre nové kvitnúce obdobie.

Obdobie kvitnutia a špičkovej aktivity spadá na chvíľu, keď kalendár prichádza neskoro jeseň a zima. V tomto chladnom čase Decentrist vyžaduje neustále postrek púčiv. To mu poskytne potrebnú vlhkosť. Keď rastlina kvitne, striekanie nie je potrebné. Je dôležité monitorovať hydratáciu pôdy a zabrániť jeho suchosti. Požadoval tiež absolútny pokoj pre banku a žiadne kŕmenie.

Do februára rastlina kvapká kvety a zastaví kvitnúce. Ak sa rastlina nezbavilo sušené kvety, Môže pomôcť: starostlivo odtrhnúť posledných okvetných lístkov a odstrániť rovnováhu kvetenstva. Až do aprílového kvetu by sa mal preniesť na chladnejšie sedadlo a vodu raz týždenne.

V apríli musíte vyrábať prvé kŕmenie – Vyčerpaná kvetina musí obnoviť sily vynaložené. Do júna raz mesačne v pôde, musíte urobiť hnojivo. Časť potrebná v tomto štádiu je polovica hodnoty odporúčanej výrobcom. Decembrist je potrebné poskytnúť polovicu. Stojí za to pokračovať v postreku, z času na čas môžete umývať listy stojacej teplej vody.

Po kŕmení je zariadenie pripravené na transplantáciu alebo reprodukciu. Takéto opatrenia musia byť vykonané na konci apríla alebo v máji.

Prečo decentrista nekvitne a čo robiť?

Mladá transplantácia vyžaduje každý rok. V tomto okamihu je decentrista aktívne rastie a „vytiahne“ z pôdy všetko, čo môže. Dospelý závod má dostatok jedného transplantácie za päť rokov.

V júni musí byť rastlina presunutá na čerstvý vzduch. Môžete si ho vziať na ulicu a môžete si dať na balkón. Hlavnou vecou je, že rastlina nie je pod bodovaním slnka. Bude lepšie umiestniť ho do tieňa alebo miesto, kde sa ho dostanú len roztrúsené, nepriame lúče. Tiež je potrebné chrániť kvetinu pred dažďom.

Počas tohto obdobia sa zavlažovacie rytmové zmeny – Je potrebné vodu len vtedy, keď je zem tlačiť. Štúdium a kŕmenie – teraz musí byť rastlina kŕmená 2-krát mesačne, zakaždým, keď dáva úplnú časť hnojív. V takýchto podmienkach bude decentrista žiť až do septembra, keď začne odpočinok. Tento mesiac sa kvet musí pohybovať späť do miestnosti, kde bude žiť už pred kvitnutím.

Pred novembrom by teplota v miestnosti nemala presiahnuť 14 ° C a nemôže ísť pod 10 ° C. Kŕmenie je potrebné zastaviť a zalievanie znížiť ešte viac. V tomto čase môže frekvencia zavlažovania dosiahnuť až 1 krát za 2 týždne. Blossom začína v novembri. Preto sa pred decembrom, je potrebné postupne teploty, aby zvýšili až 15 ° C a obnovili častejšie zalievanie. Hlavnou vecou nie je robiť to ostro, že nie je zraniť kvetu.

Prečo decentrista nekvitne a čo robiť?

Ako pomôcť kvitnúť?

Existovať Ľudové opravné prostriedky a tajomstvo V poriadku pre spálňu, že decentrista rýchlejšie kvitnú znova. Ak je v miestnosti, kde by decentristické bývali, chladné a vlhké, jeho kvet môže byť stimulovaný postupným zvýšením teploty. Hlavnou vecou je, že nevychádza pre prípustné limity.

Tak, aby decentristka kvitnú po stagnácii, Je dôležité aktualizovať svoju pôdu. Ak rastlina neobsahuje ročne, bude užitočné pridať substrát do pôdy pre sukulenty. To bude nasýtiť pôdu všetkým potrebným pre rastlinu. Musíte tiež kŕmiť kvet s fosforu a draslíkom.

Môžete použiť ako kŕmenie Pevná popol (2 polievkové lyžice popola pre 1 liter vody), Surovina (2 polievkové lyžice cukru na 1 liter vody), Citrusové škaredé (nalejte vodu odlúpnutie oranžovej, mandarínky, citróna a nechať ho stáť). Tiež fit Špeciálne hnojivá pre Cacti. To neublíži a slabé riešenie kravského hnoja vo vode. Boj proti škodcom alebo chorobám rastlín môžu byť tiež stimulované tak, aby začali kvitnúť.

Je dôležité podporovať jeho zdravie a v prípade potreby spracovať insekticídu.

NEPOUŽÍVAJTE závod v kuchyni. Táto časť bytu má najstabilnejší teplotný režim, ktorý môže zle ovplyvniť rastlinu, a zbaviť ho „túžob“ k rozkvetu a kravatu púčiky. Je potrebné poskytnúť závod dostatočnú úroveň svetla a vetrania. Dokonca aj s neznášanlivosťou priameho slnečného svetla, tmavo nevedekaná skladová miestnosť bude zlým miestom pre život decentristov.

Prečo decentrista nekvitne a čo robiť?

Ako sa starať?

Doma je dôležité dodržiavať všetky odporúčania a požiadavky na starostlivosť o rastlinu, v tomto prípade nebudú žiadne problémy s jeho kvitnutím. Potrebujete nalejte rastlinu, ak pôda vyschne a neumožňuje v zásade sucho. Je potrebné hojne vodu, ale nie do stavu puddle v hrnci.

Je dôležité zabezpečiť teplotný režim v závislosti od ročného obdobia, je dobré kŕmiť decentrist počas obdobia obnovy a odpočinku. Pestovanie rastliny dôležité v nízkom hrnci A nie príliš veľké. Korene decentristov majú povrchový typ, takže je dostatočne nízka, ale široký hrniec s dobrou drenážou na dne.

Prečo decentrista nekvitne a čo robiť?

Prečo decentrista nekvitne a čo robiť?

Časté chyby v rastúcom

Patriaci do kaktusu neznamená, že starostlivosť o decentrist môže byť vykonaná rovnako ako obyčajné kaktusy. Niektorí hostitelia tejto rastliny si myslia, že jeho príležitosť je dosť na vodu a už sa nezúčastňuje na jej živobytie. Toto je silná mylná predstava.

Kvôli neustálemu nedostatku vlhkosti Decembrist sa stane pomalým a je nepravdepodobné, že by kvitnú. A z bohatého zavlažovacieho zariadenia začne stratiť listy. Preto je dôležité dodržiavať požadovaný režim zavlažovania. Ďalšia spoločná mylná predstava – decentrista rastie aktívnejšie vo veľkých nádobách. S väčšinou rastlín, také logické práce, ale nie s decentristom. V prírodnom médiu má rastlina non-rozvinutý koreňový systém a je pripojený k stromom.

Veľký hrniec stimuluje rastlinu na vývoj koreňového systému, ale v dôsledku toho sa korene jednoducho prejdú na povrch. To môže tiež spôsobiť opustenie kvitnutia.

Hĺbka vhodného hrnca môže byť zvolená, zaostrenie na výšku stonky. Vhodná kapacita hĺbky 3 krát nižšia ako rastliny.

Aj počas kvitnutia by ste nemali opustiť kvet bez pozornosti. Keď sú hranice, púčiky je potrebné dodržiavať tak, aby decentrist nedostal príliš veľa z ich čísla. Ak existuje 4 alebo viac púčikov na rovnakej vetve decentristického, je z nich odstrániť. S veľkým počtom púčikov, zariadenie jednoducho nemá dostatok sily na kvitnutie, Začne ich vyhodiť.

Prečo decentrista nekvitne a čo robiť?

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár